İçeriğe Yönlendir

C - Max II - Tdci Yakıt Tüketimi

Guest Erc

Recommended Posts

Cumhur Kırılmış

2012 c-max trend 1.6 125 ps / romanı lpg 

1lt otogaz ile şehir içi 9 km/ şehir dışı 10,7 km

Yorum bağlantısı
Orçun Okyay

2013 C-max Titanium 1.6 115ps TDCi ; 5.5lt / 100km, %80 şehir içi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2012 c-max trend 1.6 125 ps / romanı lpg 

1lt otogaz ile şehir içi 9 km/ şehir dışı 10,7 km

Şehir dışı biraz fazla geldi gibi.

Araç otomatik değil değilmi

Hızınız ve kullanım şekliniz güzergah nasıl uzun yolda.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Merzifon-Ankara arası 4.4 lt/100 km

Dönüşte 4.3 lt/100 km hiz sabitleyici 95 km /s ayarlı

Merzifon-Amasya arası 3.7 lt/100 km. Hiz sabitleyici 90 km/s ayarlı idi.

Yani 90 la kokluyor 1.5 tonluk araba. Haziran sonu Akçaya gideceğim. sabitleyiciyi 90 a ayarlayacagim. Bakalım ortalamaya ne yakacak?

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Benim aracım 8.500 km'de şehir içi yakıt ortalamam 6,5 sabitledi kaldı dün depoyu fulledim bütün ortalama verilerini sıfırladım aracı sakin kullanayım bakalım nasıl bir veri verecek.. Yalnız aracımın motor soğuk iken gaz verince motor değilde sanki aracın egzosunda bir oğuldu oluyor çözemedim servise baktıracam...

Yorum bağlantısı
Cumhur Kırılmış

Şehir dışı biraz fazla geldi gibi.

Araç otomatik değil değilmi

Hızınız ve kullanım şekliniz güzergah nasıl uzun yolda.

şdışı ortalama hız 120 klima açık, ayrıca araç otomatik değil 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

şdışı ortalama hız 120 klima açık, ayrıca araç otomatik değil

Otomatik Mondeo 120 km klima açık 10 litre.

1.6 araç için şehir dışı 9.3 biraz yüksek. Ayarları kontrol ettirin derim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ece

Arkadaşlar merhaba yakıt konusunda tamircimin bile inanmadığı bişey söyleyeceğim eşim Konya - Ankara arasında 4,7 ortalama yakıtla 90 km hız ortalamasıyla 1.6 tdci 2004 model arabayla geldi dönüşte ise ben direksiyona geçtim bilgisayarı sıfırlarım ve 90/120 arası hızda ortalama 3,9 yakıtla 5 yetişkin kişi ve birde 5 yaşında oğlumuz olmak üzere geldik

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selami Duygu

Aracım 2012 c max titanium x  30,000 km de ancak şehir içi istanbul da Ataşehir ümraniye  otoban şehir içi karışık yakıt göstergesi 9.1 Çok fazla yakıyor.Ford'a bildirdim beni arayacaklarmış.Daha öncede aynı nedenlerle 8 kere gittim.geçiştirildi.Yapabileceğim bir şey varsa bildirmenizi rica ederim.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Aracım 2012 c max titanium x  30,000 km de ancak şehir içi istanbul da Ataşehir ümraniye  otoban şehir içi karışık yakıt göstergesi 9.1 Çok fazla yakıyor.Ford'a bildirdim beni arayacaklarmış.Daha öncede aynı nedenlerle 8 kere gittim.geçiştirildi.Yapabileceğim bir şey varsa bildirmenizi rica ederim.

Hiç aracı uzun yolda 90-110 arası kullandınızmı? Kullandıysanızı 4,5 -5 civarı yaktıysa tüketimde sorun yok demektir. Ş.içi biraz karışık kavramdır. Ş.içi ortalama hızınız 20-25 lerde ise 9 litre normaldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selami Duygu

Hiç aracı uzun yolda 90-110 arası kullandınızmı? Kullandıysanızı 4,5 -5 civarı yaktıysa tüketimde sorun yok demektir. Ş.içi biraz karışık kavramdır. Ş.içi ortalama hızınız 20-25 lerde ise 9 litre normaldir.

Sağolun Fatih Bey ancak  90-110 aralığında istanbul- İzmir yapıyorum,6-7 arası yakıyor.Benden kaynaklanmıyor.işin ilginci aşağı yukarı aynı noktalarda şehir içi dolaştığımız arkadaşımın benzinli aracı bile bundan az yakıyor o araçta 2012 Focus.Bilemiyorum?Araçtan çok memnunum ama bu yakıt çok fazla.

