İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Evren Erakçora

Eşimin dizüstü bilgisayarının  Ram ini arttırayım diye kasayı açtım, bir baktım her şey anakart üstünde ,telefon gibi, kasanın içi boş neredeyse, pili de dömmüşler kasa içine, çok değişmiş sistemler. Çalmayı iyi öğrenmişler, bu makinelere dikkat edin yükseltilmez. 

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Merhaba arkadaşlar. Elimde sıfır Toshiba Satellite P50-C-14M laptop bulunmakta. Bu sene alındı garantili. Pazarlıksız 2.500TL istiyoruz. Kutusunda verilecektir. Profesyonel,performanslı ve şuan internette bile bulabileceğiniz en ucuz yerden daha ucuz bir bilgisayar arayan arkadaşların kaçırmaması gereken bir pc. Oyun veya program fark etmez rahatlıkla kullanabilirsiniz. İstanbul'dan elden teslim edilebilir. (Denemek için kendim açtım, güncellemeleri yapıldı.Kullanıma hazır.)

Özellikler kısaca;

Satellite P50-C-14M (Alüminyum gövde) 5. nesil Intel® Core™ i7-5500U İşlemci (2.40 / 3.00 GHz Turbo, 4 MB L3 cache) Intel® Entegre Chipset Windows 10 64 bit 8 GB DDR3L RAM (1600 MHz) - max. 16 GB 1TB HDD + 8GB SSD Hybrid sürücü 15.6" Full HD IPS LED arka aydınlatmalı Toshiba TruBrite® TFT ekran (1.920 x 1.080 çözünürlük) NVIDIA® GeForce® GTX 950M - 4 GB GDDR3 Grafik kartı İnce Blu-ray RW XL sürücü DTS® Studio Sound™, Harman Kardon Stereo hoparlörler Çoklu Medya Kart Yuvası, 3 x USB 3.0, HDMI Wireless LAN (802.11 ac + a/b/g/n), Bluetooth 4.0 + LE, Intel® WiDi ve Miracast uyumlu Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000 Li-Ion, 5.30 saate kadar pil ömrü 0.9 MP HD web kamera ve mikrofon, Numerik tuş takımı, Çoklu Dokunmatik Kontrole Sahip Touch Pad, Uyku modunda müzik fonksiyonu, Cortana Hızlı Erişim Tuşu HDMI bağlantısıyla Ultra HD TV desteği ve Full HD video içeriği Ultra HD çözünürlük kalitesine dönüştürme 2.2 kg

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

deneyimlerime dayanaraktan "hp" denilince aklıma ilk ısınma problemi geliyor. amd işlemciyle birlikte soğuk kış günlerinde çok güzel odayı ısıtacağı kanısındayım. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

her markanın iyi modeli var gibi. Lenovo uygun güzel modellere sahip. ASUS da da güzeller var.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Sessiz olmasını ve ısınmamasını istiyorsanız asus bakın ice-cool özelliği çok başarılı. 5 senedir i7 işlemcili n serisi kullanıyorum henüz fan sesi duymadım ısındığını da görmedim. N serisi biraz pahalı olabilir bu fiyat marjında diğer serileri inceleyebilirsiniz.

K serisi fena değil bu fiyata. X ve u serilerine de bakabilirsiniz.

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alinacak hpvar alinmayacak model var. http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-p207nt-intel-core-i5-5200u-22ghz-8gb-1tb-156-tasinabilir-bilgisayar-l0d82ea-p-BD601546-G?magaza=Webdensin

Bu modeli oneririm size.

Bu arada aramizda kac kisi en son hp kullandı? Herkes isiniyor demis ama sanirim en son 2000 lerin başında kullanmisiz galiba...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Alinacak hpvar alinmayacak model var. http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-p207nt-intel-core-i5-5200u-22ghz-8gb-1tb-156-tasinabilir-bilgisayar-l0d82ea-p-BD601546-G?magaza=Webdensin

Bu modeli oneririm size.

