İçeriğe Yönlendir

Klavye Yıkama

Sani Gerşon

Recommended Posts

Semih İzgi

Logitech'in kaliteli bi ürününü kullanıyorum. Altında su tahliye kanalları var. basınçlı su ile güzelce temizleniyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Klavye dediğin ucuz olacak.. Canın sıkılınca vurup kırabileceksin :) Bi hesap makinası var diye 350-400 lira klavyeye para mı verilir :p

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
Sağolasın Serkan Benim Amiga 500 de duruyor.Ayrıca Commodore 64 de kullandım o zaten klavyeden ibaretti.Amiga da öyle.Yalnız dikkatimi çekti Mx5500 dedim Sani kaçtı gitti bana feda olmadı yani Mx 5500:)

Mx5500 de commodore64'de özel cihazlar. Geçmişten günümüze ağzının tadını hep bilmişsin İlker abicim :) Amiga hayaranlığım vardır.Hala emulatörler ile bazen oynadığım olur flashback diye bir oyun vardı. Babamda traps and treasures oynardı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Logitech'in kaliteli bi ürününü kullanıyorum. Altında su tahliye kanalları var. basınçlı su ile güzelce temizleniyor :p

Evet, bir çok klavyede artık bu destek mevcut ancak sadece üstten dökülmelerde işe yarıyor. Yani detaylı temizlik pek mümkün olmayacaktır bence.

Klavye dediğin ucuz olacak.. Canın sıkılınca vurup kırabileceksin :) Bi hesap makinası var diye 350-400 lira klavyeye para mı verilir :lol2:

Eski Compaq klavyeler vardı abi, onlardan vereyim mi sana. İçlerinde neden koyduklarını anlayamadığım demir ağırlıklar mevcuttu. :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İçlerinde neden koyduklarını anlayamadığım demir ağırlıklar mevcuttu. :D

Atıp kıracağın zaman kaçmasın diyedir.. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Atıp kıracağın zaman kaçmasın diyedir.. :D

Klavye mi yoksa kafasında kırılacak olan kişi mi :D

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

İlker abicim Logitech'in kalitesi konusunda size katılıyorum. 2001 2002 yıllarında profesyonel mouse olarak piyasaya sürülen mx500 den almıştık. Yıl 2011 Hala kullanmaktayım ve hiç beni üzmedi.(2003 2007 Counter Strike Türkiye turnuvalarını görmüş bir mouse :D )

En sevdiğim logitech'im MOMO dreksiyon pedal setimdir.

Amiga için teşekkürler İlker abi. Hatıra nihayetinde; sizde kalması daha doğru olacaktır :D Zaten emulatörler sayesinde güncel bilgisayarlarda da aynı keyfi yaşayabiliyoruz. :nazar:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aman arkadaşlar sakın klavyenizi falan sökmeyin.Sani'nin anlattıkları belli klavyeler için geçerli.Dağıttığınız birçok klavyeyi tekrar toplayamazsınız.Bunların vida yerleri ilk açılış kapanış sırasında deforme olup etkisiz hale gelir.Ne kadar sıkarsanız sıkın bazı tuşlar tam oturmadığı için işlevsiz kalır.Benden söylemesi ve uyarması tercih sizin...Hatta bir çok klavyede sökülen tuşlar bile yerine takılamaz durumda.Yani bir nevi kullan at şeklinde yapıları var...Eski klavyeler böyle değildi gün geçtikçe kalitesizleştiler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emmi öyle deme uçuş simulatöründe o LCD ekran çok işime yarıyor.Ayrıca birçok özellik var multimedia ile ilgili tek dokunusla işini yapıyorsun.İnan şu an o özellikler elimden alınsa bi halt edemem

FSX?

Aman arkadaşlar sakın klavyenizi falan sökmeyin.Sani'nin anlattıkları belli klavyeler için geçerli.Dağıttığınız birçok klavyeyi tekrar toplayamazsınız.Bunların vida yerleri ilk açılış kapanış sırasında deforme olup etkisiz hale gelir.Ne kadar sıkarsanız sıkın bazı tuşlar tam oturmadığı için işlevsiz kalır.Benden söylemesi ve uyarması tercih sizin...Hatta bir çok klavyede sökülen tuşlar bile yerine takılamaz durumda.Yani bir nevi kullan at şeklinde yapıları var...Eski klavyeler böyle değildi gün geçtikçe kalitesizleştiler.

