İçeriğe Yönlendir

Bebek Araç Koltuğu Tavsiyeleriniz

Timur Dizdar

Recommended Posts

Okan Tansel

Okan abi sen koltukları sattın mı 2014'te?

Hangisini Emrem ? bende şuan 1 adet römer. iki adet joe var.

Yorum bağlantısı

Joie nin koltukları e-bebek te kampanyalı. Hem indirimli, hemde isofix baza hediyeli. İhtiyacı olan bir baksın derim.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Joie nin koltukları e-bebek te kampanyalı. Hem indirimli, hemde isofix baza hediyeli. İhtiyacı olan bir baksın derim.

Aynen kardeşim bendeki ürünler ondan her yöne döne biliyor 18 kg olan kullanışlı bence 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aynen kardeşim bendeki ürünler ondan her yöne döne biliyor 18 kg olan kullanışlı bence 

Ben araştırıyorum şu an abi.

Akşam okurken şu ürünlerden 2 tane alıp da sonra gelen başka bir ürün için satılığa çıkartmışsın onu okudum ondan sordum.

Heyner Capsula Multi Aero Oto Koltuğu

Nasıl ki bu koltuk? Gerçi sonradan ters oturması gerektiğini de okudum başa döndüm. Şimdi bir de ters oturum ya da iki yönlü kullanılan bir koltuk varsa onu araştıracağım.

Kriterlerim:

1. güvenlikli olması

2. rahat olması

3. terletmemesi

4. 36 kg kadar desteklemesi

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ben araştırıyorum şu an abi.

Akşam okurken şu ürünlerden 2 tane alıp da sonra gelen başka bir ürün için satılığa çıkartmışsın onu okudum ondan sordum.

Heyner Capsula Multi Aero Oto Koltuğu

Nasıl ki bu koltuk? Gerçi sonradan ters oturması gerektiğini de okudum başa döndüm. Şimdi bir de ters oturum ya da iki yönlü kullanılan bir koltuk varsa onu araştıracağım.

Kriterlerim:

1. güvenlikli olması

2. rahat olması

3. terletmemesi

4. 36 kg kadar desteklemesi

Bende oto koltuğu alırken çok araştırmıştım. Şu an standart değişiyor. Eskiden ağırlığa göre sınıflandırma yapılırken, şimdi çocuk boyuan göre sınıflandırma var.

Aldığın koltukla standart sertifikalarına kesinlikle dikkat et ( ECE44 ... v.s.) markasını vermiyim, çinde üretilip türk markası olarak satılan ucuz bir marka var. Kumaşı çok kaliteli ancak güvelik olarak soru işareti.

dikkat etmen gereken diğer nokta çocuk uyurken başının aşağıda düşmeyecek kadar yatabiliyor olması .

terletme olayı tüm markalarda standart olduğu için bence bunu kriterlerden çıkarabilirsin. koltuklarda pamuklu kumaş kullansalar lekeden görünmez:)

Çocuk eğer küçükse 9-18kg olanlardan almanı öneririm. 9-36 olanlar çocuğu tüm kilolarda tam koruyabildiğine inanmıyorum.

Forumda da paylaşmıştım. yaklaşık 2 ay önce Joie I-Anchor u e-bebekten bazası ile 400 e almıştım. hem isofixli hem kemerli bağlanabiliyor. Oldukça memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Emre şunu tavsiye ederim .E bebek te kampanya var fiyatı uygun .Bu alt tarafı isofixli sabit ve kemerlede bağlana biliyor istersen .üsteki oturulan kısım ister gidiş yününe ters ,ister gidiş yönünde oluyor.ve 7 kademe yatarı var lakin yatarı öle afaki değili .ve terletme konusu istedini yap ne derlerse desinler hepsi terletiyor. o yüzden çocuğun sırtına tene zara vermeyen terbezleri koy .değiştiriyon mis gibi. bende şuan bundan ikitane var 0,18 kg arası çocuklar 3 yaşına gelecek neredeyse halen rahatca kullanıyrum .

5MnLXd.jpg

Buda çok iyi lakin gidiş yönü terse bağlanmıyor ben koltu çevirdim için rahat kullanıyorum.

dkN8Dn.jpg

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu dediklerinizi bir araştırayım ama abiler benim oğlan biraz iri. 3 yaşına geldiğinde her koltuğa sığmayabilir. O nedenle iç destekleri zamanla çıkartılanlara bakmam gerekiyor sanırım.

Yorum bağlantısı

Bu dediklerinizi bir araştırayım ama abiler benim oğlan biraz iri. 3 yaşına geldiğinde her koltuğa sığmayabilir. O nedenle iç destekleri zamanla çıkartılanlara bakmam gerekiyor sanırım.

