İçeriğe Yönlendir

Vw Golf Bluemotion Sanırım Ben Bir Dizelciyim :P

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Uğraş Özyurt

190 tl ye 1500 :p şaka tabi de 200 tl ye 600 km civarı .(geneli sakin kullanıyordum) Benzinli bir araç için Leonda iyiydi. Yanlış anlaşılma olmasın ben aracı tsi benzinli diye satmadım .Benim arabayı değiştirmemin öncelikli sebebi yakıt değildi. Arbayı uzun süreli kullanmak için almamıştım. Uygun fiyata olduğu için zevk yapmaya aldım.Zaten ben aldıktan 15 gün sonra 44.600 e aldığım araba(bana özel fiyat) 48 .000 oldu .Gerçi bu kadarda kısa süreliğine almamıştım ama, evdeki dizel araç satılınca. Tüm yük leona bindi bende birazda bulaşan kopuklardan sıkıldığımdan;Hemen hemen aldığım fiyata satabiliyorken de sattım.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

160 lık daha az yakıyor onu biliyorum. Ayrıca tdi ve golfün şanzımanı birleşince ortaya çıkan sonuç çok hoş, uzun vites aralıkları ,tsi deki gibi 1500 de verdiği max tork (50 nm daha fazla)zaten arabanın içine motor sesi gelmiyor, ne kullandığını bilmiyorsun.Ben leonda ,siciroccoda tsi diyorum golfde tdi .Leonda hiç tdi düşünmedim mesela; malzeme kalitesi ve izalasyonu golfe göre düşük olduğu için .Ha golf alırım şekil yaparım,modlarım German sitile falan diyosan :tongue: o zaman 160 lık al bari :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

uğraş bu yakmıyor kokluyormuş. :)

Lokman Abi VW Golf ün bu donanımını tercih etmemin en önemli nedeni zaten yakıt farkı .2000 tl daha üstüne higline vardı, donanım olarak benim arabadan çok üstündü.Teybinden tutda mesela Hüseyin hocamın da beğenmediği ;) (model olarak iyi de döşemelerini bende beğenmedim :i-ih: ) benim arabanın koltukları higlineda alcantra döşemeydi ama, uzun süreli kullanım için ben Bluemotion alayım dedim .Hem cebimize faydası olsun hem çoluğu çocuğu daha az zehirleyelim egsoz gazıylan diye :p .Son yazdığım cümlede gerekli yerlere gider herhalde :biggrin:

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Allah nazarlardan saklasın Uğraş abi, güle güle kullan. :nazar: :nazar: :nazar:

düzenleme: harf hatası

tarihinde Ali Satılmış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

170'lik jetta abimin 122'lik passatından daha az yakıyor. :)

160'lıkla 122'lik arasında 3300 lira fark var, o gün gelsin de bakalım artık, gönül tabi 160'lık ister. :)

İlla tsi alacaksan ben olsam 122 alacağıma 160 alırım yada tdi alırım . Yeniden dizele dönünce depoyu doldurup sonrada yakıt ibresini unutmak ne güzelmiş yaa :yes: 900 km yi geçtim sonra bir ışık, bir ses ne oldu dedim ya araba mı bozuldu ??? aa yakıt ışığı diye bişey yanmış :D

Allah nazarlardan saklasın Uğraş abi, güle güle kullan. :nazar: :nazar: :nazar:

düzenleme: harf hatası

Ali ,sağol bende ilk iş plakalık iptali yapıcam ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ali ,sağol bende ilk iş plakalık iptali yapıcam ;)

Şiddetle tavsiye ederim abi, ben yaptırdığımdan beri arabayı daha bi sever oldum. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Şiddetle tavsiye ederim abi, ben yaptırdığımdan beri arabayı daha bi sever oldum. :)

Yapıcam :good1:

Aşırı km yapacağım bir işe atılmadığım sürece tsi alırım herhalde.

160'lık mantıklı aslında, twincharger'ın keyfi başka, iyi bilirim. :D

Bluemotion'u inceledim geçen bayide, plastik kalitesi filan çok hoşuma gitti.

Benim fotoğraflarda alt fotoğrafı da var altı dalgalı ve kauçukumsu bir maddeyle kaplamışlar, yalıtımada katkı sağlıyor, 1.5 cm daha alçak spor amortisör var... normal tdi den farklı gözüküyor zaten bodykitle ama, higline donanım da iyi ...artık hangisi denk gelirse diye gittik, bu kısmet oldu. Tabi çok yol yapmıyorum diyorsan tsi ın tadı ayrı .160 lık golf performans olarakda yakıt olarak da çok güzel araba. Hayırlısı :yes: bazen bayiden neyle çıkacağı belli olmuyor insanın ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bm a spor amortisörü de yakıştırırmış, alttan geçen hava azalsın diye daha alçak tasarlanmış, spor felan değil.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Bm a spor amortisörü de yakıştırırmış, alttan geçen hava azalsın diye daha alçak tasarlanmış, spor felan değil.

