İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Araciniz buyuk ihtimal tekno paketli ve atermik on cam var. Bu cam butun kizil otesi isinlari yansitir. Yani iceriyede girmez disariyada cikmaz dolayisi ile bu tur cihazlarin dalgalari bu camdan gecemez. Sadece dikiz aynasinin yanindaki bolge yanlis hatirlamiyorsam gecirgendir. :)

Saygilarimla.

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aynı sorunu yaşadım, 35 TL verip yeni etiket aldım ve siyah noktalı bölüme yapıştırdım, eski hgs bakiyesini yeni hgs'ye devrettiler ve sorun çözüldü..

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Metalik öncam Audi A8 lerde bulunuyor ve bazı 7 kasa BMW lerde.

Sizin bence daha uygun bir yere yapıştırmanız gerekiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tekno paket focusunuz mu var? tanımak isteriz

aynanın arka bölümüne denk gelen yere dikkatlice bakın, sağında ve solunda 2 adet dikdörtgen formunda ayırıcı bölge göreceksiniz, hgs/ogs içindir.

camınız ısıtmalı ise aynı zamanda atermiktir, güneşi yansıtır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kalin

siyah noktalı yere yapıştırmanız gerekli.

Sanırım doğrusu o şekilde olmalıydı, ama sonradan farketmiş olduk :biggrin:

Aynı sorunu yaşadım, 35 TL verip yeni etiket aldım ve siyah noktalı bölüme yapıştırdım, eski hgs bakiyesini yeni hgs'ye devrettiler ve sorun çözüldü..

Ben de o şekilde düşünüyordum ama yenisi 35 lira mı? Yani bu fiyata sadece etiket mi dahil yoksa ilk alırken olduğu gibi 30 TL bakiye + 5 TL etiket fiyatı mı? 35 TL sadece etiket içinse çok fazla kıytırık bi RFID etiket için :p

tekno paket focusunuz mu var? tanımak isteriz

aynanın arka bölümüne denk gelen yere dikkatlice bakın, sağında ve solunda 2 adet dikdörtgen formunda ayırıcı bölge göreceksiniz, hgs/ogs içindir.

camınız ısıtmalı ise aynı zamanda atermiktir, güneşi yansıtır

Aracı ilk aldığım zamanlar bir soruyla birlikte şu başlıkta yayınlamıştım aslında :) : http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/237009-focus-2-ghia-chip-uygulanmis-mi-nasil-anlayabilirim/

Cam sanırım dediğiniz gibi atermik. Güneşi yansıtıp yansıtmadığını bilmiyorum ama RFID sinyallerini almadığını test etmiş olduk :) Aynanın arka bölümünde sağ ve solunda dikdörtgen olmasa da ayrılmış siyah noktalı bir bölme var, evet, sanırım 2. etiketi aldığımda oraya yapıştırmam gerekecek.

Cevaplar için teşekkür ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sanırım doğrusu o şekilde olmalıydı, ama sonradan farketmiş olduk :biggrin:

Ben de o şekilde düşünüyordum ama yenisi 35 lira mı? Yani bu fiyata sadece etiket mi dahil yoksa ilk alırken olduğu gibi 30 TL bakiye + 5 TL etiket fiyatı mı? 35 TL sadece etiket içinse çok fazla kıytırık bi RFID etiket için :p

Aracı ilk aldığım zamanlar bir soruyla birlikte şu başlıkta yayınlamıştım aslında :) : http://www.fordclubt...-anlayabilirim/

Cam sanırım dediğiniz gibi atermik. Güneşi yansıtıp yansıtmadığını bilmiyorum ama RFID sinyallerini almadığını test etmiş olduk :) Aynanın arka bölümünde sağ ve solunda dikdörtgen olmasa da ayrılmış siyah noktalı bir bölme var, evet, sanırım 2. etiketi aldığımda oraya yapıştırmam gerekecek.

Cevaplar için teşekkür ederim..