9-36 bakacaksın Emrecim.  ;)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bu 9 kg ,25 k ama emre Senin bıcırık kaç yaşında onu söyle sen

dkN8Dn.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Oğlan 6 ay 10 günlük.

9 kilo falan.

Yani artık bir koltuk alınması lazım.

Cybex Sirona diye bir koltuğu keşfetmiştim seviniyordum bir de baktım ki 2000 liradan aşağı deel :D

https://www.joker.com.tr/urun/cybex-sirona-m-i-size-gr01-oto-koltugu-happy-black-70580?gclid=CPT1rKrqos8CFUQ6Gwod1PADPg

Joeie dediğiniz şu linkteki mi?

https://www.e-bebek.com/i-anchor-0-18-kg-oto-koltugu-p-joi-c1126eacrb00/

Çok ucuz geldi, iyi mi koltuk? Büyüyünce sığar mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Evet, link bu. 18 kg ya kadar sığarı var. Bilemedin 20. Buda takribi 5 yaşa kadar sanırım.

E abi güzelse yapıştırayım ben o zaman. 5 yaşında zaten altına bir yükselti koyarız olur biter :)

Yorum bağlantısı

E abi güzelse yapıştırayım ben o zaman. 5 yaşında zaten altına bir yükselti koyarız olur biter :)

Valla benim çok hoşuma gitti Emre bu koltuk. Ha olmasa kesin alırdım. Sadece bazasını o fiyata satıyorlar neredeyse. Aynı zamandaki kaliteli. Birebir mağazada inceledim. Ciddi hoşuma gitti. 

Yorum bağlantısı
Kerem Bozdoğan

Valla benim çok hoşuma gitti Emre bu koltuk. Ha olmasa kesin alırdım. Sadece bazasını o fiyata satıyorlar neredeyse. Aynı zamandaki kaliteli. Birebir mağazada inceledim. Ciddi hoşuma gitti. 

bu joie koltuk tamamen yatırılabiliyor mu? yani doğumdan itibaren arabada puset yerine bu koltuğu kullanabiliyor muyuz? ilk aylarda oturtulmuyor çocuk malum.

Yorum bağlantısı

bu joie koltuk tamamen yatırılabiliyor mu? yani doğumdan itibaren arabada puset yerine bu koltuğu kullanabiliyor muyuz? ilk aylarda oturtulmuyor çocuk malum.

Sadece stantta inceledim. Kullanmadığım için kesin yorum yapamam. Ancak 0-18 dediğine göre, doğumdan itibaren kullanıma müsaittir diye düşünüyorum. Neticede ana kucağı tabir edilen 0-9 ay arası kullanılan koltuklarda tam yatış posizyonunda durmuyor. Güvenlik amacı ile hiçbir koltuk tam yatmıyor bildiğim kadarı ile.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Az önce aldım 44 lira taksitle 9 ay şaka gibi geldi :) Şimdiden çok memnun oldum :D

Yardımlarınız için teşekkürler. :bravo:

Yorum bağlantısı

Az önce aldım 44 lira taksitle 9 ay şaka gibi geldi :) Şimdiden çok memnun oldum :D

Yardımlarınız için teşekkürler. :bravo:

Baza hediyeli olandan aldın değil mi?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bendeki bu zaten kırmızılar.ben memnunum Ve şunu bence unutmayın bence bana göre aldınız koltu 1 veya 2 sene kullanırsınız sonra değiştiriyorsunuz.yatma konusu gidiş yönü tersinde bildin puset gibi yatı on numara .gidiş yönünde ise daha az poziyondan dolayı ama bu fiyata bedeva ben 690 TL almışım zamanında düşünün 

gidiş yönü tersine puset gibi yatıyor ve içinde 9 ay altı için ekstra koruma pedleri var zaten .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Emre şunu tavsiye ederim .E bebek te kampanya var fiyatı uygun .Bu alt tarafı isofixli sabit ve kemerlede bağlana biliyor istersen .üsteki oturulan kısım ister gidiş yününe ters ,ister gidiş yönünde oluyor.ve 7 kademe yatarı var lakin yatarı öle afaki değili .ve terletme konusu istedini yap ne derlerse desinler hepsi terletiyor. o yüzden çocuğun sırtına tene zara vermeyen terbezleri koy .değiştiriyon mis gibi. bende şuan bundan ikitane var 0,18 kg arası çocuklar 3 yaşına gelecek neredeyse halen rahatca kullanıyrum .

Buda çok iyi lakin gidiş yönü terse bağlanmıyor ben koltu çevirdim için rahat kullanıyorum.

Bir link atıverin bebeler.

buldum taam taam.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Jolie baya kullanışlı bende sizlerden görüp almıştım. Fiyatıda gayet uygun.8055cda2b034ea526c5556c6b4886afa.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...