İçeriğe Yönlendir

C - Max II - Tdci Yakıt Tüketimi

Guest Erc

Recommended Posts

Rıfat Hasar

Bizim 6.5 den düşmedi gitti

Ahmet Bey, 6.5 olsa şehir içi razıyım :) benim forumlarda gördüğüm bu araçlar 20000 yapmadan normale dönmüyor bu km'yi de kimileri 1 ay kimileri 2 senede yapabiliyor Allah sonumuzu hayır etsin :)

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Ahmet Bey, 6.5 olsa şehir içi razıyım :) benim forumlarda gördüğüm bu araçlar 20000 yapmadan normale dönmüyor bu km'yi de kimileri 1 ay kimileri 2 senede yapabiliyor Allah sonumuzu hayır etsin :)

Rıfat Abi bizimde 30000'e girmek üzere. Aldıgımızda 22800KM idi. O günden bugüne 6.5lt. sabit :)

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

2100 km.de 6.1 kötü sayılmaz diye düşünüyorum bu yazılanları görünce (kendi aracım, şu anda yol bilgisayarında görülen değer, hiç sıfırlamadım). Yalnız ortalama hız da önemli, yb'den görülebilir, benim ortalama hız 37-38 değişiyor mesela..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İnan Çınar

Samsun'dan Amasya'ya 4.4  ortalama  yaktı. 94 km hız sabitleyici ile....

Yorum bağlantısı
Kerim Taşkan

2013 Dizel C-Max Tit X , 13500km de, şehiriçi : 5.2 Şehirdışı : 4.7 lt

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Bizim bu 6.4 sehirici oldugu için. :)
Şehir dışına cıksa araba kendine gelecek :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Doğruer
(düzenlendi)

2013 aralık çıkışlı titxop 5-6 depodur deniyorum.hep fullerim. sıfır aldım aracımı 3800 km de şuan sanırsam daha yeni yeni düşmeye başladı ilk başlarda 8,2-8,5 lerde dolaşıyordu. 2500 km de iken 7,5-7,6 ya sabitlendi.şuan hiç sakin kullanmamama rağmen 7,2 gösteriyor. eskiden depoyu fullerken 630-660 gider diyordu şimdi 715 gider dedi oda düştüğünün kanıtı zaten. 5 binden sonra ben 7,00 ı görürüm yakıt da bazı arkadaşların dediği gibi 17" jant 1,5 ton ağırlık bence gayet normal 7 litre 

verdiğim değerler adana içi full sıkışık trafik sürekli ev-iş kullanırım 13 km git 13 km gel toplam 26 km günde akşam zaten dahada kalabalık basmazsam kornayı yiyorsun arkadan oda yakıt değerini düşürmemize engel

tarihinde Mustafa Doğruer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Gürel

Araçlarımız diğer dizellere göre fazla yakıyor. Hem ağır (1,5 ton) hem de motor biraz müsrif. Açıkçası yine de dizel olması benzinliye göre büyük bir avantaj sağlıyor. Benim şehir içi tüketimim 6,8-7,0 litre. Şehir dışında ise 90 km sabit hızda 5,0-5,5 litreyi görmek mümkün. Ancak uzun yolda 120 km ve üzeri hızla gittiğimizi düşünürsek tüketim 6 litreyi buluyor. Bu da benzinlilere göre çok önemli bir artı. Bu aracın rahatlığını başka hiçbir araçta bulamadığımızı söylemem gerek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rıfat Hasar

Rıfat Abi bizimde 30000'e girmek üzere. Aldıgımızda 22800KM idi. O günden bugüne 6.5lt. sabit :)

Kolumun kırılmasından dolayı aracımdan uzun zaman ayrı kaldım ve bu süre zarfında aracım 1300 km daha yol yaptı şu an 5300 km'de şehir içi yakıt ortalaması 6,6'ya gerilemiş durumda. Yalnız yakıt göstergesi psikolojimi bozdu aracı kullanırken bakıyorum yarım depoya inmiş durup daha sonra çalıştırdığımda bakıyorum yarım çeyrek yani yükselmiş :)  

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Geçmiş olsun Rıfat Bey, evet benimde pisikolojimi bozdu bu meret. 8,4 lerde geziyor hala.. :angry:  Üstelik eco mode denen şu yonca yaprak dalgasında ful yapmama rağmen nasıl iş anlamadım...

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

Geçmiş olsun Rıfat Bey, evet benimde pisikolojimi bozdu bu meret. 8,4 lerde geziyor hala.. :angry:  Üstelik eco mode denen şu yonca yaprak dalgasında ful yapmama rağmen nasıl iş anlamadım...

murat bey köprü trafiğine giriyor musunuz? birde vites değişimleri hep 1500-2000 devir aralığında mı? 

ayrıca daha evvelki mesajda yazdığım yolu boş bulduğunuzda e5 ya da tem de CC kullanmayı ihmal etmeyin. ben şu an 7.1 lerdeyim yazın klimayı az kullanırsam dahada düşürürüm sanırım.

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Murat Bey teşekkür ederim, sizin aracınız daha 1000 km yapmamıştır onun için 8.4 normal bence :) 

Yorum bağlantısı
Misafir

Ecoboost 7.5 :p, çok kısa mesafa sabahın köründe 

7,5 lt x 4,96 tl (benzin) = 37,20 tl

8,4 lt x 4,30 tl (mazot)  = 36,12 tl

Fark= 1,08 tl (kazanç)

:p x :p = :p

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

8,4 lt x 4,30 tl (mazot) = 36,12 tl

Fark= 1,08 tl (kazanç)

:p'nin karesi :D

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

8,4 lt x 4,30 tl (mazot)  = 36,12 tl

Fark= 1,08 tl (kazanç)

Murat Bey yine karda :) 

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Murat Bey teşekkür ederim, sizin aracınız daha 1000 km yapmamıştır onun için 8.4 normal bence :)

Rıfat Bey arabam şu an 1700 küsür km de..

Yorum bağlantısı
İlker PINAR

Peygamber sabrı  ile 90 km sabit hızda   154 km mesafede 3,6 lt ortalama tüketim görmüşlüğümüz var..Depo ölçümü 3.9 lt idi..klima kapalı ve ben 0,086 ton ağırlığımla

Belirtelim, araç 2004 tdci c max

Edit :yüklemi, öznesi karman çorman yazmışım cümleyi

Abdurrahman Bey bu yakıt verilerine ulaşırken aracın lastik basınçlarını öğrenmek istiyorum

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Abdurrahman Bey bu yakıt verilerine ulaşırken aracın lastik basınçlarını öğrenmek istiyorum

34 ön  -32 arka

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

34 ön  -32 arka

Benim kapı direğinde ön 30 arka 33 yazıyor 34-32 dahamı iyi oluyorki? 2004-2012 yılları arasındaki bütün focus ve cmax lerde lastik basıncı hep farklı çık işin içinden...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Benim kapı direğinde ön 30 arka 33 yazıyor 34-32 dahamı iyi oluyorki? 2004-2012 yılları arasındaki bütün focus ve cmax lerde lastik basıncı hep farklı çık işin içinden...

33-31 psı normalde ben 1 psı fazla kullanıyorum

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

33-31 psı normalde ben 1 psı fazla kullanıyorum

sen 33-31 diyorsun bende 30-33 yazıyor diyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...