İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Öncelikle ne amaçla kullanacaksınız onu yazmanız gerekiyor. Gündelik işler için kullanacaksanız bu kadar para vermek gereksiz bence. Ben geçen sene lenovo thinkpad t420 almıştım 600 tl'ye. i5 işlemci, 8gb ram, 320gb hdd'si var. hdd'yi söküp yerine ssd taktım. şu an alet uçuyor. 

thinkpad serileri genelde bankalar, ofislerde vs. kullanıldığı için ikinci elleri hem temizdir hem de ucuzdur. bilgisayarcılar bankalardan bunları toptan alırlar sonra da satarlar.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

okulda öğretmen tarafından kullanılmak üzere en az 4 sene götürebilecek özelliklerde bir laptop almamız gerekiyor, bütçe sanırım 2500-3000 lira arasında ne önerirsiniz?

bu kağıttaki özellikler nasıl sizce? bana 4 sene falan götürmez gibi geldi de

6mpVbv.jpg

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

okulda öğretmen tarafından kullanılmak üzere en az 4 sene götürebilecek özelliklerde bir laptop almamız gerekiyor, bütçe sanırım 2500-3000 lira arasında ne önerirsiniz?

Okulda öğretmen tarafından kulanılacaksa 2500-3000 Tl aşırı çok bence. Celeron bile işini görür. İ5 e ihtiyaç ne kullanacaklar ki?

Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

6mpVbv.jpg

Özellikler fena sayılmaz ama fiyatına bağlı 2500-3000 aralığında ise çok pahalı 

Yorum bağlantısı

Okulda öğretmen tarafından kulanılacaksa 2500-3000 Tl aşırı çok bence. Celeron bile işini görür. İ5 e ihtiyaç ne kullanacaklar ki?

geçende öyle yapmışlar 1 sene sonra yavaşlamış yetmeme falan başlamışlar, o yüzden bu defa iyi bişey olsun istiyorlar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Celeron iş görmez ama, i3 işlemci ile beraber SSD alımı gayet yetecektir.

Yorum bağlantısı
Soner Genç

asusun rami 12 GB  lenovo  8 GB  asusun çözünürlük 1366x768  lenovanin 1920x1080  artisi eksi bu ama lenova al derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

free dos geliyormuş bu 

Daha iyi, ucuz :)

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

asus lenova alabilirsiniz hp  de eskiden ısınma sorunu vardı yeni modelleri nasıldır bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar Linkteki hp pc yi almak istiyorum fakat hp nin çok ısındığını söylüyorlar.Bu PC yi önerirmisiniz ? 

http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-aw003nt-amd-a10-9600p-2-4ghz-3-3ghz-16gb-1tb-8gb-ssd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-x5w84ea-p-BDX5W84EA

Pc de Önerebilirsiniz Max 2000 TL ?

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Lenovo yoga 710 (Son jenerasyon i7, 8GB DDR4, 256GB ssd, harici geforce grafik, touchscreen 360 derece katlanan yüksek çözünürlük ve tatminkar parlaklık ekran ile tablet modu, min. 5-6 saat ile iyi batarya süresi, hafif+portatif)   2 hafta önce satın aldım. mac alternatifi bi cihaz, tereddüt ederek aldım ama şu an tereddütsüz tavsiye edebilirim... ms altyapısını tercih etmek isteyen için gerçekten çok kullanışlı bi hacet...

Bu arada kampanya yakalayınca, 3250 civarı maloldu...

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Hp masaüstü anakartlarında Foxconn kullanır. Kendisi ürettirir ;)

Asus çok iyi bir markadır. Sadece buradaki amacım, HP kötü bir marka değildir. Alınır ve alınmaz serileri mevcuttur. Hepsini aynı kefeye koymamak gerekir :)

2008den sonra markaların tekrar birlikte çalışacağı yazıyordu bir yerde. Hp masaüstünde tercihini asustan yana yaptı falan diyordu. Belki gelecek serilerde görürüz.
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

geçende öyle yapmışlar 1 sene sonra yavaşlamış yetmeme falan başlamışlar, o yüzden bu defa iyi bişey olsun istiyorlar

2500-3000 bandında da alsanız bir süre sonra bu da yavaşlayacak. Okulda çok kullanıcılı pclerin kaderi budur. Sürekli sağdan soldan bulunan eğitim materyalleri yüklenir, farklı kişilerin flash bellekleri takılır, ortalık bozuk programlarla dolar ve virüs tarlasına döner. Tenefüslerde çocuklar kurcalar falan yavaşlaması normaldir. Kesinlikle deepfreeze tarzı bir şey kurmanızı öneririm.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...