İçeriğe Yönlendir

Sizce En Kaliteli Akaryakıt İstasyonu ?

Mustafa Ergüden

Recommended Posts

Çağrı Kılıç
Benim Ankara'da aldıklarım:

1-BP Baykoçlar

2-PO Macit (bayii güvenilir ancak PO çok kirli)

3-Shell Ağaçlı

4-PO Üstün

5-Kennedy Caddesi Total

6-Rüzgarlı OPET

Tandoğan'daki Total'i önermez misiniz siz de Şefkatli Adminimiz gibi?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

hürriyet cad ile dikmen cad arasındaki opetin yakıtı da güzel. size yakın. ancak oradaki sonaxın hizmeti iyi değil.

Yorum bağlantısı
Çağrı Kılıç

Bir yandan da önerdiğiniz istasyonların nerede olduğuna bakıyorum PO Üstün Etimesgut, Shell Ağaçlı'da eskişehir yolu üzerinde ise bana biraz uzak kalır, keza PO Macit'e de uzaklardan biri diyebiliriz, Kennedy Caddesindeki Total'de yolumun üstü sayılır, Baykoçlar BP eve on km bile değil zaten! Verdiğiniz bilgiler benim için çok faydalı oldu teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Çağrı Kılıç
hürriyet cad ile dikmen cad arasındaki opetin yakıtı da güzel. size yakın. ancak oradaki sonaxın hizmeti iyi değil.

Evet orası bizim eve çok yakın, orasını da iyiler arasına ekliyorum...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Çok yerden kullandım, bu bayideki kadar dumansız ve verimlisine rastlamadım.

Üstad merak ettim de, dumanı nereden görüyorsun? Aynadan mı görünüyor?

Yoksa görünüyor da ben mi göremiyorum diye düşündüm :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Üstad merak ettim de, dumanı nereden görüyorsun? Aynadan mı görünüyor?

Yoksa görünüyor da ben mi göremiyorum diye düşündüm :)

Onun dumanını ben görüyorum :)

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam
Evet orası bizim eve çok yakın, orasını da iyiler arasına ekliyorum...

Cagri Bey, ben de Dikmen'de oturdugumdan civar benzinliklerine biraz hakimim. Eski aracim Pug Partner'di ve hep eurodiesel kullandim. Ben yakitimi Ankara icinde %90 oraninda Polisevi kavsagindaki Shell Bayii Vadi Petrol'den aldim ve herhangi bir problemini gormedim. Erhan kardesimin bahsettigi opet bayiinden 5 defa 75 TL'lik yakit aldim, araba biraz daha gurultulu calismaya basladi ve menzilim biraz dustu. Bundan dolayi Opet yerine Shell'i oneririm. Hem Shell'de araba yikama yerinde aracinizi yikattirabilirsiniz. Yikamaciya 2-3 TL vermeniz yeterli, guzel yikarlar, sagda solda cizik birakmazlar.

Bunun yani sira denk geldikce Baykoclar BP'den ve Ahmetler Shell'den de yakit aliyordum, onlarin da herhangi bir sakincasini gormedim. Ayrica Ahmetler'de cok fazla sayida hediye urun veriyorlar.

Iyi gunler dilerim.

Yorum bağlantısı
Çağrı Kılıç
Cagri Bey, ben de Dikmen'de oturdugumdan civar benzinliklerine biraz hakimim. Eski aracim Pug Partner'di ve hep eurodiesel kullandim. Ben yakitimi Ankara icinde %90 oraninda Polisevi kavsagindaki Shell Bayii Vadi Petrol'den aldim ve herhangi bir problemini gormedim. Erhan kardesimin bahsettigi opet bayiinden 5 defa 75 TL'lik yakit aldim, araba biraz daha gurultulu calismaya basladi ve menzilim biraz dustu. Bundan dolayi Opet yerine Shell'i oneririm. Hem Shell'de araba yikama yerinde aracinizi yikattirabilirsiniz. Yikamaciya 2-3 TL vermeniz yeterli, guzel yikarlar, sagda solda cizik birakmazlar.

Bunun yani sira denk geldikce Baykoclar BP'den ve Ahmetler Shell'den de yakit aliyordum, onlarin da herhangi bir sakincasini gormedim. Ayrica Ahmetler'de cok fazla sayida hediye urun veriyorlar.

Iyi gunler dilerim.

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim Çağrı Bey(sevgili adaşım)! Kafamda bayiler yavaş yavaş oturmaya başladı, BP, Total ve Shell şuan için, tabi önerilen yerler, yoksa her istasyonu değil, ilk tercihlerim olacak ki Baykoçlar BP eve çok yakın, Kennedy Caddesindeki Total hanımı işten alırken eve döneceğim güzargahda, vadi petrol ise işe giderken yolumun hemen üzerinde, Ahmetler Shell'den de yolum düşerse alırım artık :) Vakit ayırıp bana yardım eden tüm FCTR sakinlerine bir kez daha teşekkür ediyorum bu vesileyle...

Yorum bağlantısı
Çağrı Kılıç

Herhalde bu kadar, tecrübelerini, bilgilerini benimle paylaşan tüm forum sakinlerine teşekkür ediyorum :D

Yorum bağlantısı
Çağrı Kılıç
Bence bu kadar yeterli zaten. Fazlası kafa karıştırır. Hatta size tavsiyem, şehirdeyken hep aynı bayiye gidin.

Sağolun ilginiz için, ben de o şekilde yapmayı düşünüyordum zaten, sürekli aynı bayiden almayı..

