İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Fluencenin Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Bektaş Aslantaş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

60 kaat ve zamanla fiyatının inmesi için minimum 35-40 sene lazım, indirmezler indiremezler fiyatını, hala uygunmu gelirmi acaba :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

...tıyorum bir hastamız olsa hastaneye yetiştirmek için ektsra bir durumda ne yapıcaz? :) menzil çok az ..istanbul ankara arasını nasıl gidicek bu araç.Adım başı şarj istansyonu olması gerekli.yine vesile ile istasyona gelmeden şarj bitti ne yapıcaz..Helede gece kullanılmaz..Kalırız mazallah dağ başında. şehiriçinede uygun değil..Özellikle istanbul trafiğinde 15 km yi 1 saatte aldığımızı farzedersek yazın birde klima çalıştırmaya kalkınca,kalırız yolda..bunlara ek olarak 5 kişi binerken,radyo teyp açarken bile düşünürsün bir kere daha. :)yıllık alınan vergide neyin nesi..o kadar vergi verdikten sonra 100 tl daha yakıt parası eklerim mis gibi aracıma binerim.Kafam rahat olur.. Sağlamlığıda tartışılır bu aracın..

Birde şunu yazmamışlar..Çarpışma anında elektrik çarpması sonucu ölme ihtimali nedir? :D :D :D

135 ambulans hızı için iyi. Daha hızlı gidilirse hastaneye değil morga gidilebilir. Zaten onu açtırabilirsin muhtemelen sonradan:)

Pil menzili birkaç yıl içinde "aynı aracı bile alsanız" iyileşecektir. Bu nedenle kira olması mantıklı. Pil kira fiyatı da rekabet nedeniyle düşecektir.

Menzil için kısa diyorsunuz ama bu araç ikinci araç olarak alınacak bir araç. Çarpışma anında aküler fırlayacak ama motor hafif ve aşağıda. Çok büyük mesele çıkmaz sanıyorum. Elektrik çarpması ise olmayacaktır. onun önlemi alınabilir, birkaç yere airbag gibi patlatıcı koyarsın bağlantıları 4-5 yerinden koparır en yüksek voltaj 24 volt felan kalır.

Avrupa'da vergi desteği var bizde yok gibi yazmış gazete. Psikolojik alışkın olduğu için şaşırmış. Bizde de destek baya var. ÖTV yok?? Yanlış mı biliyorum. Daha ne olsun.

Bence şu fransız işi olmasa bu araba alınır. Ben zaten tofaş olanı bekliyorum. Ama tekrar ederim, bu araba ikinci araba.

Ayrıca teybi bile açarken içinizin gitmesi iyi. Çünkü çevrecilik budur.

60 kaat ve zamanla fiyatının inmesi için minimum 35-40 sene lazım, indirmezler indiremezler fiyatını, hala uygunmu gelirmi acaba :)

2 sene sonra hepiniz almak için sıraya gireceksiniz. Üstelik benzinli araçların fiyatı da ikinci elde düşecek.

Tek kızdığım bu araca zero emission demeleri. Yahu elektriği doğalgazla üretmiyor muyuz?

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

E budurumda bize zaten gelmez, bırak 2. yi 1. ye zor bakıyoruz, 2. 60.000 tl., bu durumda 1. nin baba birşey olması lazım, örneğin 520d gibi, ee bu durumda bu iş yataaaar :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Birincisi 1978 Ford Granada V6 olacak :)

Bana uyar, senin dediğine tamam dersem ben zaten yırtmış durumdayım, 1. arabam 86 Taunus 1.6 gl 2. fiesta 3. bu, ohhoo zenginmi ben ya :) şimdi gelelim bu floresanı nasıl alacağıma :biggrin:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

135 ambulans hızı için iyi. Daha hızlı gidilirse hastaneye değil morga gidilebilir. Zaten onu açtırabilirsin muhtemelen sonradan:)

Pil menzili birkaç yıl içinde "aynı aracı bile alsanız" iyileşecektir. Bu nedenle kira olması mantıklı. Pil kira fiyatı da rekabet nedeniyle düşecektir.