Çağlar abi Abi .Donanım Listesinde özellikle spor amortisör diye yazmışlar. Bende kısaca öyle yazdım :)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Abi zaten Body kit, amortisör yan etekler,spoiler yani arabaya spor görünüm veren şeyler zaten hep bu hava akımını, rüzgarı denetlemek için yapılan şeyler değilmi.Tabi spor arabalarda senin Cupra gibi araçlarda bunlar hep hızlanmayı desteklesin , falan diye oluyor .Bizim tortorda da yakıt ekonomisini desteklesin diye koymuşlar :biggrin: .Ama var bodykit, spoiler falan işte :) Yere nasıl yanaştıracaklar işte, amortisörle yapmışlar .Spor diede yazmışlar.spor olsa ne olur onuda bilmiyorum aslında :yes: .Ama mesela arka spoilerıda Hb arabaların arkasında oluşan hava girdabı için koyduk falan yazmışlar.Amortisörler içinde Ekonomi için koyulan küçük jant ebadıyla bozulabilecek yol tutuşu düzeltmek için die bir yazı okudum. Artık ne derece doğru yanlış sen daha iyi bilirsin.

Düzenleme; imla

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Bm iyiymiş yahu :spiteful:

Abi boş ağılığıda özeliklerde var 1314 kg.Bu ağırlıkta araba İstanbulda, boş+yoğun, karışık şehir içi trafiğinde 49 lt ye 950 km civarıda yol gidiyor, şekilde fena değil ;) bu arada 7. sayfada Yusuf Saminin koyduğu.Arkadaşının arabasının fotoğrafı benim Arabanın 18 jantlı fotoğrafı... Bm mantığına ters tabide jant da ne değiştiriyor arabayı :biggrin: . Ekleme ; Araba iyide biraz da ucuz olsa diyeceğim ama ilginç olan şu ;Her golfte Almanya ve türkiye arasında hem donanım hem fiyat varkı var .BM ler hem satandart donanım (donanımsızlıkta) Hatta İngilterede Türkiyeden donanımsız satılıyor. Hemde Almanya Türkiye arasında 5000 tl gibi bir fark var.İngiltere biraz ucuz ordada donanım daha kötü .

Touareg BM çıksa da alsak yahu. :D

Vw-Touareg.jpg

Pasat var, Skoda Yetide de var Yeti al Canavar gibin :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğraş Özyurt

Arabanın üstündeki Rcd 310 klasik cd li teyp gitti Yine Orjinal VW rcd 510 (6 lı cd, Sd (32 gb) kart dokunmatik 6.5 inc ekran) teyp geldi. Ses kalitesi de beraberinde arttı. :yes: Görsel olarak da iyi oldu gibi :good1: .Bu vesileyle teybi almamda yardımı olan Anıl'a da teşekkür ederim :bravo:

Böyle açılıyor;

teyp01.jpg

Akşam;

teyp04.jpg

Gündüz;

teyp05.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

hayırlı olsun uğraş abi geçen saihibinden de görmüştüm aynısını baya uygun du :D :D biraz geç kaldık :D :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Touareg BM çıksa da alsak yahu. :D

Vw-Touareg.jpg

1.6 tdi olsun ben 90 ı geçmem...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

hayırlı olsun uğraş abi geçen saihibinden de görmüştüm aynısını baya uygun du :D :D biraz geç kaldık :D :D

Teşekkürler, bu teypten bulunuyor, yine bulursun :biggrin:

Tekrardan hayırlı olsun. Bir depo pratikte ne kadar litre mazot ile fulleniyor? 1 depo bitene kadar max ne kadar yol alıyor?

Teşekkürler .Dün üçüncü depomu aldım.49-51 lt arası pompa atıyor .Yukardaki fotoğrafta görüldüğü üzere 1935 km de araç.Dün 1900km idi yani ... son iki fişime bakarak yazıyorum 12.05.2012 49,870 ltx3,810 dan 190.00 lira . Işık yanınca almıştım yine ışık yanınca aldım arada 5-10 km oynayabilir, 970 km yaptım .Birazda fazla yaptım çünkü tatil için yur dışından gelen bir iki kişiyi havalimanından alıp dağıtım yaptım bu depoda 1 kez akşam vakti boş yolda Yeşilköy (Havalimanı)-kadıköy-merter var bunuda belirteyim .Diğer km ler İstanbul kmsi bazen dolu bazen boş :) .Dünkü fiştede şöyle yazıyor 50,800x3,800 den 193,04 950 km menzil verdi bunu ölçemiyeceğim çünkü tatile çıkarken doldurup 100km uzun yol ölçeceğim.sonra yine doldurup uzun yolda nekadar yapacağım totalde ona bakacağım. İşimiz gücümüz yokmu ya :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
(düzenlendi)

İşin keyfi burada, ben mesela şehiriçi en az ne kadar yakarım diye denedim, şimdi en çok ne kadar yakarım diye deniyorum, aradaki fark çok çıkmazsa boşa gazdan esirgemeyeceğim ayağımı. :D :D

Abi bu denemeler çok yerinde olmuş :good1: sonucunu merak ettim açıkçası, paylaşırsan çok memnun olurum abi :flowers:

Saygılarımla.

