İçeriğe Yönlendir

Bebek Araç Koltuğu Tavsiyeleriniz

Timur Dizdar

Recommended Posts

Talip İnal

Mehmet bey,

Çocuk koltuğunda öncelikle güvenlik özelliğine bakmak lazım. Rıdvan beyin belirttiği gibi ECE R-44/04 standartını karşılayan bir ürün almak gerekir. Bu bakımdan Recarro'yu tercih etmeniz daha uygun olur. Yanlış hatırlamıyorsam Koala'nın ürünü R44/03 olarak etiketlenmiş. Yani daha eski bir standartı karşılıyor. Yatış pozisyonunun olması önemli bir özellik, kullanışlı oluyor. Bebek uyuduğunda boynunun öne düşmemesi ve rahat etmesi için gerekli bir özellik. Recaro için iyi fiyat verilmiş. Bundan 6 ay kadar önce bu ürünü beğenmiş ve 650 TL fiyatı nedeniyle alamamıştım.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Ben anlamadım. Hepsi standardı sağlıyorsa güvenliği niye sıralayalım? Modeli, kumaşı hoşumuza gideni almak daha mantıklı değil mi? Standart işini devlet halletsin.

İyilerin de kendi aralarında dereceleri olduğu için tabii ki Mehmet Bey.

Otomobillerde de hepsi güvenlik testini geçiyor. Ama kimisi 80 puanla geçiyor, kimisi 90 puanla.

Çocuk koltuğunda da, Römer, Maxi Cosy gibi markaların bağımsız kuruluşların testlerinde önde gelen markalar olduğunu okumuştum.

Bunun yanında şu bilgiyi de paylaşayım:

Çocuk oto güvenliğinin en üst seviyede olduğu İskandinav Ülkelerinde, mümkün olduğu kadar uzun süre- tercihen 4 yaşa kadar ARKAYA DÖNÜK- REAR FACING oto koltuğu kullanılması önerilmektedir. Amerika'da da en az 2 yaşa kadar arkaya dönük koltuk kullanılması tavsiye edilir.

Norveç Yol Güvenlik Konseyi -The Norwegian Council for Road Safety (Trygg Trafikk)- çocukların neden 4 yaşa kadar sürüş yönü tersi istikametinde çocuk oto koltuğu kullanması gerektiği;darbelerde, yaralanma ve ölüm riskini %90dan fazla azaltmasıhakkında bir film hazırlayarak halkı bilinçlendirmektedir. Filmi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. direk linki ;http://www.facebook.com/video/video.php?v=1408190616358

www.besafe.eu "why rear facing?"http://www.hts.no/en/

Ayrıca, http://www.cbsnews.com/video/watch/?id=7360303n&tag=related%3Bphotovideo linkinde CBS'de yayınlanan, American Academy of Pediatrics'in tavsiyesini içeren filmi bulabilirsiniz. En az 2 yaşa kadar Arkaya Dönük koltuk kullanılması gerektiği hakkındaki filmi mutlaka izleyin. 18 aylık bebeğin geçirdiği trafik kazası sonucunda, ileri dönük koltuk kullanımında boyun kırılmasının meydana geldiğini ve arkaya dönük koltuk kullanılsa idi böyle bir yaralanma yaşamayacaklarına yer verilmektedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Akcan

adac isimli web sitesinde oto koltuklarının çarpışma test sonuçları bulunmaktadır. linki size vereyim.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?tabid=tab1

site almancadır ancak google translate vasıtasıyla siteyi almancadan ingilizceye çevirebilirsiniz. (türkçe çevirisi pek anlaşılır değil)

benimde çocuğum 9 aylık bende 9-18 kg olanı bakıyorum. römer king plus düşünüyorum. bir de fiyatı biraz düşse ne iyi olur..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bu gün fatihin koltuğunu aldım ve araca monte ettim. yorum yapan fikir veren herkese çok teşekür ederim tercihimi yaparken kafam çok karışmıştı fiyat yüzünden ama önce güvenlik deyip http://www.e-bebek.c...ltugu/REC-77535 bu koltuğu aldım.

herkese tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Yanar

Recaro derim kesinlikle.Almadan önce bir hayli araştırmıştım.e-bebek mağazalarında hepsi oluyor.Gidin yakından bakın.hatta çocuğunuzu oturtun.deneyin.