Bu arada aramizda kac kisi en son hp kullandı? Herkes isiniyor demis ama sanirim en son 2000 lerin başında kullanmisiz galiba...

Merhaba

dv 2000, dv 6000 serisi gibi o yıllarda üretilen pc lerde ısınmama sorunu var mıydı Sani bey, herkes ısınma sorununu o yıllarda yaşadı ve bir çoğumuzda o pclerden o zaman soğudu.ve herkes hp dedin mi demediği kalmıyor.

evet haklısınız herkesi aklında kalan kötü anılar nedeniyle şuanda kimse hp kullanmak istemiyor.

şuanda masaüstü olarak hp elite desk 800 g1 sff  laptop olarak probook 6470b modelini kullanıyorum ısınma adına hiç bir şey yok.  ama bunu insanlara anlatamıyoruz ismi bir kere karalandı çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Merhaba arkadaşlar. Elimde sıfır Toshiba Satellite P50-C-14M laptop bulunmakta. Bu sene alındı garantili. Pazarlıksız 2.500TL istiyoruz. Kutusunda verilecektir. Profesyonel,performanslı ve şuan internette bile bulabileceğiniz en ucuz yerden daha ucuz bir bilgisayar arayan arkadaşların kaçırmaması gereken bir pc. Oyun veya program fark etmez rahatlıkla kullanabilirsiniz. İstanbul'dan elden teslim edilebilir. (Denemek için kendim açtım, güncellemeleri yapıldı.Kullanıma hazır.)

Özellikler kısaca;

Satellite P50-C-14M (Alüminyum gövde) 5. nesil Intel[emoji768] Core[emoji769] i7-5500U İşlemci (2.40 / 3.00 GHz Turbo, 4 MB L3 cache) Intel[emoji768] Entegre Chipset Windows 10 64 bit 8 GB DDR3L RAM (1600 MHz) - max. 16 GB 1TB HDD + 8GB SSD Hybrid sürücü 15.6" Full HD IPS LED arka aydınlatmalı Toshiba TruBrite[emoji768] TFT ekran (1.920 x 1.080 çözünürlük) NVIDIA[emoji768] GeForce[emoji768] GTX 950M - 4 GB GDDR3 Grafik kartı İnce Blu-ray RW XL sürücü DTS[emoji768] Studio Sound[emoji769], Harman Kardon Stereo hoparlörler Çoklu Medya Kart Yuvası, 3 x USB 3.0, HDMI Wireless LAN (802.11 ac + a/b/g/n), Bluetooth 4.0 + LE, Intel[emoji768] WiDi ve Miracast uyumlu Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000 Li-Ion, 5.30 saate kadar pil ömrü 0.9 MP HD web kamera ve mikrofon, Numerik tuş takımı, Çoklu Dokunmatik Kontrole Sahip Touch Pad, Uyku modunda müzik fonksiyonu, Cortana Hızlı Erişim Tuşu HDMI bağlantısıyla Ultra HD TV desteği ve Full HD video içeriği Ultra HD çözünürlük kalitesine dönüştürme 2.2 kg

Ferit ilan açman daha sağlıklı olur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dv2000 ve 6000serisi cihazlar 2004 uretimi falan olmali. Evet, o seriler İnanılmaz sorunluydu. Yanan vga kartlari bir cok kisinin canini yakti. Ama sonrasinda bu sorunun üstesinden geldiler.

Probook lar zaten efsane serisidir. Ömürlük cihazlardir.

Yorum bağlantısı

1 ay oldu hanıma Laptop aldım lenova yoga Vs baktım en son bütçeyi artırıp Asus aldım. Çok hafif kullanışlı ve gerçekten ısınma problemi yok. Benim şirket pc HP Yukarıda linki paylaşılan model 1900 kusur tl olan ve malesef ısınma problemi var.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Ferit ilan açman daha sağlıklı olur.

