İçeriğe Yönlendir

Elektrik Çarpması

Misafir

Recommended Posts

Ercan Çakır

Ayakkabının altına metal bir şey yapıştırmak ya da paçadan zincir sarkıtmak...80 lerin gençliği gibi... :p

baya akaryakıt tankeri gibi dolaşalım yani :)

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Koltuk kılıfına şase bağlasak olmaz mı?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Gökhan Efiloğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu ara beni dokunduğum tüm arabalar elektrik çarpıyor çıt ediyor dokunduğum yer deli oluyorum arabama dokunamaz oldum ya nedendir biraz toprakta gezsem fayda olur mu dersiniz :D

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mevsim itibari ile giyilen kıyafetlerden kaynaklanıyor. TAbi bu durum araçta kaçak olmadığı varsayımı ile geçerli.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ayakkabılarından kaynaklanır, tabiki giyim tarzından da, yün içlik giyiyormusun.

Yorum bağlantısı
Misafir

Giydiğiniz ayakkabılar ile ilgili olabiliyor. Daha ince tabanlı, tabanında girinti-çıkıntı olmayan düz tabanlı (iç taban değil zemine temas eden taban) ayakkabılar giymeye çalışın. Benim gittiğim bir proje'de iş yerinin halılarından mıdır bilinmez çok fazla elektriklenme oluyordu. BEn de acı çekmemek için! dokunacağım yere önce saatimi dokundurup, kıvılcım çıkmasını bekliyordum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

ya arkadaşlar bu ara beni dokunduğum tüm arabalar elektrik çarpıyo çıt ediyo dokunduğum yer deli oluyorum arabama dokunamaz oldum ya nedendir biraz toprakta gezsem fayda olur mu dersiniz :D

Gökhan, klavye deki R tuşu bozukmu? Arada bir sert bas tuşa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mevsim itibari ile giyilen kıyafetlerden kaynaklanıyor. TAbi bu durum araçta kaçak olmadığı varsayımı ile geçerli.

Bu tip elektrik çarpmaları statik elektirik çarpmasıdır...Arabada kaçak olsa ne olur söyleyeyim, sana bana hiç bir şey olmaz...İnsanı çarpacak elektrik aracın en yakın buji kablolarındadır...Kimse de bujilere dokunup inmez nasıl olsa..:) Arabadaki elektrik evlerdeki zayıf akım tesisatı gibidir yani, sadece 12 volt...Evdeki telefon kablosu ile çarpılman daha olası yani..:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kabloya dokunduğun anda birisi aramış ve zili çaldırabilmek için gelen 48 volt civarı gerilim seni çaldırmış... :p

Yünlü pamuklu kıyafet giydiyseniz paçalardan zincir sarkıtın yere...:D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

:D :D :D

bu durumda siz elektrik üreten insan türbünü oluyorsunuz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Türbin işe yarayacak elektrik üretir, bizimki ancak kendimizi çarpar işte...O kadar...:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Arkadaşlar bu ara beni dokunduğum tüm arabalar elektrik çarpıyor çıt ediyor dokunduğum yer deli oluyorum arabama dokunamaz oldum ya nedendir biraz toprakta gezsem fayda olur mu dersiniz :D

Bazen bende de oluyor.

Giydiğiniz kıyafetten kaynaklı olabilir.Zor ama birazda stresten uzak durmaya çalışın.Toprakta dolaşmanın da faydası olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Türbin işe yarayacak elektrik üretir, bizimki ancak kendimizi çarpar işte...O kadar... :D

insanda işe yarayacak elektrik üretir abide gidipde matkap faln çalıştıramayız :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şimdi senin mesleğe baktım da gözlerim ışıldadı...Beynimde 0.001 amperlik bir akım oluştu valla..Konuya gelelim, balkonda felaket rüzgar oluyor benim evin, ufak bir türbin gönder de elektriğimizi kendimiz üretelim... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

:D :D :D

bu durumda siz elektrik üreten insan türbünü oluyorsunuz :D

değerlendirmesinler beni ümit.. :D

akşama kadar ayakta bot var ünüforma hep zaten naylon ürünler pamuklu pek bişey yok

Gökhan, klavye deki R tuşu bozukmu? Arada bir sert bas tuşa :)

abi hengi r tek tek baktımda hepsi tam :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

O zaman bir şarj dinamosu ve pervaneyi kendim imal ederek başlayayım...Bir de 2004 Fiesta arka kampanası yeterli olur, akü zaten depoda var bir tane...:)

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

Ayakkabılarından kaynaklanır, tabiki giyim tarzından da, yün içlik giyiyormusun.

yok abi giymiyorum...

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

O zaman bir şarj dinamosu ve pervaneyi kendim imal ederek başlayayım...Bir de 2004 Fiesta arka kampanası yeterli olur, akü zaten depoda var bir tane... :)

elde ettiğin dc voltajı inverter kabinlerle dönüştürmen gerekir işin çok para isteyen kısmıda bu işte.

bir ara bende niyetlendim kendim imal etmeyi ama sadece uğraştan başka birşey olmuycak verimli birşey elde edilmiycek benim şu anki düşündügüm proje güneş enerjisinden elde etmek...

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

abi kaçak olup olmadığını nasıl kontrol ederiz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu tip elektrik çarpmaları statik elektirik çarpmasıdır...Arabada kaçak olsa ne olur söyleyeyim, sana bana hiç bir şey olmaz...İnsanı çarpacak elektrik aracın en yakın buji kablolarındadır...Kimse de bujilere dokunup inmez nasıl olsa.. :) Arabadaki elektrik evlerdeki zayıf akım tesisatı gibidir yani, sadece 12 volt...Evdeki telefon kablosu ile çarpılman daha olası yani.. :)

Kabloya dokunduğun anda birisi aramış ve zili çaldırabilmek için gelen 48 volt civarı gerilim seni çaldırmış... :p

Yünlü pamuklu kıyafet giydiyseniz paçalardan zincir sarkıtın yere... :D

Aynen telefon çalarken dokun 50 volta yakın bir elektrik.çarpıyor.

Gökhan bey giydiğiniz kıyafet statik elektrik yüklemesi yapıyor ayakkabılar bunu üzerinizde tuttuğu için araba üzerinden aktarıyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

elde ettiğin dc voltajı inverter kabinlerle dönüştürmen gerekir işin çok para isteyen kısmıda bu işte.

bir ara bende niyetlendim kendim imal etmeyi ama sadece uğraştan başka birşey olmuycak verimli birşey elde edilmiycek benim şu anki düşündügüm proje güneş enerjisinden elde etmek...

Sen abarttın şimdi ama...:D Üreteceğim elektrikle evde torna makinesi çalıştırmayacağım, üç faza da gerek yok...:D Örneğin evdeki lambaları yakabilsem yeterli olur bana, en çok lazım olacak rakam 300 watt...Bir otomobil dinamosu bile sağlar bana elektriği, beni düşündüren fren sistemi ve pervane...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yünlü pamuklu kıyafet giydiyseniz paçalardan zincir sarkıtın yere... :D

Evelde dülüdülü diye ses gelmişti benden :D Zil melodim değişiyor mu ki ya :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...