İçeriğe Yönlendir

Bebek Araç Koltuğu Tavsiyeleriniz

Timur Dizdar

Recommended Posts

Ümit Akkaya

Geçtiğimiz hafta uzun araştırmalar ve izlediğim çarpışma testleri sonucu güvenlik açısından kesinlikle zaruri gördüğüm oto koltuğunu aldım. Focus I olduğu için emniyet kemeri ile monte edilen bir model. Gayet memnunuz, delikanlı başlangıçta biraz huysuzlansa da şimdi alıştı ve içimiz daha rahat. Ceza ve yasadan ziyade güvenlik açısından olmazsa olmaz kanaatimce.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ya ne :)

Seninkini değil.. benimkini makam aracı olarak düşünmüştür... Seninkinin ne olduğu belli :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Beyaz makam aracı mı olur? Bunca yıldır memurum beyaz makam aracı görmedim. Makam aracı dediğin 1-siyah olur 2-arka sağ koltuk geniş olur.

Renkmi kaldı şimdi tek sorun... :)

isofix seninkinde de yok benimkinde de... Gerisi teferruat.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Senin araba daha protein iken benim araba makam arabalığı yapıyordu... Dünkü çocuk o daha :)

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Benimkinde isofix demiyor da Babysmart mı öyle birşey diyor...O nasıl oluyor bilen var mı?Ön koltukta tartı sistemi var, bilmem kaç kilodan düşük birisi oturunca otomatik olarak sağ airbagler kapanıyor...Arkada nasıl bir şey var bilmiyorum...Babysmart ne iş çözersem ben de alacağım bir koltuk..

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

Ben çocuğumu aracımızda bebek koltuğu olmadan seyahat ettirmiyorum ama 1 haziran da çıkacak yasayla da bir alakası yok.

Çok düşük hızlarda bile bir kaza, ki bilemezsiniz ne zaman olur; çarpmanın etkisiyle çocuk arkada oturan annesinin kucağından fırlayıpta hiç istenmeyen üzücü olaylara sebebiyet verebilir.Bunuda hiç istemeyiz.

bizim araçta da isofix bağlantısı yok ama emniyet kemeri ile koltuğu çok iyi derecede sabitleyebiliyoruz.

çocuk ön koltukta seyahat edecekse de ön yolcu airbag'inin iptali şart!

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Haluk Şentürk

şu oturma minderini kendimiz yaptırsak döşemeciye falan.daha ucuz ve güvenli olmaz mı?

(şu an koltuk var ama ilerde lazım olursa diye :(

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser

Arkadaşlar herkese iyi günler öncelikle.5 yaşında bir kızım var.Bu çocuk koltuğu ile ilgili kafam çok karışık!!! Kilosu 20,piyasadaki koltuklar 18 kg'ye kadar.Yükseltme minderleri var.Ondan kullansak nasıl olur acaba...

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Güvenlik önlemidir bişi dediğimiz yokta..

Hem millete en az üç çocuk yapın diyorlar hemde masraf üstüne masraf çıkarıyorlar, bence iki çocuk yeter onlarda 36 kilodan fazla olmalı.. :)

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Hem millete en az üç çocuk yapın diyorlar hemde masraf üstüne masraf çıkarıyorlar, bence iki çocuk yeter onlarda 36 kilodan fazla olmalı.. :i-ih:

Masrafı geçtim zaten bizim arabalara üç koltuk yan yana sığmıyor :unknw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hem millete en az üç çocuk yapın diyorlar hemde masraf üstüne masraf çıkarıyorlar, bence iki çocuk yeter onlarda 36 kilodan fazla olmalı.. :good1:

36 kiloyu tamamlayıp koltuktan yırtmak için, çocuklarımız amerikalılar gibi obez yapacağız.. :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özkan Yenigün
(düzenlendi)

Fiesta ya en uygun çocuk koltuğu hangisi acaba.Bu aralar çocuğu olanlar için güncel bir konu...Daha almadım ben..Hangi marka alınmalı???

