İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Mercek Modifiyesi.

Misafir

Recommended Posts

Yusuf Davaz

Dediğiniz doğru. Artık usta onlar. Bence daha çok söker takarlar.Sadece akşamları uüğraşıyorlar. işleri çok yoğun. Acele acele yapıyorlar.

Yusuf bey bu arada konunuzu dağıtmış gibi oldum. Kusura bakmayın.

Mehmet bey konu önemli değil. yeterki dogru yapılan bir iş olsun .Malum ayarsız bir far karşı tarafı kör eder. Heleki Bi-Xenon.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet bey konu önemli değil. yeterki dogru yapılan bir iş olsun .Malum ayarsız bir far karşı tarafı kör eder. Heleki Bi-Xenon.

Öyle yada böyle ayar yaparlarda. Ama yükseklik ayarı çalışmaz tahminim.

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Kaşlar olunca kötü çocuk gibi bakar olmuş mondeo maşallah :)

Çok güzel duruyor ellerine sağlık ustaların artık önünüzü çok net bir şekilde görürsünüz bunlarla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Tiryaki

Arkadaşlar mondeo 2007 mk3 2.0 tdci aracım var xenon taktırmak ıstıyorum kısalar ve sisler mtec marka 250 tl fiyat aldım fiyat iyimi ve en önemlisi bu mercek sorunu nasıl olucak merceği değiştirmek zorundamıyız ücreti ne olucak siste böyle bi sorun varmımıdır.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Evet Ampul arayışı halen devem ediyor. Phlips vs osram gibi markalar adedi ort 150 TL'den başlıyor. çıkmaları ise takım olarak 150&200 arası( o paraya verirken güven duyamıyorum ampule) derken Dealextremede ucuz yollu bi ampule rastadım. sizlerle paylaşmak istedim. şimdi aracımdaki 6000K olan bu ampulun daha ucuzu. Ampul görünüm olarak kaliteli bir şeye benziyor ama takibi osram vb markalar gibi kesinlikle olamaz. fiyat ort olarak kargo felan dahil çift olarak 30 tl ye geliyor. yorumlarınızı bi alalım. ona göre sipariş verecem

http://dx.com/p/d2r-35w-2800lm-4300k-light-yellow-hid-vehicle-headlamp-9-16v-pair-138143

Arkadaşlar mondeo 2007 mk3 2.0 tdci aracım var xenon taktırmak ıstıyorum kısalar ve sisler mtec marka 250 tl fiyat aldım fiyat iyimi ve en önemlisi bu mercek sorunu nasıl olucak merceği değiştirmek zorundamıyız ücreti ne olucak siste böyle bi sorun varmımıdır.

hocam mercegi degiştirmeyeceksen bile kısalara xenon takdır ama sisler halojen kalsın. aydınlatmanın yetersiz kaldıgı yerde sisleri yakarsan başkalarının gözünü almamış olursun bu sayede. kısalara ise 4300 K den başka takdırma. ben 8000k ve 6000 k denedim hiçbirinde aydınlatma söz konusu deil. hatta şimdi 4300k ampul araşışı içindeyim.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

d2r değil d2s alacaksınız

evet öleymiş. d2r merceksiz farlar için üretilmiş xenon tipiymiş. mercek kullanımına uygun deilmiş.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İrfan Aşcıoğlu

İki hafta kadar önce xenon farlarımı Oktay Toker abime göndererek Bi-xenon yapmasını istedim. Bir hafta sürdü yapımı. O ara kar tatili falan tam denk geldi ama sonrası için okuldaki işlerim sıkıştı... Uğraşamadım ama yarından itibaren işlerim azalıyor. Fotolar ve videolar gelecek. Şimdilik alel acele çekilmiş bir kaç fotograf paylaşayım istedim. Oktay abi de zaten elindeki fotoları yükleyecek yapım aşamasını. Daha sonra da iç aydınlatmalara bi el attım. Beyaz ledlerden aldım soğutmalı olanlardan... O da çok güzel oldu... Onunda fotoları gelecek yakında... şimdilik bunlarla idare edelim...

87yCEWC.jpg

NHrmoqC.jpg

2960Q2M.jpg

YjgBknb.jpg

YjgBknb.jpg

zEI8YtT.jpg

rTcUHxq.jpg

Amerkan parklar harika olmuş

OboAZvH.jpg

UBECLKj.jpg

8 metre civarından çekilmiş duvar resmi

JExfnOJ.jpg

DdWbiWp.jpg

plaka aydınlatmalarım...

