İçeriğe Yönlendir

Vw Golf Bluemotion Sanırım Ben Bir Dizelciyim :P

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Uğraş Özyurt

Abi en guzelini yaptın sen :) Cok yakısmıs hayırlı olsun...

Teşekkürler :) benimde içime sindi :yes:

Güle güle kullan çok yakışmış..15 jant golfte hiç kullanılmamalı ekonomi öncelik olsa bile

Sağol :) Kışın 15 kullanıcam . Kışlık yazlık ayrı kullanınca ekonomiyi çok etkileyeceğini de sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Güle güle kullan. Bluemotion bir adım normal dizele yakınlaşmış :D 55 yaşındayım 155 yaşına kadar yaşasam ne blue ne green alırım. Bana göre araba dediğin bastınmı gidecek bastınmı duaracak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Bluemotion gerçektende az akıyor ama lastik ebatı bunu nekadar etkiliyor göreceğiz, biraz etkiler tabikide , ama bende biraz sert sürmeyi seviyorum virajda sağını solunu atmasından sıkıntı gelmişti. Bu tip lastik ve bu ebatı seviyorum ayrıca :good1:

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

0,2 - 0,3 litre ancak arttırır artırtsa bile. Senin Almanyada bir Gti maceran vardı ordaki yazılarında ve kullanıımında kendime sormuştum? Bu Uğraş'ın stiline dizel hemde bluemotion hiç uygun değil neden almış o arabayı diye? :) bu aracı alanlar ya cevreciler yada yavaş araba kullanıp ekonomi yapmayı isteyenlerdir, sağını solunu attırmak için kullananlar almaz ki bunu :unsure2:

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Çok güzel olmuş abi Golf'lere ne taksan yakışıyor zaten. Beyaz renk ayrı güzel oluyor, bende istiyorum ileride bir golf . :nazar::)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

0,2 - 0,3 litre ancak arttırır artırtsa bile. Senin Almanyada bir Gti maceran vardı ordaki yazılarında ve kullanıımında kendime sormuştum? Bu Uğraş'ın stiline dizel hemde bluemotion hiç uygun değil neden almış o arabayı diye? :) bu aracı alanlar ya cevreciler yada yavaş araba kullanıp ekonomi yapmayı isteyenlerdir, sağını solunu attırmak için kullananlar almaz ki bunu :unsure2:

Abi ben her türlü arabayı aynı sitil sürüyorum, dizel olunca daha az gidip daha az yakıyor o kadar :D Türkiyede Gtd satılıp(2000 tdi 170 ps) almanyadaki falan paralara alınsaydı onu alırdım tabiki .Ama benim golf alırken seçimimi bu arabada Esp standart olup hali hazırda badykit li olmasıydı.Çevreci olması güzel tabide elektiriklide değilya mübarek :i-ih: ışıkda dururken motor duruyo işte :biggrin: . Ben sağını solunu attırmıyorum arabaın 15 jantla viraja hızlı girersem yada gerektiğinde kontra bir hareket yaparsam arabanın sağı solu atıyordu :D. Orda yazmıştım zaten Avusturyada olsam almazdım Gti çıkabildiğin hız belli 3 vitesgidiyordun.Türkiyede Bluemotionla Avusturyadaki Gti den daha fazla zevk almak mümkün yani :fiuw:

Çok yakışmış. :nazar: MaşAllah. :)

Eyvallah :good1:

Çok güzel olmuş abi Golf'lere ne taksan yakışıyor zaten. Beyaz renk ayrı güzel oluyor, bende istiyorum ileride bir golf . :nazar::)

Daha güzeli senin olsun :yes:

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

hayırlı olsun uğraş abi şimdi bir deniyelim seninle :)

He he ...oldu :D Ama gerçektende 15 le daha iyi hızlanıyordu .17 ile de tekerlek üstünde gittiğini hissediyorsun.Yani geçsende dert etmem :i-ih: ama roll değilde kemerburgaza giderken teme çıkmadan virajlı yollara girmiştikya, orada da denemek lazım şimdi :tongue:

Düzenleme; imla

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

He he ...oldu :D Ama gerçektende 15 le daha iyi hızlanıyordu .17 ile de tekerlek üstünde gittiğini hissediyorsun.Yani geçsende dert etmem :i-ih: ama roll değilde kemerburgaza giderken teme çıkmadan virajlı yollara girmiştikya, orada da denemek lazım şimdi :tongue:

Düzenleme; imla

orda en son denediğimizde ben dışa doğru savrulurken sen içerden yürüdün gittin :D

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

Şimdi ondan çok daha iyi ;) . Düzde yavaşladı, virajda hızlandı :yes:

benim amortisörler sıkıntı abi malum araba 75,000oldu değişmesi lazım çok yumuşadı :) ama ikimizdede 17 var şuan ikiside stock senin şu şanzımanı adam gibi bir test edebiliriz :)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Abi seninkide 3-4 bin devirdeyken devriyaja bastığında anda çuffff ediyormu ? Tünelde falan çok belli oluyor...

Birde tavandaki gözlük koyma cebinden azda olsa cızırtı geliyormu?

