İçeriğe Yönlendir

Sizce En Kaliteli Akaryakıt İstasyonu ?

Mustafa Ergüden

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

2 depo aldım daha araba 1700 kmde ikisinide GTL aldım,200 km daha gider diyor bakalım.Bazılarıda ne gerek var GTL'e diyor ama,alışken hep GTL alıyım gitsin değil mi ?

T4GNn.jpg

Dene derim, 2 depodur bunu kullanıyorum GTL ile performans farkı yok.. Daha sessiz ve daha uzun menzili var...

Şuan için tek geçiyorum...

107km. mesafede Ultra Force ile yaptığım Tüketim Rekorum...

hsVlz.jpg

212km.mesafede oluşan süper değer...

9AUzU.jpg

Ben daha iyisini görmedim...

Hem Performans hem ekonomi bir arada...

Yorum bağlantısı
Orhan Sümay

Benim aracımda da özellikle kalkışlarda duman atma sorunu var; aynadan baktığımda kara duman bulutunu rahatça görebiliyorum. Aynı araçtan akrabamda da var, kendisi FullSave kullanıyor devamlı, onun aracında zerre kadar duman sorunu yok, özellikle kalkışında dikkat ettim hiç yok. Benim aracımdaki problem ne olabilir? Servise götürdüğümde motorun hangi aksamlarına baktırmalıyım? İyice canımı sıkmaya başladı, önerilerinizi merakla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

bende transit connect t200 var otomobil ruhsatlı kalkışta benimde kara duman sorunu vardı. aracı alırken ford servisine soktum. servis ya yakıttan yada enjektörler kirlendiği için olabilir dedi. ben total excellium alıyorum. sanırım duman sorunu çözüldü.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu

Türkiye deki yakıtlar vasat kalitede, o yüzden sağlam olan bir yer bulup oradan alın, gtl de hikayedir, boşa fazla para vermeyin.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hala opet mi alıyorsun :i-ih:

Garanti diyorsan Ford la ilgisi yok, opet garantisi diyorsan o zaten tüm firmalarda var.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Ben de Opetten alıyorum. Aracın garantisi değil, opet'in yakıtı kaliteli...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bende bu zamana kadar hep Opet kullandım.Ancak geçenlerde forumda bir konu okudum.Onun üzerine Total'den depomu fulledim.Bir depoda menzil olarak ortalama 30-40 km fark ediyor.Güzergahım üzerinde total istasyonu yok.Eğer olsaydı total kullanırdım.Denk gelirsem totalden almaya gayret edicem.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Murat DERE der ki; total fıransız değil miydi? Para kazandırmam ben onlara, yürürüm daha iyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

bende şimdiye kadar hep opetten aldım ama artık opetten almamaya dikkat ediyorum.Şimdiye kadar uzun yolculuklarda memnun kaldığım 2 istasyon var biri ıspartada ofyondan antalya yoluna dönerken petrolofisi diğeri afyon sandıklı arasında bp var,uzun yolculuklar genelde bu yöne olduğu için bu 2 istasyondan yakıt alıyorum.Adana tarafına giderkende depoyu gazipaşada fullediğimde adanadaki eve kadar götürüyor dönerkende hep opetten alıyordum ama artık almıcam.

Yorum bağlantısı

Bende bu zamana kadar hep Opet kullandım.Ancak geçenlerde forumda bir konu okudum.Onun üzerine Total'den depomu fulledim.Bir depoda menzil olarak ortalama 30-40 km fark ediyor.Güzergahım üzerinde total istasyonu yok.Eğer olsaydı total kullanırdım.Denk gelirsem totalden almaya gayret edicem.