Menzil için kısa diyorsunuz ama bu araç ikinci araç olarak alınacak bir araç. Çarpışma anında aküler fırlayacak ama motor hafif ve aşağıda. Çok büyük mesele çıkmaz sanıyorum. Elektrik çarpması ise olmayacaktır. onun önlemi alınabilir, birkaç yere airbag gibi patlatıcı koyarsın bağlantıları 4-5 yerinden koparır en yüksek voltaj 24 volt felan kalır.

Avrupa'da vergi desteği var bizde yok gibi yazmış gazete. Psikolojik alışkın olduğu için şaşırmış. Bizde de destek baya var. ÖTV yok?? Yanlış mı biliyorum. Daha ne olsun.

Bence şu fransız işi olmasa bu araba alınır. Ben zaten tofaş olanı bekliyorum. Ama tekrar ederim, bu araba ikinci araba.

Ayrıca teybi bile açarken içinizin gitmesi iyi. Çünkü çevrecilik budur.

2 sene sonra hepiniz almak için sıraya gireceksiniz. Üstelik benzinli araçların fiyatı da ikinci elde düşecek.

Tek kızdığım bu araca zero emission demeleri. Yahu elektriği doğalgazla üretmiyor muyuz?

Hocam güzel yazmışsınız da, ikinci araç 1500-1600kg olur mu :) , clio veya twingo olur.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Elektrikli araçlar işin garibi max.menzile ş.içinde ulaşabiliyor...

Örneğin tam şarj max 180 km.yi ş.içinde yapıyor...dur-kalk fren-şarj olayı yüzünden.

Yani bir nevi araçlar en az yakıtı 90 km.de yakar olayını da yıkıyorlar...ilginç,ama öyle.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hızlandıkça fazla enerji harcar doğru, mümkün olduğunca yavaş gidilmeli.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Fransız arabası zaten almayı istemezdim. Tepki vermek adına şimdi daha da uzak duracağım. Ama elektrikli araba desteklenmeli ve 2-3 yıl içinde geliştikçe geçiş yapılmalı gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

CRZ hemen her konuda bundan iyi?? Hibrid ama daha iyi. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aşkın Barçın

Bana görede Hibrid motorlar daha mantıklı. Gözünüz arkada kalmaz. Ama biraz fiyatları pahalı.

% 100 elektrikli araçların kullanım maliyeti ve şarj batarya kira sorunları için bence 2-3 yıl görüp izlemek lazım.

Yani hemen alınmamlı bu araçlar, kendilerini biraz ispat etsinler bakalım..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Telefonun şarjı olmadık zamanlarda bitiyor ona tahammül edemiyoruz. Valla bir şarj sıkıntısı daha kaldıramaz şu narin yüreğim. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kaskolar, şarjı biten arabayı en yakın şarj merkezine ücretsiz çekerse, bunların kaskosu 5000TL ye fırlar :rofl:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Çeşitli kamu kurumları alabilir. Üniversiteler alabilir çünkü araç çok kullanılıyor, ve aküsü biterse başka araç var. Mesafe kısa hep.

Aslında bunlardan taksi de olabilir ha.

Hibrid motor geçiş dönemi aracı. Tam elektrik gidilmesi gereken yön.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Taksi? günde 300-400 km gidiyorlar, kontak kapamadan yakıt alanı var, bu menzil ile olamayacak? KAmu kurumlarında prestiji / imajı bırakırlar ise, belki alabilirler, geçenlerde forumdan arkadaşlar ile bir kamu kurumda bir floresan gördük ki, akıllara zarar, opsiyon listesi gibi dolaşıyordu.....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

60bin'e bunu alacağıma dizelini alırım daha iyi.

Çarpışma testlerinde dağılıp gitmişti sanırsam, o işi ne yaptılar acep, zaten menzil acaip kısa, işe yaramaz, hız yok, şarj uzun, fiyatı ise berbat, o paraya alacağım mazotla binlerce km yaparım, ayrıca fransız, zaten baştan kaybetti, hiç satışa bile sunup boşa piyasayı megul etmesinler, birde utanmadan pazarlık yapmışlar, bu palyanço kılıklı sarko, bu aleti beleş verse bile almamak lazım.

