İçeriğe Yönlendir

Bebek Araç Koltuğu Tavsiyeleriniz

Timur Dizdar

Recommended Posts

Serkan Danış

Başlıktan da anlaşılacağı üzere oğlumuza oto koltuğu almayı düşünüyoruz. Ama farklı farklı markalar ve çeşit çeşit oto koltukları mevcut. İşin içinden çıkamadık. Bizim istediğimiz 9-25 veya 9-36kg'lık koltuklar. Oto koltuğu kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Süleyman Bey daha yeni aldık biz de oto koltuğumuzu. Epeydir araştırıyordum internette ve mağazalarda, sonuçta iki marka ve model arasında karar vermem gerekti biri "Sunny baby Sb-1 Gold" diğeri ise "Heyner Kids multi protect ergo sp"

Heyner Kids'in araca bağlandıktan sonra geriye yatma özelliği yoktu aslında çok beğenmiştim. Bu yüzden Diğerini satın aldım.

Siz de bu modellere bir göz atın isterseniz.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Dar canlı biri olarak bugün dayanamadım, Recaro'nun Young Sport modelini inceledim, beğendim ve aldım. :D (650TL+100TL'lik hediye çeki)

Tavsiye edenlere çok teşekkürler. Konu kapatılabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
O.Yücel Çetin

Bebek arabası alacağım ama kararsız kaldım. Kullandığınız marka ve modelleri tavsiyeleriniz ile paylaşırsanız çok memnun olurum. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bebek arabası alacağım ama kararsız kaldım. Kullandığınız marka ve modelleri tavsiyeleriniz ile paylaşırsanız çok memnun olurum. :good1:

sıra sana mı geldi Osman birazda sen araştır bakalım. tavsiyem hafif, katlandığında az yer kaplayan ve mümkünse ayrılabilen (ana kucağı) ile beraber olanlardan al. ön tekeri tek teker olanlardan alırsan kullanımı kolay oluyor.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Baston tip denilen modelleri tavsiye ederim. Bizimki normal olanlardan, memnunuz ama özellikle bagajda çok yer kaplıyor.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ana kucağını Kraft marka ayrı aldım ama bebek arabasını daha beğenemedik bir türlü. :)

Baston tip denilen modelleri tavsiye ederim. Bizimki normal olanlardan, memnunuz ama özellikle bagajda çok yer kaplıyor.

Benim arabanın bagajı küçük zaten :(

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben de artık bu başlığa göz atmaya başladım.Benim sorum şöyle ; ana kucağı ve oto koltuğu ikisi bir arada olan modeller var.Yani aslında oto koltuğu gibi ama aynı zaman da ana kucağı da deniliyor bunlara.Bir de evde ayrıca kullanılan ana kucakları var..Bizim ikizler olacağı için hem ana kucağı ayrı hem oto koltuğu ayrı alınca maliyet artıyor..Bunun yanında evde yer kalmayacak.Herşeyden iki tane olunca nereye ne sığacak ben onu düşünmeye başladım.

Siz ne tavsiye edersiniz. satıcı bir bayan oto koltuğu alın hastane çıkışı da zaten şart artık bu dedi orada da kullanırsınız evde de sallarsınız falan dedi bizim de kafa iyice karıştı :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Baston tip olanları tavsiye ederim. Ancak, 1 yaşına kadar çocuğu oturtmamak gerekebilir. Bazıların sırt bölümü tam yatmayabilir. Dikkat etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ben de artık bu başlığa göz atmaya başladım.Benim sorum şöyle ; ana kucağı ve oto koltuğu ikisi bir arada olan modeller var.Yani aslında oto koltuğu gibi ama aynı zaman da ana kucağı da deniliyor bunlara.Bir de evde ayrıca kullanılan ana kucakları var..Bizim ikizler olacağı için hem ana kucağı ayrı hem oto koltuğu ayrı alınca maliyet artıyor..Bunun yanında evde yer kalmayacak.Herşeyden iki tane olunca nereye ne sığacak ben onu düşünmeye başladım.

Siz ne tavsiye edersiniz. satıcı bir bayan oto koltuğu alın hastane çıkışı da zaten şart artık bu dedi orada da kullanırsınız evde de sallarsınız falan dedi bizim de kafa iyice karıştı :)

Puset olarak önerim MACLAREN TWIN TECHNO. Biz kullandık ve çok memnun kaldık. Yer kaplamaması sizin için çok önemli olacak.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

http://www.webannemarket.com/Sunny-Baby-Royal-Travel-Sistem-Bebek-Arabasi-Siyah-2013,PR-3524.html

Ayhan bundan aldım Ben aldığımda ( 1 ay önce falan ) 334 liraydı şimdi 400 lira olmuş.. En mantıklısı bu geldi bana..

Oppss seninkiler ikizdi değilmi unuttum ..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Oppss seninkiler ikizdi değilmi unuttum ..

