İçeriğe Yönlendir

7. Nesil Golf

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Hocam alanınızın bilgisayar bilimleri olduğunu yeni öğrendim. Ben ortaokulda php yazan, hatta para bile kazanan biriydim. Şimdi hiçbir şey hatırlamadığım gibi Programlama Dilleri-1 'den bile geçemiyorum, bu dönem geçtiğim tek ders mesleki yabancı dil. Ne önerirsiniz? Çok sıkılıyorum artık bilgisayar denilen makinadan, çok saçma geliyor.

Sizi hocalar hırpalamış nefsinizi köreltmiş. PHP yazmakla mühendis olunmaz zaten. Öğrenecek o kadar çok şey var ki 43 yaşıma geldiğime üzülüyorum, zaman yok yetmiyor, 7/24 çalışsanız bile yine üretilen bilgiyi öğrenemeyeceksiniz. merak ettiğiniz konuları da çalışın. Bol bol magazin (bilişim vs) okuyun. Biraz gaz gelirse zaten çalışırsınız. Düz inekleme çalışmaya uğraşmayın. Önemli olan gazdır. Gazı yediniz mi tüm dersleriniz parlak olur.

Araç kalitesi olarak ben şahsen honda ve eski mazda (ve eski nissanlar) gibi hırpalanan ve ayakta kalan alet görmedim. Eski Golf 1 ve 2 ler de iyiydi göreceli olarak. Şimdi çok nazik aletler. Araç dediğin nazik olmamalı. Kaşıntı var tabi her zaman ama ekonomik durum ve mantık elvermiyor bazı şeylere. 2.5 sene oldu passat alalı 45 bin km deyim herhangi bir sorun yaşamadım. Ama yaşamayacağım anlamına gelmez.

Yıldız teknoparkta olacağım öğleden sonra muhtemelen.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

sıkça düşülen tuzak var A6 da, yakıt deposu, depo değil, tanker yavrusu, 1depo ile 1000km gidiyorum tuzağı derim ben buna.

Aynı tuzağı Transporter içinde yaptılar. Bir depo 1200km !! Eee kaç litre alır minik tanker ?

Power FM açıp yanlama ile gittiğim nadirdir ankara istanbul yolunda bazen olur böyle vakalar.

Amanın ! Forumun hızlıları görmesin, hemen yer ve saat bildirirler toplanmak için :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Polo ile depoyu boğazına kadar doldurayım iddia ediyorum şehirlerarası 1500 km çok rahat giderim :)

Şu şekilde çıkacağı ile ilgili haberler ve görsellerde mevcut, henüz Golf VII ile ilgili resmi yada güvenilir bir görsel yayınlanmadı...

2013-volkswagen-golfw.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Abdussamed, Polo kaç litre motorin alıyor ?

Kitapçıkta yazan 45 Litre + 7 Litre Genleşme

Yol Bilgisayarı "0" yazdığında yaklaşık 50 Km kadar yol yaptıktan sonra genleşme dahil kapağa kadar doldurduğumda aldığı en fazla litreyi görmüş oldum; 54,5 Litre mazot aldı... 3,1 Litre/100 Km yaktırmayı başarmıştım bu hesaba göre en ekonomik şartlarda kullanmayı başarsam stop edene kadar 1750 Km yol yapabilirim :) Normal şartlarda genleşmenin mandalına basmazsanız en fazla 45 Litre civarında alıyor...

Şöyle 30 bini devirelim Polo 1.2 TDI Bluemotion Uzun Dönem Testi gelecek gelmesine de, nereye kaybolduysa eski karşılaştırma/test yazıları kaybolmuş, aslında birisi hayrına güzelce indeksleyip tamamını pdf yapsa pekte güzel olur... :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

ben 70 lik depoyu 65 kullanarak 1200 km gittim passat tsi ile.

Karmamı, şehir dışımı ?

Kitapçıkta yazan 45 Litre + 7 Litre Genleşme

Motor 1,2 litre ise 3,1 litre çok yakmış demektir :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Karmamı, şehir dışımı ?

..

Karma sayılır ama bizim buralar (tuzla gebze) sakin yerler. içine istanbula gidiş (sakin saatte) felan var tabi. Ama 1200 yapacağım diye kasarak tabi biraz. Normal şartlarda 900-950 felan. Zorlarsam 850. Uçarsam 800.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Karmamı, şehir dışımı ?

Motor 1,2 litre ise 3,1 litre çok yakmış demektir :)

içiyo resmen :)

Abi iki sorum var.

1-Genleşme kabını da doldurmak doğru mu?

