İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo 2015

Yusuf Alper Gül

Recommended Posts

Ali Gürsoy

Makyaj felan beklemeye değmez . Alacak olan alır , ben beğendim param olsa alırdım valla :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Haydeee, önden selective kullanıcıları gitsin, bizde peşinizden  :D  ben makyajdan sonra gelirim ama, hayatta makyajsız almaaaam  :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Haydeee, önden selective kullanıcıları gitsin, bizde peşinizden  :D  ben makyajdan sonra gelirim ama, hayatta makyajsız almaaaam  :tongue:

Tekrardan Ford almazsın sen şimdii.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tekrardan Ford almazsın sen şimdii.. 

Bu model makyaj yediğinde belki... yalnız o zamana neler çıkar, yinede bir daha almam sanırım, tabii büyük konuşmamak lazım, şuan almam mesela...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Dünyanın beklediği efsane modeli Türk yaptı!

Yeni Ford Mondeo, yenilikçi sürücü yardım teknolojileri ve konforu arttıran kaliteli iç mekan tasarımı ile güçlendirilmiş olarak geliyor.

Yeni Ford Mondeo, Türk tasarımcı Murat Güler tarafından tasarlandı. 1999'da Ford'da çalışmaya başlayan Güler, Ford Avrupa tasarım bölümünün yöneticisi oldu. Güler, ilk iş olarak Mondeo'yu yeniledi.

MARANOGOZUN OĞLU

Ford'un Almanya Köln'deki merkezinde 25 yıl çalışan Türk marangozun oğlu, Amerikan otomotiv devi Ford'da basamakları birer birer tırmanıyor. 1999'da Ford'da tasarımcı olarak çalışmaya başlayan Murat Güler, Ford Avrupa Tasarım Müdür oldu. Güler'in yeni görevindeki ilk işi ise yeni nesil Mondeo… Ford, 2009'da yenilenen bir önceki Mondeo'da olduğu gibi D segmentindeki iddialı modelinin tasarımını yine Murat Güler'e emanet etti.

Yeni Mondeo'nun 1.5 Ecoboost motorlu versiyonunu Sapanca'da gerçekleşen lansmanında Eren Tekin test etti. Yeni Mondeo ile ilgili ilk izlenimlerini aktardı. 1.5 Ecoboost benzinli ve 6 ileri otomatik versiyonun yanı sıra Mondeo, 1.6 TDCI motorla da ülkemizde 84.900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

http://finans.mynet.com/haber/detay/otomotiv/dunyanin-bekledigi-efsane-modeli-turk-yapti/99310

Mesajlarda göremedim, atlamış olabilirim..

Ford Mondeo’da sekreter standart!

Ford’un tamamen yenilediği Mondeo modeli sedan, hatchback ve Stationwagon olmak üzere 3 gövde, iki donanım seçeneği ve 86 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

Yeni Mondeo, Aston Martin’leri andıran ön yüzündeki keskin hatlar, ince farlar, led aydınlatma gibi ilk bakışta farkedilen özelliklerin yanı sıra bir çok yeni teknolojiyi de üzerinde barındırıyor.

Sekreteriniz gibi çalışıyor

Yeni Mondeo’nun en önemli özelliklerinden birisi SYNC II adı verilen akıllı bilgi ve eğlence sistemi. 8 inçilk dokunmatik ekranla gelen bu özellik, Türkçe konuşmalarınızdaki isteklerinize yanıt verebiliyor.
Örneğin “evimi ara”, “mesajlarımı oku”, "En yakın hastane nerede”, "En yakın benzin istasyonu nerede” gibi bir çok soruyu cevaplıyor.
Araç içi sıcaklığını 20 dereceye getir, Celine Dion çal gibi talimatlarınızı dinliyor.
Bir sonraki parçaya geç gibi isteklerinize yanıt veriyor.
Eller serbest biçimde telefon görüşmelerinizi yapmanıza imkan tanıyor.

Yeni motor ve ekipmanlar
Yeni Mondeo’da Ford’un 160 beygir gücündeki 1.5 litrelik Ecoboost benzinli motor seçeneği de ilk kez kullanılıyor. 6 ileri otomatik şanzımanla gücünü tekerleklere aktaran bu motorun tork değeri 240 newtonmetre (nm).

Türkiye’de 1.5 litrelik benzinli motorun yanı sıra 115 beygir gücündeki 1.6 litre dizel motor seçeneği de satışa çıkan yeni Mondeo’nun 2.0 lt dizel motor seçeneği ise daha sonra getirilecek.