Bilmiyorumki ben yaz başından beri klimayla camlar kapalı kullanıyorum, müzikde dinlediğim için dışarı seslerle bir alakam olmuyor :i-ih: .Arabanın içinden yada dışından gelen sesleri 2-3000 km dinleme arabanın kasası bir otursun. ondan sonra bak.Bende içeride herhangi bir cızırtı yok şu an...Tsi leon her vites değiştirdiğimde çufluyordu ama dizelin öyle bir ses çıkarmaması lazım.Araba yeniyken çok yüksek devirlerde sürme bence...

benim amortisörler sıkıntı abi malum araba 75,000oldu değişmesi lazım çok yumuşadı :) ama ikimizdede 17 var şuan ikiside stock senin şu şanzımanı adam gibi bir test edebiliriz :)

Test ederiz ama bu gün yolda ,virajda ıvırda zıvırda test ettim.Arabanın hızlanması yavaşladımı bilmiyorum ama ani hareketlere o kadar güzel tepki veriyorki, hele virajda, yavaşlayıversin yani ..Benim amortisör yada yaylar normal golftenbfarklı araba 1.5 santim yere daha yakın ;bu lastiklerle birleşince çok keyifli bir araba oldu :bravo: .Senin amortisörlerde bir sıkımtı olduğunu bende düşündüm, yazacaktım... focus kendini öyle bırakmaz 17, jantla virajda, çokda hızlı değildik ki ben 15 jant 65 yanakla daha tutarlı aldım virajı...Değiştirirken yaylarla birlikte, daha spor kullanıma uygun bir şey al bence. :yes:

Hayırlı olsun Uğraş.

Teşekkürler Fatih ;)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

hiç bakmadım öyle ayarlar var mı yav, ama bende ayna katlama tuşu yok, aynalar katlanmıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Anil Berke Kavraal

Ayarlar-Konfor-Aynalar kısmına girdigimizde secenekler cıkıyor abi,eger sende park ederken aynaları indirmek icin secenek varsa isaretle,aynayı r konumunda bırakıp,geri vitese taktıgında sag ayna assagıyı gosteriyormus...Benim anlamadıgım kimi comfortta ayna katlama tusu falan yok ama bu ozellik var,bende ayna katlama tusu falan var bu ozellik yok.Sanırım yazılımla falan alakalı...

sorsana madem bana onu niye bekliyorsun :D ... geri vitese takınca aynanın aşağı inmesi için hafızalı koltuklarının olması lazım. Onun için olan modul olmadan olmuyor o iş. Bende vag-com la bağlanıp açtım o özelliği MFD ye geldi ama çalışmıyor sonra geri kapattım.

Ayna ısıtma dediğin gibi ayar düğmesinde oraya getirirsen aynalar ısınıyor. Yanlış bilmiyorsam havanın belirli bir derecenin altında olması gerekiyordu çalışması için.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

İyide highline larda standart bu olay onlardada hafızalı koltuk yok :unsure2: Hatta forumun birinde golf6 comfortline olupta +katlanır aynası olmayıp ama geri vitese taktığında aynayı aşşağıya indiren adamda var :D Bende de ayna ısıtmanın ordan biraz daha çevirirsen ayna katlama tuşuda var :D Serviste şasi numarasından sorgulayınca highline çıkıyor benimki.Submarine lamba ve gözlük kabu var ama yağmur sensörü yok,kararan dikiz aynası yok(Gözlük kabı+submarine lamba,kararan dikiz aynası,yağmur far sensörü hepsi bir paket bunların)...vs :biggrin:

bknz. dengesiz doğuş ... nasıl bir siparişle çekiyorsa arabayı abuk sabuk konfigurasyonlarda geliyor ... benimde orjinal donanımda olan teyp yoktu üzerinde kavga dövüş parasını almıştık ...

aynaları aşağı inenlerin belkide o modülleri vardır bilmiyorumki :) sert frende fren lambaların yanıp sönüyormu onu denedinmi?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Yok yanmıyor benim dörtlüler,garip bişey ya :D birde şansımıza araba 2013 model olacaktı yasa değiştiğinden araba 2012 model oldu,serviste 2013model gözüküyor falan fistan :D

vag-com dan açarsan acil durumda yanan stoplarla flaşörleri açabilirsin ... led olmasına gerek yok stopların ... alsana bir vag-com kablosu niye almıyorsun ben aldığımda 100 liraydı ...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Benim 2000 devir 120.Koltuklar dandirik benim .Gözlük sığmayan bişey var yukarıda ama :D .Submarine olabilirde olmayabilirde, bütür şeyleri sorunca bakıyorum hep yav :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
:) Maşallah jantlar çok yakışmış.. Benim bir arkadaşımdada Bluemotion var 18" jantlı :)
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Bence dzel bir araç için ideal jant 17". Çok güzel olmuş :nazar:

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

2000 devir 110 tam benimki abi,

Submarine varsa iki tane kırmızı ledi görürsün,gözlük kabının orasıda

Ozaman bende yok :(

:) Maşallah jantlar çok yakışmış.. Benim bir arkadaşımdada Bluemotion var 18" jantlı :)

17 seviyorum yol tutuş da iyi, golf de konforda bozulmuyor, yakıtıda pek etkilemedi bir depoda tahmini 40- 50 km...

ya ne gerek var bu kadar detaya :D iki cam elektirik,merkezi kilit,olay bu :tongue:

Aynen aynen , ek olarak keyifli sürüşe olanak sağlayan ekonomik bir motor ve iyi şanzıman :good1:

Bence dzel bir araç için ideal jant 17". Çok güzel olmuş :nazar:

Teşekkürler .Kışa kadar böyle ....kasımda 15 janta geri dönüp 195 65 15 ug8 takıcam...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğraş Özyurt

Jantlar güzel olmuş. Bedava kit de var. :)

Yani :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...