İçeriğe Yönlendir

7. Nesil Golf

Mert Yeldan

Recommended Posts

1-Trendline dsg ise esp var demektir ki hiç haksızlık olmuyor. Esp olmasa da hiç bir zaman renoyu golfe tercih etmem. Toyota vs. olsa amenna. Toyota 1.6 dizel getirse, veya turbo benzinli getirse direk alabilirim, sanayideki özel vw servisinin sahibi diyor, toyota ustası arkadaşlarım ekmek yiyemiyor, vw sağolsun ekmeğini yiyoruz diye. :D Ama 1.4 90 ps ile bir yere kadar.

2-Çok pis alındım ama. :p

İyi hoş diyosun da bu değirmenin suyu nerden geliyor. Arkadaşım ayda 2-3bin üzeri kazananılan bir iş varsa yapabileceğimiz bu aptal makine konusunda hemen yanıda çırak olarak başlamaya razıyım.:p Şaka bir yana araba işi zevk ve tercih meselesidir bu ikisi de hiç bir şartta tartışılmaz. Naylonda alınsa vw'de bir başkası parasını vermediği sürece bana bunu niye aldın diyemez. Anlamadığım diğer bir nokta ise, katılıyorum japonların motorları hem sorunsuz hemde uzun ömürlüdür. Ancak kimse naylondan kaportası iyi donanımı iyi yada yakıtı düşük demesin. O ustaya bir selam söylemek gerekli, zaten benim tanıdığım tüm ustalar ağlıyor. Hep para yok hep para yok. :p

Azıcık alınman lazım ama :D

Valla Fiesta'dan inip Polo'nun koltuğuna oturduğumda sanki daha üst sınıf bir araca biniyormuş gibi oldum. Uzay mekiği ise bu tanım olabülür yani :)

Kaç modelden bahsediyoruz ? Şimdi fiesta'yı bilmem ama ben donanımlı plastikten inipte hiç bişeyi olmayan polo'ya bindiğimde bırakın uzay mekiğini normal bir araç gibi bile gelmiyor. Arada sınıf farkı olsa neyse, tabi fiesta mk6 ise normaldir. Ama 2007 naylon ile selefi aynı model polo arasında hiç öyle atla deve fark yok. En güncel kasalarda ise, naylon bile olsa bir sürü işime yarayan donanım varken digital kliması bile olmayan bir polo'ya para vermek bana çok çok anlamsız geliyor.(Şimdi Ops. geliyor vs. demeyelim, o zamanda fiyat C sınıfına geliyor. Bir de aracı özel sipariş yapsak bile DGS en erken 4 ayda getirirse iyidir.) :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Burak, bende 2008 Collection fiesta vardı. Satip 2007 Polo aldim. Bahsettiğim üst sinif hissi oyle caf cafli gogus dizayni ultra bilmem neli donanim degil. Fiesta allah var otoparkta park halindeyken 10 numara guzel. Vw almadan once bende senin gibi dusunurdum amma abartiyorlar derdim ama binince tadi farkliymis gercekten. Sifir trim sesi, Fiestaya gore muhtesem izalasyonu vs vs. Ben Fiestayi alirken polo ile arada kalmistim donanimi cok diye fiesta almistim. Hata etmisim. Kullanmadigim sis farina, bana gorselligin disinda faydasi olmayan seylere aldanip surus keyfini, rahatligini birakip Donanim almisim. Keske param olsa Golf alsam diyorum simdi

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Gerçekten öyle ama. Geçen gün patronumu evine bıraktım benim Polo ile. İş yerinden çıkıp Organize'den otobana girip fuar çıkışından çıktım. 145-150 arası gidiyordum. Radar arabasını görünce yavaşladım.

Patronun yorumu şuydu; zaten yavaş gidiyosun niye yavaşladın. 147 ile gidiyorduk yavaş mı dedim girerdik radara, ne 140'u 90-100'le gidiyorduk sanki diyor. Bunu aracıma ilk defa binen herkes söylüyor. Uzun yol tadı bir başka ya vw'de.

Wv sevmem ha niye sevmem fiyat ve donanımı yüzünden sevmiyorum :biggrin: Ha birazda son dönemlerdeki kasası hoşuma gitmedi bir türlü.Ama dediğin gibi yiğidin hakkınıda vermek lazım.Arkadaşta 2010 1.4 dsg var.İstanbula gidiş gelişte kullandım.Gerçekten kullanım olarak hoşuma gitti sessiz tıkırtı şu bu yok.Zorlamadıktan sonra yakıtı makul.Özellikle izalasyon konusunda katılmadan edemeyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...