Nasıl açarız. Çok inceleyemedim bu konuyu. Buradan uygun değilse düzeltelim.
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

abi lenova alma işyerinde servisinden çok çekiyolar.Alacaksan sani abinin bahsettiği hp iyidir.İşlemci intel ise nvidia ekran kartı yok amd ise ati ekran kartı.Paran varsa dell laptop al yerinde servis imkanı var.Adamlar gelip yapıp gidiyolar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1 ay oldu hanıma Laptop aldım lenova yoga Vs baktım en son bütçeyi artırıp Asus aldım. Çok hafif kullanışlı ve gerçekten ısınma problemi yok. Benim şirket pc HP Yukarıda linki paylaşılan model 1900 kusur tl olan ve malesef ısınma problemi var.

Isinmadan kasit nedir? El değmeyecek yuzeyde ise sorun var, servisi ile görüşün. Yoksa icinde islemci olan bi aletten bahsediyoruz, belirli bir isinma gayet normal. 35 40 derece hissedilir sicakliklar normal karsilanir.
Yorum bağlantısı

Isinmadan kasit nedir? El değmeyecek yuzeyde ise sorun var, servisi ile görüşün. Yoksa icinde islemci olan bi aletten bahsediyoruz, belirli bir isinma gayet normal. 35 40 derece hissedilir sicakliklar normal karsilanir.

Asus kucağımda durduğunda bir Isı hissetmiyorum ama bunu kucağımda Yada oturduğum yerde kullandığım da ısıyı cok rahat hissediyorum onun için Laptop altı soğutucu kullanıyorum
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

işte biz asusta o sıcaklığı da hissetmiyoruz :) hatta dizleriniz üşüyor diye araya battaniye serebilirsiniz ;) o derece yani
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her markanin tasarımı farklidir. Sonuçta ayni islemci var hepsinde. Ancak hp de hissettiğiniz de bir sorun yasatmaz size.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Her markanin tasarımı farklidir. Sonuçta ayni islemci var hepsinde. Ancak hp de hissettiğiniz de bir sorun yasatmaz size.

evet işin gerçeği cihazların tasarımı bu konularda fazla etkili. Bazı seriler memnuniyet sağlarken bazıları sizi bezdirebilir. Markadan çok serilerin kullanıcı yorumlarına dikkat etmek lazım. Asus dememin sebebi ısınma ve ses konusunda tüm serilerinde başarı elde etmesi. Sonuçta unutmamak gerekir ki bir çok markaya donanım veren asus kendi üretriği parçaları kullandığı için uyumluluk ve tasarım konuşarında avantajlı. Bugün hp tüm masaüstlerinde asus anakart kullanıyor. Belki dizüstlerinde de kullanıyor olabilir bakmak lazım. tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Şey gibi mesela Eski telefonum Samsung galaxy s2 idi oyun oynarken falan acaip isinirdi şimdi htc var belirgin bir ısınma hissetmiyorum
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçen ay Asus X550VX i7 işlemcili modelini aldım. ısınma sorunu yok , gayet stabil çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

evet işin gerçeği cihazların tasarımı bu konularda fazla etkili. Bazı seriler memnuniyet sağlarken bazıları sizi bezdirebilir. Markadan çok serilerin kullanıcı yorumlarına dikkat etmek lazım. Asus dememin sebebi ısınma ve ses konusunda tüm serilerinde başarı elde etmesi. Sonuçta unutmamak gerekir ki bir çok markaya donanım veren asus kendi üretriği parçaları kullandığı için uyumluluk ve tasarım konuşarında avantajlı. Bugün hp tüm masaüstlerinde asus anakart kullanıyor. Belki dizüstlerinde de kullanıyor olabilir bakmak lazım.

Hp masaüstü anakartlarında Foxconn kullanır. Kendisi ürettirir ;)

Asus çok iyi bir markadır. Sadece buradaki amacım, HP kötü bir marka değildir. Alınır ve alınmaz serileri mevcuttur. Hepsini aynı kefeye koymamak gerekir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Kurban

Hp kullanan birisi olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Alın bence

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...