İçeriğe Yönlendir

Sizce En Kaliteli Akaryakıt İstasyonu ?

Mustafa Ergüden

Recommended Posts

Borga Tansel

Borga,

Bu ikinci Ford'um. 4.5 seneden beri Opet'ten başka istasyondan 1 lt bile mazot almadım...

Allah daha çok Ford versin abi :)

Opet zaten böyle bir güvence sistemi sunuyorsa zaten elbetteki benzini ve istasyonları kalitelidir.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

alper bey benim araçta 2011 model 8.000 km civarı sizin dediğiniz gibi opet kullandım garantisi bitmesin diye ama aracın sesi o kadar çoğaldı ki bir arkadaşımın tavsiyesi ile bp alıyorum çok ama çok memnunum

bu arada hangi akaryakıt istasyonunundan alırsanız alın elinizde fişiniz olduktan sonra mazottan dolayı bir sorun olursa o firma zaten hatayı ödemek zorunda opetinde yaptığı kısaca bu

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Opet diye biliyorum bende.Emniyet araçlarının hepsine Opet'ten anlaşmalı yakıt alıyor..Sebebi ise yakıt'tan kaynaklanan motor arızalarına garanti veriyor..Emniyet araçlarıda başka yerden alamayacağı için garanti veren opet'i tercih ediyor..Diyelim ki sıfır araç aldınız,aracınıza her yakıt aldığınızda fişini saklayıp yakıt kartı vs.var ise işletirseniz yakıttan kaynaklanan sıkıntı karşılanır en azından..Ben böyle duydum ama aslı astarı var mıdır bilemem..

Var. Ben Connect'i alırken yanında Opet'in Yakıt Güvence Sistemi diye bir kart verdiler, sorduğumda ise; "Yakıt sisteminin garanti kapsamında olması için yakıtınızı Opet'ten alıp, verdiğimiz kartla birlikte kilometrenizi okutup, fişini saklayın. Sonrasında bir problem olursa o fişler sizden istenecektir." diye söylediler. Mecburiyetten gidiyorum, gerçi hizmetlerinden ve yakıtından da memnunum, 1 yıldır Opet'ten alıyorum, herhangi bir problem yaşatmadı çok şükür.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

OPET'le 2.5 yıldır Türkiyenin birçok şehirinden yakıt aldım hiç sorun yaşamadım diğer istasyonlarda sıkıntı yaşayan çok arkadaşımız var...

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Opet 11 yıldır tek tercihim, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Başka bir markada kullanmadım nasıldır bilmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Opet 11 yıldır tek tercihim, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Başka bir markada kullanmadım nasıldır bilmem.

yolda WC ihtiyacı için bile başka istasyonda durmam :)

Yakıtta ve WC molasında tek tercihim

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Foruma reklam almak yasak kardeşim, yoksa para mı alıyorsunuz Opet'ten? :D Açıklayın gerçekleri, bu oyunlarla Shell'i alt edemezsiniz.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Foruma reklam almak yasak kardeşim, yoksa para mı alıyorsunuz Opet'ten? :D Açıklayın gerçekleri, bu oyunlarla Shell'i alt edemezsiniz.

Akılı kelden alırım ama yakıtı Shell'den almam V-Power diye FULLSAVE'yi kakalayan şirket...

bundan 5 yıl önce 1.6 Europa arabama benzin almıştım shell'den bayağı sıkıntı yaşamıştım ozaman bitti benim için tamam istasyonun yapmış olduğu şerefsizliği Firmaya yükleyemem ama OPET ile hiçbir istasyondan böyle bir sıkıntı yaşamadım...

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Maslak veya Yeniköy Shell'den alırım her zaman hiç sıkıntı yaşamadım daha.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Genelde Opet'ten almaya gayret ederim.. Opet eve 12 km uzakta olduğu için onun dışında PetroTürk'ten alıyorum.. Hiç bir şekilde sıkıntı yaşamadım..