Yeni aracın 4 kapılı sedan, 5 kapılı hatchback ve bir de stationwagon gövde seçenekleri bulunuyor. Style ve Titanium donanım seçenekleriyle satışa çıkan yeni Mondeo’nun yıllık satış hedefi 3 bin adet.

Aracın standart donanımları arasında
16 inç aluminyum alaşım jantlar,
ön sis farları,
karartılmış arka camlar,
elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar,
iklim kontrollü elektronik klima,
deri kapıl direksiyon simidi,
yol bilgisayarı,
otomatik yanan farlar,
otomatik uzun far,
otomatik kararan iç dikiz aynası,
yağmur sensörü,
Ford SYNC 2,
8 inç dokunmatik renkli göstergeli ekran,
Ford Acil Durum Yardımı,
USB ve SD kart bağlantı soketleri,
Sürücü, ön yolcu, yan perde ve sürücü diz hava yastıkları bulunuyor.

Üst donanım Titanium ekipman paketinde ise
Style donanımlara ek olarak
17 inç alaşım jantlar,
Elektrikli katlanabilir aynalar,
Ön ve arka park sensörleri,
Ford Power anahtarsız çalıştırma sistemi,
Sony müzik sistemi,
Navigasyon sistemi,
Otomatik paralel ve dikey park sistemi,
Paralel park çıkış yardımı,
Geri görüş kamerası,
Isıtmalı ön koltuklar,
Ambiyans iç ortam aydınlatması.

http://otomobil.mynet.com/yeni-modeller/ford-mondeoda-sekreter-standart-95

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Benim şahsi fikrim, nasıl Focus1 araçların değeri sonradan anlaşıldı ve ikinci elde fiyatları uçtuysa bu araç da aynısı olacaktır.

Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

şehir içi 14 lt diyor test eden arkadaş. 2,0 otomatik mk3 den bile fazla yakıyor

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

1.5 at broşür de 10.3 diyordu. Testte 13-14 yakmasina sasirmadim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Büyük arabaya büyük motor, başka yolu yok, küçük hacimli aşırı beslemeli motor tabiki bu arabaya yetmez ve çok yakar, gayet normal bence...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Bence 13-14 yakıt çok abartı ben 1.6 ecoboost kullanıyorum kış lastiği ve bu havalarda şehir içi yakıt ortalamam 9-9.5 lt yazın 7.5-8.5 arası kullanıma göre değişiyor. Eren tekin de agresif kullanımla 9.2 ortalama yakaladım diyor ki baya bi sert kullanır aracı kendileri.. Sakin kullanımla aşağılara çok rahat çekilebilir diyor zaten.şanzıman power shift olsaymış çok daha aşağılara çekilebilirmiş yakıt onunda makyajla beraber gelebileceğini tahmin ediyorum. Fordun sitesinde fiyatlar bugün yayınlandı titanyum 1.5 Ecoboost 99 000 tl

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

75 bin civarı giriş fiyatı lazım ki satsın, ayrıca bu yüzü ile ilk çıktığında gelseydi durum farklı olurdu, artık transitte bile olan sıradan bir tasarıma benzedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Millet gidip passat alacak yine. Passattan 5 lira düşük olması lazımdı...

mondeo.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Böyle bir arabaya powershift giderdi, 1.5 ecoboosttaki klasik otomatik de ne ey Ford !!! Allahtan 2.0 dizeller powershift olarak gelecek, hemen gelmeseler de. Peki 1.6 dizelin niye powershift otomatik seçeneği yok? Bu segmentte bu kadar para verecek müşterilerin öncelikli şanzıman tercihinin otomatik şanzıman olduğu gerçeğini niye gözardı edersin ? Ürün farklılaştırma karnen zayıf Ford, zayıf, altın kombinasyonu gene sunamadın, bu verimlilik devrinde 10 litrenin üstünde benzin tüketimin en dişli rakibinin %30 fazlası oluyor, ya bu hantal şanzımanı at üstünden, ya da biraz az ye be aslanım...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

motor yetmiyor, şanzımanda uygun değil, gayet doğal, bu arabanın hakkı 2.0 dizel-benzin motorlarıdır, ya bunlar ya hiç bence+ makyaj tabii :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

VW de otomatik farki 12 bin lira...hem de 1.6 da ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...