Yorum bağlantısı
Metin Sinan Öz
(düzenlendi)

taksiciler nerede birikip mazot alıyolarsa oralardan alıyorum sadece, asla kötü mazot almıyolar bence en belirleyici etken bu. Konya yolunda etlik dönüşündeki shell, eskişehir yolundaki ilk shell ve dışkapıdaki shell den alıyorum sadece. her shell aynı derler her opet ve total aynı derler ama maalesef değil.. bpden aldığım lpg ile arabam mahvolmuştu eskiden sonra araştırınca öğrendim, bazı eski pompalar hava bile üfürebiliyo dediler haberiniz olsun o yüzden hep aynı bayiden ve tek markadan kullanmak en iyisi bence.. ben en çok dışkapı ve etlik dönüşü shellden alıyorum hiç sorun çıkmadı...

edit :

bu arada aracınız hayırlı olsun Allah güle güle binmeyi nasip etsin kazasız belasız inş. kafa karıştırmak için değil daha sonra okuyanlar için yorum olsun diye yazdım, herkesin bi marka seçmesi konusunda hemfikir olduğumuzun altını çizmek için.. tek marka tak bayi, umarım en iyisi çıkar aksi durumda daha iyilerini bulamamakta var :):):(:)

tarihinde Metin Sinan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Kılıç
taksiciler nerede birikip mazot alıyolarsa oralardan alıyorum sadece, asla kötü mazot almıyolar bence en belirleyici etken bu. Konya yolunda etlik dönüşündeki shell, eskişehir yolundaki ilk shell ve dışkapıdaki shell den alıyorum sadece. her shell aynı derler her opet ve total aynı derler ama maalesef değil.. bpden aldığım lpg ile arabam mahvolmuştu eskiden sonra araştırınca öğrendim, bazı eski pompalar hava bile üfürebiliyo dediler haberiniz olsun o yüzden hep aynı bayiden ve tek markadan kullanmak en iyisi bence.. ben en çok dışkapı ve etlik dönüşü shellden alıyorum hiç sorun çıkmadı...

edit :

bu arada aracınız hayırlı olsun Allah güle güle binmeyi nasip etsin kazasız belasız inş. kafa karıştırmak için değil daha sonra okuyanlar için yorum olsun diye yazdım, herkesin bi marka seçmesi konusunda hemfikir olduğumuzun altını çizmek için.. tek marka tak bayi, umarım en iyisi çıkar aksi durumda daha iyilerini bulamamakta var :blush::):):)

Çok teşekkür ederim, forum sakinlerinin faydalı tavsiyeleri sayesinde güzel günlerde binmeyi istiyoruz biz de :) baykoçlar bp evimize çok yakın olduğundan gözüme orayı kestirdim, sıkıntı çıkarmazsa bp'ye devam yoksa diğer alternatifleri tek tek deneyeceğim, sizin tavsiye ettiğiniz yerlerden de yolum düştükçe alırım artık, tavsiyeleriniz için sağolun...

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet Beylik

yenimahalle, demetevler çervesinde de iyi mazot satan bir kaç yer söylerseniz bende faydalanmış olurum.. :good1:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özkan Yenigün

Petrol ofisinden ne zaman mazot alsam taşırıyorlar...bugün de iyice yüzsüzlüğe vurdular..Dökülen en fazla yarım litredir diyerek...Bu raçlarda mı bir sıkıntı yıksa PO da anlamadım...Bide Sell i deniyecem....Sizde böyle sıkıntıyla karşılaştınız mı???

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
Zannetmem. Ben PO'dan çok aldım. Yapacağınız iş, pompa atınca bırak, demek.

Usta daha başında oldu bu gunkü olay...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Petrol ofisinden ne zaman mazot alsam taşırıyorlar...bugün de iyice yüzsüzlüğe vurdular..Dökülen en fazla yarım litredir diyerek...Bu raçlarda mı bir sıkıntı yıksa PO da anlamadım...Bide Sell i deniyecem....Sizde böyle sıkıntıyla karşılaştınız mı???

Konu çok ciddi ve kesinlikle şikayet edin derim. Bunu çoğu arabaya yapıyorlardır ve yolda araba sallandığında depoda mazot sallanıp yola akarsa masum birileri kayarak kazabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O pompanın basıncı yanlıştır, veya sizin depo havalandırması tıkalı.

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün

30.000 bakımına girecem yakında şu depo-hava olayını bir hatırlatayım..

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

burada opet var ismi çok önemli değil, orda da taşırırlar hep hele amcamın arabanın yan tarafı hep mazot ne zaman alsak taşırıyorlar. uyar uyar bi hal oldum adamları ben utanıyorum artık onlar utanmıyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Pompa atınca bırakmaları gerekiyor. Kapaksız sistemden mi kaynaklanıyor bilmiyorum, ama benzer durum bende de var. Pompacı, ne zaman rakamı yuvarlatma çalışması yapsa benim arabada da taşma oluyor. İstasyonda çalışan bazı elemanlar da söyledi, bizim bu modeller ilave mazot koymaya gelmiyormuş, taşma yapıyormuş.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben mazot almıyorum ama benzin aldığımda LT olarak değil TL olarak alıyorum.50 TL lik ver dediğinde tık diye duruyor.LT olarak aldığımda pompacı rakamı yuvarlamak için uğraşıp duruyor...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Genelde depoyu fullerken düz rakam olsun diye 2-3 TL'lik eklemeler yapıyorlar ama artık yakıt çok pahalı olduğu için depo taşmadan fiyat hemen düzleniyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özkan Yenigün

valla shell işi çözmüş ve pompa uçlarındaki o sipiral demir parçaları çıkarttırmış....Daha da SHELL çiyim AGA... ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...