İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo 2015

Yusuf Alper Gül

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yeni mondeo sanki focus la mondeo arası bir model gibi göründü. Fiyat çalışacaklar. Birde Mayıs ayını bekliyebilirim. Deri koltuk masaj yapan koltuk ve elektrikli koltuk mayısta gelecekmis. Düşünün full aracta elektrikli koltuk yok.

dediğim gibi, bunlar anında alınmaz, 4-5 ay sonra süslemeler artar, ben olsam Makyajı beklerdim, zira sendeki araba zaten full, cillop gibi :)

Bu arada focus-mondi arası olduysa full de olsa listemden çıkmış demektir, gidip bakacağım eğer bende aynı hissedersem mondi defteri kapanır, Skoda SüperB e bakarım artık :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yeni mondeo sanki focus la mondeo arası bir model gibi göründü. Fiyat çalışacaklar. Birde Mayıs ayını bekliyebilirim. Deri koltuk masaj yapan koltuk ve elektrikli koltuk mayısta gelecekmis. Düşünün full aracta elektrikli koltuk yok.

Abi biraz daha bekle, 8" ekran, elektronik kadran şerit takip ve adaptif hız sabitleyici de gelecek.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Abi biraz daha bekle, 8" ekran, elektronik kadran şerit takip ve adaptif hız sabitleyici de gelecek.

Mert elektronik kadran var. Şerit takip ve adaptif hız sabitleyicide var ama o paketler ücretli. Tekno paket diye geçiyor 7.500 kayma para istiyorlar.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert elektronik kadran var. Şerit takip ve adaptif hız sabitleyicide var ama o paketler ücretli. Tekno paket diye geçiyor 7.500 kayma para istiyorlar.

Pakete dahil olacak onu kastetiyorum. Hatta ara bi donanım paketi çıkacak şuan ki tit donanımdan daha az style dan fazla olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Led Işık paketi için de ekstra Ücret istiyorlar Arda bey. Hem bu özelliklerle aracı tanıt hem de ekstra ücret iste işte bu bana anlamsız geliyor. Millet sadece kasa için mi o kadar para verecek bunu da anlamıyorum.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Led Işık paketi için de ekstra Ücret istiyorlar Arda bey. Hem bu özelliklerle aracı tanıt hem de ekstra ücret iste işte bu bana anlamsız geliyor. Millet sadece kasa için mi o kadar para verecek bunu da anlamıyorum.

5000 tl fark istiyor. Komedi zaten. Kendilerine dedim 98000 tl verirseniz alırım dedim. Onlar 106000 tl dediler. Bakalim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Benim anladigim...malini en yüksek fiyatla satacaksin ve her donanıma para isteyeceksin...bakiniz VW...

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Benim anladigim...malini en yüksek fiyatla satacaksin ve her donanıma para isteyeceksin...bakiniz VW...

Abi bu mondide yemez. Zaten ikinci eli yok. Millet tekrar kacar. Sabah sordum. Kaç adet yeni mondeo sattiniz diye nerdeyse 1 ay oldu geleli daha 3 adet satmislar. Bu mersinde geçerli. Sanki yine mondi tutmayacak gibi. Bende vazgececem gibi. Benim mondi daha tok geldi sanki.
Yorum bağlantısı
Misafir

Yeni Mondeo yu bugün bizde test ettik,Araba resim ve video lardan daha büyük daha heybetli, tasarımı gerçekten süper olmuş çok beğendim hatlarını, titanium serisinde kumaş koltukta bile koltuk ısıtmanın standart olması güzel, ışık paketi , deri ve elk. koltuk paketi pahalı gerek yok dedik,titanium beyaz 5 kapı hatchback sipariş verdik 3000 tl panoromik cam tavan farkı ile 103000 tl,(araç mayıs başı gelecek), bayilere liste gelmiş, tüm modellere yüzde iki bindirmişler mondeo yeni model olduğu için ilk çıkan listeye zam yapılmadı aynen geçerli dediler, 1,5 eco motor ve otomatik şanzıman süperdi, test aracına satış elamanı dahil 5 kişi bindik:) tüm hızlanma testlerinde benden hep + puan aldı hiç yığılmadı hiç tepkisiz kalmadı ani atraksiyonlara.Kumaş koltuklara bende baktım bana göre malzeme kötü değil beğendim ben, iç dizayn çok güzel, tek ama tek eksi yönü bana göre, arkada çok uzun boylu vatandaş oturmayacak kafa tavana değer, konfor süspansiyon motor şanzıman kasa dizayn ben çok beğendim.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ne zaman Türkiye de mondeo tuttu ki...birak tutmasin...VW ne binenler arabaya bindim sansin... Fordun alt modellerine binenlerde ..ok atsin...[emoji6]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

5000 tl fark istiyor. Komedi zaten. Kendilerine dedim 98000 tl verirseniz alırım dedim. Onlar 106000 tl dediler. Bakalim

Arda bey naçizane fikrim biraz bekleyin bence aracınız çok iyi. Bu arada superb yeni kasa çıkartıyor ve sanırım full model bundan çok daha ucuz olacak bir de ona bakın derim. Şu aralar yeni kasaya ilişkin videoları izliyorum, lansman videoları nette var o da güzel gözüküyor.

