İçeriğe Yönlendir

Bebek Araç Koltuğu Tavsiyeleriniz

Timur Dizdar

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

burada kilo ve boy önemli, kaba bir ölçü ile siz orta boy olanı almışsınız 4 yaşından sonra çocuk boyuna göre sığamayabilir ama bu tam bir çocuk koltuğu, daha sonra yükselteç tarzı koltuk almanız gerekekir. 9-36 kg olanları tercih etmeniz iyi olur.

http://www.hepsiburada.com/Liste/recaro-young-sport-trendline-bellini-asphaltgrey/productDetails.aspx?productId=oyunen31953030116&categoryId=23021016#Gorseller

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

alt tarafı 90 derece dönerli olanlardan alın. çocuğu alırken çeviriyorsunuz. isofix e ise gerek yok. ortaya koyamıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

alt tarafı 90 derece dönerli olanlardan alın. çocuğu alırken çeviriyorsunuz. isofix e ise gerek yok. ortaya koyamıyorsunuz.

benim çocuk patır kütür kendisi binmek istiyor. :)

birde oyuncak direksiyon ve vitesi var önünde beraber sürüyoruz arabayı. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Fatih artık büyüdü ve mevcut koltuğuna sığmıyor. Yeni bir bebek koltuğu ihtiyacımız var iki model arasında kararsız kaldım ikisinide gördüm bir birlerinden benim gördüğüm pek bir farklılıkları yok 1. koltuk daha emniyetli gibi geliyor yan korumalarından dolayı, fiyat olarak biraz fazla karar veremiyorum sizlerin bilgi ve tecrübeleri benim için çok önemli yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. http://www.e-bebek.c...ltugu/REC-77535

2.http://www.joker.com...spx?stkID=32610

sizce hangisini tercih etmeliyim. sizlerin önerebileceği başka modeller de var ise lütfen paylaşın

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Pahalı ama recaro. Ayrıca araçta isofiz varsa kesinlikle isofixli bir model. Chicco olabilir.

hakan malesef isofix yok benim aracımda chiccolarada baktım ama onların kumaşları çok naylonumsu geldi bana benim baktığım moddellerde öyle olabilir ama bilmiyorum model önerisinde bulunabilirmisin ilgine teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Göksel Öztürk

9-36 kg arası olan modellere bakarsanız sizin için daha ekonomik olur çünkü diğer modeller belli bi zamandan sonra uygun yaş grubuna göre yenilenmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Recaro'nun siyahını kullanıyorum, memnundum şimdi biraz küçük gelmeye başladı. 9-36 kg yazıldığına bakmayın küçük gelebilir. Denemeden almamak lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Chicco Key1 isofix (üzerine kusulmamış, kırık dökük yok, kılıfı çıkarır makinada yıkarsınız bir kez sadece) ikinci el olarak piyasasının altına forum fiyatına verebilirim. Özelden yazabilirsiniz. renk mavi. Halen arabada takılı ama çocuk büyüdü artık bir boy büyük istiyor.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

bizim oğlan da 7 aylık oldu. bende bu konuyu takip ediyor olacağım. bende yavaş yavaş araştırma aşamasında idim. serviste isofix bağlantısını ne kadara yapıyorlar acaba bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Alttaki benim aracımda-ki koltuğun aynısı çok memnunum güvenlik ve yatış pozisyonun olması benim için artı idi birde bağlamak ve sökmek çok kolay isofix olmasına rağmen sökmesi kolay die bunu aldım.

Ben hızlıaldan aynı fiyata kargo 5 tl ye almıştım. Soracağınız bir şey olursa görüşebiliriz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

9-36 kg arası olan modellere bakarsanız sizin için daha ekonomik olur çünkü diğer modeller belli bi zamandan sonra uygun yaş grubuna göre yenilenmesi gerekiyor.

1. koltuk o yüzden tercih sebebim çünkü 9-36 kg diğeri 9-25 kg fakat ne kadar doğru bilemiyorum. 9-36 alsam bile biraz gözüme ufak geliyor.

Bende Chicco Proxima var.Gayet memnunum.Tavsiye ederim.

tavsiye için teşekkür ederim benim baktığım bana proxima modelinin kumaşı polyester kumaş gibiydi terletme oluyormu

Recaro'nun siyahını kullanıyorum, memnundum şimdi biraz küçük gelmeye başladı. 9-36 kg yazıldığına bakmayın küçük gelebilir. Denemeden almamak lazım.

benimde kafama takılan bu 9-36 kg diyorlar ama ufaklık büyüyünce sıkıntı yaşarmıyım bilemiyorum şimdiden deneme şansım yok.

