İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Dizel

Misafir

Recommended Posts

son durum nedir? sprintere ne koyalım shell mi? bp mi? sprinter için düzgün bir forum da bulamadım bu konuda, ama hep duyduğumuz mazot shell den alınır dı?

Shell Nitro  :good1:

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

son durum nedir? sprintere ne koyalım shell mi? bp mi? sprinter için düzgün bir forum da bulamadım bu konuda, ama hep duyduğumuz mazot shell den alınır dı?

Abi sprintera biz shell fullsave koyuyoruz gerek yok nitroya ilk sprinterda 130 bin civarı kullanıp onu sattık şimdi sıfır aldılar yine 40 kısur binde sıkıntı yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

opeti kullanmayı çok istiyorum.(yerli malı yurdun malı) ama shell nitro ve bp daha iyi  dizel yakıt üretiyor.ne zaman opet alsam araba biraz sağırlaşıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

opeti kullanmayı çok istiyorum.(yerli malı yurdun malı) ama shell nitro ve bp daha iyi  dizel yakıt üretiyor.ne zaman opet alsam araba biraz sağırlaşıyor. 

Haluk...Çevre yolunda  PO  açıldı ...4-5 aydır oradan alıyorum çok ta memnunum...pompacılarda %2 ve % 2,5 luk indirim kartları var...Metroyu geçtikten sonraki viraj içinde...bence bi dene...

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Haluk...Çevre yolunda  PO  açıldı ...4-5 aydır oradan alıyorum çok ta memnunum...pompacılarda %2 ve % 2,5 luk indirim kartları var...Metroyu geçtikten sonraki viraj içinde...bence bi dene...

bakarım Hasan Hocam ,sen öyle diyorsan iyidir.  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

ben opetden memnun değilim, sesli çalışıyor gibi bir de sanki dpf sanki daha çabuk doluyor,

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

ben opetden memnun değilim, sesli çalışıyor gibi bir de sanki dpf sanki daha çabuk doluyor,

bugün bir başka minibüsçü abiyle de konuştuk shell diyor bir de dedi ki sürekli değil ama değiştirmek iyi diyorlar dedi yani bir ay shell bir ay bp gibi, ben de sürekli shell düşünüyordum, değiştirerek kullanmak daha mantıklı geldi ya öyle ya da devamlı shell yapabilirim..

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Yaklaşık 1,5 yıldır TP kullanıyordum. Bir yıl boyunca çok memnundum. Ancak 2-3 aydır aldığım mazot aracımıbn pek hoşuma gitmiyor gibiydi. Esnafa da pek güvenim kalmamıştı. Tekrar shelle döndüm.

Yorum bağlantısı

Fırsat bulursam gitmeye şişli TP, yoksa bp alıyorum ultimate ikisi de çok iyi geliyor benim araca, shellden alınca kolonya gibi hemen bitiyor

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Fırsat bulursam gitmeye şişli TP, yoksa bp alıyorum ultimate ikisi de çok iyi geliyor benim araca, shellden alınca kolonya gibi hemen bitiyor

Yakıt katkıları tamamen psikolojik, yerli malı Aytemiz. Ozan senin böyle yazmış olduğunu düşünerek iletini açtım.

Aytemiz Optimum'u tercih edin farkı görün. Performans ve tüketimin optimum noktası.

Yorum bağlantısı

Yakıt katkıları tamamen psikolojik, yerli malı Aytemiz. Ozan senin böyle yazmış olduğunu düşünerek iletini açtım.

Aytemiz Optimum'u tercih edin farkı görün. Performans ve tüketimin optimum noktası.

Abi istasyon denk gelirse alıp denicem, Kağıthane biraz ters yerde kalıyor bana, bir arkadaşım kozyatağı aytemizden bir defa benzin aldı sorun yaşadı bayağı bir uğraştı çalıştırmak için, ya denk geldi ya istasyon ile alakalı bilmiyorum ama ben mutlaka denk gelince alacağım

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Abi istasyon denk gelirse alıp denicem, Kağıthane biraz ters yerde kalıyor bana, bir arkadaşım kozyatağı aytemizden bir defa benzin aldı sorun yaşadı bayağı bir uğraştı çalıştırmak için, ya denk geldi ya istasyon ile alakalı bilmiyorum ama ben mutlaka denk gelince alacağım

Denk gelmiştir, yakıtta benzinde sorun olma ihtimali düşüktür. Dene bakalım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Temiz istasyon bulursanız Aytemiz Optimum müthiş bir yakıttır, hem Shell'in performansını verir hem de Shell gibi çabuk bitmez.

Teşekkür ederiz Hocam, Aytemiz tercihine devamınızı bekleriz. Tank ve pompa filtrelerinin temizliğinde standart prosedür uygulanmakta, Aytemiz ailesi 55 yıldır bu işi yapıyor ve sektörün duayenidir. Reklama giriyor ama o kadar hatırımız vardır sanırım.

Yorum bağlantısı

Son zamanlarda TP'nin mazotu benim de hiç ama hiç hoşuma gitmiyor. BP'ye dönmeyi düşünüyorum açıkçası.
Şımardıklarını düşünüyorum, insanlar alıştıktan sonra değiştirdiler kaliteyi. OPET misali.... 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

hop petkim de grev sinyaleri geliyor depoları doldurum yakıt kalmayacak  :D  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Oktay Zerman

hop petkim de grev sinyaleri geliyor depoları doldurum yakıt kalmayacak :D:D:D:D

Petkim in henüz akaryakıt fiyatlarına etkisi olmaz rafinerisi devreye girmedi ... [emoji6]
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

3 dizel aracimda da opet-shell ikilisini denedim. Shell daha az km yapiyor. Araba daha rahatliyor. Performans az da olsa artıyor. Opet ise daha fazla km yapiyor. Ses biraz artiyor .performans az miktarda düşüyor. Ben 2 depo opet 1 depo shell nitro yapiyorum. Aldigim her yakittan sonra bilgisayarimdaki excel dosyasina kayıt ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

3 dizel aracimda da opet-shell ikilisini denedim. Shell daha az km yapiyor. Araba daha rahatliyor. Performans az da olsa artıyor. Opet ise daha fazla km yapiyor. Ses biraz artiyor .performans az miktarda düşüyor. Ben 2 depo opet 1 depo shell nitro yapiyorum. Aldigim her yakittan sonra bilgisayarimdaki excel dosyasina kayıt ediyorum.

Hocam senle tek farkımız esp herhalde :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Hocam senle tek farkımız esp herhalde :))

Belki o farkta olmayabilir. Ben benim araçta esp var mı yokmu anlayamadım henüz. Servise de gidemedim. İkimizin aracıda elazığ havası solumuş :) Hatta benim ki hala sık sık soluyor :D

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Belki o farkta olmayabilir. Ben benim araçta esp var mı yokmu anlayamadım henüz. Servise de gidemedim. İkimizin aracıda elazığ havası solumuş :) Hatta benim ki hala sık sık soluyor :D

Abi direkt menüden baksana. Benimkine servis esp var demiş ama menüde yok. Menüde yoksa yoktur dedim ben de :)

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Kontak anahtari cevrildiginde yanan isiklarda kayan araba resmi yaniyosa esp vardir

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Ben shellden alıyorum emin değilim ama sesi sanki birazcık artırıyor performans ve menzil gayet iyi

Yorum bağlantısı

Dün kullanım stiline hiç dikkat etmeyen, ekonomi vs takmayan, sıradan şekilde kullanan bir abimle konuştuk, shell aldığımda uçup gidiyor hemen menzili çok düşük, en optimum olarak bp ultimate geliyor dedi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...