Son yoruma bakmadan yazmıştım.Doğru karar vermişsiniz.Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Recaro derim kesinlikle.Almadan önce bir hayli araştırmıştım.e-bebek mağazalarında hepsi oluyor.Gidin yakından bakın.hatta çocuğunuzu oturtun.deneyin.

Son yoruma bakmadan yazmıştım.Doğru karar vermişsiniz.Güle güle kullanın.

mustafa bey teşekkür ederim recaro aldım iyikide almışım ben çok menunum ama oğlumu koltuğa alıştırmak biraz zor oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Benimki koltuğa yürümeye başlayıncaya kadar bindi. Şimdi arka koltuktan iniyor, ön iki koltuk arasından kafayı uzatıyor akkannn diyor :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Benim küçüko koltuklara sığmaz gibi cezası ne kadar dı? :p

ertan ben 490 tl ye aldım 630 tl den indirime girmişti. şimdi ne kadar bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Konu başlığını genele hitap edecek şekilde değiştirip, sabitledim. Bu konuyla ilgili paylaşımları tek başlıktan yürütmek daha sağlıklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

mustafa bey teşekkür ederim recaro aldım iyikide almışım ben çok menunum ama oğlumu koltuğa alıştırmak biraz zor oldu

Hem de çok iyi bir fiyata almışsınız.Kemer açılınca uyarı sesi vermesi de çok iyi düşünülmüş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Hem de çok iyi bir fiyata almışsınız.Kemer açılınca uyarı sesi vermesi de çok iyi düşünülmüş.

bizim koltukta bu özellik yok veya ben bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

bizim koltukta bu özellik yok veya ben bilmiyorum

OLması lazım.Belki siz aktif etmemişsinizdir.Kilitleme mekanizmasının altına bakın.Pil bekleme esnasında bitmesin diye araya plastik koyuyorlar montaj sırasında.Evden aşağı inince bakar ona göre yazarım.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Bende oğluma recaro koltuk almıştım ve son derece memnunum. Fiyat konusunda diğerlerinden yüksek ama bu tür şeyler hayatta bir kere lazım olur ve o anda da en emniyetli olan kazanır.

Herşeyden kısabiliriz ama konu evlat olunca para konusu geri planda kalıyor.

Benim aracımda da isofix yok bende emniyet kemeri ile bağlıyorum

Tek dezavantajı sıcaklar da terletme yapıyor

Sanırım terletme yapmayan kılıfları varmış ama biz bulamadık henüz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

ana kucakları şeklinde olan araç koltuklarına çocuk kaç aylıkken konulabilir.

eylülde tatile gideceğim benim kız 2 buçuk aylik olacak bir sıkıntı olurmu

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

ana kucakları şeklinde olan araç koltuklarına çocuk kaç aylıkken konulabilir.

eylülde tatile gideceğim benim kız 2 buçuk aylik olacak bir sıkıntı olurmu

bizim fatih bir yaşına kadar ana kucağı ile seyehat etti

48448628_tn30_0.jpg[/img]

1 yaşından sonra koltuğa terfi ettik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

bana içleri çok derin geliyor... içine koyduğum zaman oturur vaziyette olduğu için beni biraz tedirgin etti

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

sizin ana kucağı nasıl resmini yüklermisin bizim kullandığımız bundan dı ters şekilde koltuğa yaslayarak koyuyordum yatar pozisyonda olduğu için sıkıntı olmuyordu. tutma kolunu yukarı kaldırıp biraz yatık olarak yerleştiriyordum

48448628_tn30_0.jpg

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

içi derin gibi geldi... bende kullanmayı hiç denemedim şu ana kadar kucakta gidip geliyor... 8 saat yol kuçakta çok sıkıntı olur diye düşünüyorum...

SAM_0836.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

gayet normal bir derinliği var biraz yatar konumda koltuk arasına sıkıştırırsanız hiç bir sorun olmaz kucakta gidip gelmesini hiç bir şekilde tasiye etmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Cihangir Elbasan
  • 2 hafta sonra...
Tarık Koca

evet arkadaşlar bebek koltuğu hakkında daha fazla önerisi olan arkadaşlar yokmu... benim oğlumda 8,5 aylık bebek koltuğu almayı düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

evet arkadaşlar bebek koltuğu hakkında daha fazla önerisi olan arkadaşlar yokmu... benim oğlumda 8,5 aylık bebek koltuğu almayı düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum...

tarık bey ben ve fatih recarodan çok memnunuz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...