Sırf fransız diye şu an bunları söylemeniz anlamsız. Üstüne üstlük %100 TR'de montajlanacak. Zamanında İtalya bölücü terör örgütünün elebaşını sakladı. Şimdi niye Albea taksilere biniyorsunuz, unuttunuz mu yoksa bir anda?

Renault'un bir çok modeli TR'de montajlanıyor. Bu tutumu başka konularda gösterin, anlamsız boykotlarda değil. Boykot edecekseniz hükümet seviyesinde edin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)
Burda yapılmışı var :Dhttp://www.opel.com..../teknoloji.html

Sistem farklı..

Tümü elektrikli araclar var birde hibrit araclar var.

Tümü elektiriklilerde sadece elektrik motoru ve bataryalar bulunuyor. Batarya kapazitesi kadar menzile sahip oluyorlar.

Hibrit araclarda ise hem içten yanmalı bildiğimiz yakıtlı motor hemde elektirik motoru bulunuyor. Hibritlerde 2 çeşit. Birinde içten yanmalı motor sadece bataryaları şarzediyor. Diğerinde ise hem bataryaları şarj ediyor hemde güç ihtiyacına göre tekerleklere tahrik verbiliyor. Yakıt olduğu sürece bataryalar şarj edildiği için yolda kalma derdi ve menzil sıkıntısı yok...

Birde yakıt pilli olan arabalar var ama bunları biz görmeyiz. Uçak motoru güçünde binlerce kilometre yaptırabilecek bir pil ve motor... :)

Şuan Fiattan Porsche'ye kadar tüm markaların elektirikli veya hibrit araç projeleri hazır. Hemde birçok motorun adını bile anmayacağınız güç ve menzilde. Start verildiği an hepsi üretime başlayabilir fakat tek sorun petrol şirketleri. Tümü elektirikliye karşılar. Hibrite biraz daha olumlu bakıyorlar. :)

Düzenleme nedeni : Bir yerde şarj yerine şarj yazmışım.

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ayhan bey,

Öğretmen olarak şarj kelimesini yanlış yazdığınızı farz ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

İnsanlık hali, onada takılmayın. Düzeltiyorum... :) Türk dili öğretmeni olsaydım yanlış yazmazdım ama ozamanda bu forumda olmazdım..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

60bin'e bunu alacağıma dizelini alırım daha iyi.

Sırf fransız diye şu an bunları söylemeniz anlamsız. Üstüne üstlük %100 TR'de montajlanacak. Zamanında İtalya bölücü terör örgütünün elebaşını sakladı. Şimdi niye Albea taksilere biniyorsunuz, unuttunuz mu yoksa bir anda?

Renault'un bir çok modeli TR'de montajlanıyor. Bu tutumu başka konularda gösterin, anlamsız boykotlarda değil. Boykot edecekseniz hükümet seviyesinde edin...

Sende hükümet gibi konuştun, dediğin gibi montajlanacak, imal edilecek değil, neyse... hükümetten biride, bu firmalar zaten Türk oldu diyordu.

Ben binmem ve almam, Albea taksiyede şimdiye dek hiç binmedim, bu firmanın kazandığı para fransıza gidiyormu gitmiyormu, benim için önemli olan bu gerisi önemsiz, bundan sonra fransız la ilgisi olan ne varsa mümkün olduğunca alakamı keseceğim, bu da benim düşüncem, ayrıca hükümet seviyesindede boykot ediyoruz merak etme sen.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sende hükümet gibi konuştun, dediğin gibi montajlanacak, imal edilecek değil, neyse... hükümetten biride, bu firmalar zaten Türk oldu diyordu.

Ben binmem ve almam, Albea taksiyede şimdiye dek hiç binmedim, bu firmanın kazandığı para fransıza gidiyormu gitmiyormu, benim için önemli olan bu gerisi önemsiz, bundan sonra fransız la ilgisi olan ne varsa mümkün olduğunca alakamı keseceğim, bu da benim düşüncem, ayrıca hükümet seviyesindede boykot ediyoruz merak etme sen.

Montaj yapılırken Türk işçisi kazanmayacak mı?

