İçeriğe Yönlendir

Bebek Araç Koltuğu Tavsiyeleriniz

Timur Dizdar

Recommended Posts

Erhan Doruk
(düzenlendi)

0-25 kg alsak nasıl olur, 0-18 kg ye göre.

Standartları karşıladıktan sonra o da alınabilir.

Kullanım ömrü için çocukların yaşa göre ortalama kiloları ...

Doğumda 2.6-4.3 kg arası

3 .ay 4-7 kg arası

6.ay 5.4-9.2 kg arası

9.ay 6.4-10.8 kg arası

12.ay 7.1-12.1 kg arası

15.ay 7.7-13 kg arası

18.ay 8.3-13.7 kg arası

2.yaş 9.2-15.1 kg arası

2.5 yaş 9.9-16.3 kg arası

3.yaş 10.6-17.5 kg arası

3.5 yaş 11.2-19 kg aras

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Maşallah konu almış yürümüş bebeği olanlara olacak olanlara şimdiden allah kolaylık versin :) bu işleri araştırmak zor cidden. Bende recaro almıştım isofixsiz model bebe 9 aylıktan itibaren kullanıyor. Tatil vs zamanlarındada ortaya bağlıyorum keyfi yerinde sıpanın.a465620c52897d99ced0bec4d86d4e61.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

0-25 kg alsak nasıl olur, 0-18 kg ye göre.

Abi Yeğenlerimin yaş veya ayını söyle oluru olmazını söleyim  :biggrin:

Erhanım olmaz omuzlardan o bağlar çıkmıyacak ve gevşetilmiyecek .aman haaa

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi Yeğenlerimin yaş veya ayını söyle oluru olmazını söleyim  :biggrin:

Erhanım olmaz omuzlardan o bağlar çıkmıyacak ve gevşetilmiyecek .aman haaa

Kız için 6 aylık Okan, oğlan sığmıyor koltuğa zaten.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Abi ALLAH bağışlasın, nice güzel ömürler nasip etsin şirineye .o zaman Joie AL geç . Çünkü 0-25 ler.çok saçma hem ters bağlanmıyor. hem yatarları iyi değil.2 yaşından sonra duruma göre 9-25 veya 9-36 bakarız.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi ALLAH bağışlasın, nice güzel ömürler nasip etsin şirineye .o zaman Joie AL geç . Çünkü 0-25 ler.çok saçma hem ters bağlanmıyor. hem yatarları iyi değil.2 yaşından sonra duruma göre 9-25 veya 9-36 bakarız.

Aldım seninkilerden bir tane 0-18, yanlız herifler çok inidirm yapmışlar ya la, bunu gören adam koltuğu alır sonra çocuk yapar.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Aldım seninkilerden bir tane 0-18, yanlız herifler çok inidirm yapmışlar ya la, bunu gören adam koltuğu alır sonra çocuk yapar.

Aynen abi o fiyata alına bilecek en iyi koltuk şuan . Yeğenim güzelce kulansın rahat ,rahat konforlu, konforlu ve kazasız belasız, inşallah Abimmm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Aynen abi o fiyata alına bilecek en iyi koltuk şuan . Yeğenim güzelce kulansın rahat ,rahat konforlu, konforlu ve kazasız belasız, inşallah Abimmm.

Bu fiyata koltuk bile yok adamlar bazasını da yanında hediye veriyor,  :good1:

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben de baza hediyeli aldım Kerem abi ;)

Hemen gönderdiler ama biz 1 hafta sonra ancak görebiliriz koltuğu. Zira Enkara'dayız.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben britax evolva aldım 1 ay evvel.

https://www.joker.com.tr/urun/britax-romer-evolva-123-plus-black-thunder-51522

Ürün oldukça kaliteli. Isofix değil emniyet kemerli takıılıyor. Mondeo'da isofix olmadığı için böyle aldım. Araştırdığım kadarıyla isofix ya da emniyet kemeri olmasının güvenlik olarak bir avantajı ya da dezavantajı yokmuş.

Tek sorunu ürünü yatar pozisyona getirebilmek için yerinden çıkarmanız gerekiyor. Ancak ben hep yatar pozisyonda bırakıyorum. Zira yatar pozisyon dediğiniz zaten sadece ufak bir geriye doğru yaslanma işi o kadar. 

