İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo 2015

Yusuf Alper Gül

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Bu ifadeyi düzeltmenizi istiyorum. İnsanlara yalancı diyorsunuz resmen.

Mert bencede yanlış yorumlamis olabilirsin. sadece kendi fikrini beyan etti serhat bey.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben öyle algiladim çünkü bu kusurları söyleyen ben idim. Yeni kasayı 2 yıldır her gün görüyor ara ara kullanıyorum, bazı arkadaslarda bilirler benim durumu.

Gördüğüm şeyleri yazdım. Ve halen arkasındaydım söylediğimin otosan bu güzel tasarımı saçma satış politikası ile mundar edecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Alınacaksa makyajlı araç alınacak yorumlarına bende çok itibar etmiyorum aslında. Mk1 focus 1999 model Ghia aracım, 2004/2005 e kadar üretilen makyajlısından yalıtım açısından daha başarılıydı mesela. Ford makyajla birlikte ve haliyle gelişen trend kapsamında donanım artışına gitmekle birlikte, cost reduction çalışmaları nedeniyle çoğu parçanın kullanılmasından vazgeçiyor mesela. Hoş bunu yapmayan marka da yoktur herhalde.

Abi aksi örneğini 4 5 farklı model ile örnek veririm ama yanlış anlaşılır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Bu ifadeyi düzeltmenizi istiyorum. İnsanlara yalancı diyorsunuz resmen.

Mert Bey, ifadenin kastını çok aşan bir anlama olmuş. Gerçekçi değil derken neden gerçekçi olmadığını devam eden kısımda teknik olarak yazdım. Yalancılıkla suçlamak bambaşka bir itham, yazımın amacı bu degildi.

Ben öyle algiladim çünkü bu kusurları söyleyen ben idim. Yeni kasayı 2 yıldır her gün görüyor ara ara kullanıyorum, bazı arkadaslarda bilirler benim durumu.

Gördüğüm şeyleri yazdım. Ve halen arkasındaydım söylediğimin otosan bu güzel tasarımı saçma satış politikası ile mundar edecek.

Tam da bu nokta aslında bahsettiğim, iki yıldır görüp kullandığınız Abd versiyonu Mondeo. Revize edilmis Avrupali Ford daha 3 ay önce yollara çıktı. Abd'li Mondeoda kullanıcılardan gelen birçok olumsuz dönüşün duzeltildigi, yürüyen aksam donanım ve ağve izolasyon başta olmak üzere teknik iyileştirmeler yapıldığı birçok Avrupali basin yayın organında yer aldı. Bunları yukarida da yazmıştım. Iki aracı da kullananlar iki farklı araç kullanıyor hissini paylaşıyorlar. Ayrica kusurları ben de paylaşıyorum, neticede hepsinin kusurları var. Otosan konusunda tamamen sizinle aynı görüşteyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert Bey, ifadenin kastını çok aşan bir anlama olmuş. Gerçekçi değil derken neden gerçekçi olmadığını devam eden kısımda teknik olarak yazdım. Yalancılıkla suçlamak bambaşka bir itham, yazımın amacı bu degildi.

Tam da bu nokta aslında bahsettiğim, iki yıldır görüp kullandığınız Abd versiyonu Mondeo. Revize edilmis Avrupali Ford daha 3 ay önce yollara çıktı. Abd'li Mondeoda kullanıcılardan gelen birçok olumsuz dönüşün duzeltildigi, yürüyen aksam donanım ve ağve izolasyon başta olmak üzere teknik iyileştirmeler yapıldığı birçok Avrupali basin yayın organında yer aldı. Bunları yukarida da yazmıştım. Iki aracı da kullananlar iki farklı araç kullanıyor hissini paylaşıyorlar. Ayrica kusurları ben de paylaşıyorum, neticede hepsinin kusurları var. Otosan konusunda tamamen sizinle aynı görüşteyim.

Hocam yanlış anlamış olabilirim.

İngiliz mondeo benim gördüğüm kullandığım. Sağdan direksiyonlu. Sanmıyorum abd olsun.

Önce 2.2 TDCİ kullandım sonra 2.0 ecoboost sonra 1.5 eb. 2.2 ve 2.0 ov idi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi alan alır, makyaj olması her zaman benim için 1. önceliktir, herşey olacak arabada, Selective Mondi ayarında olacak, ayrıca en üst donanımda bariz kalite farkıda var, hataya gelince, abd de olması iyi birşey tabii, hataları düzeltmişlerdir, ama burası Türkiye, 3. sınıf millet sayılıyoruz, ayrıca bu araba avrupada yeni, tabii kendim için konuşuyorum, riske girmem ben, benim için min risk ve full donanım+makyaj olmazsa olmaz ne yapayım yani :)

Gidip bayide bakacağım, bakalım ne çıkacak karşıma  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kalite derken, bayide incelerken arka cam ile bagaj arasındaki fitildekki kaliteyi de inceleyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Ben yeni dizel motorlarin dayanımını merak ediyorum, kağıt üstünde tüm değerler cok iyi. Motor konusunda Ford'un ıslak tahtaya basmayacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tekin-2

Mert elektronik kadran var. Şerit takip ve adaptif hız sabitleyicide var ama o paketler ücretli. Tekno paket diye geçiyor 7.500 kayma para istiyorlar.

