İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Yakıt Tüketimi

Evren Ulusoy

Recommended Posts

Erol Okcu

Aracıma LPG taktırdıktan ve ilk ölçümüm şu şekilde oldu,

Yapılan Yol: 250 km (yarısı uzun yol, yarısı şehir içi, uzun yolda şoför + 3 yolcu ve hız 100-140 km arası)

Tüketilen Miktar : 24,32 litre (62,02 TL)

km de : 0,2481 TL ve 100 km de 9,73 litre LPG tüketilmiş.

aslına bakılırsa ıyı yakmıs cok asırıda değıl zamanla morot katkıları vs ıle daha da duser tabı dıger v kayısı bujıler kablolar ayrıntılarına gırersen daha da duser sanırım .. benım aracım 32 lt tankı var fulledım 400 km kadar yol gıttım kırmızı ısık yandı bı sure daha kullandım sonra tekrar fulledım 26,5 lıtre aldı bu da demek oluyorkı 26 lıtre ıle 400 km yapmısım ya yanlıs hesapladım yada gercekten ıyı :p

Yorum bağlantısı
Emre Acar

Yapılan Yol: 250 km (yarısı uzun yol, yarısı şehir içi, uzun yolda şoför + 3 yolcu ve hız 100-140 km arası)

Güzel sonuçlar. daha da düşer galiba..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhammed Bozkurt
(düzenlendi)

Bugün yeniden LPG aldım,

Yapılan Yol: 247 km (Şehir İçi)

Tüketilen Miktar : 45 TL (BP - 2,43 TL den 18,52 Lt)

km de : 0,1822 TL ve 100 km de 7,5 litre LPG

tarihinde Muhammed Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Acar

Bugün yeniden LPG aldım,

Yapılan Yol: 247 km (Şehir İçi)

Tüketilen Miktar : 45 TL (BP - 2,43 TL den 18,52 Lt)

km de : 0,1822 TL ve 100 km de 7,5 litre LPG

super bişe olsa gerek. Bu kadar düşük maliyete yol almak..

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

muhammed her yere arabayla git :)) bakkala , manava, kasaba, markete

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

süper bence,, rekor sende gibi (1,822)

super bişe olsa gerek. Bu kadar düşük maliyete yol almak..

bu kadar düşeceğini bende beklemiyorum, LPG yi bi önceki alışımda fulledim ve 247 km oldu kırmızı ışık yandı, gittim 45 TL lik yakıt aldı, böyle giderse hep on numara demektir :)

Yorum bağlantısı
Emre Acar

Hayırlı olsun. Bende lpg takmak ile arabayı satmak üzerinde gelip gidiyorum. Mali durumun imkansızlığından dolayı arabayı satılığa çıkardım. Keşke ilk düşündüğümde taksaydım. şuan sizin kadar mutlu olurdum herhalde. :)

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

Hayırlı olsun. Bende lpg takmak ile arabayı satmak üzerinde gelip gidiyorum. Mali durumun imkansızlığından dolayı arabayı satılığa çıkardım. Keşke ilk düşündüğümde taksaydım. şuan sizin kadar mutlu olurdum herhalde. :)

Teşekkür ederim,

Bende diyorum keşke daha önce taktırsaymışım, verdiğim benzin paralarıyla tüp masrafının yarısını karşılamıştım rahat

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

:)

Teşekkür ederim,

Bende diyorum keşke daha önce taktırsaymışım, verdiğim benzin paralarıyla tüp masrafının yarısını karşılamıştım rahat

:) tüp şart

emre benim araçta çok yakıyor. bende taktırmayı düşünüyorum. bak muhammette te AKL marka takılı, gayet memnun, arabayı satıp ne alacağına önceden karar ver , dizel mi benzinli mi tüplümü ?
Yorum bağlantısı
Emre Acar
:) :) tüp şart emre benim araçta çok yakıyor. bende taktırmayı düşünüyorum. bak muhammette te AKL marka takılı, gayet memnun, arabayı satıp ne alacağına önceden karar ver , dizel mi benzinli mi tüplümü ?

Aynen. Tüplü ve öfkeli alıcam. Öncesinde acil satmalıyım artık. Paraya ihtiyacım var. :)

Yorum bağlantısı
Emre Acar

ya ver 2 saat ek ders taktır tüpü :)

Keşke ama ben meslek öğretmeniyim (makina-Plastik).Çokda o taraflarda gözüm yok açıkcası.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İsmail Taş

Piyasada en az yakan en çok kaçan araçtır

Gaziantep Çevre Yolu Girişi Opet Petrolde 28 Aldım o Zaman LPG 2 TL idi Tam Mersin Kız Kalesi Girişinde Kontak Kapattım

400 KM Yol Yaptı Klima Genelde Açıktı

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

2001 ford fiesta ghıa .......... 03-05-2013 güncel tüketim.. boş depo üzerinden

2.224.tl X 36 lt = 80.tl ........

yapılan km............ 300 km şehir içi + 150 km şehir dışı................. toplam......450 km

Yorum bağlantısı
Fatih Cumhur

ahmet bey merhaba...bende adanadayım..bır ara tanısalım ...bende gecen agustosta 2001 ghia aldım..69 bindeydı..su an 76bin de...gecen hafta bakım yaptırdım..4 lastık starmax ve yag fıltresı , hava fıltresı , bujı ve yag degıstırdım..ayrıca gasitaly marka lpg var uzerınde..bununda ayarını yaptırdım...ılk aldıgımda 25 lt lpg ile 350 km yol yapıyordum...simdı dogru duzgun olcumu yapamadım..ama burada yazacagım...

