İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Sani Gerşon

Önce bi serviste far ayarı yaptırın, sonrasında yük durumuna göre araç farları ayarlıyor mu, bunu kontrol edin.

Megane'ımı ilk aldığımda benimki de en aşağıdaydı, önümü görmüyordum. Otomatik ayar diye üstünden ayar yapılabildiğini bilmiyordum. Servet abi ayarlamıştı sağolsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Duvara karşı araç far açık şekilde iken arka bagajdan iki kişi ağırlığınızı vererek bastırın. Far ayarını kendiliğinden ayarladığını görmeniz lazım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Xenon farlar, kullanıcı veya servis ayarı nasıl yapmışsa, her koşulda o ayarı koruyacak şekilde programlanmıştır.. 

Yani bozuk ayarlanmışsa, hep aynı bozuklukta kalır.. 

Bence önce bir oto elektrikçiye gidip yükseklik ayarını yaptır ve seviye ayarı çalışıyor mu kontrol ettir.  

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Savaş Kocaacar
(düzenlendi)

Bu sistemi Focus 3 araca sonradan uygulamış bir kişi olarak dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışayım. farların ilk açıldığında testi yapıp sonra en yükseğe alması ve göstergede hiçbir uyarı vermemesi ön aks denge sensörünün ya kolunun kırık olduğunu yada takılı kaldığını gösteriyor. sağ ön tekerleğin hemen arkasında görebilirsiniz direksiyonu tam sağ yapın çok net bir şekilde görebilirsiniz denge sensörünü. sensörlerde yada farda arıza olsa göstergede far arızası diye mesaj çıkar. arıza olmayıp kolda bi sorun olma ihtimali kuvvetli. Manavgata yakınsanız çevre yolu üstünde ford yetkili servisimiz var götürün servisin müdür Ali Çetin bey var selamımı iletin gerekli ilgi alakayı gösterip yardımcı olurlar. bu sensörün kırılması durumunda sofor fiyatı 900 kusur tl civarında otosan fiyatı. arka sensör de 600 kusur civarında. ama kırık yoksa daha basit bir şekilde sorun çözülebilir arkadaşlar orda bakıp yardımcı olurlar size.

tarihinde Savaş Kocaacar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Gümüş

Öncelikle cevap veren herkese teşekkürler. Alanya Otokoç servisine gittim, önce sorunu tam olarak anlamadılar duvardan fara bakıp normal dediler. Yaptığım yolculuğu anlatınca aracı lifte alıp baktılar. Arka sensörün takılı olduğu yer bir şekilde esnemiş, sürtmüş olabilirsiniz dediler ama herhangi hasar ya da çizik yoktu. Elle düzelttiler ve problem çözüldü. Herhangi bir ücret almadılar ve ilgili davrandılar. Başına bu tür bir durum gelecek arkadaşlara umarım bu konu gelecekte yardımcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
irfan Yücetürk

led ampüller 50-55 watt olmadığı müdetçe aracı beyin yani gem modül dene modülü akımı düşük algılayınca ampül arızası yazıp kapatıyor veya uyarıyor. 55 watt apülde yaklaşık 4,5-5 amper akım çeker. led ampülde 20-25- 30 watlıkl ledlerde 1,5-2 amper akım çeker akım azaldığı için gem modül denilen cihaz ampül hatalı deyip sistemi kapatır. Ben 2011 de focus 3 aldım çok uğraştım xenonlar led o dönemde focusun yazılımı direkt ampülleri kapatıyor servise gidip hata kodunu sildirip yeniden açtırıyordum. Uzun uğraşılar sonu her biri 20 watt olan 6000 k led ampüller takılı yaklaşık 3 yıldır böyle kullanıyorum. Nasıl yaptığımı soracak olursanız 20 watt yanına 20 watt daha ek güç harcama taktım bu şekilde kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ümit Çalışır

Arkadaşlar izmir ya da çevresinde far içi neon led yapan bir yer biliyormusunuz?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sarp D. Uygur

İzmir için bir arkadaşımız yaptı, adı Ramazan, yanlış hatırlamıyorsam aracı Urla'da. Forumumuza üye mi bilmiyorum ancak Facebook da Focus İzmir grubuna üye kendisi.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Aracın asbuilt ayarlarından farları halojen yerine hid olarak ayarlayınca uyarı olayı kalkıyor.

Ayrıca hazır dirençler var bu iş için, aliexpress veya bulunduğunuz yerdeki aksesuarcılardan temin edilebilir. Halk dilinde yanıltıcı diye satılıyor :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tanfer Katırcı

Herkese merhaba

N11 den niken marka h1 model uzun farlarim için led ampul aldım fakat bir turlu montajını yapamadim acaba bilen tecrübesi olan varmıdır bi yolu olmalı ne yaptiysam olmadı uymuyor bir turlu araştırdım baktım ama bi ipucu bulamadım hicbir yerde bilgisi olanlar paylasabilirse sevinirim ....f0d3a7d592196037369f303dbdf6c25a.jpg

Aracın 2015 Ford focus trend x paket bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

elinizdeki ampulun siyah bölümünde sanki bir aparat olması lazım.. duy a yerleştirmek için

böyle bişi 

VrkZnv.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Siyah parça o aparat ama ters takılmış sankı. Onu cevirince yada çekince cıkıyor olması lazım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kutuda vardır o eksik parça.
Ampul tipini belirleyen ve yuvaya oturup sıkışmasını sağlayan parça yok bunda