Merhaba, Tekno paket te adaptif hız sabitleyici var mı? Ben böyle birşey göremedim. Yarın sipariş edeceğim.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Merhaba, Tekno paket te adaptif hız sabitleyici var mı? Ben böyle birşey göremedim. Yarın sipariş edeceğim.

Tekno pakette adaptif hız sabitleyici var mustafa bey
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Otosan dan yeni strateji, iPad alana mondeo hediye :D

Yahu yetkim olsa ilk işim bu projeyi bu şekliyle uygulayanı görevinden tenzil etmek olurdu...

Tahmin ediyorum ki;

Aslında amaç Apple gibi kaliteli ürün algısı kuvvetli bir markanın ürünü ile Mondeo'nun kalite algısına katkı sağlamaktı; Ancak göremedikleri şeyler var; 

Bir ürünü satmak için hediye verdiğiniz de doğan sıkıntılı bir algı vardır; ürün satılmak için hediyeye ihtiyaç duyuyor, hemde piyasaya yeni girip yok satması gereken bir dönemde :)

Buna rağmen bu algıyla mücadele edilebilir ve hediye yolu seçilebilir ancak; neyi hediye vereceğinizi seçerken, tüm dünya pazarında payı azalan tablet grubundaki modeli değil birçoğu kaliteli markaya odaklanan çoğu müşterinin edinmek istediği markanın asıl ve premium modelini hediye edersiniz; örneğin Apple Iphone 6 Gold gibi... 

Ford bu kampanya da yeni mondeonun lansmanı gibi bir denizi geçip derede boğulmuşa benziyor... Apple'ın toptan tablet satışındaki zayıflıktan ötürü Ford'a sunduğu cazip tekliflerinin eminim bu olayda etkisi vardır...

Denizi geçip derede boğulma Ford, gözünü seveyim azıcık detaycı ol... :D

Bu arada bi kaç aya tablet demode olduğundan Note4 telefon, yeni mondeo'da makul hacimli dizel otomatik olmadığından passat otomobil alıcam galiba sayın Ford yetkilileri :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yahu yetkim olsa ilk işim bu projeyi bu şekliyle uygulayanı görevinden tenzil etmek olurdu...

Tahmin ediyorum ki;

Aslında amaç Apple gibi kaliteli ürün algısı kuvvetli bir markanın ürünü ile Mondeo'nun kalite algısına katkı sağlamaktı; Ancak göremedikleri şeyler var; 

Bir ürünü satmak için hediye verdiğiniz de doğan sıkıntılı bir algı vardır; ürün satılmak için hediyeye ihtiyaç duyuyor

Buna rağmen bu algıyla mücadele edilebilir ve hediye yolu seçilebilir ancak; neyi hediye vereceğinizi seçerken, tüm dünya pazarında payı azalan tablet grubundaki modeli değil birçoğu kaliteli markaya odaklanan müşterinin edinmek istediği markanın premium modelini hediye edersiniz; örneğin Apple Iphone 6 Gold gibi... 

Ford bu kampanya da yeni mondeonun lansmanı gibi bir denizi geçip derede boğulmuşa benziyor... Apple'ın toptan tablet satışındaki zayıflıktan ötürü Ford'a sunduğu cazip tekliflerinin eminim bu olayda etkisi vardır...

Denizi geçip derede boğulma Ford, gözünü seveyim azıcık detaycı ol... :D

Bu arada bi kaç aya tablet demode olduğundan Note4 telefon, yeni mondeo'da makul hacimli dizel otomatik olmadığından passat otomobil alıcam galiba sayın Ford yetkilileri :)

Tablet gibi arabada demode oldu sayılır zaten  :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tekin-2

Tekno pakette adaptif hız sabitleyici var mustafa bey

Arda Bey, eski mondeo da opsiyon olarak alınabiliyor görünüyor ama yeni de ben göremedim. Paketin içeriğinde böyle bir yazı bulunmamakta.

