İçeriğe Yönlendir

Nedir Bu Süt Mevzusu

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ahmet Alpaslan

Bu sonuçtan ben bu öğrencilere öğretilmiş bir şey oldugunu düşünmeye başladım sebebi ise günahı boynuna diyerek oğlumun öğretmeni daha sütler gelmeden çocukları tembihlemiş sütlerden içmeyin diye sebebini bilmiyorum ama bu yazınızı okuyunca aklıma geldi.

Abi belki onlarda neler olacağını az çok deneyimlerle gormuş insanlar ama psikolojik olduguda aşikar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu sonuçtan ben bu öğrencilere öğretilmiş bir şey oldugunu düşünmeye başladım sebebi ise günahı boynuna diyerek oğlumun öğretmeni daha sütler gelmeden çocukları tembihlemiş sütlerden içmeyin diye sebebini bilmiyorum ama bu yazınızı okuyunca aklıma geldi.

Abi çok yanlış düşünce.Sivastaki olay ve Adana daki olayın sütün bozuk olması ile ilgili olduğunu valilikler açıkladı. Ancka diğer illerdeki sorunlar farklı olabilir.

Gerçek görüşümü merak ediyorsan ben çocuğuma içirmem. Çünkü zamanında nasıl fındıkları bize yedirdiklerini hatırlıyorum. Ben b şekilde toplu dağıtılan ürünlere hep kuşkuyla bakmışımdır. Bunu siyasi görüş olarak algılanmasın.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Fındıklar çernobil fındığıydı, radyasyon nedeniyle elimizde kalan fındıkları bizlere itelediler. Sütte ise böyle bir durum var mı?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Fındıklar çernobil fındığıydı, radyasyon nedeniyle elimizde kalan fındıkları bizlere itelediler. Sütte ise böyle bir durum var mı?

Valla çok yedik birde kayısı dağıtırlardı sütte vardı pastörizeydi ama

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Valla çok yedik birde kayısı dağıtırlardı sütte vardı pastörizeydi ama

Ben sadece fındık yedim, bol radyasyonlu fındık yedikten sonra da böyle olduk, çok şükür mutasyon falan geçirmedik.

Aslında sütteki olay iki açıdan mantıklı.

a-Çocukların süt içmesi lazım.

b-Şu andaki et fiyatlarının temel nedenlerinden biri 2006-2007'lerde sütün fiyatının çok inmesi ve üreticinin eldeki hayvanları kesmesi idi. Devletin bu kadar yüklü alımı, bölgesel olarak pazara bir denge getirir.

c- hepsine katılıyorum

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Daha belli değil :p Biz ninja kaplumbağa olmayız da, akıncı tosbaaa oluruz belki :p

Korkudan hiçbir kaplumbağaya dokunmadım zaten, bir de sıçanlara.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Maazallah splintır, kreng falan oluruz :p

Kreng, Allah korusun

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Korkudan hiçbir kaplumbağaya dokunmadım zaten, bir de sıçanlara.

Ben kele dokundum galiba kel kaldık :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

"Nedir Bu Süt Mevzusu" diye lafı ortaya atıp kenara çekilmek yok MM.Mehmet Efendi :p sanırım sen de konu hakkında bu kadar çok yazılan çizilenlerden ve basından takip ettiğin :learn: kadarıyla kafanda bir takım çözümlemelerde bulunmuş ve görüş oluşmuştur. :unsure2: eee, artık sen ne düşünüyorsun hususta ;)

:D

İlgili ve yetkililer ile görüştüm... Bendeki kanaat şudur...

Sütün çok az bir kısmı, depolama şartları sebebiyle bozuldu. Bozulmayan sütlerden rahatsız olanlar allerjik veya benim çocuklardaki gibi yağlı sütün sebep olduğu reaksiyonlardır. Geri kalanı okuldan kaçış veya psikolojik etkilerdir. Psikolojiyi de şu şekilde açıklarım.. Benim yanımda birisi istifra ederse benim de midem bulanır. çocuklarım da aynı şekilde eşim de aynı şekilde.. demekki bu oran bir hayli yüksek..

