İçeriğe Yönlendir

Kaza Haberleri

Furkan Esgin
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

İlkay Başaran

5 i bitirip 6 ya geçecekken 4 e mi çekiyorsun o mu? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Kullandım. Ben sevmedim. Yarın birgün sensör hatası yaşayıp virajda vites büyütüp küç0ltmeyeceğinin de garantisi yok. O motorların periyodik bakımlarını yetkili serviste yapmaya yürek lazım. Sıkışık trafikte iyi olabilir de twin le zatrm ne işin var sıkışık trafikte.

Sen kaydırmalı sebriyajlı motor kullandın mı Ali abi? Ne fark hissettin?

kardeşimin xsr ile gezdim, ilk anda alıştığımda yine el debriayaja gitti tabii, ama alışınca güzel, birde shifter takmıştı motora, gazı kesmeden direk vitesi büyütüyorsun debriyaja dokunmadan, alet o anda anlık gaz kesiyorivites değiştiğinde tam olması gereken devirde devam ediyor, motorda kaykılma olmuyor, tabi saçmalamazsan, düşürürkende aynı şey, büyük rahatlık, biraz otomatikimsi oluyor ama...

aynı olayı mesela nc dede yaparsın, manuele alıyorsun aleti, bunda vites kolu yok biliyorsun, onun içinde kit var, sahte pedal diyim, baya ayağınla değişiyorsun, his aynı his, NC nin böyle bir durumuda var bu arada, bu şekilde kullanığında baya baya hem kaydırmalı hemde shifterı olan motor gibi kullanıyorsun, tam benlik rahat olacak motor, zaten motorda basmam ben, sakin tırtır gezeceğim, böyle daha çok seviyorum bu aleti, ss motor yada aşırı hız bana göre değil motorda...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

5 i bitirip 6 ya geçecekken 4 e mi çekiyorsun o mu? 

onu yapmakta maharet tabii, saçmalaman lazım acemi olman lazım aslında, normalde deneyimli adam yapmaz bunu, yapsada daha debriyajı bırakırken hisseder tekrar ayarlar, tabii normal giderken olur bu, düşünsene hızlı giderken yaptığını, anlık hata güm, affı yok bu makinanın..

aha düzenleme oldu, nazar değdirdin be arkadaş :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Motorun keyfi yol bölğnmüş ise trafiğin 5 - 10 km üstü hızda çıkıyor. 90 la akıyorsa 100 100 le akıyorsa 110. Bakına bakına mis. Otobüs tır ensene gelmeyecek.

Ama mümkünse tek şerit boş yol 80 km sürat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Motorun keyfi yol bölğnmüş ise trafiğin 5 - 10 km üstü hızda çıkıyor. 90 la akıyorsa 100 100 le akıyorsa 110. Bakına bakına mis. Otobüs tır ensene gelmeyecek.

Ama mümkünse tek şerit boş yol 80 km sürat.

aynen öyle kardeş, sende benim kafadansın :)  ensede birşey varsa hemen tüyüyoruz, ya basarak yada frene basarak, güvenli sürüş eğitimide alabilsek süper olucak, Edremitte var hoca biliyorsun değilmi, Art motor akademi hocası.... 

https://www.facebook.com/mesutkosak

yaşlanmadan adam gibi bir motor alabilsemde şöyle yol yapsam kamp yapsam gezsem, ah ülem...  ben böyle ekonominin, ulen ben birde senelerdir biliyordum böyle olacağını, alsana işte motoru al koy kenara, gıcık şantiyeclik yaktı beni, fırsat olmadı...

şimdi anca bu.... :D

272336094_10159710339224860_416424841552

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aynen öyle kardeş, sende benim kafadansın :)  ensede birşey varsa hemen tüyüyoruz, ya basarak yada frene basarak, güvenli sürüş eğitimide alabilsek süper olucak, Edremitte var hoca biliyorsun değilmi, Art motor akademi hocası.... 

https://www.facebook.com/mesutkosak

yaşlanmadan adam gibi bir motor alabilsemde şöyle yol yapsam kamp yapsam gezsem, ah ülem...  ben böyle ekonominin, ulen ben birde senelerdir biliyordum böyle olacağını, alsana işte motoru al koy kenara, gıcık şantiyeclik yaktı beni, fırsat olmadı...

