İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo 2015

Yusuf Alper Gül

Recommended Posts

Necat Ertan

VW de otomatik farki 12 bin lira...hem de 1.6 da ...

+1 

İşte böyle bir ortamda Ford, Focus aracındaki gibi 3.000 TL farkla Powershift yada en azından 6 ileri klasik otomatik vites sunsa ne kadar güzel olur.  Satışlarına da olumlu olarak yansır bu durum.  

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Bence doğuş ve otokoç çok iyi dans ediyorlar, mondeonun idam fermanını imzalamışlar bile. Mondeo'nun 1.6 tdci powershift olsa gider tasarım için mondeo alır millet ama bu gidişle yeni mondeonun benimkinden tek farkı kaportası oldu sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Bence , bu strateji gayet güzel . Ben mondeo'nun piyasası olmamasına seviniyorum , bu yanlış strateji sayesinde uygun fiyata sağlam arabalara binebiliyoruz ...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

VW de otomatik farki 12 bin lira...hem de 1.6 da ...

Vw, zaten arıza yapacak olan dsg için peşin peşin para alıyor. Farkın sebebi bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Herkes Passat diyor... Bir haftadir sirkette tum araclari yeni Passat ile degistirdik. Eskileri Passat 6 ve 7 idi. Bir sir vereyim mi? Yeni Passat eskisinin pabucu olamaz. Malzeme klitesi cok daha dusuk, bozuk yollarda lak luk diye sesler geliyor tum araclarda! Eger VW'nin "premium" diye kakalamaya calistigi araci buysa Mondeo'nun tekerlegini degismem Passat'a.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Herkes Passat diyor... Bir haftadir sirkette tum araclari yeni Passat ile degistirdik. Eskileri Passat 6 ve 7 idi. Bir sir vereyim mi? Yeni Passat eskisinin pabucu olamaz. Malzeme klitesi cok daha dusuk, bozuk yollarda lak luk diye sesler geliyor tum araclarda! Eger VW'nin "premium" diye kakalamaya calistigi araci buysa Mondeo'nun tekerlegini degismem Passat'a.

Sıfır passatta ses mi geliyor?? vay be..

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Bayideki hissettiklerimi kullanıcısının yorumları doğruladı.Birde mondeonun içine binsek....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Yüksel
(düzenlendi)

1 Haftadır yakın bir arkadaşım Ford Mondeo kursunda idi.Kendisi serviste çalışıyor. 1,6 dizel powershift geleceğini söyledi. Hatta parkura yeni passat ve C5 de getirmiş otosan yetkilileri ki aynı seğment araçları görüp karşılaştırsınlar diye. Süspansiyon ve yol tutuş olarak Mondeo Passata göre daha iyi dedi. Passatın süspansiyonlarını daha sıkı yapmışlar bu sebeple de daha sesli bir çalışması var dedi. Yalıtım bakımından yaptığımız ölçümlerde Passat %3 daha sessiz dedi. Mondeonun en dolusu ile boşu arasında ciddi anlamda malzeme ve yalıtım farkı da var dedi. 

tarihinde İlker Yüksel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Demekki neymiş Mondi ya full alinir ya hic, makyaj ise şart tabii... :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Geçen başka bir konuda yazmıştım...mondeo 1,6 dizel otomatik seçeneğiyle çok yakında satışa çıkacak...ve ortalık çok kızışacak...

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Mondeo 1.6 tdci manuel ile ve powershift kullanmadığı müddetçe resimdeki passat ve superb ile mücadele edemez istediği kadar tasarımı iyi olsun.Bence superb,passata karşı da ciddi bir  rakip olacak fiyatları da uygun olursa :)

ORL8Y0.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kesmedi beni bu mondi, makyaja kadar şundan alayım bari :)

1:22 den itibaren...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlker Yüksel

Kim seçmiş? 58 avrupalı otomotiv gazetecisi. Nereden maaşlanıyorlar? Otomotiv firmalarından...

VW ; Mercedes ve Ford daha mı çok maaş bağlamış oluyor bu manzara karşısında :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Bu gün servise gittim...ve yeni mondeoyu inceleme firsatim oldu...koltukları begenmedim...bagaj küçük geldi...gösterge paneli ve konumlanma hoşuma gitti...teyp güzel...her şeye dokunmatik ulasiliyor...lastik ebatlari 215 60 16...ilginç geldi...jantlari beğenmedim...kaputu actim...araç benzinli ama dizel motora da i yumuşak ve kalin plastik kapak yapilirsa cok randiman alinir...