En büyük artısı ise 9 - 36 kg arasında kullanılabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ben britax evolva aldım 1 ay evvel.

https://www.joker.com.tr/urun/britax-romer-evolva-123-plus-black-thunder-51522

Ürün oldukça kaliteli. Isofix değil emniyet kemerli takıılıyor. Mondeo'da isofix olmadığı için böyle aldım. Araştırdığım kadarıyla isofix ya da emniyet kemeri olmasının güvenlik olarak bir avantajı ya da dezavantajı yokmuş.

Tek sorunu ürünü yatar pozisyona getirebilmek için yerinden çıkarmanız gerekiyor. Ancak ben hep yatar pozisyonda bırakıyorum. Zira yatar pozisyon dediğiniz zaten sadece ufak bir geriye doğru yaslanma işi o kadar. 

En büyük artısı ise 9 - 36 kg arasında kullanılabiliyor. 

Güzel günlerde kullanın .lakin isofix ve kemer arasında güvenlik açısından kayda değer fark mevcuttur.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Joie Bölümü açılır yakında :) Forumda sanırım 6. oldu

Oraya 1 tane daha yazmanızı rica edeceğim. :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Yeni alacaklar için biraz kullanım tecrübemi paylaşayım.

Joie i-Anchor koltuğun benim gözümde 2 eksi yönü var. Ancak yine de bu fiyatlara alınabilecek en iyi koltuklarıdan biri.

1. Koltuk sürüş yönüne ters kullanımda neredeyse hiç yatmadığı için çocuk uyuduğu zaman kafası düşüyor. ( Fotoğraf alıntıdır)

Sürüş yönüne doğru montajda da bir miktar yatsa bile yine yeterli yatmıyor.

Örnek:

14199706_10207487460689329_7622360695297

13529256_10157149653650512_6725880601748

Düz montaj maksimum yatar pozisyon;

13230058_382893625214588_313344450393033

2. Çocuk kemerini söktükten sonra tokaları tutturmak için kenarlara herhangi bir klips koymamışlar. Yani siz çocuğu koltuğa koyduğunuzda eğer önceden kemer tokalarını kenara çekmediyseniz tokalar çocuğun altında kalıyorlar. Ve çocuk oturduktan sonra altından tokaları bulamanız gerekiyor. Diğer bazı markalarda koltuk yanlarında kemer tokalarını tuttrabileceğiniz kısımlar var. ( Ama birçoğunda yok)

Bu arada koltuk kullanıcılarıfacebook grubu da kurmuşlar.

https://www.facebook.com/groups/802697999840967/

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Yeni alacaklar için biraz kullanım tecrübemi paylaşayım.

Joie i-Anchor koltuğun benim gözümde 2 eksi yönü var. Ancak yine de bu fiyatlara alınabilecek en iyi koltuklarıdan biri.

1. Koltuk sürüş yönüne ters kullanımda neredeyse hiç yatmadığı için çocuk uyuduğu zaman kafası düşüyor. ( Fotoğraf alıntıdır)

Sürüş yönüne doğru montajda da bir miktar yatsa bile yine yeterli yatmıyor.

Örnek:

...

Düz montaj maksimum yatar pozisyon;

2. Çocuk kemerini söktükten sonra tokaları tutturmak için kenarlara herhangi bir klips koymamışlar. Yani siz çocuğu koltuğa koyduğunuzda eğer önceden kemer tokalarını kenara çekmediyseniz tokalar çocuğun altında kalıyorlar. Ve çocuk oturduktan sonra altından tokaları bulamanız gerekiyor. Diğer bazı markalarda koltuk yanlarında kemer tokalarını tuttrabileceğiniz kısımlar var. ( Ama birçoğunda yok)

Bu arada koltuk kullanıcılarıfacebook grubu da kurmuşlar.

https://www.facebook.com/groups/802697999840967/

Boynun düşmemesi için aşağıdaki yastıklardan alabilirsiniz. Ben aldım. Gayet kullanışlı. Daha rahat uyuyor çocuklar. İnce olanları tercih edin.

https://www.google.com.tr/search?q=%C3%A7ocuk+boyun+seyahat+yast%C4%B1%C4%9F%C4%B1&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjkveKt0LbPAhVJyRQKHbHzAZIQ_AUICCgB&biw=1920&bih=950

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Boynun düşmemesi için aşağıdaki yastıklardan alabilirsiniz. Ben aldım. Gayet kullanışlı. Daha rahat uyuyor çocuklar. İnce olanları tercih edin.

