İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Umut Taşlı

aracın beyaz olması, daha da güzel kılmış sanki farlarınızı. kazasız belasız günlerde kullanın inşallah.

bir de yan cam çerçevesi de çok iyi olmuş, tamamlamış aracı.   :good1:

Yorum bağlantısı
Mahmut Emre Seymenoğlu

aracın beyaz olması, daha da güzel kılmış sanki farlarınızı. kazasız belasız günlerde kullanın inşallah.

bir de yan cam çerçevesi de çok iyi olmuş, tamamlamış aracı. :good1:

Bence de aracın açık renk olması farları biraz daha ön plana çıkardı. Farlar çok içime sindi.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Farlar geldiğinde gerçekten son derece kirli bir far ile karşılaştım.Buradan ikaz ediyorum sakın far içine her hangi bir sıvı ile yıkamayın yıkatmayın.

Farlar orjinal D3s bi-xenon visteon mercek mevcut.Lakin H1 xonon ampule h7 ampul yuva kılıfı yapıştırılıp ampul reflektöre yanşık şekilde takılmış ve Visteon mercek plastik bir ürün olması neticesinde 2 mercekte kullanılamaz hale gelmiş.

Mercekler Valeo bi-xenon mercek,D1s Osram 4300k ve Gen4 balast ile yenilenerek monte edildi.Gündüz farı için role devresi ile kontak açılınca yanacak ve park açılınca kısılacak hale getirildi.Elektirikci arkadaşa tarifimle kapılar açılıncada yanması için minik bir tarif ile buda yapıldı.

035qwwm.jpg

Farın dağılmış hali.

mXpxsVa.jpg

Çerçevenin zımparalı hali.

OWJHQtr.jpg

Boyanmış ve idarelik birleştirilmiş hali.

NIUydRX.jpg

Farı toplarken bütün parçalar el ile yıkanarak temizlendi silindi.Günüdz ledinin plastikleride dahil.Buda gündüz ledinde kullanılan led.Ayrıca gündüz ledinin duvar resmide bu.

U3kRMnt.jpg

mrVViKA.jpg

Farların toplanmış hali.

Ev60l2Q.jpg

Valeo Bi-xenon Gen4 takım ile  Mahmut beyin far ayarından sonra yakın plan duvar resmi.

YToQhGr.jpg

Tekrar iyi günlerde kullanmanızı diliyorum. :nazar:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

valla oktay abi ne diyeyim kendini aştın artık.ellerine sağlık çok güzel olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Y Yavuz

Oktay Bey,

Ellerinize sağlık, inanılmaz temiz işçilik direk fark yaratıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sefa Dereli

Öncelikle herkese merhabalar yaklaşık 20 dk önce ford club TÜRKİYE üyesi oldum, yeni aracım sıfır focus 3 sahibi oldum daha sürmek binmek nasip olmadı henüz alalı 10 gün oluyor siz değerli arkadaşlarımdan bilgi almak istiyorum,DÖŞEMECİ OĞLU'ndan döşeme satın aldım siyah renginden 10 dk önce fakat ben Eskişehir'liyim kılıflar evime kadar gelecek artı birde direksiyon kılıfı geliyor yanında dikişlilerden bunları Eskişehir'de montajını gönül rahatlığıyla nereye yaptıra bilirim Eskişehir'li arkadaşımın olduğunu söylediler ford club Türkiye de döşemecioğlundan alıp Eskişehir de montajını yaptıran? Yardımlarınızı ve Yorumlarınızı bekliyorum ?

focus 3 aracıma x-enon beyaz veya mavi far takmak istiyorum önerilerinizi alabilirmiyim ?

Yorum bağlantısı
Sefa Dereli

Cem bey merhaba öncelikle paylaştığınız resimde ki Amerikan ama iş görür dediğiniz far tam olarak ne diye biliniyor Türkiye de bulabilir miyiz acaba bir bilginiz var mı ?

Yorum bağlantısı

Beyaz yada mavi far derken bu renklerde far üretimi yok.Xenon ampul mü diyorsunuz?

Amerikan Focus 3 farlarını ebay'da bulabilirsin.Fakat maliyetli olur.Ülkemizde bulmanız biraz zor olabilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

abi bu farları değiştirdikten  sonra far kısmı ve o tarafa ait elektrik kısmı garanti dışı mı kalıyor ?

Yorum bağlantısı
Yasin Gözütok
(düzenlendi)

arkadaşlar focus 3 ler için tasarlanmış mamuller bir ithalatcı firmadan buldum bunları eğer bu ürünlerden almak isteyen arkadaşlar olursa benimle iletişime gecerlerse onlara yardımcı olmak isterim

mhub.jpg

ut0l.jpgnmax.jpgmgbe.jpg

1ua9.jpgngsq.jpgaodu.jpg

tarihinde Yasin Gözütok tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yasin bey,

Mesajlarınızda bir de açıklamada bulunsanız, hepimiz neler olup bittiğini anlayacağız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Gözütok

kusura bakmayın arkadaşlar focus 3 ler için tasarlanmış mamuller bir ithalatcı firmadan buldum bunları eğer bu ürünlerden almak isteyen arkadaşlar olursa benimle iletişime gecerlerse onlara yardımcı olmak isterim

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Farın duvar çizgisine bakmak lazım. Görüntüsünden çok iyi bişey değil gibi geldi bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Gözütok

başka atesimlerini yollarım

çok hoş duruyor

Farın duvar çizgisine bakmak lazım. Görüntüsünden çok iyi bişey değil gibi geldi bana.

btyr.jpg

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

genelde bu tip farlar için düşünceler.

1-mercegi dandik

2-ayarları saglıklı çalışmıyor

3-gündüz farlarında mantar led kullanılıyor,aydınlatma yetersiz sadece gölgede belli oluyor.

4-bozulma anında tek veya parça bulman olanaksız.

5-bir kere agzım yandı ,kesinlikle bidaha almam.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

genelde bu tip farlar için düşünceler.

1-mercegi dandikisir.

2-ayarları saglıklı çalışmıyor

3-gündüz farlarında mantar led kullanılıyor,aydınlatma yetersiz sadece gölgede belli oluyor.

4-bozulma anında tek veya parça bulman olanaksız.

5-bir kere agzım yandı ,kesinlikle bidaha almam.

Lambur lumbur üretim yapıyorlar o yüzden. Oem her zaman iyidir Yada el emeği..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

bence dandik bir görüntüsü yok.. led'leri bilmem de(artık her f3'de var)  farlar fena şekil  :good1:

ben görüntüden bahsetmedim ; önemli olan icraat.

mercek degişecek,sen ona hella,mı taktılar zannediyorsun,belkide degişim için far camını bile sökmen gerekebilir.önümü görmeden kullanırsan o ayrı konu.

o gündüz farının güneşte çekte resmini,anlarsın.

kesin sinyallerdede mantar led var,bak istersen.

ben 2010 yılında 450 tl,verdim f1 için.bi mercek degiştireyim dedim uymadı elimde kaldı.depoda.hurdada.

ben kimseye alma demiyorum,benim düşüncem bu.

Yorum bağlantısı
Yasin Gözütok

çin amllarının hepsi kötü değildir onu kötü yapan bizim firmalarımız ucuz mal isterlerse onlarda kötü yapar yollar

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Farın gece açık halde duvara karşı 10 metreden çekilmiş resimlerini görmek lazım. Hangi mercek kullanılmş bunu bilmek lazım. Bilmeden konuşmak doğru olmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...