Bizim 6.3lt/100km'den düşmüyor şehiriçi/şehirdışı

Çok iyi arkadaşım.Böyle bir sorun yaşamış mıydınız acaba?teşekkürler

Yorum bağlantısı
mehmetsönmez

2004 C MAX 1,6 TDCİ MANUAL  198.000km

yakıt verilerim

18 nisan  936,9 km  42,86 lt  4,57 lt /100 km

01 haziran 1044,8 km 47,65 lt  4,56 lt/100km

14 haziran 731,2 km  33,17 lt 4,53 lt/100 km

verilerin tamamı açık tarfikli ş içi ankara

ve CC kullanılarak elde dilmiş, max 80 km deyir hızlarına aittir.

güzergahlar genelde min 20 km . yapılan yolların %70 açık yollar % 20 traf işıklı yollar % 10 klasik sıkışık ş içi trafiği şeklindedir.

yakıtım ise total .

Arkadaşlar merhaba yakıt konusunda tamircimin bile inanmadığı bişey söyleyeceğim eşim Konya - Ankara arasında 4,7 ortalama yakıtla 90 km hız ortalamasıyla 1.6 tdci 2004 model arabayla geldi dönüşte ise ben direksiyona geçtim bilgisayarı sıfırlarım ve 90/120 arası hızda ortalama 3,9 yakıtla 5 yetişkin kişi ve birde 5 yaşında oğlumuz olmak üzere geldik

slm. veriniz YB na ait sanırım yoksa asla bu veriyi pompada elde edemessiniz.

ş dışında c max YB %10 AZ TÜKETİN gösterir.

pompaya gelip te fulleyınce gerçek tuketiminiz çıkar.

bu aracın  ş didşi fab verisi 4.1

lt dir.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Burhaniye arası 400 km mesafede araba tam dolu bir bagaj, 3 yetişkin yolcu

tavanda dik konumda thule kit ile 28 jant bir bisiklet rüzgarlı bir hava,

Klima açık 110-120 km hız ile 5,1 lt yakıt sarfiyatı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Karaçolak

Mersin -Bursa arası yolculuk yaptık ailecek.Yolun büyük bir bölümü CC kullandım.120 km'ye sabitledim.Klima aralıklarla kullanıldı.4.5 ortalama.

Yorum bağlantısı
Ahmet Bahadır Cansız

Ankara şehir içi (güzergah akıcı) 6.0 litreyle geziyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Doğruer

arkadaşlar merhaba aracım hiç bakıma girmemiş 8 binde iken adana dan antalya ya yolculuk yaptım bu bayram 6,2 litre yaktı klima full açık toplamda extradan 200 kg vardık içinde hızımız 135 sabit sizce tüketim nasıl 800 km götürdü bir depoyla.zaten deposu küçük 45 litre felan alıyor daha fazla alma gibi bir durumu var mı yoksa gerçekten 45 litremi bu depo. yorumlarınızı bekliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orçun Okyay

Deponuz 53 litre ve bence iyi değerler yakalamissiniz. Bende klimasiz şehir içinde 800 km yi görüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Doğruer

teşekkür ederim her aldığımda 45 - 46 litreyi geçemedim daha hiç 50 litre almadı son 30 km kala aldım yakıtı yinede 46 litre aldı. keşke vw gibi 60-65 litre olsa da doya doya harcasak :) ben biraz agresif kullanırım ondan ve daha bakıma gitmeyişimden dolayı 650 km felan gidiyorum şehir içi klimalı yarısı klimalı yarısı klimasız. dört gözle bakıma girmesini bekliyorum herkes yakıt düşer bir nebze düzelir diyorlar. birde şuanda sıfırını kaça sayıyorlar acaba ben aralık 26 da  tit x op paket en fullü 66 ya aldım şuan 82 diyenler var sıfırı için.

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

84 civarı Mustafa bey.

74 e filanda 2.el gider 5000-8000 km arası tahminimce.

Satıp kar yapabiliriz ancak yerine ne alacağız orası soru işareti.

Ben arabamı aldığımdan bu yana ortalamasını sıfırlamadım.

5.8 ortalamada kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Doğruer

iyi kar etmişiz vallahi ama bazıları 68 e veriyor 70 e veren var fiyatlar çok karışık neyse yakıtı düzelmeye başladı şuan 6.4 de duruyor şehir içi inşallah geri yükselmez :D bu sefer efendi kullanıyorum bakımada girebilseydik hayırlısı ile

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmetcan Yiğit
(düzenlendi)

İzmir otoban girisi 6.4lt olan değeri sifirladim. Torbalıyı geçtik 3.9lt yakıyor :)

Aydin'a gidince tam değer yazarim.

Ayrica araba 5 kişi + klima 3. seviyede. (92km/h cc ile)

tarihinde Ahmetcan Yiğit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İlker PINAR

Ağustos ayında mini bir karadeniz gezisi yaptım.Manisa dan yola çıktım.Amasya-Samsun-Siinop güzelgahında olmuştur.4000 km yol yaptım.930 tl mazot yakmışım.Ortalama hızım 99 km/saat olmuş .Ortalam yakıtım 5,3 lt/100 km olmuş.Araç tam dolu (6 kişi) klima devamlı açık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...