Söküpte toplayamadığım hiç olmadı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ben sana 3-5 tane yollayayım sök bakalım toplanıyor mu :hahahoho:

Her türlü altından kalkarım. En dandiği dediğim gibi altındaki silikon tabaka parça parça oluyor. O dağılırsa elle oturtmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Arda Merve

uğraşmayın yenisni alın :hahahoho: notebook kullanıyorsanız dikkat edin :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İşte sen altından kalkabilirsin ama burada ki bir çok arkadaş bunu başaramayabilir.Klavye söküp takmak basit bir iş değildir.Bu işe kalkışıp daha sonrasında 3-5 tuşu basmayacak arkadaşlar olacaktır.Pirince giderken eldeki bulgurdan da olmak var.Ben uyarayım da yine tercih onların.Piyasada ki bir çok klavye sök tak için elverişli değil.Herkeste logitech,microsoft yok...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ama Ayhan'ım, diyorum ki, Bilgi İşlem'ken bir çok klavyeyi de söküp yıkıyordum. A4tech'lerin bir çoğuda böyledir mesela.

Ayrıca Serkan yazmıyor, kesin klavyeler pert :hahahoho:

Bu arada tabiiki haklısın, herkes yapamayabilir, o yüzden " use at your own risk" diyelim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O nasıl şey arkadaş ya :umnik2:

Abi beni ne zaman eğitime alıyorsun :good1::nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Şendur

Bimeks de ve baska bir ilanda gormustum. cok cok uygun fiyata, bilgisayarın komple temizligini yapıyorlar. takip etmek lazım

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Alt kısım (elektronik devre ve filmin bulunduğu) ayrılırsa, o da olur tabiiki :D

Çay döküldü ve ben söküp O film olan yerleride yıkadım kontak spreyi ile, sonrada güneşte kuruttum.. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Filo eğitim subayligi da yaptım o kolay da senin en az 6 ay ayırma şansın varmı sen onu soyle

Abi senin 30 parmağın olsa, hepsine bi marifet sığdıracaksın değil mi? :D

FSX'e haftada 2 saat zor ayırıyorum :)

Çay döküldü ve ben söküp O film olan yerleride yıkadım kontak spreyi ile, sonrada güneşte kuruttum.. :D

Peki çalıştı mı, asıl cevabı vermemişsin ağam?

Gerçi çalışmasa sana kurban olsun klavyeler ;)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Peki çalıştı mı, asıl cevabı vermemişsin ağam?

Gerçi çalışmasa sana kurban olsun klavyeler :blink:

Çalışorki yazdık kardeşimm.. :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben haftada bir en safından alkol fıslıyorum ve pamukla siliyorum, Hemen kuruduğu içinde sorun olmuyor..

Mikropların çoğunuda öldürüyordur diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Abicim OF ile bir uç fsx o tadı vermez birgün teamspeak de ucusumuzu dinle anlarsın demek istediğimi

Sen bi bizim kule ile olan sohbetlerden sonra ticari uçuşlarımızı dinle, bi de o zaman konuşalım :)

Sizde saldırı falan var mı bari?

Ben haftada bir en safından alkol fıslıyorum ve pamukla siliyorum, Hemen kuruduğu içinde sorun olmuyor..

Mikropların çoğunuda öldürüyordur diye düşünüyorum :blink:

Mutlaka. Ama tuşların arasındaki kir gidiyor mu?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mutlaka. Ama tuşların arasındaki kir gidiyor mu?

Ters çevirip azıcık şiddet gösterince birşeyler dökülüyor :)

Yorum bağlantısı
Osman Kurt

En kısa zamanda en çok konuşulan konu "klavye temizliği" !

Allah muhabbetinizi artırsın.

Kablosuz ise pilleri unutmayın. Klavyeler gerçekten en ciddi mikrop yuvasıymış. Araştırmalara göre. Ama o araştırma neye göre ve hangi şartlarda yapılmış. Bu da önemli. Tek kullanıcı ve ev kullanıcı ise ayda yılda bir kere temizleseniz yeter. aa kirlenmiş deyip sürekli temizlik yapmayın derim. Elektronik cihaz ve artık daha dandik yapılıyorlar. Sani beyin dediği gibi tuş plastikleri ayrı olanlardan çok parçalayıp topladım. Uğraştırıcı, her zaman klavyeyi açmak mantıklı değil bence.

Gaza gelip sakın monitör falan temizlemeye kalkmayın (eğer bilginiz yoksa, ciddi yüksek voltajla karşılaşırsınız), hoş olmaz.

Bende bu muhabbete katıldığım için konunun çok konuşulmasına katkıda bulunmuş oldum. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Demekki pismiş klavyelerimiz :)

Ters çevirip azıcık şiddet gösterince birşeyler dökülüyor :)

Ağam onlardan bi öğün çıkarıp iki boğaz doyuruyormuş :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ağam onlardan bi öğün çıkarıp iki boğaz doyuruyormuş :)

Bizim işyerindekilerden şifa dökülüyor ; aspirin kırıntısı falan :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...