Chicco Key1 isofix (üzerine kusulmamış, kırık dökük yok, kılıfı çıkarır makinada yıkarsınız bir kez sadece) ikinci el olarak piyasasının altına forum fiyatına verebilirim. Özelden yazabilirsiniz. renk mavi. Halen arabada takılı ama çocuk büyüdü artık bir boy büyük istiyor.

hocam aracımda isofiz yok normal bağlantı yapılabiliyormu

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Bende arıyorum kızıma.Bu yaza alacağım inşallah.Elde olan 0-13 kilo.Baktığım model uzun süredir Pilsandı.Hem yerli hemde sağlamlığını biliyorum.Önceki fiyatını takip ettiğim için biliyorum 350 üzerinde idi 2 gün önce indirime girdi bakın derim

http://www.hepsiburada.com/Liste/pilsan-babyway-extrem-oto-koltugu-9-36-kg/productDetails.aspx?productId=oyunpil08002&categoryId=20022411&SKU=OYUNPIL08002-SYHKR

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Hayır kesinlikle terleme olmadı, hatta geçen yaz boyunca güneşin altında arabadan çıkamadım.Rengi de solmadı.Ben Orta kalite bir şey bakıyordum.Kapanan bir yerden ucuza denk getirmiştim.Öyle 600 tl civarı paralar vermeye hiç gerek yok.

önerdiğiniz koltuk 0-18 kg olarak görünüyor. 9-36 olanı varmı biliyormusunuz

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bu koltuk yatma ayarı olduğu için Çocuğu 5 aylıkken falan yerleştirebiliyorsun.çift bağlantılı.İlk 9 ay çocuk arkaya bakıyor, sonraki aylar öne çeviriyorsun. Satıcı 18 den sonra ek parça ile kullanılabiliyor demişti.9-36 sı var mı bilmiyorum.Eşim hamileyken almıştım.

adnan teşekkür ederim fatih artık 14 aylık kendi koltuğu artık ufak geldiği için yeni bir koltuk arayışına girdim 10 kg üstünde şu anda yani biraz büyüdü artık öne bakarak gezecek 9- 36 almam gerekecek benim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

...

hocam aracımda isofiz yok normal bağlantı yapılabiliyormu

Evet normal de yapılıyor. Ben normal kullanıyorum şu an çünkü ortaya takıyorum. Başlıktan da emniyet kemerine ek olarak atkısı var. hem kemer hem başlık atkısı ya da bagaja uzanan ordaki bir yere sabitlenecek uzun kordon bandı var (emniyet kemeri kordonu gibi kilitli gerdirmeli felan). ayrıca kemer geçirince onu sıkıştıran bir düzeneği de var.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Evet normal de yapılıyor. Ben normal kullanıyorum şu an çünkü ortaya takıyorum. Başlıktan da emniyet kemerine ek olarak atkısı var. hem kemer hem başlık atkısı ya da bagaja uzanan ordaki bir yere sabitlenecek uzun kordon bandı var (emniyet kemeri kordonu gibi kilitli gerdirmeli felan). ayrıca kemer geçirince onu sıkıştıran bir düzeneği de var.

hocam bu koltukların yatma pozisyonu ne kadar oluyor? bizim çocuk arabaya biner binmez uyuyor. bende hiç incelemedim bu ürünleri. ne kadar yatıyor bunlar, bebek içinde rahat ediyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

hocam kaç kg kadar bu koltuk ben 9-36 almayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

hocam kaç kg kadar bu koltuk ben 9-36 almayı düşünüyorum

9-36 ama 36 bence abartı. (Ev ahalisi ikinci el olmaz diyebilir ona göre düşün taşın, sıfır alacaksan da iyi ürün tavsiye ederim). Ama chicco ürünleri biraz genelde ağır oluyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Ben 180 liraya almıştım. Şimdi indirimde 79,90 TL. Kraft. 15-36 kglık. Aracın kemeri kullanılıyor. Sırtı ayrılabiliyor sadece oturak olarak kullanılabiliyor. Baş yanal desteği var. Baş yükseklik ayarlı. Malzeme kalitesi fena değil. Kirlenince kumaşı çıkarılıp temizlenebiliyor...

http://www.e-bebek.com/oto_koltugu_15_36_kg/kraft/kraft_olympus_oto_koltugu/KRA-BS03S2

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Koltukların en önemli özelliğinin çocukları korumak olduğunu aklımızdan çıkartmamalıyız.

