İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Ayberk Erdinç06
5 dakika önce, Ayberk Erdinç06 yazdı:

Cins olarak p21w onu biliyorum ama daha evvel bi abimizin focus 2sinin ön sinyalini degisirken tirnaklar oturmamisti farklisini almistik. Focus 3de de durum boyle mi diye merak ettim. Linkteki urunde tirnaklar karsilikli ama focus 2 icin kullandigimiz ampulun capraz mi desem yuksek alcak mi desem boyle tam simetrik degildi tirnaklari. Simdi ben bu linktekinden mi alayim yoksa o degisik tirnaklidan mi alayim?

https://s.click.aliexpress.com/e/bKNxUaal

Caprazmis arkadaslar bilginiz olsun. Konu silinmezse iyi olur bulur merak eden. 

Focus mk3 ön sinyal ampulleri çapraz tırnaklı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bildiğim kadarıyla sinyallerde ayaklar şaş olur ama diğer stop ampulleri ayaklar karşılıklı olur.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
(düzenlendi)

PY21W cinsi.

Tırnaklar aynı yükseklikte okup birbirine 150 derece açılı durmaktadır.

Düz tırnak yani P21W alırsanız da tek tırnağı kaldırıma sürterek 2 saniyede düzleyip de yuvaya takabilirsiniz. Bilginize

tarihinde Alper Sakalli tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
6 saat önce, Ayberk Erdinç06 yazdı:

Caprazmis arkadaslar bilginiz olsun. Konu silinmezse iyi olur bulur merak eden. 

Focus mk3 ön sinyal ampulleri çapraz tırnaklı.

Yok niye silelim. Bilgi her daim lazim😉 Tesekkurler.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

PY yani Yellow 

Sarı ampuller şaştır diye biliyorum ben.  Şaş tırnak denir. 

Yorum bağlantısı
İlker ERDOĞAN

Hafta sonu arka sinyali değiştirdim düz duy ama şaş içinde kanal vardı arka sinyal için her ikiside oluyor. Ön sinyalde aynıdır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayberk Erdinç06

Arkadaslar focus 3 aracimda uzunlarda h1 led xenon kisalarda h7 led xenon var. Uzunlarda problem yok ancak kisalarda biliyorsunuz ki hata veriyor araclarimiz. Canbus decoder sayesinde 2-3 aydir sorunsuz kullaniyordum gecen hafta far sonmemesine ragmen kisa far ampul hatasi demeye basladi aracim. Neyse bi tane ampul gitmisti ampulu degistim. Halen kisa far ampul hatasi diyor ama fari sondurmuyor. Hayir 1 kere soylese arkaplanda kalsa sorun yok kafasina gore bazen 1 dakikada 3 5 kez bazen 1 saatte 1 2 kez kisa far ampul hatasi diyor ama fari hic sondurmuyor. Bir temassizlik olma sansi yok cunku ampulu canbus'a canbus'i arac soketine saglam bir sekilde yapistirdim demir gibi tutuyor. Cozum onerisi olan varsa sevinirim.

Ampullerin ve aracin saglam oldugundan eminim canbuslardan suphelenmeli miyim?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

O dekoderlerden denedim bende işe yaramadı. Xenonlarla kullanmıştım.

Bu arada dün bir akrabam uzun yoldan geldi, led ampül taktırmış oğlu. Muhabbette denk geldim ampülleri ben geri söktüm :) Aydınlatma adına hiçbirşey yok.

Ayrıca led xenon diye bir ampül türü de yoktur. Ya leddir, ya xenondur ya da halojendir.

Yorum bağlantısı
Furkan Akyol

Arkadaşlar arabaya standart ampuller hariç hangi ledli ampulü taksam 1 2 ay içinde hemen geçiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Herkesin aracı öyle mi? Yada ışığı parlak veya renkli ampül önerebilirsiniz?

Araç focus 3

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dizel ise voltajı yüksektir.. 

14,5-15 voltlarda ledler bozuluyor.. normal..

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Osram Night breaker laser öneririm. 14 aydır kullanıyorum. Işık miktarı halojen ampüllerin en iyisi Servet Aydının önerisi ile aldım memnunum.

Yorum bağlantısı
Furkan Akyol
51 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Osram Night breaker laser öneririm. 14 aydır kullanıyorum. Işık miktarı halojen ampüllerin en iyisi Servet Aydının önerisi ile aldım memnunum.