30 TL bakiye + 5 tl kart ücreti şeklinde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kalin

30 TL bakiye + 5 tl kart ücreti şeklinde..

Tamamdır, düşündüğüm gibi aynen. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çamlıca gişelerde PTT şubesine giderseniz (ankara'dan istanbula giriş yönünde) oradaki görevlilerde bir alet var elde taşınıp hgs 'nin nereye takılması gerektiği konusunda araç üzerinde deneyerek yardımcı oluyorlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kalin

Çamlıca gişelerde PTT şubesine giderseniz (ankara'dan istanbula giriş yönünde) oradaki görevlilerde bir alet var elde taşınıp hgs 'nin nereye takılması gerektiği konusunda araç üzerinde deneyerek yardımcı oluyorlar..

İşte bu çok iyi oldu, direk orada deneyip monte ederim artık

Yorum bağlantısı
Hayati Şeker

Arkadaşlar HGs etiketini Focus 2,5 Titaniumlarda tam nereye yapıştırıyoruz deneyen var mı? montaj şekline sitesinde "HGS etiketinizi yatayda camı ortalayacak şekilde aynanın montaj ayağından 5 cm aşağıda olacak şekilde konumlandırınız" yazmışlar ama yağmur sensörü nedeniyle aşağıya kadar kapalı ve onun 5 cm altına yapıştırsam neredeyse camın ortasına gelecek :). Deneyen, sağlıklı bir şekilde kullanan varsa bilgi verebilir mi?

Ayrıca şunu sormak istiyorum: Ben bu etiketi kendi yapışlkan yüzeyiyle yapıştırmak yerine küçük nir şeffaf bantla yapıştırsam sonra işim bitince çıkarıp kaldırsam (zarar vermeden) olmaz mı acaba? Bu şekilde çalışırmı ki? Netice de yılda bir iki kez ya kullanacağım ya kullanmayacağım.

Bu konuya bir çözüm bulan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Mert öncelikle resimlerine baktığımızda güzel pozlarınızın çıktığını söyleyebiliyorum, çünkü bu sistem de hem otoyola girerken hem de çıkarken plaka resimleriniz çekiliyor, bu nedenle girişte veya çıkışta etiketini okumasa dahi sistem plakadan tanıyor ve normal ücretini alıyor. Ama cama yapıştırırsan bu kadar uğraşmanıza gerek kalmaz. OK. :D :D

Ben ön camın tam ortasına yapıştırdım arkadaş.Nolur nolmaz.... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İş Bankasından ücretsiz Ogs alabilme şansım var..

İş Bankasını aradım, HGS'de satabileceğiz, isterseniz bir müddet bekleyin dediler..

Ogs mi alayım, Hgs'mi alayım..

Ogs'nin geleceği hakkında düşünceniz nedir.. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Az önce İş Bankasından mesaj geldi...

"Hemen İş Bankasına gelin, HGS etiketinizi ücretsiz alın" diyor..

Ne yapsam bilemedim...

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Abi ben HGS almayı düşünüyorum,bizim serviste var gecen daldı OGS den geçti 2.00 tl alacagına 2.50 aldı. OGS den geçersin olur biter.Yukarıdaki sıkıntıları gördüğüm için diyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi ben HGS almayı düşünüyorum,bizim serviste var gecen daldı OGS den geçti 2.00 tl alacagına 2.50 aldı. OGS den geçersin olur biter.Yukarıdaki sıkıntıları gördüğüm için diyorum

Öyle olmuyor galiba :(

Sitede şöyle diyor... "OGS, KGS ve HGS ayrı geçiş sistemleri olup, her abonenin kendi şeridinden geçiş yapması gerekmektedir. Aksi durumda 11 kat cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir"

http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Abi biz 2 3 kere geçtik ve ücretlendirdi.İzmirde farklı uygulama olmaz herhalde ama eminim.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Merhabalar, dediğiniz şekilde bir uygulama söz konusu olamaz, HGS'niz varsa HGS'den, OGS'niz varsa OGS'den geçmeniz lazım. Sizin gördüğünüz 2,50 TL'lik geçiş sizden önceki geçiş yapan araca aittir sizden sonra alarm çalar ve kaçışınız verilmiştir. OGS ve HGS antenlerinin frekansları farklıdır ve biribirini kesinlikle okumaz, 2,00 liralık ücretede 2,50 lira yazmaz, çıkış yaptığınız istasyona en uzak olan istasyon ücretinin 11 katı cezalı ücret yazar.