Ne zaman Türkiye de mondeo tuttu ki...birak tutmasin...VW ne binenler arabaya bindim sansin... Fordun alt modellerine binenlerde ..ok atsin...[emoji6]

Hasan Bey bu strateji ikinci elde Tüketiciye yarıyor, ne yazık ki Sıfır alanların kaybı daha büyük oluyor. Sanırım vatandaş ikinci eldeki durumundan dolayı daha fazla tercih ediyor gibi bir durum da olabilir.
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu kasanin cok begenilmesi lazim. Yoksa mk4 kasanin fiyatlari dusmeyecek:)) 2011 selective'in kapiya gelebilmesi icin mk5'e talebin kaymasi gerekli benim acimdan:))

Saygılarimla.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bu kasanin cok begenilmesi lazim. Yoksa mk4 kasanin fiyatlari dusmeyecek:)) 2011 selective'in kapiya gelebilmesi icin mk5'e talebin kaymasi gerekli benim acimdan:))

Saygılarimla.

Evren bey dusmemismi. Bence düşmüş düşeceği kadar. Sizin kapıya gelmesi için bizim zarar etmemiz lazım ozaman. [emoji2]
Yorum bağlantısı
Misafir

Evren bey dusmemismi. Bence düşmüş düşeceği kadar. Sizin kapıya gelmesi için bizim zarar etmemiz lazım ozaman. [emoji2]

Söz meclisten dışarı Arda Bey. 2.0'lar ilgi alanim disinda, o yuzden bu konuya rahat yazdim:))

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Söz meclisten dışarı Arda Bey. 2.0'lar ilgi alanim disinda, o yuzden bu konuya rahat yazdim:))

Saygılarımla.

Bende biraz tebessüm olsun diye yaziniza cevap verdim. Yanlis anlasildiysam af ola.
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bence niyeti olan beklemesin, kur artışı ve ekonomik gelişmelerle fiyatlar böyle kalmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende biraz tebessüm olsun diye yaziniza cevap verdim. Yanlis anlasildiysam af ola.

Estağfurullah Arda Bey. Bizimki de olayın esprisi zaten:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Birde bugün ben yeni mondeo alırsam eski mondeo kullanıcısı olduğum için iPad 2 adıma tanımlanmış. 2.500 tl imis. Dogrumu yanlıs mi bilmiyorum artik

Hediye edeceklermis

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Birde bugün ben yeni mondeo alırsam eski mondeo kullanıcısı olduğum için iPad 2 adıma tanımlanmış. 2.500 tl imis. Dogrumu yanlıs mi bilmiyorum artik

Hediye edeceklermis

Kandınmı  :D  yarım yamalak arabaya yarım yamalak tablet  :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hediye edeceklermis

iPad 2 mi kaldı abi, üstüne 3 4 retina, air, air2 çıktı :D

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

23 şubatta yeni mondeo için size çok özel bir teklifimiz olacak diye emailler geldi otosandan, sonra çıka çıka ipad çıktı, dalga geçer gibi... Ya promosyon promosyondur,ama bu çok özel teklif diye adlandırılamaz.

Bülent kardeşim bugün mersindeki aracı biz de test ettik aile boyu, bu sefer daha çok beğendim, 120' ye kadar çıktım sessizliği sadece benzinli olmasından değil, özellikle yol rüzgar ve dış ortam sesi de epey azalmış, aynı yola tekrar kendi aracımla giderek özellikle denedim. Senin selective bizim titanium dan bir tık daha sessiz, bu da selective den bir tık daha sessiz olmuş. Oldukça konforlu bir araç. Satın alma konusuna gelince bence benzinlisini alma, motor sesi ve sessizliği çok güzel ama yakıt yüksek, dizel ve üst paketinin gelmesini bekle derim. Senin araç çok dolu ve güçlü, ancak üst donanım dizel seni tam tatmin eder diye düşünüyorum. Dizelin gürültü yalıtımı ile ilgili Avrupa'da geri dönüşler çok olumlu, o da epey sessiz olacağa benziyor.

Bazi arkadaşların makyaj bekleme ve hatalarla dolu olma yorumları gerçekçi değil, araç iki buçuk yıldır yollarda ve Abd'deki müşteri dönüşleri çerçevesinde Avrupa üretimi mondeo hem yalıtım hem teknik ve donanım olarak revize edildi, bunu bir iç makyaj olarak gorebilirsiniz. Her iki aracı da kullananlar Avrupa Mondeo'nun başka bir araç kullanıyor hissi verdiğini söylüyorlar. Araç genel olarak son derece başarılı olmuş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bazi arkadaşların makyaj bekleme ve hatalarla dolu olma yorumları gerçekçi değil

Bu ifadeyi düzeltmenizi istiyorum. İnsanlara yalancı diyorsunuz resmen.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
(düzenlendi)

Bu ifadeyi düzeltmenizi istiyorum. İnsanlara yalancı diyorsunuz resmen.

Bence hiçte öyle yalancı filan dememiş Mert. Yanlış yorumlamışsın kanaatimce :flowers:

Alınacaksa makyajlı araç alınacak yorumlarına bende çok itibar etmiyorum aslında. Mk1 focus 1999 model Ghia aracım, 2004/2005 e kadar üretilen makyajlısından yalıtım açısından daha başarılıydı mesela. Ford makyajla birlikte ve haliyle gelişen trend kapsamında donanım artışına gitmekle birlikte, cost reduction çalışmaları nedeniyle çoğu parçanın kullanılmasından vazgeçiyor mesela. Hoş bunu yapmayan marka da yoktur herhalde.

Ayrıca mondeonun bu kadar geç piyasaya girmesi konusunda Otosan'ın en küçük kusuru yoktur. Getirilen araçların donanım, motor ve şanzuman çeşitliliği konusundaki eksiklikler konusundaki itirazlar ise son derece haklı.

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...