Fakat bayiden olsa gerek burdaki Shell en berbat mazotu satıyor.. Birkaç kere aciliyatan dolayı Shell'den yakıt aldığımda 5-10 km sonra göstergede "mazotta su var" uyarı lambası yanıyor.. :excl: O yüzden artık Shell'in yanından bile geçmiyorum.. Ama arkdaşlarım Shell'in benzininin çok kaliteli olduklarını söylüyor.. :boredom:

Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

Daha önceki aracımda da şimdi de opetten alıyorum,memnunum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bugün bizim patronun şoförüyle konuştum, som model Range Rover dizeli Ankara da servise götürmüşler, dedikleri şu, bu arabaya yakıt alcaksan PO-Opet-Bp sorunsuz, Shell alacaksan da sadece GTL, normal euro dizeli bu arabada sorun çıkarıyor, standartı karşılamıyor demiş, nitekim benimde fikrimi doğruladı, shell euro dizelde benim araba hem güçsüz hemde az menzile sahip, gtl ile Bp aynı sonucu veriyor, defalarca denedim, ne ses ne menzil ne çekiş, tamamen aynı, boşa gtl ye para bayılmayın, sağlam bir istasyon bulun yeter, atasözünüde unutmayın, "Aklı kel' den benzini Shell' den alacaksın" dizeli dememişler, dikkatinizi çekerim.

Shell > Opet > Petrol Ofisi sıralaması yaparım. Yazdığım sıralamaya göre almaya çalışıyorum ama görünüşünü beğenmediğim, hizmetinde şüphe ettiğim akaryakıt istasyonundan giriş yapsam bile yakıt almadan çıkarım. Full, BP, Aytemiz, Lukoil, Kadoil vb.'den yakıt almadım hiç bugüne kadar.

Sıralaman benzin için doğru, dizelde ise BP,Opet,PO doğrudur. Shell de sadece GTL işe yararki kazıktır ve Bp dizeliyle farkıda yoktur.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Gazı total, bp ve shellden alırım. Ama şehirler arasında bilmediğim yere girmem gerekirse opete girerim.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Shell i tek geçerim.opete söylemesi ayıp işemeye giderim.Çok temiz tuvaleti var :crazy:

Akaryakıt yüklemye shell' e akaryakıt boşaltmaya Opet' e :good1:

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan

Akaryakıt yüklemye shell' e akaryakıt boşaltmaya Opet' e :good1:

meslektaşım haklısın +1

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ömer TÜRK

Arkadaşlar tecrübelerinizden faydalanmak için bu konuyu açtım. Hangi yakıtı tercih etmeliyiz. Arabamı alalı tam 7 ay oldu. Opet ile başladık full ile devam ettik. Şimdi Shell almaya başladım. Bu kadar değişikliğin nedeni çevremdeki her insandan farklı ses çıkması ve kafamın karışması. Herkesin anlattığı farklı senaryolar var Burada tecrübelerimizi, bilgilerimizi paylaşırsak faydalı olur düşüncesindeyim.Çoğunluk nereden alıyorsa ben de oraya dönerim. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Markadan çok yerleşik istasyon olması daha iyi. Shell Gtl en iyisi olacaktır

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Full'un yakıtı Tüpraş menşeili bir fark yok. Hatta bunlar birbirlerinden BP, Opet, PO, Total yakıt alır satarlar. Karadeniz'de Shell deposu yoktur PO'da Shell stok tutar kendi katkısını ilave ederek satar. Genel olarak motorinimiz Avrupa'dan kötü, yurtdışında 2002 Mondeo gördüm dizel koltuklarında süngerleri çıkmış olmasına karsın benim o donem 70 bindeki aynı motorlu aracımdan daha sessiz çalışıyordu.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Çıkış yeri TUPRAŞ'tır...

Firmalar kendi katkılarını koyarlar.. Kalite olarak arada uçurumlar yok, Burada önemli olan firmadan çok istasyonun kalitesidir..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özkan Taşkın

shell gtl performas yakıtı diye biliyorum ama bence connect lerin performansa ihtiyacı yok tasaarrufa ihtiyacı var :):) shell fullsave alıyorum gayet te memnunum motorun sesi bile azaldı bu yakıttan sonra :)

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

FullSave'deki duman sorunundan ötürü şimdilerde V-Power kullanıyorum, iyi gibi görünüyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...