İçeriğe Yönlendir

Klavye Yıkama

Sani Gerşon

Recommended Posts

Serkan Toker
Ofisteknik'i de hiç duymadım. Allah allah...

Muadil markaları söyleyeceğim, bari birini duymuş ol Sani, :D

Nashuatech, Kopiteknik şimdilerde Saral A.Ş. , Gestetner Asil Büro Makineleri, Rex-Rotary Elektroser....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Muadil markaları söyleyeceğim, bari birini duymuş ol Sani, :D

Nashuatech, Kopiteknik şimdilerde Saral A.Ş. , Gestetner Asil Büro Makineleri, Rex-Rotary Elektroser....

Kopiteknik'i duydum.

Gestetner'de yabancı gelmiyor. Babam matbaacı, oradan da duymuş olabilirim.

Bunlar yurtiçi geniş ağa sahip firmalar mı?

Ben Bilgitaş'la çalışıyordum genelde.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kopiteknikte Ricoh' un yanısıra Oce markası da var, Oce' de iddialılardır profesyonel çekim işinde...Ben yıllarca Gestetner markasının teknik ekibinde çalıştım...İstanbul' da veya Anadolu' da epey bir makinemiz vardı..Bilgitaş eskiden Mita satardı şimdi tam bilmiyorum...Bu sektörde çok köklü firmalar vardır Sani, ancak önemli olan markanın sorunsuz modelini bulmaktır...Bir model vardır, fayansa bile çekecek sanırsın..Bir model vardır daha ısınma aşamasında sen başının çaresine bak benden sana fayda yok diye açık açık söyler... :D

Gestetner çok meşhur markadır...Babandan duyduğun maşalı ofset makineleridir, evet matbaa camiasında adı büyüktür...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bi laf dinlemedin ki Sani hayır uyarmadı da diyemerzsin uyardım yani...Birazdan İbrahim Müteferrikanın ilk getirdiği matbaayla ilgili de konusacak.Demedi deme...

:angry:

Öğrenmenin zararı yok abi :lol2:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mısırı bilmiyorum ancak Yunan tapınaklarını Serkanyus Tokeryus denilen möhim bi zat yaptı diye rivayet ediliyor. O döneme ışık tutacak kadar yaşlı olanlar gerekli açıklamayı yaparlar diye düşünüyorum :lol2:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bi laf dinlemedin ki Sani hayır uyarmadı da diyemerzsin uyardım yani...Birazdan İbrahim Müteferrikanın ilk getirdiği matbaayla ilgili de konusacak.Demedi deme...

Sayın İzgördü, elimde bir cd dolusu diş hekimliği ile ilgili powerpoint sunumu var, bir iki haftaya sizin karşınızdaki dükkanda boşalıyormuş...Mal sahibiyle görüştüm neden olmasın dedi..Kartvizitlerde hazır sayılır...Görüşürüz bir şekilde nasıl olsa...:lol:

74287809.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
O döneme ışık tutacak kadar yaşlı olanlar gerekli açıklamayı yaparlar diye düşünüyorum :lol:

İlker Bey kesin bilir o zaman :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Senin emekliliğine denk geliyor, senden sonra olduklarından bilmiyor olman normal...:lol:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mısırı bilmiyorum ancak Yunan tapınaklarını Serkanyus Tokeryus denilen möhim bi zat yaptı diye rivayet ediliyor. O döneme ışık tutacak kadar yaşlı olanlar gerekli açıklamayı yaparlar diye düşünüyorum :)

Onlar yapıldığında biz kanal baca işi yapıyorduk, piramitleri Toki yaptı...Hiç peşinatsız...:p

