İçeriğe Yönlendir

C - Max II - Tdci Yakıt Tüketimi

Guest Erc

Recommended Posts

Abdurrahman Balaban

sen 33-31 diyorsun bende 30-33 yazıyor diyorum.

Yanlış  :i-ih: 

1 bar=14.5037738007235 psi

Buda kullanım kılavuzu

cE0a6y3.png

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Abdurrahman ,

Yukardaki iletimde bir çok farklı rakam yazdığını söylemiştim zaten.Ben hangisi doğru yanlıştan ziyade sen bu hava ayarıdan memnunmusun onu merak etmiştim. Bu fordun daha doğrusu koç grubunun salaklıklarından dolayıda

bir sonraki aracımın ford olacağıda şüpheli zaten. Ben aracımın almanyadaki fabrikasında yapıştırılan direğinde ne yazıyorsa o doğrudur diyorum .Birilerinin tercüme edip otosanında bastırdığı kitapçıklar çok umurumda değil zaten...

Yorum bağlantısı
Murat ÖZKANN

Rodaj zamanından sonra (15.000 km) 110 km ve cruise control ile kullanırsanız şehirler arası 4.9-5.0 şehir içi 6.0 Lt olması gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Lastik basıncı için kitapçıkta hata olmaz sanırım. Ama bu konuda kesinlikle servis elemanlarına güvenmemek gerekiyor, onlar 30-30 ya da 32-32 gibi bazı standart değerlerin dışına çıkmıyorlar.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

2006 c-max kitapçığıda farklı..ondada 205/55/16 için 33-33 yazıyor.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat ÖZKANN

C-Max II de bulunan Michelin 215/50/R17 için ideal olan ön 2.3 Bar (33 PSI) Arka 2.1 Bar (30 PSI)

Fazla olursa konfor bozulur yolu çok hissedersiniz. Az olursa yakıt tüketimi artar.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

C-Max II de bulunan Michelin 215/50/R17 için ideal olan ön 2.3 Bar (33 PSI) Arka 2.1 Bar (30 PSI)

Fazla olursa konfor bozulur yolu çok hissedersiniz. Az olursa yakıt tüketimi artar.

kitapçık 2.1 bar = 31 psi demiş :) 

QXRVPA.jpg

Yorum bağlantısı
Berk Şahin

Benim araç 8,3 lere çıktı. Ne oluyor anlamıyorum.Soğuk havalarda kalmadı artık. sarfiyat düşeceğine çıkıyor. :unsure2:

DPF rejenerasyonu nedeniyle tüketim artabilir... bu normal bir durum... kısa mesafe kullanımlarda DPF daha çabuk tıkanır... günümüz dizellerinin en büyük problemi budur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

6.4litre ortalama hız 38 bence iyi dahada düşeceğine inaniyorum :)

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci
(düzenlendi)

Normal yükte dizeller için 33-33. tam yükte 35-41. yol durumu iyi ise şehiriçinde bile daha fazla basabilirsiniz,yakıt gözle görülür düşer. Tabi aşırı basmayın, yol tutuş zaafiyeti yaratır.

tarihinde Hasan Ekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orçun Okyay

Aracımı Eskişehir Otokoç tan aldım. Eskişehir - Mersin arası depoyu fulledim vardığımda çeyrek depo civarı (belki biraz az olabilir) yakıt vardı. Aksaray'a kadar 110km yi geçmedim ancak otoyola girdikten sonra 120km civarı geldim. Ortalama 4.7lt/100km yazdı. 

Yorum bağlantısı
Berk Şahin

Malatya Ankara arası 5.2lt yaktı... klima yolun yarısı açık ve hızım ortalama 100km'ye ayarlıydı...

Ankara Antalya arası aynı şekilde 4.6lt yaktı...

Araç 16 bin km'de... sizce nasıl?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Gayet iyi bir tüketim 1.6 motora göre. Biraz daha düşük sabit hılza bilgisayar 4.5'lerin altını görür ama sabır gerektirir.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Berk Şahin

Gayet iyi bir tüketim 1.6 motora göre. Biraz daha düşük sabit hılza bilgisayar 4.5'lerin altını görür ama sabır gerektirir. Saygılarımla.

Evet bu konuya sonunda dikkat çekebildim... Cevabınız için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Arkadaşlar. Konunun seyrini bozmayalım.

Seyri bozmadım ki . az yakan bir araç tavsiye ettim :)

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Dün ailece Şileye gittik. Giderken tüm verileri sıfırladım. hızımı C.C. ile 95 -100 arası gittim geldim. ortalama hızım 58 ort. tüketim 4,4 e düştü. Çok sevindim valla. :bravo:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Dün ailece Şileye gittik. Giderken tüm verileri sıfırladım. hızımı C.C. ile 95 -100 arası gittim geldim. ortalama hızım 58 ort. tüketim 4,4 e düştü. Çok sevindim valla. :bravo:

Kactan düştü 4.4'de?

Ayrıca tekrar söylüyorum fotoğraflar harika abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Kactan düştü 4.4'de?

Ayrıca tekrar söylüyorum fotoğraflar harika abi :)

8,4 den düştü Ahmetçiğim. Fotoları beğenmene sevindim. İstersen bi ara, arabaları bi araya getirip Combo yapalım :D

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

8,4 den düştü Ahmetçiğim. Fotoları beğenmene sevindim. İstersen bi ara, arabaları bi araya getirip Combo yapalım :D

İyi dusmus 8.4'den birde :shok:

İstanbul'da olsaydım olabilirdi :D

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

İyi dusmus 8.4'den birde :shok:

İstanbul'da olsaydım olabilirdi :D

Yolun İstanbula düşerse yapalım Combomuzu o zaman :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

İstanbul şehiriçi 6.3 gösteriyor, ort hız 28 km.

Son yakıt alışımda 162 tl / 585 km = 0.276 tl. Mazot : 4.38 tl bp

Km nin tamamı şehiriçi ve bazen yoğun köprü trafiği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker PINAR

Aracım 2012 c max titanium x 17 000 km de.Manisa-İzmir-Balıkesir-Manisa güzelgahında 400 km yol yaptım.Araba tam dolu klima açık,ortalama 80 km hız yaparak 100 km ortalam 4,6 lt mazot yakmışım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker PINAR

Aracım 2012 c max titanium x 17 000 km de.Manisa-İzmir-Balıkesir-Manisa güzelgahında 400 km yol yaptım.Araba tam dolu klima açık,ortalama 80 km hız yaparak 100 km ortalam 4,6 lt mazot yakmışım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...