Ne yapsam bilemedim...

Emmi, HGS al çünkü giriş yaptığın zaman etiketin okumasa dahi resim çektiği için sistem çıkarken plakandan okuyacak ve normal ücret ödeyeceksin, OGS'de girerken okumadığı için çıkarken giriş bilgisi olmadığı için en uzak mesafe parasını yani cezalı para kesecektir. ( HGS'nin daha artıları var dilersen telefonlada görüşebiliriz. )

Benim KGS'de 60lira falan var.PTTye gidip bunu HGS'ye aktarabiliyor muyum?Yoksa giselere kadarmi gidicem anlamadim orayi pek

Mert, Adana gişelerine git, otoyola giriş yapmadan oradaki bizim binaya git ve postaneden KGS'deki bakiyemi HGS'ye aktaracam diye söyle sana bir form dolduracaklar ve daha önce dolum yapılan bizim cihazlardan sana bir makbuz verilecek ve yaklaşık 1,5 ay sonra o bakiyen HGS hesabına aktarılacak ve cep telefonuna mesaj gelecek. ( KGS kartını yanına almayı unutma. )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi, HGS al çünkü giriş yaptığın zaman etiketin okumasa dahi resim çektiği için sistem çıkarken plakandan okuyacak ve normal ücret ödeyeceksin, OGS'de girerken okumadığı için çıkarken giriş bilgisi olmadığı için en uzak mesafe parasını yani cezalı para kesecektir. ( HGS'nin daha artıları var dilersen telefonlada görüşebiliriz. )

Sen böyle dedikten sonra, konuşmaya gerek yok... Cama yapışmalı HGS alayım..Ha konuşmak istiyorsan o ayrı konu :) Her zaman için açık telefonum ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Abi giselerden Adanaya nasil donucem geri?Neyse bahane olur baktim donemiorm Mersine giderim :D

Gişelere girmeden önce beton bariyerlerin arasından U dönüşü yapılacak yer var, oradan dönüp karşıya arabanı park eder ve gişe kontrol binasına gider işlemini yaptırıp Adanaya dönebilirsin. İstersen akşam gel birer çay'da içebiliriz kardeşim :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ne yapsam bilemedim...

OGS iyidir ;)

Çıkarken okuyor ama?

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

bende bugün almayı düşünüyordum ama karar veremedim hangisini alayım hgs mi ogs mi?

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Merhabalar, dediğiniz şekilde bir uygulama söz konusu olamaz, HGS'niz varsa HGS'den, OGS'niz varsa OGS'den geçmeniz lazım. Sizin gördüğünüz 2,50 TL'lik geçiş sizden önceki geçiş yapan araca aittir sizden sonra alarm çalar ve kaçışınız verilmiştir. OGS ve HGS antenlerinin frekansları farklıdır ve biribirini kesinlikle okumaz, 2,00 liralık ücretede 2,50 lira yazmaz, çıkış yaptığınız istasyona en uzak olan istasyon ücretinin 11 katı cezalı ücret yazar.

Abi şuan okuldayım ver servisciyle tekrar konuştum ve ikimizde eminiz.İzmirde ücretli yollar çok kullanılmıyor.Bende önde oturuyorum ve 2.50 değil 2.75 kesmiş.Hatta 2. geçişimizde denemek için beraber geçtik.Önümüzdede araç falan yoktu hemen arkasından geçmedik yani.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...