İçeriğe Yönlendir

Nedir Bu Süt Mevzusu

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Eee domatis yiten caponlara ne diyeceksin, test cihazları da mı tsunamiye kapıldı?

Ayrıca çernobilli fındıklardan ortaya çıkanlara bakarsak, biri kel, biri göbekli, biri de göbekli ve gözlüklü.

düzeltme: yiten->yiyen

Japon başbakanı istifa etti yanlız ...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Japon başbakanı istifa etti yanlız ...

İstifa etme kültürü onlarda var, bizde yok. Hakan'ın dediğine yazmıştım bunu, amaç illa temiz olduğunu ispat etmek değil, güven vermek. Amaç temiz olduğunu ispat etmek olsaydı test yaparlardı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

1-Capon ayrı. Ben onlarla çalışıyorum burada. Biz insansak onlar değil ya da tersi.

2-Onu fındığa değil açlığa bağlıyorum.

3-Ben bu projenin arkasındayım. Bir şekilde hataları eksikleri olacak. Ama bir sürü çocuk (7 milyon) süt içecek.

1-Caponlar da biz de insanız ama yetiştirilme tarzımız farklı

2-Fındıktan, fındıktan

3-Bunu ben de destekliyorum. Hem de hayatında çok az süt içen ama peynir ve yoğurt yemeyi çok seven biri olarak.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

1-Bilmiyorum valla. Buraya geldim geleli caponlarla korelileri ayrı bir insanlık sınıfına koyuyorum.

2-Aynı fındığı herkes yedi. Kimi 55 kilo kimi benim gibi 1/8 ton.

3-Ben süt canavarıyım. Halen bol bol içerim.

Gerçekten sadece yetişme tarzı. Fındık işin şaka kısmı ama yediğimiz fındıklar şimdi dağıtılabilir miydi? Dağıtılmaya kalksalardı karpuzcu fıkrasındaki gibi olurdu.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Sütü 8 gündür dağıtıyoruz şimdilik bir sorun yaşamadık çok şükür. Televizyondan etkilenip sonradan içmek istemeyenler oldu, hergün 2-3 tane artıyor. Onların da birini ben içiyorum, diğerlerini de isteyenlere veriyorum, gayet güzel bir süt :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İlk başlardaki bozukluk vs olası şeyler.

Günde kaç kişi bozuk sütten devlet hastanesine giriş yapıyordu bu olaydan önce ona da bakmak lazım. :) mutlaka vardır. Ölen de vardır. Her gün 1.5 milyondan fazla tekil kişi kimlik kartını hastaneye verip giriş yapıyor. Bunlar "hasta" olarak adlandırdığımız nüfus.

süt işi zamanla düzelir. Düzelecektir. Ancak bu sütün içindeki hormon ve diğer antibiyotiklere şimdi konsantre olmak lazım. Normal ii diye aldığınız UHT süt acaba oraya kadar nasıl geldi? Tamam bozuk değil. Ama içinde vücuda zararlı birşey var mı? Bakkaldaki için de geçerli bu. Buna bakmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar bize bu hafta süt dün itibarıyla geldi. Gecikme nedeni depolardaki sütler tahlilden geçirildi ve onaylandıktan sonra dağıtıma çıkarıldı.

Bu konuda her zaman temkinli konuştum ( Zehirlenme kelimesini kullanmadım ).Sivas ve Adana daki bazı toplu olaylar haricindeki olaylarda sorunların kişisel yani öğrenciyle ilgili sıkıntılardan olabileceğini düşünüyorum. En basitinden bizim okuldaki hastanelik vakalarda olduğu gibi.

-Çocuk kaynatılmış ve şekerli süte alışmış. Isıtılmamış ve şekersiz süt çocuğun midesini bulandırır.(Şekersiz çay içmeye benzer) Ben hala sıcak süt içerim :) Çocuklar ilk bir kaç gün soğuk ve şerkesiz süte alışamadılar :)

-Çocuk aç gelmiştir. Direk süt içtiği için bu rahatsız etmiştir. Aç karnına su içmek gibi.

-Bazı çocukların bazı ürünlerin içeriğine gösterdiği rahatsızlık olabilir. Örneğin arkadaşın oğlu dost süt içtiğinde çocuk alerji oluyor. Benim oğlanda dost sütün çileklisini içiyor. Danonenin çileklisini sevmiyor. İçerken midesi bulanıyor.

-Bazı çocukların sütü sevmememisinden kaynaklanan mide bulantısı olabilir.

Bu durumdaki öğrenciler şu anda süt içmeyince sorunlar büyük oranda ortadan kaldırıldı.Ancak en riskli ürün dağıtımını yaptı. Gerçekten tebrik etmek lazım.

Bakanın ve bu işle ilgili ilgisiz her önüne gelen bürokratın akedemisyenin yaptığı ciddiyetsiz konuşmalar insanları çok germişti. Ancak şu açıklamanın yapılamamasının sebebini bir çoğumuz biliyoruz. " Çocukların rahatsızlığı gıda zehirlenmesi" şeklinde açıklama halkı ciddi şekilde galiyana getirir.

İlk gün bu olanlar karşısında herşey normal sorun yok provakasyon diyen meslektaşlarım bile oldu.(okulumda) Acaba onların çocuklarının başına gelseydi aynı soğuk kanlılıkla cevap verebileceklermiydi. (Kendilerinede sordum cevap veremediler)

Allah çocuklarımınızın acısını göstermesin.

Not: Benim şahsi görüşüm ben bu şekilde toplu dağıtılan ürünlerden herdaim çekindiğim için kendi çocuğuma içirme taraftarı olmam. Zamanında yediğimiz fındıklarda dahil.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Bugün bizzat test ettim bildiğin süt işte, mis gibi. Projeye karşıyım o ayrı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Keşke market raflarında üst üste duran sütlere de bu kadar kontrol yapılsa....

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Biz de dağıttık ama sorun yaşanmadı bugün çok şükür. Yarın korkarak dağıtacağım herhalde sütleri. Ya bu bakanlığın işi yok bizim de başımızı belaya sokacak, beceremiyorsan yapma kardeşim bu işi :ireful1:

Sütü 8 gündür dağıtıyoruz şimdilik bir sorun yaşamadık çok şükür. Televizyondan etkilenip sonradan içmek istemeyenler oldu, hergün 2-3 tane artıyor. Onların da birini ben içiyorum, diğerlerini de isteyenlere veriyorum, gayet güzel bir süt :)

Demekki fazla ön yargılı olmamak gerekiyormuş dimi hocam.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Alıntılar düzenlendi.
Yorum bağlantısı
Varol Güner

Yanlışlıkla başka bir konu açmıştım burda varmış bende diyorumki biz öğretmenler ne işe yarıyoruz (!) ilaç firmalarıylada anlaşsınlar biz test ederiz yada diğer başlıkta yazdığım gibi euro ncap lede görüşsünler bundan sonra araçlarda manken kullanmasınlar çarpışma testinde bizleri kullansınlar ne işe yarıyorki öğretmenler zaten (!)

Hep diyorum yine söylüyorum Öğretmenler baş tacı edilmedikçe kıymetleri bilinmedikçe bu devran böyle devam eder...

hocam elazığ da vali yardımcı kendisi içip çocuklara içirmiş.içirmek isteyen gelsin sütleri denesin bir sorun yoksa çocuklara içirsin.bize bulaşmasınlar.o çocuklar benim de çocuklarım sayılır.bir kez içirdim 3 kişi kustu gece uyuyamadım.onların vebalini üstüme alamam.

link

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Sütten daha çok varmış. memur zammı olarak vereceklermiş. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...