İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Kalorifer-klima İle İlgili Herşey

Uğur Koçyiğit

Recommended Posts

Ayhan Onaran
Havayı içeriden alma düğmesine bassanız, içerideki havayı daha iyi ısıtır diye düşünüyorum.

Bu seçenek camların kısa sürede buharlanmasına sebep olur.Yazın serinletme amaçlı kullanılması daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
Bu seçenek camların kısa sürede buharlanmasına sebep olur.Yazın serinletme amaçlı kullanılması daha mantıklı.

Ayhan Hocam yanlışlık var gibi yağmurda camlarda buğu yapıyor ama kuru havada hiç bir şey yapmıyor, ayrıca o düğmeye basıldığında fan ektra olarak canlanıyor. yoksa biz aynı şeyden bahsetmiyormuyuz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sizin bahsettiğiniz düğme iç sirkülasyon düğmesi.Bu durumda evet fan canlanır.İçerdeki hava sürekli sürküle edilir.Dışarıdan hava alımı kapatılır.Dolayısıyla bir süre sonra hava bayatlar.İçindeki oksijen miktarı azalır.Bu da eğer cam falana ralık değilse içerdeki insanlarda uyku hali veya başağrısına sebep olur.Yağmur yağmasa bile soğuk havalarda içve dış hava dengesi farkından dolayı buharlanma olur.İçeride klima açılmazsa buhar zor dağılır.İç sürkülasyon çalışırkende klima çalıştırmanız mümkün değildir..Klima ile birlikte iç sürkülasyon çalışmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
(düzenlendi)
.Dışarıdan hava alımı kapatılır.Dolayısıyla bir süre sonra hava bayatlar.İçindeki oksijen miktarı azalır.Bu da eğer cam falana ralık değilse içerdeki insanlarda uyku hali veya başağrısına sebep olur.

Dediklerinize aynen katılıyorum ama faydasıda çok yavaş trafikte önünüzdeki aracın kötü eksoz kokusu, gaz kokusunu içeri almıyor.

ayrıca herkese iyi tatiller iyi akşamlar.

tarihinde Sadettin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

öncelikle ilginizden dolayı teşekkürler.ilçede bir ustaya gösterdim hava yapmıştır dedi su haznesinin kapağını açtı 3.000 devirde tut arabayı dedi tuttum evet sıcak verdi fakat herzaman 3.000 devir ve yukarısında çalıştırmam mı lazım içeriyi ısıtabilmem için.abdussamet acarın fiestasına biniyorum muhteşem bi sıcaklık var 4 sene şahin kullandım şahinin kalörüferinden abartısız 2 kat daha iyi ısıtıyor.termostatla bi ilgisi olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Ben uzun yolda giderken kalöriferi 1.konumda bile açamıyorum sıcaktan kendi kendine üflüyor o bile sıcak geliyor.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
Klima ile birlikte iç sürkülasyon çalışmaz.

Yalnızca ısıyı cama verince ama Ayhan Kardeş , diğer konumlarda çalışıyor :angry:

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

kalörüfer peteğini kale marka alıp eski performansını yakalayan varmı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Yalnızca ısıyı cama verince ama Ayhan Kardeş , diğer konumlarda çalışıyor :angry:

benim bildiğim her türlü klima tuşuna basınca çalışıyor. iç sirkilasyon tuşu ise direk cama verince çalışmıyor gözüküyor

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Yalnızca ısıyı cama verince ama Ayhan Kardeş , diğer konumlarda çalışıyor :)

Evet bu doğru ben kış aylarında klima özellikle buharlanmayı önlemek için ön cam konumunda çalıştırıldığını varsayarak, iç sirkülasyon çalışmaz demek istemiştim.Yoksa diğer konumlarda çalışır.

Yorum bağlantısı
Kenan Yılmaz

Benim kaloriferimde iyi ısıtmıyor. Özellikle şehir içinde sabahları 3 km den fazla gittikten sonra sıcak hava geliyor. Klimayı çalıştırmamda fayda etmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Klimayı çalıştırmamda fayda etmiyor.

Klimanın ısınmaya bir etkisi yoktur...