şimdi anca bu.... :D

272336094_10159710339224860_416424841552

150 cc vespa ile dünya turuna çıkıyor abi adamlar. Ybr 125 le karı koca dünya turu yapan var hatta. Sen al tane iki kişi 100 le seyir edecek güçte birşey hanımları alalım çıkalım çanakkale kaz dağları kozak vb

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

150 cc vespa ile dünya turuna çıkıyor abi adamlar. Ybr 125 le karı koca dünya turu yapan var hatta. Sen al tane iki kişi 100 le seyir edecek güçte birşey hanımları alalım çıkalım çanakkale kaz dağları kozak vb

125 çok kullandım, Sütleğeni bilirmisin, Antalya, o dağ yollarında çok limitte kullandım, hiçbirşekilde beni tatmin etmedi, güç yok lastik yok yol tutuş yok, yavaş dediysek o kadarda olmaz... her motorla dünya turu atarsın o ayrı, motoruna göre gidersin, Vespa olmaz, skuturla olmaz bu iş, hem vardı hatırlarsan, üstüne 3 motor geldi, satış sebebi şehir içinde kötü konfor, olmayan servis, yetersiz frenler sebebiyle satıldıydı..

benim gözüm yüksekte anlayacağın...

bana biraz ağır güçlü şey lazım, parada lazım tabii... ufakların devri geçti bisiklet gibi geliyor, biraz büyük kullandınmı virüs fena yayılıyor....

mesela şunlar, retro tarz severim (nc ayrı)

960x960.jpg?fit=bounds&format=jpg&width=

Triumph-Speed-Twin-2022.jpg

otomatik zaten belli NC, çok para olursa Crosstourer yada AT

images?q=tbn:ANd9GcQGr-Pd5MMzA1EcMh_QWGY

çok pis para olursa

klP9evUW.jpg

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Hayalini yorganına göre uzat bence Ali abi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Hayalini yorganına göre uzat bence Ali abi.

Hayalda kurmazsak halimiz harap, bırak bari böyle avunalım, yinede ben inanıyorum istediğim bir motoru alacağıma :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kaza değil ama paylaşayım.

Araç teyzemlerin. Dayım kullanıyordu. Cumartesi nişanımız vardı araç o gün çalışmadı pazartesi günü çalışacağı tuttu. Bozuk arabayla teyzemin ısrarıyla köye gittiler. Araba tekliyordu diye biliyorum. Dönüşte araç kavşakta stop edip birden alev alıyor. Araç kullanılamaz halde iç döşemeler falan komple yanmış. Kemer takılı kalmış çözememişler falan. Zor kurtulmuşlar. Şerin de hayırlısı iyi ki nişan günü çalışmamış. İlçeden merkeze gelecekti araba bu halde.

https://www.osmancikgundem.com/?Syf=18&Hbr=1243904&/Çorum’un-Osmancık-ilçesi’nde-hareket-halindeki-otomobil-kavşakta-cayır-cayır-yandı.

• Şaşkın 1
  • Üzgün 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçmiş olsun. Büyük tehlike atlatılmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çok geçmiş olsun, kemerin takılı kalması kötü olmuş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun karbüratör şamandırası takılı kalıp benzin taşırırdı bunlarda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

Yangının sebebi o mu ola yoksa otogaz’ın bakımsızlığı mı ki?

Geçmiş ola Metin Hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Geçmiş olsun.

Verilmiş sadakaları varmış.

Araç da temizmiş sanki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Öncelikle tüm arkadaşlara teşekkürler. Okulda ki yoğunluktan sebep takip edemedim.

Yangının sebebi o mu ola yoksa otogaz’ın bakımsızlığı mı ki?

Geçmiş ola Metin Hocam
LPG sistemi gecen sene 1500 lira harcanıp elden geçmişti. Regülatör LPG tankı ECU vs hepsi değişmişti. Benzinde kullanılmadı desem yeridir.

Tekleme patırtı olduğunu söylediler. O halde belkide 50 km yol yaptılar. Teyzemin ısrarı dayım da hayır diyememis ısrar etmiş ama (eniştem 3 sene önce vefat etti araba baba yadigarı diye satmadilar). Sebebini bilmiyoruz araba kavşakta dönerken birden stop etmiş poff diye alev almış. İç komple yanmis motor kısmı zaten belli. Dışarıya arka kısma tasmamis iç dosemeler komple gitmiş. Muayeneden de yeni gecmisti araba 2 ay olmuştu. Kısmet işte.
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bugün önümde bir skoda favorit gidiyor aramızda 30 35 metre mesafe ancak vardır. Hızımız 85 90. Kaputu açıldı ve  açılır açılmaz koptu. Tavan üzerinden asfalta düştü. Arkasında daha yakın mesafede motorla gidiyor olsaydım muhtemelen gün sonu grup kapama falan yapmış olacaktım. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...