İçeriğe Yönlendir

Bebek Araç Koltuğu Tavsiyeleriniz

Timur Dizdar

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Cardle Ultra Protect Oto Koltuğu (9-36 Kg) / Siyah - http://www.hepsiburada.com/liste/ProductDetails.aspx?productId=ailecrd213s&categoryId=23021016

Bolenn Hug Multi Safe Oto Koltuğu - (9-36 Kg) / Gri - http://www.hepsiburada.com/liste/ProductDetails.aspx?productId=aileblh1230g&categoryId=23021016

su iki urun hakkinda yorum alayim.

alinip kullanilir mi?

Cardle bende var..hatta iki tane var :D parasını son kuruşuna kadar hak eden bir koltuk. Hiç bir şikayetimiz yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Cardle Ultra Protect Oto Koltuğu (9-36 Kg) / Siyah - http://www.hepsiburada.com/liste/ProductDetails.aspx?productId=ailecrd213s&categoryId=23021016

Bolenn Hug Multi Safe Oto Koltuğu - (9-36 Kg) / Gri - http://www.hepsiburada.com/liste/ProductDetails.aspx?productId=aileblh1230g&categoryId=23021016

su iki urun hakkinda yorum alayim.

alinip kullanilir mi?

Kardeşim ikisini'de kullandık . İlk link'teki oldukça kötü çocuk hep ağlıyor , kalkmak istiyor . Koltuğa direk emniyet kemeri ile takılıyor ve herhangi bir oturma ayarı yok , uyuyunca boynu bükülüp rahatsız oluyor .

Şuan ikinci koltuk araba'da takılı . Her sabah kayın valide'ye çocuğu bırakmaya gidiyorum , Eski koltuk takılı iken illa yanında biri olacaktı .Şimdi tek başına uzun süre oturabiliyor . Ben ikinci üründen oldukça memnunum , sağlamlık hissi ve kaliteli duruşu ile güzel .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tuna İşgören

Arkadaslar kafama takilan bisey var, haziran ayinda allah kismet ederse tatile gidicem oğlum 7 aylik olacak hangi koltugu tercih etmeliyim ? Şuanda kraftin ana kucagi var onu kullaniyorum fakat o zaman dahada buyumus olacak daha once tecrube etmis abilerim kardeslerim bilgilendirebilirse sevinirim

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Arkadaslar kafama takilan bisey var, haziran ayinda allah kismet ederse tatile gidicem oğlum 7 aylik olacak hangi koltugu tercih etmeliyim ? Şuanda kraftin ana kucagi var onu kullaniyorum fakat o zaman dahada buyumus olacak daha once tecrube etmis abilerim kardeslerim bilgilendirebilirse sevinirim

Merhaba ben bunu aldım Heyner Capsula Multi Aero Oto Koltuğu lakin mümkünse şartların el veriyorsa araca ters bağlanan bir ürün seçin %80 güven sağlıyor ben şuan tedirgin araç kullanıyorum açıkcası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

7 aylık için koltuğa gerek yok bence. Ana kucağı, bebeğin boy ve kilosuna göre 1 yaşına kadar kullanılabilen bir ürün. + olarak ana kucağu daha konforlu bir yolculuk sağlar 7 aylık bir bebek için.. koltuğu 1 yaşından sonra kullanın derim.

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Merhaba ben bunu aldım Heyner Capsula Multi Aero Oto Koltuğu lakin mümkünse şartların el veriyorsa araca ters bağlanan bir ürün seçin %80 güven sağlıyor ben şuan tedirgin araç kullanıyorum açıkcası

Okan abi nasıl koltuklar memnunmusun? Araya başka masraflar girdi ben halen alamadım koltuğu :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Okan abi nasıl koltuklar memnunmusun? Araya başka masraflar girdi ben halen alamadım koltuğu :)

kardeşim çok güzel memnunum lakin dediğim gibi araç gidişini tersine bağlansa daha iyi olabilirdi lakin ben hep 4 pozizyonunda yatar durumda kullanıyorum çocuklar rahat ediyor.alta resimde montajlı hali

MKbqcSd.jpg

tarihinde Okan Tan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ALLAH bağışlasın miniğin yaşı kaçtır ?

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi 1 ay önce  ( Heyner Capsula Multi Aero Oto Koltuğu ) 2 adet aldım lakin bizim dedemizde 2 adet başka bir ürün aldığı için velasıl hediyede iade edilemeyeceğinden veya satılamayacağından bu Heyner Capsula Multi Aero Oto Koltuğu iki ürün satılıktır. geçen hafta kutusundan çıkardım çocuklar 15 dk yol için bisefer kullandı okadar 300 TL verecem isteyen arkadaşlar bana ulaşa bilir.

Yorum bağlantısı
Bahadır Yalçın

ALLAH bağışlasın miniğin yaşı kaçtır ?