14 ay giderse super olur.. Nerden temin edebilirim.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bahsedilen ürün kısa ve uzun farlara takılanlardan. Güzel ürün memnun kalırsınız. Fakat park ampülü ise şu linkini gönderdiğim ürünü tek geçerim. Uzun zamandır kullandığım bir ampül.

TRY 27.55 | 10x T10 W5W 24 SMD Araç Yan Kama Işık Dome Harita Ampul 194 168 2835 12 V Lambaları Gösterge Paneli okuma Lambası Beyaz Sıcak Iceblue
https://s.click.aliexpress.com/e/CW1lKBs8F

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Akyol
2 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Bahsedilen ürün kısa ve uzun farlara takılanlardan. Güzel ürün memnun kalırsınız. Fakat park ampülü ise şu linkini gönderdiğim ürünü tek geçerim. Uzun zamandır kullandığım bir ampül.

TRY 27.55 | 10x T10 W5W 24 SMD Araç Yan Kama Işık Dome Harita Ampul 194 168 2835 12 V Lambaları Gösterge Paneli okuma Lambası Beyaz Sıcak Iceblue
https://s.click.aliexpress.com/e/CW1lKBs8F

Uzun ömürlü mü? Bende geçen aliexpressten sipariş ettim onlarda geçti

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
7 saat önce, Furkan Akyol yazdı:

Uzun ömürlü mü? Ben de geçen aliexpressten sipariş ettim onlar da geçti

Evet linkini attığım bu konuda en iyisi.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
Öner Kurukuz

Merhabalar.

Bir önceki aracım olan focus 2 de sis farinin kararındaki bir vida ile yükseklik ayarı yapılıyordu. 

Focus 3 titanium x de boyle bir ayar bulamadım.

Farin çevresini saran nikelajli parçayı cikarip baktım ama bir vida yok.

Sis farına ayar yapılıyor mu bu araçta?

1 mt civarı menzil gosteriyor, sisli havada bir faydası olmadı. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Sisfarının üzerinde bu beyaz ayar vidası olaması lazım. Alttan bakarsanız görebilirsiniz.
Eski aracım Connect'inki o şekildeydi.

MY8200074008_329.jpg

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Uğur Kamil yazdı:

Sisfarının üzerinde bu beyaz ayar vidası olaması lazım. Alttan bakarsanız görebilirsiniz.
Eski aracım Connect'inki o şekildeydi.

MY8200074008_329.jpg

Tamponun altı komple kapalı. 

Ön tampondaki üçgen şeklinde siyah izgaralar var, onu söktüm yine ulasamdim. Tornavida calismiyor o boslukta.

Ya tampon sokulecek ya da benim bulamadigim bir yolu yordami var.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Öner Kurukuz yazdı:

Tornavida calismiyor o boslukta.

Ya tampon sokulecek ya da benim bulamadigim bir yolu yordami var.

Tampona gerek yok. Davlumbazı sökerek ulaşabilirsiniz. Ya da ön farları sökeceksiniz. 

Bir hatırlatma sis farları önümüzü görebilmek için değil karşıdan gelen aracın sizi saha kolay fark edebilmesi maksadıyla vardır.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Koray Demir yazdı:

Bir hatırlatma sis farları önümüzü görebilmek için değil karşıdan gelen aracın sizi saha kolay fark edebilmesi maksadıyla vardır.

Arka sisler için dediğiniz doğru ama öndekiler görüşe olumlu katkı sağladığı için kullanılıyor diye biliyorum ben şeritleri vs daha iyi seçebilmek için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Koray Demir yazdı:

Tampona gerek yok. Davlumbazı sökerek ulaşabilirsiniz. Ya da ön farları sökeceksiniz. 

Video için teşekkürler.

Bunu deneyeceğim. Ayar vidası varsa ve ulaşabilirsem ayar yapabilirim. Aksi taktirde süs olmaktan öteye geçemeyecek gibi duruyor.

Ön sis farları aracın yaklaşık 3 mt kadar önünü gösterir. Alçakta olduğu için de sisli havalarda yolu normal fardan daha iyi aydınlatır.

Görüşe önemli etkisi vardır. 

Sizin dediğiniz arka sisler olabilir. Onlar park ve fren lambasına nazaran çok daha parlak olduğu için sisli ve görüşün az olduğu zamanlarda arkanızdan gelen aracın parlak olan bu lambaları görüp sizi farketmesi içindir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...