Vakalara oran verecek olursam : % 1 veya daha altı bozuk, % 5 vücudun tepkisi (yağlı süt), % 44 psikolojik, % 50 korku, panik veya oyun.

Bence uygulama devam etmeli.. depolama ve teslimatlar daha dikkatli yapılmalı. bozuk süt verenin kellesi alınmalı..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

:D

İlgili ve yetkililer ile görüştüm... Bendeki kanaat şudur...

Sütün çok az bir kısmı, depolama şartları sebebiyle bozuldu. Bozulmayan sütlerden rahatsız olanlar allerjik veya benim çocuklardaki gibi yağlı sütün sebep olduğu reaksiyonlardır. Geri kalanı okuldan kaçış veya psikolojik etkilerdir. Psikolojiyi de şu şekilde açıklarım.. Benim yanımda birisi istifra ederse benim de midem bulanır. çocuklarım da aynı şekilde eşim de aynı şekilde.. demekki bu oran bir hayli yüksek..

Vakalara oran verecek olursam : % 1 veya daha altı bozuk, % 5 vücudun tepkisi (yağlı süt), % 44 psikolojik, % 50 korku, panik veya oyun.

Bence uygulama devam etmeli.. depolama ve teslimatlar daha dikkatli yapılmalı. bozuk süt verenin kellesi alınmalı..

Abi uht nin açılmadıktan sonra bozulma durumu yok ilk paketlemede bozuk paketlendi bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

+ Kesinlikle. Süt içmeli çocuklar. Konunun seyri bir miktar değişecek ama şu yazıya bir göz atın. Keşke her zaman taze süt alma şansımız olsa. ama yok.

http://www.memuruz.b...-03-05-2012.htm

Hocam kimse süt içilmesin demedi. Sen daha dağıtmadınmı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

çocuklar süte bayıldı-serumla ayıldı

Sütten ağzı yanan MEB şalgama dönecek

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Arkadaşlar kim ne derse desin gördüklerim ve bildiklerim ısrarla söylüyorum bu sütün bozuk olduğudur. Tamamı değil ama bir kısmının bozuk olduğu aşikardır. Vekili Bakanı, vatandaşı ne derse desin ben gördüklerimi ve şahit olduklarımı bilirim. psikolojik olarak birbirinden bağımsız 750 civarında çocuğun aynı anda hastanalere taşınması (bir ambulansta 5-6 çocuk) mümkün değildir. kaldı ki çocukların çoğuna da tıbbi müdahale yapılmıştır. hatta düne kadar iki çocuğumuzun da durumu ciddi idi ancak bugün gelen haberler iyi yönde olduğudur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben kele dokundum galiba kel kaldık :D

Ben de göbekliye mi dokundum acaba :shok:

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Hocam kimse süt içilmesin demedi. Sen daha dağıtmadınmı?

Yok bizde süt yok. Kimse demedi biliyorum pekiştirmek adına ve karşı olmadığımı belirtmek için süt içilmeli yazdım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Arkadaşlar kim ne derse desin gördüklerim ve bildiklerim ısrarla söylüyorum bu sütün bozuk olduğudur. Tamamı değil ama bir kısmının bozuk olduğu aşikardır. Vekili Bakanı, vatandaşı ne derse desin ben gördüklerimi ve şahit olduklarımı bilirim. psikolojik olarak birbirinden bağımsız 750 civarında çocuğun aynı anda hastanalere taşınması (bir ambulansta 5-6 çocuk) mümkün değildir. kaldı ki çocukların çoğuna da tıbbi müdahale yapılmıştır. hatta düne kadar iki çocuğumuzun da durumu ciddi idi ancak bugün gelen haberler iyi yönde olduğudur.