https://www.google.com.tr/search?q=%C3%A7ocuk+boyun+seyahat+yast%C4%B1%C4%9F%C4%B1&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjkveKt0LbPAhVJyRQKHbHzAZIQ_AUICCgB&biw=1920&bih=950

Teşekkürler , hafta sonu bakayım.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Maşallah konu almış yürümüş bebeği olanlara olacak olanlara şimdiden allah kolaylık versin :) bu işleri araştırmak zor cidden. Bende recaro almıştım isofixsiz model bebe 9 aylıktan itibaren kullanıyor. Tatil vs zamanlarındada ortaya bağlıyorum keyfi yerinde sıpanın.a465620c52897d99ced0bec4d86d4e61.jpg

Erkan,

İsofix yok ve ortada kullanıyorsun. Giç olumlu bir hareket değil koltuk sağasola boşta duruyor. Yolcu koltuğu arkasına al sadece sen varsan araçta.

Eşin de olduğunda onun rahat edeceği yere. Ama kesinlikle ortada durmasın Bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Erkan,

İsofix yok ve ortada kullanıyorsun. Giç olumlu bir hareket değil koltuk sağasola boşta duruyor. Yolcu koltuğu arkasına al sadece sen varsan araçta.

Eşin de olduğunda onun rahat edeceği yere. Ama kesinlikle ortada durmasın Bence.

Heyt babaların babası geç de olsa geldin desteğe.. Evet maalesef isofix yok arkada gidemedik bizde asos'a giderken ortaya bağladım.. Yoksa daimi olarak şöför koltuğu arkasında bağlıyorum ..

Isofixli araba bul alalım bunu hemen satarım :))

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Heyt babaların babası geç de olsa geldin desteğe.. Evet maalesef isofix yok arkada gidemedik bizde asos'a giderken ortaya bağladım.. Yoksa daimi olarak şöför koltuğu arkasında bağlıyorum ..

Isofixli araba bul alalım bunu hemen satarım :))

Küçük bir detay ama çocuk koltuğu sağ arka koltuğa bağlanır. İniş binişlerde kaldırıma denk gelsin diye .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Küçük bir detay ama çocuk koltuğu sağ arka koltuğa bağlanır. İniş binişlerde kaldırıma denk gelsin diye .

Ben aynı anda hem sağa,hem sola,yetmedi birde ön koltu çevirip öne bağlıyom nasıl . :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Sutay

Maşallah konu almış yürümüş bebeği olanlara olacak olanlara şimdiden allah kolaylık versin :) bu işleri araştırmak zor cidden. Bende recaro almıştım isofixsiz model bebe 9 aylıktan itibaren kullanıyor. Tatil vs zamanlarındada ortaya bağlıyorum keyfi yerinde sıpanın.

recaro young sport hero kullanıcısı olarak memnunmusunuz? daha doğrusu çocuk memnun mu? uzun yolculuklarda uyku problemi meselesi var.. yatış pozisyonu pek iyi değil gibi geldi bana. ama kendi arabamda deneyemedim, mağazadaki deneme koltuğunda gördüm. yatış pozisyonu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.. 

Erkan,

ortada olmasının dezavantajları nedir ki? çocuk için seyir amaçlı keyif alabileceği bir yer, hem de sağ sol darbelerden daha uzak olarak düşünüyordum.  (50tl fiyata isofix kemerleri satılıyor. onlardan almayı planlıyorum)

---

ayrıca Avionaut diye bir marka var. Örnek model isofixsiz link burada

(9-36 kg, 9-25 kg modelleri mevcut)

bu markayı kullanan, bilen var mı? recaro ile avionaut arasında gidip geliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Recaro elbet mantıklı seçim, diğeri hakkında pek bilgi yok. Alcantara kumaş yapısı, yatış pozisyonunun biraz daha eğimli olması aklımı kurcalıyor. En azından çinde yapılmış üzerine başka başka markalar vurulmuş icatlardan iyidir diye düşünüyorum.

adac resmi sitesinde ürünü bulamadim ama baska bir sitede tum ürünler karsilastirilmis, suan hatirlamadigim bir teste gore 4.0/5.0 puan gösterilmiş. Recaro da ya 4.0 yada 3.9 görünuyordu. Daha yuksek puanlarin coğu 0-13 kg 0-18kg veya 9-18kg gibi anakucagi tarzi olanlar.

Artik karar vermem gerekiyor :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Çocuk koltuğu için teknik olarak en güvenli yer ortaya bağlamak ancak ortada olması çocuğu alırken veya oturturken pratik değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...