9ab97bd2c80dfa40ff4d463dce0e3149.jpg60f79f29bb7fb92d547bea24535db56a.jpg382902b1124567526d3c3f4902563d58.jpg6a694515868edea3b5e44fc4fef45471.jpgcd0bdee30e50ef41c2d25c8005aaee07.jpga3e94e065260678474607b493c62208e.jpgb902e823ad1f8df37dfce655cde9831d.jpg7933360dc671c9b18fea74efa9e71d6b.jpg

6b770230a0c02a82f27dbb4b5555024e.jpg403a64c852594dd96c173b9a6e1d78cf.jpg6ceb1c08a6436a4b151c11199faa57d5.jpg90a0d6765b350d3254dfd43716afc4e9.jpg9371c2cad20ca83afd572957e139b0ce.jpga639a82f54df02db98f0b0cb18193eb6.jpg

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Test videolarındaki araçların ekran ve kliması sanki daha farklıydı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bu gün servise gittim...ve yeni mondeoyu inceleme firsatim oldu...koltukları begenmedim...bagaj küçük geldi...gösterge paneli ve konumlanma hoşuma gitti...teyp güzel...her şeye dokunmatik ulasiliyor...lastik ebatlari 215 60 16...ilginç geldi...jantlari beğenmedim...kaputu actim...araç benzinli ama dizel motora da i yumuşak ve kalin plastik kapak yapilirsa cok randiman alinir...

Hasan hocam çok beklediğimiz mondeo bu muydu . Ben aracın on göğsünü beğenmedim. Gümüş renk göğüste ki ne öyle sanki Volvo ya benzetmisler. Sanki bizim kasa mondeo lar daha mı Albenili. Sizce

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Hasan hocam çok beklediğimiz mondeo bu muydu . Ben aracın on göğsünü beğenmedim. Gümüş renk göğüste ki ne öyle sanki Volvo ya benzetmisler. Sanki bizim kasa mondeo lar daha mı Albenili. Sizce

Arda...araba bana daralmış gibi geldi...koltuklar çok dandik...incecik...elini az sıkıştırınca demir aksamına ulaşıyorsun...vitesin altındaki boşluğa pek beğenmedim...Diz mesafesi eh...bariz focus olmuş araba...ama arkadan görünüşü fena değil...teyp güzel...kapıların kapanması ve ses yalıtımı  için düşünülmüş plastikler  güzel...torpido kücük gibi ama hemen açılıyor benim kinin açılması en az 20 saniye.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
(düzenlendi)

Test videolarındaki araçların ekran ve kliması sanki daha farklıydı.

Saygılarımla.

Evren,bu resimler  style donanımının.senin söylediğin titanium.

tarihinde Bahadır Akdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bu resimlere bakarsak alet sönük geldi bana, hele ön konsol çok sade ve hemen sıkılacakmışız gibi duruyor...

Anlaşıldı, bunu almak için şartlar:

Titanyum olacak, tüm ekstralar olacak, motor 2.0 tdci-ecoboost olacak veeeee kesinlikle makyaj yemiş olacak :)

Henüz gidip bakamadım ama sanırım haklıyım, Makyaj yemeden alınmaz der kaçarım  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Evren,bu resimler style donanımının.senin söylediğin titanium.

Sağol Bahadır Abi. En full modelini daha göremedik o zaman. Testlerdekinde far yıkama, deri koltuk yoktu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Titanyum olacak, tüm ekstralar olacak, motor 2.0 tdci-ecoboost olacak veeeee kesinlikle makyaj yemiş olacak :)

Henüz gidip bakamadım ama sanırım haklıyım, Makyaj yemeden alınmaz der kaçarım  :D

güzel zaten güzeldir...makyaj bozar adamı...derrr kaçarım... :p

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

bende geçen hafta gittim dışardan iri ve heybetli lakin içi biraz daha basık gibi geldi birde dikatimi çekti tüm şovrumdaki araçlarda çakmaklıktaki çakmaklar yok nedenini sordum malesef insanımızın aklı araklamaya çalışıyormuş zamanında baya bir kayıp vermişler  peh ayıp yahu

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

bu resimlere bakarsak alet sönük geldi bana, hele ön konsol çok sade ve hemen sıkılacakmışız gibi duruyor...

Anlaşıldı, bunu almak için şartlar:

Henüz gidip bakamadım ama sanırım haklıyım, Makyaj yemeden alınmaz der kaçarım :D

Fiyat listesinde 2 0 tdci yok zaten. Gelmedi demekki
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...