Hayatında italyan bir şeye elini sürmediğnizi iddia edemezsiniz. Hiç olmazsa Ferrari'ye hayransınızdır? Ya da La Liga izlemişsinizdir?

Maalesef körü körüne, tabir-i caizse sığ bir biçimde konuşuyorsunuz. Konunun fransız halkı veya malları ile ilgisi yok. Konu tamamiyle Fransız hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti devleti ve vatandaşını ilgilendirir.

Ayrıca fransızlarla ilginizi kesecekseniz, kullandığınız pc'nin bileşenlerini, bindiğiniz olağanüstü Fiesta'nızın lastiklerini, amortisörlerini falan da kontrol edin. Hatta motoruna da aman dikkat, zira PSA grubu fransız'larda da kullanıyor bu motoru. Ya sizinki peugeot için üretilip son anda ford'a yollandıysa... Hatta takılan polen filtresi peugeot'un bile olabilir. Çünkü Ford'tan ucuza üretiyor?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sani kardeşim, olayı niye anlamak istemiyorsum, fransız kalan esas sensin, bir kere yazdıklarına dikkat edeceksin, o yazdığın kelimeler aynen kendini tarif ediyor, ben tepkimi bu şekilde gösteriyorum, rahatsız olduysan cevap vermezsin olur biter, benim fikrime katılmaya bilirsin ama bu sana sığ fikirli falan deme hakkını vermez.

Bu konu hem fransız hükümetini hemde halkını kapsar, hükümetler bizi temsil ettiğine göre bu böyledir.

Bizim vatandaşların çalışıyor olması bu firmayı Türk yapmıyor, yada ülkedeki yabancı bankaların hepsinde bizimkilerin çalışması yüzünden bu bankaların Türk sayılamayacağı gibi.

Ben tepkimi bu şekilde gösteriyorum, hükümetede tepkimizi gösteriyoruz, e bu kadar yeterlimi sence, bu benim gururuma dokunan bir olay, o yüzden konuya farklı bakıyorum, her Türk vatandaşınında onurunu zedeleyen bir durum bu, renoda çalışan Türkler bu durumdan rahatsız değillermi, ben tepkimi bu şekilde gösteriyorum ve bunlarla artık mümkün olduğunca, elimden geldiğince işim olmaz diyorum, bunun nesi saçma, bu benim fikrim benim düşüncem, doğru yada yanlış, senin buna saçma deme hakkın yok, katılmıyorum dersin o kadar.

Evet arabamın motoru fransız ne yazıkki, ama bundan sonraki arabam fransız parçalı olmayacak (yada mümkün olduğunca az olacak, oda mecburiyetten), bu da benim bileceğim iş, ister katıl ister katılma, böyle basit örneklerle işi sulandırma, yok amortisörde fransızmış, yok kullandığım lambanın bilmem nesinde fransız parmağı varmış, elbette herşeyi tek tek araştırmayacağım yada araştırma imkanım olmayacak, ama bariz net fransız olan yada fransız malı olduğunu bildiğim şeylerden uzak duracağım. Yoksa bunu engelleyen bir yasamı var?

Dediğin gibi bu iş bu fransız hükümeti, bizim hükümeti ve bizi yani vatandaşları ilgilendirir, bende Türk vatandaşı olduğuma göre benide ilgilendirir, peki ne yapalım, bu şekilde devammı edelim, ne yapalım? Başbakan çıksın homurdansın yetermi yani, biz ne yapacağız, vatandaş ne yapacak, sen ne yapacaksın, bu iş sadece hükümete yüklenmekle yada hükümetin vereceği tepkiyle olmaz, vatandaş olarak tepkimizi bu fransızlara göstermeliyiz, benin gösterme şeklimde bundan sonra böyle olacak, bu benim kararım ve uygulayacağım, bundan sonrada mümkün olduğunca bu ülkenin mallarını kullanmayacağım, demokrasi yokmu memlekette ben buna inanıyorum, sen fikrime katılmıyorsan buyur renoğ al, senin bileceğin iş, kendine yediren, rahatsız olmayan gider başka şey yapar, isteyen istediğini yapar yani, bu seni sığ fikirli falanda yapmaz, sadece farklı bakış açın var diyebilirim Sani kardeşim.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...