Market işlettiğim dönemde bozuk çıkan olurdu tarih her şey normal ama süt bozuk hatta ünlü markaların ki bile çıkardı.Burada sıkıntı hemen süt bozuk değil psikolojik diye açıklama yapılması olabilir aynı kolinin içinden çıkardı hatta bozuk sütler. Müşteri getirir iadeye verirdik.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Şunuda unutmamalı bilinçsiz süt tüketimi kansızlık sorunlarına yol açabilmektedir.Bu yüzden aileler dengeli süt tüketimi konusunda da bilinçlendirilmelidir.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Şunuda unutmamalı bilinçsiz süt tüketimi kansızlık sorunlarına yol açabilmektedir.Bu yüzden aileler dengeli süt tüketimi konusunda da bilinçlendirilmelidir.

:good1:

Süt ve Yoğurdun aşırı tüketimi vücüttaki D vitamini emilimini azaltıyor. (Çok kesin konuştum :D ) D vitamini de demir eksikliği adı ile biliniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Süt içsin çocuklar iyi güzelde. Okullarında mı?

Evlerinde içilmesi sağlansa idi daha iyi olmaz mıydı. Her aileye karne verilse idi, evde ki çocuk kadar günlük sütü istediği marka istediği yerden alıp, ertesi gün tüketilmiş boş kutuyu iade edip yeni sütünü alsaydıya. Hem dağıtım derdi olmazdı. Hayatlarında belki hiç süt içmedikleri için alerji ve psikolojik reaksiyonlarla karşılaşan çocuklarımızın ete hiç mi ihtiyacı yok? Neden okullarda öğle tatillerinde mangal yapılmıyor? Akşam eve giden öğrenciye 250 gr kıyma verseler ya, ödevlerini yaparken katık yapardı.

Siyasetin derdinde değilim ama herkes işini yapsın. Öğretmen öğretsin ve eğitsin, eğitim bakanı eğitime baksın, tarım hayvancılık bakanı üretimi düzenlesinki arz fazlası veya üretim eksikliği olmasın, ekonomiden sorumlu bakan ekonomiyi düzeltsin, çalışma bakanı her eve süt ve et girmesini sağlayacak iş hayatını organize etsin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Haklısın.

Bize yeni ilave bir iş çıktı. Bir de şimdi sütçülüğe başladık. Sütleri sınıfa götürdüğümde "sütçü geldi" diyorum çocuklara...

Löpür löpür götürüyorlar valla...

Süt içsin çocuklar iyi güzelde. Okullarında mı?

Evlerinde içilmesi sağlansa idi daha iyi olmaz mıydı. Her aileye karne verilse idi, evde ki çocuk kadar günlük sütü istediği marka istediği yerden alıp, ertesi gün tüketilmiş boş kutuyu iade edip yeni sütünü alsaydıya. Hem dağıtım derdi olmazdı. Hayatlarında belki hiç süt içmedikleri için alerji ve psikolojik reaksiyonlarla karşılaşan çocuklarımızın ete hiç mi ihtiyacı yok? Neden okullarda öğle tatillerinde mangal yapılmıyor? Akşam eve giden öğrenciye 250 gr kıyma verseler ya, ödevlerini yaparken katık yapardı.

Siyasetin derdinde değilim ama herkes işini yapsın. Öğretmen öğretsin ve eğitsin, eğitim bakanı eğitime baksın, tarım hayvancılık bakanı üretimi düzenlesinki arz fazlası veya üretim eksikliği olmasın, ekonomiden sorumlu bakan ekonomiyi düzeltsin, çalışma bakanı her eve süt ve et girmesini sağlayacak iş hayatını organize etsin.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Süt yardımı adı altında hanedeki çocuk sayısı*günlük süt miktarı şeklinde para yardımı yapılsa nasıl olurdu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Süt yardımı adı altında hanedeki çocuk sayısı*günlük süt miktarı şeklinde para yardımı yapılsa nasıl olurdu ?

Parayla ya sigara alır içer yada arabayı modifiye ederdik... Böyle iyi..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...