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

2001 ford fiesta ghıa .......... 03-05-2013 güncel tüketim.. boş depo üzerinden

2.224.tl X 36 lt = 80.tl ........

yapılan km............ 300 km şehir içi + 150 km şehir dışı................. toplam......450 km

abi adananın şehir içi nasıl oluyor?yani dur kalk durumu nedir?

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

şöyle yazayım , beninm şehir içi bölgemde (seyhan) 4 veya 5 vitese atıp 1800 - 2000 devirde 200 -300 mt yol yapacak durum yok,

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

ahmet bey merhaba...bende adanadayım..bır ara tanısalım ...bende gecen agustosta 2001 ghia aldım..69 bindeydı..su an 76bin de...gecen hafta bakım yaptırdım..4 lastık starmax ve yag fıltresı , hava fıltresı , bujı ve yag degıstırdım..ayrıca gasitaly marka lpg var uzerınde..bununda ayarını yaptırdım...ılk aldıgımda 25 lt lpg ile 350 km yol yapıyordum...simdı dogru duzgun olcumu yapamadım..ama burada yazacagım...

tabiiki tanışırız fatih bey,

aracınıza yaptığınız masraf yapılması gerekenler,

tavsiyelerim,

yağı 5/30 mobil kullanın

starmax lastikler ucuz ama kalitesi tartışılır, çok şikayet var, yol sesini içeriye çok alıyor,ve sert,

tavsiyem michelin,(fındıklaması şöhret olmuştur ama çok yumuşak ve sesi içeri almaz

buji tavsiyem FOMACO,

ölçüm için lpg depo tamamen boş durumda araç oto benzine geçsin ,öylece gaz alın km sıfırlayın ,depoya 10 lt ve yukarısı lt gaz alınız,araçta gaz bitene kadar benzine almayın

Yorum bağlantısı
Fatih Cumhur

10-40 elf sport yag koydurdum...bujiler fordun orjınal bujılerı...evet lastıkler starmaxx taktım..mıchelını cok onermedıler....bu arada telefonunuzu da ozelden yazarsanız sıze donerım...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Cumhur
(düzenlendi)

Ve son durum lpg konusunda!!!!

geçen hafta adana shell den 2.42 tl den tam 24 litre lpg aldım...

güzergah ise: adana-sarıkoyak köyü(camlıyayla yolu üzeri) : 150 km gidiş dönüş, adana-yumurtalık(otoyol) gidiş dönüş:160 km ve  adana şehir içi: 25 km....  

toplam 335 km gittim...sanırım çok iyi diyebilirim...şehir dışının da yaklaşık 50 kmsi rampa ve viraj....adanalılar bilir çamlıyayla yolunu!!!

ayrıca şu var diğer petrollerden aldığımda yaklaşık 25 yada 25.5 litre falan alırken shellden daha az alıyor depom..bu yüzden artık shellden alıyorum...

bu arada hiz değerlerim 80-100km aralığında...çok fazla hız yapmıyorum....

tarihinde Fatih Cumhur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

fiesta 2000 1.25 ankarada 2.16 dan aldım litresini milangazdan 65 liraya doldu depo 30 litre aldı tam 355 km sehir içi kullandım 0,183 lpg yaktı benzinin hesabını yapamıyorum tabi ilk çalıştırmada yaktıgının.... 8.44 lt/100 km LPG yaktı ortalama şehir içi. Bence gayet normal araç için

Yorum bağlantısı
Emre Acar

fiesta 2000 1.25 ankarada 2.16 dan aldım litresini milangazdan 65 liraya doldu depo 30 litre aldı tam 355 km sehir içi kullandım 0,183 lpg yaktı benzinin hesabını yapamıyorum tabi ilk çalıştırmada yaktıgının.... 8.44 lt/100 km LPG yaktı ortalama şehir içi. Bence gayet normal araç için

Arabamı satmaktan vazgeçtirip tüp taktıracaksınız ama ha... 0,183tl ne demek yahu..

0,07tl oluyor. bu yanlış olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

TL değil LT olacak, yani 100 km de 7,14 litre gaz tüketmiş oluyor. Bu da çok iyi bir sonuç.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

TL değil LT olacak, yani 100 km de 7,14 litre gaz tüketmiş oluyor. Bu da çok iyi bir sonuç.

muhammed yakıt durumları ve araçtan genel açıdan memnuniyet nasıl,

Arabamı satmaktan vazgeçtirip tüp taktıracaksınız ama ha... 0,183tl ne demek yahu..

emre kardeş; 0,183 TL çok iyi bence, bedavaya geziyorsun :) senin araç benzinli kullanımda ne yakıyordu da tüpte 0,183 yakıyor?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...