Bir kez de Shell'i denesene ;)

Ya Shell ya da total tercihim oluyor. Mecbur kaldıkça evimin yakınında opet var oradan alıyorum ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Her firmaya ve istasyona göre değişiklik gösteren bir durum. Geçmişte 5-6 yıl önce Adana total'de 60 lt depoya 1/4 akaryakıt olmasına rağmen 63 lt benzini nasıl soktuklarını sorup, litre kontrolü için bakanlık onaylı metal bidon ile test yaparak bizi ikna etmelerini istediğimizde bizim yakıt aldığımız pompadan değil, farklı bir pompadan test yapmak istediler. Biz de neden biz yakıtı bu pompadan aldık testi de bu pompadan yapmanızı istiyoruz dediğimizde, bidonu bulamadık vs. bir sürü bahane uydurdular ve size % 10 iskonto yapalım sürekli bizden alışveriş edin dediler. O gün bugündür Total'in istasyonuna yaklaşmam. Eşimi dostumu da uyarırım yaklaştırmam.

Sirkülasyonun fazla olduğu bilindik istasyonlar tercihimdir. Sürekli alışveriş ettiğim istasyon eskiden Opet'ti, Şimdi Shell bayisi olmuş. Aynı bayi gidip Kadoil olsa gider yakıtımı yine aynı istasyondan alırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Ben yakıtı Shell'den aklı Murat Dere'den alırım :)

Böyle diyorsunuz diye 2 kere shellden aldım, aracım massey fergusona döndü

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

genelde üreticinin sahibi olduğu bayiden alırım. opet hem temiz hem yerli. shell de fena değil bence. diğer yerlilerin ne haltlar yediklerini bilirim ve kaçınırım.

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Ben de sürekli Kayışdağı Bp den alıyorum benzini. Nedendir bilmem Bp çok düzgün geliyor. Birkaç arkadaşa da önerdim daha fazla km yaptıklarını söylediler. Ne derece doğru bilmem tabi.

Arabayı aldığımızdan beri Bp'den başka bir yerden yakıt almadık :D (Kocaeli'nde de kyöd ve yahyakaptan bp)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ankara'da Baydarlar Shell Etlik kavşağında, senelerdir başka yerden yakıt almam

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

bir nasihat de benden, sürekli yakıt istasyonu ve yakıt değiştirmeyin, fazla yakar. yakıtların yoğunlukları farklıdır. aynı yakıtı bir kaç depo kullanmadan tam olarak verim alamazsınız. aynı şirketten bile bir kaç tür mazot alınca fazla yakıp, aynı yakıtta ısrar edince düşüyor. yakıtım hafif artmıştı. servise gittim baktılar, yakıt değişikliği oldu mu dediler. oldu dedim. biraz kullan, son aldığın yakıttan bir daha al dediler, gerçekten düzeldi.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

bende şimdiye kadar hep opetten aldım ama artık opetten almamaya dikkat ediyorum.Şimdiye kadar uzun yolculuklarda memnun kaldığım 2 istasyon var biri ıspartada ofyondan antalya yoluna dönerken petrolofisi diğeri afyon sandıklı arasında bp var,uzun yolculuklar genelde bu yöne olduğu için bu 2 istasyondan yakıt alıyorum.Adana tarafına giderkende depoyu gazipaşada fullediğimde adanadaki eve kadar götürüyor dönerkende hep opetten alıyordum ama artık almıcam.

antalya havaalanı yönündeki koçtaşı geçtikten sonraki petrol ofisinden alırdım hep antalyadayken ...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ozan Altın

Okulumun çevresinde opet var evimin shell ama opet daha iyi sanki

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

2005 ten beri Opet'ten alıyorum. Zorunlu olmadıkça başka firmadan almam. Hatta yüzde doksan hep aynı istasyondan almaya gayret ediyorum. Şu an hemen karşımda, Ankara'da iken yol üstünde 2 adet Opet vardı. Herhangi bir sorun yaşamadım henüz.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

opetten yakıt alan arkadaşların şikayeti üzerine 2 gün önce Alpetten deniyeyim dedim denemez olaydın araba kesiklik yapmaya ve gitmemeye başladı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...