2-Mazotlu arabada depoyu tam bitirmek doğru mu? :)

1- Genleşmeyi doldurmak tabiki doğru değil, özellikle sıcak havalarda... Bir anlamda yakıt tankında oluşabilecek basınç (dolayısıyla risk) için alınmış bir önlem... Ancak soğuk havalarda yada uzun yola çıkmadan hemen önce farklı noktalardan yakıt ikmali yapmamak adına doldurmakta ben pek zarar görmüyorum, biraz da yakıtın mazot olması sebebiyle... Benzinli araçlarda bu konuda biraz daha titiz olmakta yarar var...

2- Pek doğru değil elbette... Motor stop edene kadar gidilirse özellikle eski araçlarda hava yapması sebebiyle pek hoş olmuyor, hiç başıma gelmedi ama eski ticari araçlarda şahit oldum, yeni nesil araçlarda da hava yapma durumu var mı bilmiyorum. Ancak işin bir başka tarafıda şu ki; genellikle deponun dibinde kalan tortular yahut yoğunluk farkı sebebiyle oluşmuş kalitesi düşük yakıt yada varsa su gibi motorinden farklı sıvıların yakılmaya çalışılması riskinden ötürü pek sağlıklı bir durum değil, yakıt filtresi sağlıklı çalışıyorsa tortuları geçireceğini sanmıyorum, tortuları filtreye hapsedip depoyu bile temizler, ancak filtrenin sağlıklı çalışmadığı durumlarda muhtemel tortu kaynaklı sıkıntının boyutu ve masrafı büyük olabilir sanırım, özellikle yüksek basınçlı yeni nesil enjeksiyon sistemlerinde...:)

Servet abiye katılıyorum.

fabrika verilerinin altına 2. açıklama olarak ekleyelim :)

Şehirdışı tüketim: 3,0 Litre /100 Km

* 1.2 litre motor için 3,1 Litre çok yakmış demektir

** Katılıyorum

*** İçiyor İçiyor

:)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Ben 8 litre benzin yakıyorum şehiriçi (pompa verisi). 8*4.45=35.6 tl/100 km.

Sen 3.1 litre mazot yakıyorsun. 3.1*3.86=11.9tl/100km. (bugünki pompa fiyatları)

3 katından fazla fark var. Ne güzel. :)

O kadar da değil canım... benimki şehiriçi değil... :)

hoş şehir içide dikkatli olursa 4,0 Litre hiç kasmazsan maksimum 5,0 Litre...

Yorum bağlantısı
Halis Parlak
VW'nin bittiğinin resmidir bu. Tasarım üretecek adamları kalmamış, alinin külahını veliye uydurmaya başlamışlar. Yazık.

Aynen öyle.Tasarım konusunda benim jetta ile golf arasında fark yok.Jetta,golf ün sedan hali ve süspansiyon daha yumuşak aile aracı olduğu için.

Sıfır passat alıyorsun 85 bin tl ye ve bi-xenon olmaması ne kadar komik.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Şehirdışı tüketim: 3,0 Litre /100 Km

* 1.2 litre motor için 3,1 Litre çok yakmış demektir

** Katılıyorum

*** İçiyor İçiyor

:)

Gerçekten çokmuş.. koklamasını beklerdim ben :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yavuz şu C4 ün crossover görünümlüsünün full versiyonu cazip. Aynı araç ford olsa durmaz alırdım. fransız psikolojik bariyeri var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bırakın didişmeyi ya :) 5008 minibüs ihtiyacı olanların tipsiz seçeneği. Artık bayi arkadaş diye midir, ucuz diye midir, galatasaray sevdası mıdır bilinmez.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Golfun şekli şemaili git gide kaydı. golf 6 önden albeayı anımsatıyor zaten. Golf 7 de punto 1 olmuş çok mu.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Benim gözüm 1.6 TDI'da. Chipletip bineceksin en ekonomiğinden. :)

Benzinli araçtan soğutacak kadar var mı gerçekten tüketim? Ben sırf teknik değerlerde yazılan tüketim ve performans verileri için niyeti benzinli bir turbodan yana bozmak üzereyim, hatta faturasınında yarısını Cihan Tiftik e kesicem :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

bu tırtogen passat ve golf ün en süt seviyesi kısmen hariç olarak içte dandik malzeme kullanımı bir bırakamadı, bir de Ford a trimi kötü derler, hiç değilse soyulmuyor yahu ....

vw=tofaş alamanya' da tabiii :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okay Çetinkaya

AutoHaber dergisinden.

bekliyorum eylül gibi galiba türkiyede

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Nesi yeniymiş bunun, herşey aynı malzeme daha iyi, yesinler sizin yeni kasa tırtogeninizi :D

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Güzel bi dizel getirsinler de alalım yahu.

1,6 TDI 130 Hp fazla iyimser olur şahsen 125 e razıyım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...