Edit: İmla.

tarihinde Mustafa Kestel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
(düzenlendi)

Teşekkürler, bu teypten bulunuyor, yine bulursun :biggrin:

Teşekkürler .Dün üçüncü depomu aldım.49-51 lt arası pompa atıyor .Yukardaki fotoğrafta görüldüğü üzere 1935 km de araç.Dün 1900km idi yani ... son iki fişime bakarak yazıyorum 12.05.2012 49,870 ltx3,810 dan 190.00 lira . Işık yanınca almıştım yine ışık yanınca aldım arada 5-10 km oynayabilir, 970 km yaptım .Birazda fazla yaptım çünkü tatil için yur dışından gelen bir iki kişiyi havalimanından alıp dağıtım yaptım bu depoda 1 kez akşam vakti boş yolda Yeşilköy (Havalimanı)-kadıköy-merter var bunuda belirteyim .Diğer km ler İstanbul kmsi bazen dolu bazen boş :) .Dünkü fiştede şöyle yazıyor 50,800x3,800 den 193,04 950 km menzil verdi bunu ölçemiyeceğim çünkü tatile çıkarken doldurup 100km uzun yol ölçeceğim.sonra yine doldurup uzun yolda nekadar yapacağım totalde ona bakacağım. İşimiz gücümüz yokmu ya :D :D

Uğraş Bey aracınız çok güzel gerçekten ve yakıt değerleri de mükemmel, teyp de çok yerinde ve güzel bir değişim olmuş :yes::nazar: hayırlı olsun güle güle, kazasız-belasız kullanın inşallah :nazar: :nazar:

Saygılarımla.

tarihinde Mustafa Kestel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Uğraş Ford forumun da olduğunu unutma azıcık az yaz km leri :):nazar: Maaşallah şehirdışı olmadığı sürece ben göremiyorum o km leri .

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Uğraş Ford forumun da olduğunu unutma azıcık az yaz km leri :):nazar: Maaşallah şehirdışı olmadığı sürece ben göremiyorum o km leri .

Evet hocam, şehir dışı 1200 km'yi görmek mümkün(cc ile 110km'ye sabitlediğimde; 90'a sabitlesem 1300 km geçilir belkide) fakat, durum safiyane şehir içi olursa 800 km'den sonrasını görmek zor oluyor :)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Uğraş Bey aracınız çok güzel gerçekten ve yakıt değerleri de mükemmel, teyp de çok yerinde ve güzel bir değişim olmuş :yes::nazar: hayırlı olsun güle güle, kazasız-belasız kullanın inşallah :nazar: :nazar:

Saygılarımla.

teşekkürler, bir hafta kadar sonra uzun yol yapacağım ozaman, paylaşacağım.

1.6 fiestamda az yakıyordu , tabi o 200 kg hafifti. Sınıfına göre bu araç gerçekten iyi birazda arabaya alıştıkça şöyle bir 3000 kmyi de geçeyim herhalde fabrika değerlerini yakalarım .Tabi sakin okşayarak kullanma modunda ne olur bilemem öyle süremediğim için. Yinede 100 km deniycem .Klasik müzik cd si aldım bu gün hatta :D

Evet hocam, şehir dışı 1200 km'yi görmek mümkün(cc ile 110km'ye sabitlediğimde; 90'a sabitlesem 1300 km geçilir belkide) fakat, durum safiyane şehir içi olursa 800 km'den sonrasını görmek zor oluyor :)

Uzun yolda 1200 müü :nea:İlanı koyarım hemen satılık golf diye :D

İşin keyfi burada, ben mesela şehiriçi en az ne kadar yakarım diye denedim, şimdi en çok ne kadar yakarım diye deniyorum, aradaki fark çok çıkmazsa boşa gazdan esirgemeyeceğim ayağımı. :D :D

senin sonunda dizel, hissediyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Uzun yolda 1200 müü :nea:İlanı koyarım hemen satılık golf diye :D

Evet hocam, Focus Chipli, şuanda 137-138 hp civarında gücü var :) CC ile sabitlendiğinde söylediğim değer geçerli, yoksa tutturmak için zorlanılabilir :)

Focus ile uzun yolda 1200 km görmek çok zor değil.. Ben 1100 gordum yolun 450 km si 3 kişi bagaj dolu...

Hocam demekki bagaj ve yolcular olmasa, 1200'ü devirecekmişsiniz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...