İçeriğe Yönlendir

7. Nesil Golf

Mert Yeldan

Recommended Posts

Cihan Tiftik

Önü VW arkası VW olmuş. :) Ben beğendim. Marka imajı budur. Bu farı ve stobu nerde görürseniz görün VW dersiniz. Ama ford'da mesela,Son kasa c-max farı ile kia farını yanyana görseniz ayırt edemeyebilrsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Marka imajı iyi güzelde.. Sadelikte bi yere kadar, iyiden dümdüz arabalar yapmaya başladılar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Sanırım Vw 30 yıldır aynı tasarımcıları çalıştırıyor. Tasarımcıların yaşı gittikce, kendine göre, 40 yaş üstüne hitap eden arabalar tasarlamaya başladılar. Zaten müşterileride yaşlandı, sorun yok...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Türkiyenin en kazıkcı en kalitesiz sorunlu markası vw işte tasarım yoksunluğu böyle birşey

:))) hayırdır emre...

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

Marka imajı iyi güzelde.. Sadelikte bi yere kadar, iyiden dümdüz arabalar yapmaya başladılar..

:good1:

kalitesi, sessizliği vs. için bir şey demiyoruz zaten; çok düz ve sıkıcı çizgileri artık!..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sessiz??? Manuel vitesli Golf ile 15 dak. 120km/h hızla yol aldınız mı hiç?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Onu bilmem de 6. nesil gofte arka koltukta yolculuk yaptım acayip egzos sesi alıyor içeri o uğultu felaket kafa şişiriyor :s

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Otomatik passatla 1 saat 200 km/h hızla yol aldınız mı hiç? :D

1 saattir yoldayız dedim, meğer 15 dak olmuş, gibi mi acaba :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bende passat var. Motor sesi yok evet. Ama lastik sesi var. Honda ya da ford gibi değil tabi. Bir de durup par edip radyoyu kapatıp dinlersen benzin pompası sesi var. Üstelik karıncalama yapıyor gibi stabil değil ses.

Passat soğuk asfaltta tıkırtı yapar. Eski aracım BORA idi. Bora bence daha kaliteli idi. Keza B5 passat.

Kaliteli sürüş için belki A4 felan bakmak lazım. Onda da uzun yolculuk yaptım. Passat'dan sürüş ve ses olarak farklı sayılmaz. Sadece tipi ve iç dekoru daha güzel. Passat bana nubuk yeşil kundura ayakabı gibi gelirken audi biraz daha deri bot gibi geldi içerden. Biraz daha kaba ama sanki daha tok.

Golf serisi bu murat günak'ın tostoparlak yusyuvarlak hatlarını bırakır eski köşeli şekline dönebilirse iyi olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

B5-B6 mi demek istedin yoksa bu 2012 leri mi? (B6-B7). Bence B6-B7 pek fark yok. Koltuklar daha dayanıklı hale getirilmiş (tabi kadife gitmiş naylon gelmiş, ancak daha rahat profili var). Bluemotion diyerekten arabanın altına düzleştirme işlemi yapmışlar engebeleri yok etmişler, yol sesi daha az olabilir. Aksesuarda gerileme var tabi ama o fiyat sabit olsun diyerekten. benim Trend de olanlar yeni comfortta yok. Öndeki alt çıkıntı ford focus gibi yerde uzamış. bence otoparktan öne eğilip çıkarken felan yere vurabilir. Bir de rivayete göre bluemotion olanlar yere daha yakınmış. bence dezavantaj.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2.0 tdi 170 lik olan Audi A6 lar ne tüketiyor, kullanıcılara sormalı, sonra bu tüketimi kabul edecek Passat kitlesini saymalı Türkiye de....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıkça düşülen tuzak var A6 da, yakıt deposu, depo değil, tanker yavrusu, 1depo ile 1000km gidiyorum tuzağı derim ben buna.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

A6 ile istisna olacağımı nerden çıkarıyosun :)

Sonuç olara 7. nesil golf 6 ya göre çok iyi olacak. Şimdiki polo gibi olacak. umarım içinde biraz atraksiyon yaparlar. Sadeleşe sadeleşe kesirli sayılar problemi gibi oldu VW.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

90 ile orta şeritten gitmek veya 100 ile;)

Kim gitmiş? Ben? gitmem öyle. Şimdi bile gitmiyorum TSI ile. Yine de çok yakmıyor. Dün mesela 120 km istanbul dolaştım. Şehiriçi var ama bekleme pek yok. akşam 6.3 litredeydim. otoban hızım 120-130. Tek dikkat etmek gereken ilk kalkışta aşırı asılmadan hızlanmak.

Power FM açıp yanlama ile gittiğim nadirdir ankara istanbul yolunda bazen olur böyle vakalar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

93.7 daha iyi yanlatır

yarın davutpaşa'ya gideceğim açayım bari.

Hocam daha önceki konularda 90 la 100 le gidiyorum yazmıştınız ona istinaden yazdım.

Şaka söylüyorum deneme amaçlı bazen ve normal eski şehirlerarası yolda hızlı gitmem doğrudur. Diğer zamanda radar limitinin hemen altında. Bir de şehiriçi hızlı gitmem, kırmızı ışığa yaklaşırken gaza basmam felan.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Golfü beğenmedim tamam da, Konuyu açan Mert Metin Yelkan kimdir yahu ? Foto tanıdık profildeki araçta, Hatta isimde biryerlerden çağrışım yapıyor ama çıkaramadım :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Evet hocam 5 gibi dersim var siz?

örtmenim diyeceksin, hizaya gir, çeki düzen ver kendine :mangal:

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
(düzenlendi)

ne bileyim daha önceki msj.larda sanki buna vurgu yapılmıştı, bir de reklamlardaki kapı kapatma olayından öyle etkilenmiş olabilirim!

2010 focusumda öyle bi kapı sesi duymuyorum kapattığımda!.. :D :D :D

tarihinde Selçuk Özmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapı sesi ilginçtir, mesela 91 fiesta nın sesi gibi ses yok 2010 focusumda bile. Ama bu bir kıstas değil zaten.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...