Elbette kumaş kalitesi, rengi vs kriterler de önemli ama birinci sırada güvenlik ;)

Günümüzde satışa sunulan çocuk koltukları belirli standartlara göre üretiliyor. Hepsinin "dummy" adı verilen cansız mankenlerle 50 km/s hızla yapılan çarpışma testlerinden başarıyla geçmesi gerekiyor. Bu çarpışma testleri devamlı olarak yapılıyor ve aynı zamanda koltukların yeni üretilen otomobillerle de uyumu test ediliyor. Yapılan testler doğrultusunda koltukların standartları belirleniyor. Avrupa'da satışa sunulan tüm çocuk koltukları ECE R 44/04 standart belgesine sahip olmak zorunda.

Şu linki inceleyip, kendi ihtiyacınıza uygun bir model belirlemenizi tavsiye ederim.

http://grupbaby.com.tr/markalar.aspx?marka=6&yid=6

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Koltukların en önemli özelliğinin çocukları korumak olduğunu aklımızdan çıkartmamalıyız.

Elbette kumaş kalitesi, rengi vs kriterler de önemli ama birinci sırada güvenlik ;)

...

Ben anlamadım. Hepsi standardı sağlıyorsa güvenliği niye sıralayalım? Modeli, kumaşı hoşumuza gideni almak daha mantıklı değil mi? Standart işini devlet halletsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Konu güzel.Faydalı olacak bizlere :biggrin: Ama koltuktan önce bana puset lazım. :)

puset alırken mutlaka iki parçalı ayrılabilir olsun yani ana kucağı denilen parçasıda olsun ben 14 aydır araçta onu kullanıyorum hem araçta hem eldede taşımak için iyi ayrıca misafirliğe gittiğin zaman yatağında yanında olmuş oluyor çocuk hep kendi yatağında yatıyor. mümkünse 4 teker yerine 3 tekerli bir şeyler almaya çalış biraz fiyatları pahalı ama kullanımı daha kolay.

9-36 ama 36 bence abartı. (Ev ahalisi ikinci el olmaz diyebilir ona göre düşün taşın, sıfır alacaksan da iyi ürün tavsiye ederim). Ama chicco ürünleri biraz genelde ağır oluyor.

hocam teşekkür ederim iç işleri bakanı ile bir görüşeyim size özelden mesaj yazarım

ne alırsanız alın bütçe dahilinde,ama internetten beğenerek değil,kumaşına görüp-dokunarak

kesinlikle gidip görmenede almam

Ben 180 liraya almıştım. Şimdi indirimde 79,90 TL. Kraft. 15-36 kglık. Aracın kemeri kullanılıyor. Sırtı ayrılabiliyor sadece oturak olarak kullanılabiliyor. Baş yanal desteği var. Baş yükseklik ayarlı. Malzeme kalitesi fena değil. Kirlenince kumaşı çıkarılıp temizlenebiliyor...

http://www.e-bebek.c...tugu/KRA-BS03S2

yanlız bu birazdaha büyük çocuklar için galiba bizim paşa daha 14 aylık

Günümüzde satışa sunulan çocuk koltukları belirli standartlara göre üretiliyor. Hepsinin "dummy" adı verilen cansız mankenlerle 50 km/s hızla yapılan çarpışma testlerinden başarıyla geçmesi gerekiyor. Bu çarpışma testleri devamlı olarak yapılıyor ve aynı zamanda koltukların yeni üretilen otomobillerle de uyumu test ediliyor. Yapılan testler doğrultusunda koltukların standartları belirleniyor. Avrupa'da satışa sunulan tüm çocuk koltukları ECE R 44/04 standart belgesine sahip olmak zorunda.

Şu linki inceleyip, kendi ihtiyacınıza uygun bir model belirlemenizi tavsiye ederim.

http://grupbaby.com....x?marka=6&yid=6

bilgilendirme için çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bakınıyorum biryandan zaten denk getirebilirsem kampayalardan falan alacağım.Nasıl olsa şimdilik acelem yok sayılır zamanım var yani.Çıkmalı olanlar var daha mantıklı geliyor zaten.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...