İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Kubilay Evis

Far filmi orjinal gibi olmuş, çok yakışmış yahu... Güle güle binin  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
erkan tüzer

Gündüz farlarını ben de düşünüyorum kaç paraya aldınız hocam ? Takma olayını siz mi yaptınız , basit mi kurulumu ?

Piyasada 40 tl civarında montajını kendim yaptım elastik bi led normalde ledin iki tarfında vida deligi ve arkasında yapıştırması var fakat bu led bikac mm uzun oldugundan oraya sığmadığından vida yerlerini kesip kısalttım arkasındaki yapıştırma ve siyah silikon yardımıyla araç üzerinde kesme işlemi yapmadan yapistırdım kablosunun denk gelenyerden akıllı vida ile küçük delik delip kablosunu içeri geçirip park ampullerine giden kabloya bağladım yarım saatimi almadı, begenmeyip sökersen hiç bir iz kalmaz sadece birtane vida deliği dışında...(ledin kısasıda vardı ledi takdığım yerin bi üst kısma tam oluyordu fakat ben aşağıda iyi duracagından uzun olanının uzerinde işlem yaptım)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
erkan tüzer

Hayırlı uğurlu olsun Maşallah.. :nazar:  :nazar:

Far flimini dışarıdan mı uyguladınız? Beğendim güzel olmuş bende düşünmeye başladım  :biggrin:

evet far filmini dışarıdan ısıtarak iyice yapışırarak uyguladım yanlız iç kısmını alırken dikkatli kesilip farı kesmemek önemli ve dış tarafıda uzun dırakıp farı sökmeden far etrafına sıkıştırarak uygulamak gerekir dıştarafı sıfıra sıfır kesilirse sıcak ve sogukta atmalar olabilir o yuzden uzun bırakıp gözukmeyecek sekilde sıkıştırılmalı... 

Far filmi orjinal gibi olmuş, çok yakışmış yahu... Güle güle binin  :nazar:

teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

evet far filmini dışarıdan ısıtarak iyice yapışırarak uyguladım yanlız iç kısmını alırken dikkatli kesilip farı kesmemek önemli ve dış tarafıda uzun dırakıp farı sökmeden far etrafına sıkıştırarak uygulamak gerekir dıştarafı sıfıra sıfır kesilirse sıcak ve sogukta atmalar olabilir o yuzden uzun bırakıp gözukmeyecek sekilde sıkıştırılmalı... 

teşekkürler...

Ben beceremem de flim çeken yerlere güvenebilirmiyim bu konuda..  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

farlar harika olmuş ama led'ler gündüzleri pek işe yaramaz bence. daha önce çok led denedim, power led olmadıktan sonra yalnızca akşamları iş görüyorlar. isterseniz kendi uygulamalarımın fotoğraflarını da atarım, daha net anlaşılır bahsettiğim şey. 

Yorum bağlantısı
erkan tüzer

teşekkürler...

Ben beceremem de flim çeken yerlere güvenebilirmiyim bu konuda..  :unsure2:

cam filmiyle bu biraz farklı cam filmiyle karıştırmayın, ne derece güvenmeniz gerekir bilemem gittiğiniz yerin işçiliğine baglı yapan kişi farı çizmemesine bide koyu parlak far filmi olmasına dikkat edin (transparan folyo, normal siyah folyo yada cam filmi degil).

farlar harika olmuş ama led'ler gündüzleri pek işe yaramaz bence. daha önce çok led denedim, power led olmadıktan sonra yalnızca akşamları iş görüyorlar. isterseniz kendi uygulamalarımın fotoğraflarını da atarım, daha net anlaşılır bahsettiğim şey. 

gündüzleri çokta kotü durmuyor karşıdan bakınca ben buradayım diyor,sizin uygulamalarınızın fotoğraflarını atın bi bakalım nasıl olmuş...