Yorum bağlantısı
Tanfer Katırcı
elinizdeki ampulun siyah bölümünde sanki bir aparat olması lazım.. duy a yerleştirmek için

böyle bişi 

VrkZnv.jpg
Maalesef öyle bi aparat yok kendi aparatinin çıkıntıları uzun plastik bacakları var her turlu ona takılıyor kendi orijinal aparatinin bacakları yani6f281ddaf483e169ca6bec562384e67d.jpgd80db790f54513fa939c64dce9f1230d.jpge33e4becb264102552b64fb8c5fc4e5c.jpgf046ebe9bc0c31399b9ca6b5bfe13bf2.jpg
Kutuda vardır o eksik parça.
Ampul tipini belirleyen ve yuvaya oturup sıkışmasını sağlayan parça yok bunda
Çıkmadı Abim baktım ne yaptiysam olmadi
Siyah parça o aparat ama ters takılmış sankı. Onu cevirince yada çekince cıkıyor olması lazım
Malesef yok öyle bi aparat kendi çıkıntıları engelliyor tombul tip olduğu icin
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Satıcıya resim atarak ulaşın. Ampul tipini belirten ve tutucu olan aparat yok sizde.
İlandakinde görünüyor.

Yorum bağlantısı
Tanfer Katırcı
Satıcıya resim atarak ulaşın. Ampul tipini belirten ve tutucu olan aparat yok sizde.
İlandakinde görünüyor.
Ben göremedim o aparatı hangi resimde acaba
Yarin gorusecem tekrar tabiki
Forumda Led uygulama yapan varmı yardımcı olabilse bu konuda bize ???
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ulaş Taş

Forumda diğer sitelerde vs. Her yerde arattım hiç bir bilgi yok şaka gibi yada ben mi bulamadım neyse.

Arkadaşlar Focus 2 Ghia Aracımdan sonra Focus 3 Sedan Trend paket araç aldım. Gönül isterdi Titanyum alayım ama gücüm yetmedi. Trend X araçlar da saçma şekilde 68 70 bin arası temizi neyse ben haddinden fazla temiz Trend bulunca aldım ucuza. Öncelikle sis farı montajı ile başlayayım dedim. Araç daha elime geçmedi yarın satışını alıcam. O yüzden sis çerçevesinin arkasında tesisatı hazır mı bilmiyorum. Sormak istediğim ilk soru bu Tesisat hazır mı fişi filan var mı? Tesisat hazır ise Anahtar da sis farı için düğmesi var mı? Buraya kadar hepsini halledersem Gösterge panelinde sisin yandığını gösterecek mi? Yazılımsal bi güncelleme gerektiriyor mu? Basitçe ne yapmam gerektiğini anlatacak bir arkadaş var mı? Becerekliyimdir Hepsini yapırım sadece bana birisinin yol göstermesi lazım. Hız sabitleyici ve aktivasyon içinde uygun fiyat veren arkadaş olursa onu da yaptırmak istiyorum yer İzmit. Hız sabitleyici de internette bulamadım ne hikmet ise onu da kendim yapmak istedim. Diğer gizli özellikleri açmak içinde destek istiyorum evet bu kadar şey istedikten sonra yardım pls.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Forumda diğer sitelerde vs. Her yerde arattım hiç bir bilgi yok şaka gibi yada ben mi bulamadım neyse.

Arkadaşlar Focus 2 Ghia Aracımdan sonra Focus 3 Sedan Trend paket araç aldım. Gönül isterdi Titanyum alayım ama gücüm yetmedi. Trend X araçlar da saçma şekilde 68 70 bin arası temizi neyse ben haddinden fazla temiz Trend bulunca aldım ucuza. Öncelikle sis farı montajı ile başlayayım dedim. Araç daha elime geçmedi yarın satışını alıcam. O yüzden sis çerçevesinin arkasında tesisatı hazır mı bilmiyorum. Sormak istediğim ilk soru bu Tesisat hazır mı fişi filan var mı? Tesisat hazır ise Anahtar da sis farı için düğmesi var mı? Buraya kadar hepsini halledersem Gösterge panelinde sisin yandığını gösterecek mi? Yazılımsal bi güncelleme gerektiriyor mu? Basitçe ne yapmam gerektiğini anlatacak bir arkadaş var mı? Becerekliyimdir Hepsini yapırım sadece bana birisinin yol göstermesi lazım. Hız sabitleyici ve aktivasyon içinde uygun fiyat veren arkadaş olursa onu da yaptırmak istiyorum yer İzmit. Hız sabitleyici de internette bulamadım ne hikmet ise onu da kendim yapmak istedim. Diğer gizli özellikleri açmak içinde destek istiyorum evet bu kadar şey istedikten sonra yardım pls.

Ulaş bey ben F3 trend aracıma hem sis farı hem cc taktım.

İnternetten 1 takım sis farı aldım, içindeki ampüller çalışmaz durumda geldi. Yerine monte etmekte sorun yok, kapakları çıkarıp lifte kaldırdığımız aracın ön tamponun iç kısmından 2 somunla tutturuyoruz.

Tesisat işi tercihe kalmış. Sol ön farın alt hizasında, tamponun iç kısmında ana tesisat var, oraya kadar geliyor. Soket boşta. İsteğe göre ölçerek ya tek tek kablo çekilecek ya da çıkmacıdan bi yerden 2 sis farı arasında bağlantı sağlayan tesisat kablosusu alınıp hiç kesme - lehim bantlama ile uğraşmadan takılıp bitirilecek. Ben o kabloyu da alarak yaptırdım. Yalnız far anahtarının da değişmesi gerekiyor. Sis seçenekli far düğmesi almak gerek. Nette veya çıkmacılarda bulunuyor. En son olarak da modifiyeli obd cihazıyla beyinden sis farını aktif ediyoruz. Göstergede ışığı yanıyor.

Kısmet olursa sabah da cc ile ilgili yazarım. Hayırlı olsun aracınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...