İçeriğe Yönlendir

Vw Golf Bluemotion Sanırım Ben Bir Dizelciyim :P

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Tatil için 2 gün önce İstanbuldan yola çıktım Önce İzmir de akrabalarıma uğradım , dyünde Turgureise geçtim.Arabayı 2000 km dir şehir içinde kullandığım ve de uyuttuğum için devir çevire çevire sürdüm 210 km yi de otobanda görene kadar gazladım .Tabiki bunları yol çok müsaitken yaptım.Zaten otobansaki hız sınırı olmayan Almanya otobanı gibi 150 ile falan gidersen solda sellektör yağmuru geliyor :tongue: .Otobandan gölcükte çıkınca normal tempoya döndüm, çok hızlı gitmeden devirli bir şekilde sürerek manisa yakınlarına geldim.Burada depoyu Fulledim.Bornova girişindeki Opete kadar 200 km sürdüm 205 falan yaptımki opeti görünce yeniden pompa atana kadar fulledim .Yolda anlık tüketim hep açıktı düz yolda 2,7-3,00-3,7 arasında rakamlar veriyordu .Tüketim değeri ortalamada da 3,5 civarı gözüküyordu.Tabi bu yolu bilenler Manisadan İzmire gidişte bayağı bir tırmanma olduğunuda bilirler.Bu çıkışları 5.vites 95 km hızla zorlanmadan yaptım o sırada da araba anlık tüketimi beni şaşırtan bir şekilde 7.5 lt yi geçmedi genelde 5,6 civarındaydı i.O çıkışın tabi birde inişi oldu :) .O inişte zaten 1 lt civarı tüketim gözüküyordu.Benzincide çıkan sonuçsa 200 km de 5,8 lt idi ki Bluemotion için bile az geldi muhtemelen pompa farkından oldu bu rakam ama sanırım 3.00 ile 3.5 lt arasında bir tüketim oldu .Yani şehir içi fabrika verisini hemen hemen tutturmuştum, şehirler arası (3,00) ı tutturmakda ; Fiziksel şartlarda uygun olduğunda çok zor değil.Özellikle bu yolda sürekli radar olduğunu düşünürsek :D .Arabada tek kişiydim, bagajda bavul var Klima 100 de 75 açık(içerideki havayı soğutma şeklinde)

İlk videoda düzlükte 105 km civarı 3 lt ye bağlayıp gideriken :)

Benzinci muhabbeti, Movie maker ı kullanmayı bilmediğimden başta sonda , yönetmen yerini doldurun falan yazıyor, onları nasıl kaldıracağımı bilemedim , bu arada gülmek serbest :p

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
tarihinde Mehmet Özyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi aynı videoları eklyorsun hep :) Yukarıdaki mesajında 2 adet video ekli, bir tanesi yolda seyahat halinde, 2.si benzinlikte.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

iyide gözükmüyor halen hiçbiri :i-ih: foruma video eklemekle ilgili bir problemmi var?

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Sağol Mehmet abi uğraştın, bide ben görebilsem videoları :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Ya tatildeyim .Evde bir minik laptop vardı onu aldım yanıma uzun süredirde kullanmıyordum .Ne bileyim bunun mozillada problem oldu, Explorerde açtı şimdi, mozillada açmıyor hala, bomba yaptık yani :tongue: Modlarıda uğraştırdık :blush: Teşekkürler ,Bari videolarada yorum yapsaydınız görmüşken haha :biggrin::D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Biz sadece görünüyor mu diye baktık :D

Oraya odakladın bizi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Biz sadece görünüyor mu diye baktık :D

Oraya odakladın bizi. :D

:biggrin:

Güzel olmuş Güzel :D

:fiuw:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Uğraş Özyurt

Ufak bir kaçamak yaptım :p Yurt dışına (Avusturya) iş için çıktım, kendim ne yazıkki yazmaya değer bir araç kiralamadım.Fakat bir arkadaşaım öyle bir araç kiralamışki, binmeden (daha doğrusu her gün başını ağrıtıp ondan çok binmeyi planlıyorum :D ) ve sürmeden duramadım . Bu videoyu ilk bindiğimde çektim .Aslıda Gti a bindiğimde golften tümüyle ayrı bir araca bineceğimi zannediyordum ama, sürüş dinamikleri farklıda olsa bir Golf ve çok da yadırgamadım koltuğumu .Al senin olsun deseler, Hemencik kabul ederdim yani :bravo:

gti01.jpg

Ses, ses ,ses ,güç,güç ,güç :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Patinaj çekme isteği hiç bitmiyor :)

Bi de el freni ile dönseydin o boş yolda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Patinaj çekme isteği hiç bitmiyor :)

Bi de el freni ile dönseydin o boş yolda :)

sesten ibaret o ya , bende kiralık 1.2 corsa Var şu an , o bom boş kır yollarında normal polo yok nerdeyse heryerde gti polo, gti golf, tek kapı focuslar ki hjerhalde çakma değil rs ler. Şehirde sürücen ya, yeri gelicek sakin yare gelicek... bu alet İstanbulda bende olacak ki :fiuw: Yoksa buralarda bom boş kırlarda 1,2 corsa yeterde artar bile... :D Gti,gti,gti, metropol ve Gti :yes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Biz de burada, hala 1.6 tdci lara çip yapalım diye uğraşa duralım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Biz de burada, hala 1.6 tdci lara çip yapalım diye uğraşa duralım

Aynen abi, gereksiz şeyler yani :i-ih:

Artık R var ama

Gti yetti benim bünyeye valla hatta arttı bile . :D

R için, tüm zamanların en güçlü golfü ama bir gti ruhu yok diyorlar.

Yine de 2.0 tsi 255 ps deyince insan bi geriliyor. :)

R ler 270 oldu galba .255 lede idare ederiz tabi :p

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Rcd yi naapcan focusta, yan koltukta mı gezdircen? :biggrin: .... daha da bişeyler yaptım Bm a zaten koycam fotoları

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Ne focusu abi artık oda bir Vw'ci :D

E 18 ini geçince , mantıklı düşünmeye başlamış işte :D

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Şehir içi kullanımınız günlük kaç km ve yol bilg. ortalamanız ne civarda merak ettim..Bu aralar Golf sevdam tekrar debreşti ve 1.4 tsi+dsg yada 1.6 tdi+dsg lere bakınmaya başladım..

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

E 18 ini geçince , mantıklı düşünmeye başlamış işte :D

Haklısın abi. :D :D

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Şehir içi kullanımınız günlük kaç km ve yol bilg. ortalamanız ne civarda merak ettim..Bu aralar Golf sevdam tekrar debreşti ve 1.4 tsi+dsg yada 1.6 tdi+dsg lere bakınmaya başladım..

Benim araç Bluemotion ve fabrika verilerine göre normal tdil erden 100 km de 1 litre daha az tüketiyor. Az buzda fark değil yani:) Şu an klima ful açık(arabaya bindiğim andan itibaren (hiç kapatmıyorum 1 aydır) 5,2 ile geziyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...