Yorum bağlantısı
Murat Kamil

Benim 2003 Ford Focus Ghiam var. Göğüs üzerindeki sıcaklığı cama verme yada içeri verme tuşlarına bastığımda tıkır tıkır ses geliyor. Sanayiide sordum şu motor yok bu motor gibi göğüsü sökmeleri gerektiğini söylediler. Lütfen çok acilyardım. Nasıl göğüsü söktürmeden bu işi halledebilirim.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

göğüs sökülmeden olmaz galiba ,bana kalörüfer peteği de göğüs sökülmeden değişmez demişlerdi ama değiştiren arkadaş var kendisi burada yok galiba kenan kol beye bir mesaj atın o sökmeden petek değiştirmiş,size yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Cemal kardeşim konunun başından beridir ısrarla KALÖRÜFER yazıyorsunuz.Doğrusu KALORİFER olacak.Biraz daha dikkat.

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül
Aynen bu şekilde doğrudur.

Aracın ön camına havayı yönlendirirseniz klima tuşu kapalı olsa bile klima çalışır ama ışığı yanmaz.

Bu bizim 2000 focus ambiante modeli içinde mi geçerli oluyor?

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
(düzenlendi)

haklısınız ayhan bey teşekkürler.ama sizde biraz daha dikkatli olsanız iyi olur konunun başından beri (ısrarla kalörüfer) yazmıyorum (yazdığım yerler var haklısınız).bir bakınız isterseniz.

tarihinde Cemal Demirezen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

cemal biliyorsun aynı model ve aynı donanım araçlara sahibiz.sıcaklık olarak benim kolorifer dehşet sıcaklık veriyor..yani daha önceki aynı araçlarımdada harika bir sıcaklık veriyordu.sende bir sorun olduğu kesin umarım basit bir sorundur kolay gelsin ...

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

focus 1 in kaloriferi ısınma konusunda 1 numaradır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Termostatın delinmiş olmama ihtimali var mı? Yani sürekli olarak araba suyu radyatöre gönderiyorsa yeterince ısınamayacaktır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
haklısınız ayhan bey teşekkürler.ama sizde biraz daha dikkatli olsanız iyi olur konunun başından beri (ısrarla kalörüfer) yazmıyorum (yazdığım yerler var haklısınız).bir bakınız isterseniz.

Ben oldukca dikkatliyim.Sizin bahsettiğiniz gibi bir durum sözkonusu değil.Yanlış kullanmış olduğunuz ''Kalörüfer'' kelimesi bazı yerlerde moderatör arkadaşlarca düzeltimiş hepsi bu.Yoksa sizdeki ısrar buraya kadar devam ediyordu :) Bundan sonra ki doğru kullanımlar sizin kazancınızdır.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
(düzenlendi)

iyi temennin için teşekkür ederim ilker abi,selamlar bana yapmış olduğun bu alt kılıflara tekrardan ihtiyaç var gibi ayrıca belirtirim ilker abi güneş olumsuz etkiledi koyu renk ya bizim döşemeye yakın kumaştan geldimi ankaraya gelsem yanına uğrayıp bi çayını içecem ama bu sıra yolumuz düşmüyor.ayhan bey kim tarafından düzeltilmiş bilmiyorum ama düzeltilenlerin altında düzeltme nedenleri falan yazıyor benimkilerde öyle bişey yok belki doğrudur iddiam yok bilgilendirmen için gerçekten teşekkürler.

termostatla ilgili bir problem olmadığı bugün değişimden sonra anlaşıldı, termostadı değiştirdik yine aynı kalorifer peteği orjinal değil kale marka sorunun sebebi orjinali olmaması galiba.dikkatimi çeken bişey oldu bugün sağdaki yolcu tarafında olan hava kanalından, (ismini bilmiyorum) ortadaki kanallara göre daha sıcak hava geliyor.

tarihinde Cemal Demirezen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

güneşten kesinlikle solmaz cemal kirlenmiş olmalı sadece..

ne zaman istersen gel buyur tabiki..

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Formdaki yorumlar incelendiğinde, sizin aracınızdan kaynaklanan bir sorun olarak gözüküyor. Sorun ise değiştirdiğiniz kalorifer peteğinden olma ihtimali yüksek. Peteğin içindeki su dolaşan bakır kanallar dar ise , yeterince sirkilasyon olmayabilir. Veya tam tersi , kanalalr içindeki bakır boru çapları geniş ise, devirdaim , su devrini yetiştiremiyor ve kısayoldan su dolanıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...