8DuscMv.jpg

Şimdilik bu kadar... Arkası gelecek inşallah... takibe devam.. :D

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Hayırlı Olsun.. Oktay Ustamın ellerine sağlık, öne gölge düşmüyorsa görüş çok iyi ise kesilme çizgisine bakmam ben :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Çok beğendim.Güle güle kullanın.Oktay abinin ellerine sağlık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

sağolun abiler....

Hayırlı Olsun.. Oktay Ustamın ellerine sağlık, öne gölge düşmüyorsa görüş çok iyi ise kesilme çizgisine bakmam ben :)

karşıdaki için olur sıkıntı o yüzden aşağı çektim ama aydınlatma süper...

bu arada mercek kapağı olarak farklı birşey kullandı(sürahi kapağı değil). Orjinal olmuş bence ama adını sanını söylemedi... Kendisi ön camları kapatmadan çekmiştir fotografını.. ekleyecektir. ben çektim ama yansımadan belli olmuyor tam olarak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Hayırlı olsun.Oktay abinin ellerine sağlık....Güle güle kullanın...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ampulleriniz orjinal değil mi? sağ sol arasında homojenlik farkı var gibi geldi bana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun.

Sol farınız yukarıda, ikisi de aynı çizgide olması gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hayırlı olsun allah olmayanlara da nasip etsin :)

İç kısım orjin kalsa biraz daha hoşuma gidermiş ama güzel yinede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Güle güle kullanın. Oktay Bey'in işçiliği temiz olur. Farların karartılmış olmasını beğendim, araç gri olmasına rağmen zıtlık oluşturmuş.

Yakışmış.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Boyamasını sen mi istedin.. ?

Hayırlı olsun allah olmayanlara da nasip etsin :)

İç kısım orjin kalsa biraz daha hoşuma gidermiş ama güzel yinede.

İçinde soyulmalar olduğu için çözüm olarak boyanma kararı alınmış. İrfan hocamla konuşmamız söylemişti.

İrfan hocam ben çizgiden falan anlamam ama amerikan parklar çok güzel olmuş. Farda çok güzel olmuş. Oktay abi eline sağlık.

Oktay abi merceklerin çapı küçükmüydü kapak yapmak zorunda kaldın ? Mercekler ne marka abi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

ampulleriniz orjinal değil mi? sağ sol arasında homojenlik farkı var gibi geldi bana

Evet. farların biri philips biri osram dı... Oktay abinin elinde bir tane osram varmış. takas ettik ama dediğiniz gibi yinede var biraz ton farkı

Boyamasını sen mi istedin.. ?

Oktay abim sordu. bende boya giitsin dedim. :D:yes:

Sağ tarafın açısı hafif yukarı gibi geldi :s :s iyi bi ayarla cıncık gibi olur :D

Ayar yaptım biraz daha uğraşmam lazım. Etraf kar olduğu için çok sağlıklı olmuyor araba eğimli duruyor falan... Yoksa cıncık gibi zaten :D

Güle güle kullanın. Oktay Bey'in işçiliği temiz olur. Farların karartılmış olmasını beğendim, araç gri olmasına rağmen zıtlık oluşturmuş.

Yakışmış.

Saygılarımla.

Bende bir değişiklik olsun istedim. Gerçekten arkadaşlar sanki ford değilde başka bir araç gibi olmuş dediler. Beğendiler sagolsunlar...

İçinde soyulmalar olduğu için çözüm olarak boyanma kararı alınmış. İrfan hocamla konuşmamız söylemişti.

İrfan hocam ben çizgiden falan anlamam ama amerikan parklar çok güzel olmuş. Farda çok güzel olmuş. Oktay abi eline sağlık.

Oktay abi merceklerin çapı küçükmüydü kapak yapmak zorunda kaldın ? Mercekler ne marka abi?

bosch marka.. hayır aslında orjinal kapağı kesip ortasının çapını genişletmişti. sonradan beğenmedi Oktay abi. değiştirdi

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ayar yaptım biraz daha uğraşmam lazım. Etraf kar olduğu için çok sağlıklı olmuyor araba eğimli duruyor falan... Yoksa cıncık gibi zaten :D

Ben tam bunu diyecektim. Hocam araba eğimli duruyor aracın eğimi düzelt sonra çizgi kontrolü yap diyecektim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nefis gözüküyor, bayağı baktım, gözümü ısıran birşey var diye, öndeki siyah çıtalar bu siyah zeminli farda sırıtır duruma gelmiş, gri olsa daha iyi olacak gibi. Yükseklik ayarı da çalışıyor mu?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...