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

abimin ikiz bebekleri için kraft "ı araştırmıştık , en son siparişi verecekken sah...den.com a da bakalım dedik. birisi çocukları büyüdüğü için çok az kullandığı iki koltuğunu satıyordu. ikisini 200 e aldık. ikinci el sitelerini takip edin uygun fiyata bulursunuz.

dün kipada kraft vardı tanesi 274tl. almışken bütçenizin en verdiği en kaliteli koltuğu alın. pahalı bulduğunuzda kaza anını düşünün. hiçbirinin çok pahalı olmadığını göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün

Ya kafam karıştı..Ama o sah.... com a bakacam....Teşekürler...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Haşim İşcandan hafta sonu aldık markayı tam hatırlamıyorum ama,özellik bakımından straforlu,boyun korumalı,yatar konuma gelenlerive özellikle kg olarak uygun olanı araştırın derim marka o kadarda önemli değil fiyat 180 TL ( PRC olmaması bence tercih sebebi olmalı )

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran

Benim bebek henüz 6 aylık ve 8 kg civarında. O'nun için de kullanmaya başlamam gerekiyor mu? Bebek arabasında 10 dakika bile durmaya tahammülü yokken çocuk koltuğunda nasıl duracak çok merak ediyorum

Haşim İşcandan hafta sonu aldık markayı tam hatırlamıyorum ama,özellik bakımından straforlu,boyun korumalı,yatar konuma gelenlerive özellikle kg olarak uygun olanı araştırın derim marka o kadarda önemli değil fiyat 180 TL ( PRC olmaması bence tercih sebebi olmalı )

Bahsettiğin özelliklere göre fiyatı da uygun. Marka ve modeli belirtirsen sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kaan Serter

Merhabalar.

Burada hem birşeyler sormak hemde yeni edindiğim bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.

Çocuk araba koltuğu hakkında yaptığım kısa araştırma sonucunda 2 çeşit araba koltuğu olduğunu öğrendim. Bunlardan birincisi emniyet kemerine takılan, diğeri ise arabanın şasesine (isofix) bağlanılan. Tabiki bunlarda çocuğun ağırlığına göre kendi aralarında kategorileniyorlar.

Bu iki seçenek arasında en sağlam ve sağlıklı olanı isofixli koltuklar. Herhangi bir kaza anında emniyet kemerinin koltuktan kurtulma şansı varken isofix' in kurtulması için ise şasenin kırılması yani çok kötü bir kaza yapmak gerekiyor. İsofix bağlantısı için bir çok araçta bağlantı noktaları varken ben aracımda (09 focus) bu bağlantıyı bulamadım. Şimdi soruyorum size, acaba bu bağlantının olması gerekmez miydi? Şimdi ben bu bağlantı için servise bir ton para vermek zorunda mıyım?

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Servise giderseniz orada size yardımcı olurlar isofix için hazırlıklı olmasına karşın taklılı değildir.

Yorum bağlantısı
Önder Ayvazoğlu
Merhabalar.

Burada hem birşeyler sormak hemde yeni edindiğim bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.

Çocuk araba koltuğu hakkında yaptığım kısa araştırma sonucunda 2 çeşit araba koltuğu olduğunu öğrendim. Bunlardan birincisi emniyet kemerine takılan, diğeri ise arabanın şasesine (isofix) bağlanılan. Tabiki bunlarda çocuğun ağırlığına göre kendi aralarında kategorileniyorlar.

Bu iki seçenek arasında en sağlam ve sağlıklı olanı isofixli koltuklar. Herhangi bir kaza anında emniyet kemerinin koltuktan kurtulma şansı varken isofix' in kurtulması için ise şasenin kırılması yani çok kötü bir kaza yapmak gerekiyor. İsofix bağlantısı için bir çok araçta bağlantı noktaları varken ben aracımda (09 focus) bu bağlantıyı bulamadım. Şimdi soruyorum size, acaba bu bağlantının olması gerekmez miydi? Şimdi ben bu bağlantı için servise bir ton para vermek zorunda mıyım?

kaan bey, ben de focusta isofix olmadığını anladığımda çok garipsemiş ve kızmıştım, o kadar para veriyoruz fakat isofix gibi 3 kuruşluk demir parçasını takmamışlar. daha önce kullandığım corsanın en düşük modelinde bile arka koltukların ikisinde de isofix vardı.

sonradan 70 tl vererek isofix taktırdım serviste

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...