Evet ikiz :) bebek arabası da almayacağım zaten..Emmi sağolsun o işi halledecek. O yüzden hem bebek arabası hem oto koltuğu olanlarda olmuyor yani :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Ersen şu küçük parça var ya video da ki oto koltuk kısmı..ben şunu merak ediyorum bununla oto koltuğu işini hallettik tamam ama evde ana kucağı görevini de yapabilir mi? Yani sallanıyor falan işe yarıyor diyenlerde var..bu olmaz ana kucağını ev tip alacaksın ayrıca diyenlerde var :) yada hiç almasak olmaz mı diyorum 1 bebek olsa gerek yok belki ama iki bebekte lazım diyorlar :D

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Üç tekerliler nasıl acaba?

Ersen şu küçük parça var ya video da ki oto koltuk kısmı..ben şunu merak ediyorum bununla oto koltuğu işini hallettik tamam ama evde ana kucağı görevini de yapabilir mi? Yani sallanıyor falan işe yarıyor diyenlerde var..bu olmaz ana kucağını ev tip alacaksın ayrıca diyenlerde var :) yada hiç almasak olmaz mı diyorum 1 bebek olsa gerek yok belki ama iki bebekte lazım diyorlar :D

Abi bizim bebiş arabada zar zor biniyor buna onda da arabada uyuduğu için sesi çıkmıyor, evde denedik kullanmayı bir kaç defa yemek yerken falan yatmıyor kesinlikle kerata. :)

http://www.hepsiburada.com/liste/kraft-diadem-tasima-koltugu-siyah/productDetails.aspx?productId=oyunatacdbs06b3&categoryId=23021016

Şundan benimki.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kullananlar ve bebek mağzaları hep bu tarzı önerdi, bende onu tercih ettim. Ev için ayrı ; araba için ayrı olunca cocuğu her yer değiştirmede huzursuz ediceksiniz çocuk biryere gitmek istemiyecek denildi. Uykusunu bozmadan taşımanın en güzel yolu bu dediler bana da mantıklı geldi..

BU arada oto koltuğu kısmını deneyemedim arabada bir türlü inşallah takabilirim. Bazen kemer boyu kısa gelebiliyormuş..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
O.Yücel Çetin
Ayhan Onaran

Görmeden alma Ayhan ; kolay devrilecek şeylere dikkat et..

Tabi canım daha tam alışveriş moduna girmedik.Elleyip yoklamadan almam bişey :)

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Birşey öğrenmek istiyorum bebek koltukları kiloya göre alınıyor acaba bir çocuk bebek koltuğunu kaç yaşına kadar kullanıyor bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Birşey öğrenmek istiyorum bebek koltukları kiloya göre alınıyor acaba bir çocuk bebek koltuğunu kaç yaşına kadar kullanıyor bilgisi olan varmı

8-10 ay civarında. Yanlış hatırlamıyorsam biz 10. ayda sabit bebek koltuğuna geçtik.

Bunlara ek olarak, mama sandalyesi için bir sürü para vermeyin. Biz o hatayı yaptık. Çok yer kapladığını geç olsa da anladık. Yazlığa İkea'dan basit bir mama sandalyesi aldık. Oldukça pratik, hafif ve yer kaplamıyor. Tatile falan giderken söküp götürebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mustafa Akarslan

Arkadaşlar merhaba, bende bebek koltuğu alacağım. bebeğim 11 aylık. 9-36 kg almayı düşünüyorum.  Arka hava yastığı var ise iptal etmeniz gerekli diyorlar. Arabam 2008 focus. Arkada hava yastığı iptal işlemi nasıl oluyor. Yok iptal işlemi olmuyor hava yastığını mı çıkartıyorlar. Bilgisi olan arkadaşlar var ise paylaşırmısınız.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Oto koltuğu düşünenler için Pilsan Quantum 9-36 kg önerebilirim, gittigidiyor'dan 189 liraya almıştım. HB'da da 350 civarıydı, çocuk hayatından memnun alışması zor olur diyorduk yabancılık çekmedi.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Olcay Ergün

Merhaba,

2011 Connect 110 ps sahibiyim. Yeni bir kızım oldu.

Kızım için oto koltuk önerisi sizden bekliyorum.

Bir de çok kullanımlı bir model var mı?

Evden kızı pusettin içinde çıksın. Araba da bir koltuğun üzerinde

ekipmana tık diye takılsın. Hedefe ulaşıldığında arkadan çocuk arabası

aşağıya insin. Puset arabanın koltuğundan alınıp tık diye

çocuk arabasına takılsın. Güvenlilik ön planda, sonra da maliyet geliyor.

Bu konuda fikirlerinizi benle paylaşırsanız çok sevinirim.

Connectli İyi günler

Olcay Ergün

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...