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi 1 ay önce  ( Heyner Capsula Multi Aero Oto Koltuğu ) 2 adet aldım lakin bizim dedemizde 2 adet başka bir ürün aldığı için velasıl hediyede iade edilemeyeceğinden veya satılamayacağından bu Heyner Capsula Multi Aero Oto Koltuğu iki ürün satılıktır. geçen hafta kutusundan çıkardım çocuklar 15 dk yol için bisefer kullandı okadar 300 TL verecem isteyen arkadaşlar bana ulaşa bilir.

teşekkür ederim 11 aylık şu anda 

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

kardeşim çok güzel memnunum lakin dediğim gibi araç gidişini tersine bağlansa daha iyi olabilirdi lakin ben hep 4 pozizyonunda yatar durumda kullanıyorum çocuklar rahat ediyor.alta resimde montajlı hali

MKbqcSd.jpg

Okan abi güzelde duruyormuş hani senin arabada ama ikiz birde :) Maşallah diyelim. Mesajını gördümde yanıtlayamadım, eşim bu ara bisafe markasına tutturdu en güvenlikli falan filan derken ondan dolayı daha henüz alamadım..

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bu ürün ana kucağı gibi ters yönde mi bağlanıyor? Bir yanlışınız olmasın?

Aynen ters bağlanıyor isterseniz diğer yonede döne biliyor
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Evren bey güle güle sağlık içinde kullanın lakin nacizane fikrin aracın gidiş yönüne bağlanan ürünler artık pek güvenilir olmuyor.bence . tabi şartlar elvermedi sürece birşey diyemem bende bu konuda çok yakınıyordum. bu konuda uzmanlar en az iki yaşına  kadar gidiş yönüne ters olmalı diyor .tabi dedeleride bu yakınışlarımı duymuşlar benim çocuklara şu ürünü almışlar bugün taktım harika bir ürün hem ters hem düz bağlana biliyor

http://www.e-bebek.com/joie-i-anchor-oto-koltugu-ve-isofix-baza-seti_JOI-C1126ABSLA

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Adac testleri benim için referans , burada başarılı puan almış. Çocuklar ters gitmeyi istemez diye düşünüyorum bir de.  :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Adac testleri benim için referans , burada başarılı puan almış. Çocuklar ters gitmeyi istemez diye düşünüyorum bir de.  :)

o konuda haklısınız ters gitdince isyan ediyorlar. ama İş güvenliğe gelince yapacak birşey yok marka konusunda bir diyeceğim yok .sistem konusunda benim kafayı yiyecek şekilde araştırmalarım sonucunda en az 2 yaşı ters olmalı kanağıtına vardım tabiki tercih ve tedbir.önemli 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

adac a göre en güveli bunlar:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/detail.aspx?KisiID=286&nc=True&info=CYBEX+Juno+2-Fix+(Isofix)

fakat çocuklar pek sevmiyor gibi. Açıklamada zaten  deneyip alın demiş. 

Evet bebek mağzalarıda bunları öneriyor ama dediğiniz gibi çocuklar bu ürüne fena kıl oluyorlarmış alıp iade çok oluyormuş.ama 2 yaştan sonra denene bilir bence tabi alıp elinde kalma olayıda ayrı bir risk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Eğer sürekli koltuğa binerek seyehat eserse sıkıntı olmuyor, ne ters giderken nede düz o takoz ile giderken :)

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

b9128ca56fbe65839f5b8587503e8e27.jpg

61e7e9cef202f770c2372760e222cba4.jpg

Sonunda koltuğumuzu hafta sonu aldık. Recaroya karar verdim. E-bebek kampanyası vardı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu konuyu iyi araşatırmanızı tevsiye ediyorum örnek makale 

http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/25228889/

2 - Öne dönükken yaralanma riskleri: Boyna aşırı yük yüzünden ölüm ya da felç riski, objeler yüzünden kafatası ya da yüz yaralanmaları, kemerin iç organlara zarar vermesi (sağdaki grafik çarpıcı, 1 ve 2 yaş çocuklarının trafik kazalarında yaralanma oranları gösteriliyor. İsveç’te 1 yaşından sonra da geriye dönük oturma yaygın, Almanya’da 1 yaştan sonra öne çeviriliyor, yeşiller İsveç, kırmızılar Almanya)

rearvforward2.png

3 – Volvo 800′ü (0-4 yaş arası) çocuklu olmak üzere 13000 gerçek trafik kazasını incelemiş. Sonuçlara göre kazalarda çocukların ağır yaralanma riski:

Geriye dönük           8%
Öne dönük             40%

4 – Kaç yaşına kadar? (solda Anna 3 yaşında, sağda Louise 5 yaşında)

besafeizikidincar.png

Peki neden firmalar hala 5 kat daha iyi koruyanı varken öne dönük koltuk satmaya devam ediyorlar?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...