Yorum bağlantısı
Ali Eren

:nazar:  :nazar:

Allah nazarlardan saklasın Erkan Bey. Forumumuza hoş geldiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
erkan tüzer

Arkadaşlar başlardada bahsettiğim taban kaplama ve ledin yakın fotosunu çektim.Taban kaplamaya neden ihtiyaç duydum bilirsinizki ford focus şoför tarafındaki pas pas çok kucuk orjinalinde oyle yapmışlar, büyügünü aradım ya oem pas pas var kesmeli yada 3d havuzlu var ama havuzluyu Ankarada bulamadım bende biraz taksici işi olacak ama olsun taban halım yeni kalması için gittim ve muşamba diye tabir edilen oto tabanlarına yapılan malzemeden aldım ve önce şablon çıkarıp sonra aracın tum tabanına uygulamak şartıyla ve kapı eşigine konsola sıkıştırarak oturttum sadece ön koltuk altınca az biryer açıkta kaldı ama olsun şimdi çamurda olsa sadece nemli süngerle silince tertemiz oluyor...

QwN7gUa.jpg

lmiNEZo.jpg

U31Bc9T.jpg

3rqgBoh.jpg

29a5VA5.jpg

Yorum bağlantısı
hasan yaman

iyi günler bende ankarada oturuyorum far karartma çok hoşuma gitti acaba nerde kaça yaptırdınız??

Yorum bağlantısı
erkan tüzer
(düzenlendi)

iyi günler bende ankarada oturuyorum far karartma çok hoşuma gitti acaba nerde kaça yaptırdınız??

kardeşim cam filmi dışında aracımın tüm aksesuarını arkadaşımın oto aksesuar dükkanı var orada kendim yapıyorum fakat benim yaptıklarımın aynısını onlarda yapıyorlar far karartmayı onlarla beraber yaptık senin için fiyatını sordum 30tl dedi yeri keçiören sanatoryum cad. myflower otoaksesuar istersen ayrıntılı adres verebilirim...

tarihinde erkan tüzer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
hasan yaman

kardeşim cam filmi dışında aracımın tüm aksesuarını arkadaşımın oto aksesuar dükkanı var orada kendim yapıyorum fakat benim yaptıklarımın aynısını onlarda yapıyorlar far karartmayı onlarla beraber yaptık senin için fiyatını sordum 30tl dedi yeri keçiören sanatoryum cad. myflower otoaksesuar istersen ayrıntılı adres verebilirim...

teşekkürler bende etlikte oturuyorum ayrıntılı adres verirsenz bi uğramak isterim.

Yorum bağlantısı
erkan tüzer

teşekkürler bende etlikte oturuyorum ayrıntılı adres verirsenz bi uğramak isterim.

tepebaşı mah. sanatoryum cad. 146/B MY FLOWER OTO AKSESUAR...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emrah Enginsu

Merhaba arkadaşlar aracıma yurtdışından aldığım yaklaşık 95 dolar maliyetli aracı hoş bir hava katan gündüz farı uygulamasını yaptım.Araca montajı çok zor değil biraz takım tutuyorsa eliniz montajını gerçekleştirebilirsiniz.gündüz ledi olarak kullanımının yanı sıra sinyal verdiğinizde sinyal görevinide yapıyor.Umarım beğenir  focus 3 lerinize bu güzel uygulamayı yaparsınız.

Resimlerini paylaştım...

JllTkHw.jpg

8mxvLlR.jpgkturn1H.jpgwaHbXPX.jpgqwh6Ekg.jpg

• Beğen 21
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Gayet şık olmuş, güle güle kullanın. Uzak çekim video da eklerseniz gündüz varı düşünen arkadaşlara çok iyi fikir olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güzel olmuş.

Sinyal anını ve gece görüntüsünün bir videosunu çekeblirseniz şahane olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Enginsu
(düzenlendi)

Bende yapıca gerçekten aracımı dahada çok beğenmeye başladım.Farları açtığımda ışık şiddeti azalıyor.Gece tüm hünerlerini gösteren bir video hazırlayıp buraya koyucam.Şiddetle tavsiye ederim.nazar boncuğumuda ekleyim  :D  :nazar:  nazar değmesin   :biggrin:

Uygulama yapmak isteyen arkadaşlar benle iletişime geçebilir yardımcı olmak isterim.

tarihinde Emrah Enginsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

elinize sağlık çok güzel,orjinal gibi olmuş.U plaka var neresinden muğlanın? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...