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Sayın üyeler, bugün cumartesi ve bazılarınız için tatil. Fırsat bu fırsat klavyelerinizi yıkıycaksanız yıkayın, yok yıkamıycakta kendinize matbada klavye basacaksanız basın. burayı meşgul edip konuyu dağıtmayın yöneticiler kızıyor.. :p Sani uzat baki şu deterjanı.. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sayın üyeler, bugün cumartesi ve bazılarınız için tatil. Fırsat bu fırsat klavyelerinizi yıkıycaksanız yıkayın, yok yıkamıycakta kendinize matbada klavye basacaksanız basın. burayı meşgul edip konuyu dağıtmayın yöneticiler kızıyor.. :p Sani uzat baki şu deterjanı.. :D

Al abi :yika::)

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Sani Gerşon

Bu aralar bayağı kirlenmişti. Tekrardan yıkadım. Bayağı temiz oldu. Tıkır tıkır tuş sesleri kesildi tekrardan.

Hepinize tekrar tekrar tavsiye ediyorum.

Bu arada, konudaki İlker abi'nin mesajlarını gördüm, çok duygulandım :p

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

:police: :lol2: :D :lol2:

Tuşları çıkarabilirseniz alt tırnaklarıda çıkarmanız gerekiyor ve bir kutunun içine sıcak suyu koyup sonra bulaşık deterjanı ve birazcıkta cif dökün karıştırın tuşları içine koyun 1 gün bekletin ve klavyenin film iletken kısımlarınıda çok bastırmadan egerki leke varsa silin leke yoksa kesinlikle ellemeyin,eliniz yatkın ise tırnakları takıp tuşların tırnaklarını hırpalamadan takın yepisyeni olur.Yatkın değilse 50 tl veya üzerini gözden çıkarın. :lol2:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul
Bunu ilk dandik bir klavyeyle denemiştim. Bozulursa atarım diye. Sorun çıkarmadı. Ondan kelli de aynen devam ettim. Belki derecesi düşüğe ayarlıdır. İç İşleri Bakanına sormak lazım. O ilgileniyor artık :D

Abi ozaman benim kahve dökülen klavyeyi bi yıkayayım bulaşık makinesinde. Olduğu gibimi atıyoruz :police: Yeni klavye aldım ama dizel focustan daha çok ses çıkarıyor :lol2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Olduğu gibi olmaz. Elektronik kısmını ayırmanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Banada saçma gelmişti zaten :rofl: Ozaman bana birtane saatçi tornavida takımı gerekiyor normal tornavida sığmıyor oraya :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Abi ozaman benim kahve dökülen klavyeyi bi yıkayayım bulaşık makinesinde. Olduğu gibimi atıyoruz :D Yeni klavye aldım ama dizel focustan daha çok ses çıkarıyor :D

Olduğu gibi. :) Komple.

Banada saçma gelmişti zaten :D Ozaman bana birtane saatçi tornavida takımı gerekiyor normal tornavida sığmıyor oraya :lol2:

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul
Yıldızlar olur? Saatçi ufak kalır normaldE?

bıcı bıcı yaptırdım klavyeye makinayı yeni çalıştırmış annem. sonuç hüsran oldu :lol2:

Olduğu gibi. :D Komple.

:D:D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ama demiştim elektronik devresiz yıkanmalı.

Kurumasını bekleyip bir daha deneyin.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul
(düzenlendi)
Ama demiştim elektronik devresiz yıkanmalı.

Kurumasını bekleyip bir daha deneyin.

Ben devresiz yıkadım zatende zafer abi nası başarmış onu hala hayret ediyorum :angry: Bu arada açtım klavyeyi tekrar peçete koydum aralarına güzelce kuruttum 10 numara oldu :good1: . Elimde fazladan traktör sesli klavye var artık isteyene verebilirim :p

Resimlerinide çektim adaptörü bulabilirsem atacam :fiuw:

tarihinde Ergin Ertu?rul tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Anlatamıyorum arkadaş :D Komple diyorum komple. Sökme takma yok. Olduğu gibi atıyoruz, düşük derece yıkıyoruz, kurutuyoruz güzelce hemen. Kullanıyoruz.

Yalnız "Use Own Risk" tabi. Sonra karışmam. Ben yaptım oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...