Isıtmalı ön cam, hava yastıklı arka emniyet kemeri, aktif şehir içi güvenlik sistemi, kör nokta uyarıcısı, şerit takip sistemi, şeritte kalma yardımcısı ve sürücü dikkat takip sistemi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Bence burda bir hata yapılıyor, mondeo jetta ile karşılaştırılıyor. Burda mondeonun asıl rakibi passat. Şu ford'u hala anlayabilmiş değilim arabayı satışa çıkartıyorsun sitende aracın donanım ve teknik bilgileri yok. Nasıl karşılaştıracağım diğer rakipleriyle. Şu hediye olayını bahsetmiyorum bile tam bir fiyasko. Ford bence yine sınıfta kaldı meydanı yine vw bıraktı.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Bence burda bir hata yapılıyor, mondeo jetta ile karşılaştırılıyor. Burda mondeonun asıl rakibi passat. Şu ford'u hala anlayabilmiş değilim arabayı satışa çıkartıyorsun sitende aracın donanım ve teknik bilgileri yok. Nasıl karşılaştıracağım diğer rakipleriyle. Şu hediye olayını bahsetmiyorum bile tam bir fiyasko. Ford bence yine sınıfta kaldı meydanı yine vw bıraktı.

Sitede adam akıllı istifade edilecek hiçbir şey yok, en önemlisi hala fiyatlar yok...Ford çalışanları emekli olmayı bekliyorlar, yeni mondeo da umurlarında değil muhtemelen :) 1-2 gün önce Passat forumundan birisi bana diyorki "aslında yeni mondeo ya bakıcam da daha Türkiye pazarına gelmedi o araç"..  :D

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Sitede adam akıllı istifade edilecek hiçbir şey yok, en önemlisi hala fiyatlar yok...Ford çalışanları emekli olmayı bekliyorlar, yeni mondeo da umurlarında değil muhtemelen :) 1-2 gün önce Passat forumundan birisi bana diyorki "aslında yeni mondeo ya bakıcam da daha Türkiye pazarına gelmedi o araç".. :D

Aslında bakıldığında fiyatlar çok çok iyi passata nazaran. Sen bu kozunu bile kullanamıyorsun(en önemli koz). Aslında hata bizde 3 sene once tanittigin arabayı simdi satiyorsan fazla beklenti icine girmemeliyiz.
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Apple ve Ford ikisinin de Türkiye'ye distrübütörü Koç ellerinde kalan eski model tabletleri eritme projesi,harika bir pazarlama taktiği :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Daha yakından görme fırsatım olmadı ama , ileride alabilirim . Mondeo mondeo'dur :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Mevcut mondeodan biraz basık. CC olmuş ;)

Hanımın rapid'i kullanınca sanki üzerime üzerime geliyor diğer araçlar :) Hem cc'de güzel arabaydı :)

Yorum bağlantısı
Misafir

İncelemek için gittim dışardan çok güzel görünüyor 1.5 otamatik liste fiyatı 99.000.00tl kapıyı açtım ve koltuklar manuel kapıyı kapatıp sesizce uzaklastim bu fiyatta bir araçta elektronik koltuk dahi yok gerçekten enteresan yeni süperb gelince büyük ihtimal süperb alacam

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

İncelemedim ama fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla güzel olmuş ancak bir fiyat avantajı göremiyorum ben, yanlış mı değerlendirdim?

Passat 1.4 DSG Comfortline 95 bin TL, Mondeo 1.5 Otomatik Titanium 100 bin TL

Passat 1.6 TDI Comfortline 98 bin TL, Mondeo 1.6 Titanium 94 bin TL.

Passat hayranı Türkiye'de bu fiyatlarla çok zor. %10 daha uygun fiyatlı olmalıydı bana göre.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yeni Süperb'nin ingiltere fiyatı 17 bin sterlin gibi. Diğer modellere bakarsak tsi giriş paket 60-65 TL arası gibi olacak diyola. 8 Lira Dsg varkı ile maksimum 72 Lira olur baz paket.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Yeni Süperb'nin ingiltere fiyatı 17 bin sterlin gibi. Diğer modellere bakarsak tsi giriş paket 60-65 TL arası gibi olacak diyola. 8 Lira Dsg varkı ile maksimum 72 Lira olur baz paket.

O fiyatlarla gelirse gözüm kapalı en dolusunu alırım zaten şuan mondeo alma planimi iptal ettim yeni süperb bekliyorum
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Apple ve Ford ikisinin de Türkiye'ye distrübütörü Koç ellerinde kalan eski model tabletleri eritme projesi,harika bir pazarlama taktiği :)

yahu ben bu tablet işini anlamadım he:)

Mondeo yu teslim alırken biz, teblet bilgisayarda mı verecekler :) zeki müren de bizi görecekmi ozaman ben anlamadım ne alaka teblet? :)

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...