İçeriğe Yönlendir

Vw Golf Bluemotion Sanırım Ben Bir Dizelciyim :P

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Abdurrahman Balaban

Benim araç Bluemotion ve fabrika verilerine göre normal tdil erden 100 km de 1 litre daha az tüketiyor. Az buzda fark değil yani:) Şu an klima ful açık(arabaya bindiğim andan itibaren (hiç kapatmıyorum 1 aydır) 5,2 ile geziyorum.

Günlük kaç km yol yapıyorsunuz...Şundan soruyorum kısa mesafelerde motor ısınana kadar çok tüketiyor dizeller..

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Tdi nin mi özelliğimi Bm ın mı (ki muhtemelen öyle,yakıt tüketiminin azaltılması için) Benim arabanın motoru çok çabuk ısınıyor, ve çabuk da soğumuyor) Mesafem genel olarak 13 km+13 km .Ama bazen uzuyabiliyor, kısalabiliyor. Benim arabanın yakıt tüketiminden ben çok memnunum.Bodruma gittim.Yolun yarısında tek ve klima 100de 50 belki biraz daha yüksek, geri kalanında 3 kişi klima ful açık bagaj dolu olmak üzere 49 lt yakıt ile 1280 km gittim.Arabanın yakıtından ve özellikle kullanım konforundan çok memnunum ki bundan kastım şu ; Maksimum torku 1500 dd-2500 dd arasında verdiği için araba alt devirlerde çok canlı vites aralıkları uzun hemen bir üst vitese at diye motor bağırmıyor, bu da genel dizel zevksizliğini yaşamamanızı sağlıyor. Performanslı kullanıma da izin veriyor.Siteden arkadaşlarla denediğimizde 2 vites de 110 u gördük .(kırmızıya girmeden).Tabi bu kadar uzun vites aralıklarıyla 5 vites şanzımanla az tüketimi ise vw mühendisleriyle ilgili, iyi iş çıkarmışlar :good1: .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Öyle olması lazım,aynı şanzıman sonuçta . Blue motionla aradaki fiyat farkkıyla ne dolar o araba biliyormusun :bravo: Yapmak istediğin herşeyi planlarsın .Ender elektronikten gün alırız; gelirsin buraya, hepsini bir günde taktırırız, higeline üstü bir araba olur :good1: Esp olsa iyi olurdu ama tcs de iş görür olmassa 7 hava yastığın var :D (allah göstermesin tabi :biggrin: )

Düzenleme; çok da fiyat farkı yokmuş yav :( neyse 1500 tl ye rdc 510 ve bluetooth kit yaparız . :yes: Yada rns 315 le bluetooth, navi istersen.

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Eskişehir Eşrafından Alper Ekinci ile Bt kitimi kullanarak konuştum. :D .Kendisiyle kısa süre görüşebildik Eskişehirde ama kanım ısındı bunuda yazayım dedim ;) .Fiscon plus BT kitin özelliği bire bir olarak rcd 510 unda tüm özelliklerini kullanması, aracın yol bilgisayarı ve fonksiyonal direksiyonu dışında (sadece bununla kullanılan bt kitde vardı yarı parasına)harici teybin dokunmatik ekranındanda arama yapılması,cevaplanması, ayrıca telefondaki müziklerinde dinlenmesine olanak tanınması. Bt kit ve cruise control ünitesini aldığım ve montajını yapan Ender Eloktronik firmasına özenli işçiliklerinden dolayı da teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Fotoğrafta tel no gözüküyor ; isterseniz kaldıralım fotoğrafı ;)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

aa, :( kaldırında solu kroplayıp yeniden yollıyayım

zahmet vericem ama :)

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ersen tel no'yu bence bırakalım, adam bekar, google'a dişilerin girdiğini düşünürsek ihtiyacı olabilir :D

Onu bunu bilmemde, kalite muhteşem foto'nun :wub:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ersen tel no'yu bence bırakalım, adam bekar, google'a dişilerin girdiğini düşünürsek ihtiyacı olabilir :D

Onu bunu bilmemde, kalite muhteşem foto'nun :wub:

Onun ağzı yandı birkere :i-ih: ; istersen seninkini yazalım :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Onun ağzı yandı birkere ; istersen seninkini yazalım :D

Valla bu ara yazmayalım, ufukta bi kara gördüm sanki :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Valla bu ara yazmayalım, ufukta bi kara gördüm sanki :D

Doğum günü partileri bitiyormu artık :D

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Buda Alperin telnosunu yayınlamadığım Bt kit fotom :D ve yeni fotoğraf yüklemişken CC nin sapı :tongue: Her işte bir hayır vardır deyip silmesemiydik fotoyu ne :biggrin: Sani senin teli yolla bana mesajla ben yayınlarım bi şekilde :D

ugrs2961.jpg

Bu da CC sapı ;) , Fiyat uygun, dükkana girmişkenbir gazla taktırdım, yoksa İstanbulda ne işime yarıycak diye dünden beri düşünüyorum :D

ugrs2962.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Ben bir an fotoya bakmadım,sanki vwnin sitesinden alınmış gibiydi.Sonra baktımki Ekinci Alper yazıyor :)

Bide özenerek çeksem .Arabayı kenara çektim makinayı bagajdan çıkardım ( buraya dikkat, cepten falan değil bagajdan :D ...biraz büyükte ) 2,3 kare çektim hatta, teybin ekranı falan tozluymuş onu bilem silmedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bide özenerek çeksem .Arabayı kenara çektim makinayı bagajdan çıkardım ( buraya dikkat, cepten falan değil bagajdan :D ...biraz büyükte ) 2,3 kare çektim hatta, teybin ekranı falan tozluymuş onu bilem silmedim.

Valla foto muhteşem :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Ben istiyorum bu RCD'den,yurt dışından bize ekmek çıkmadı getirtemedim uyguna :D

özelden ulaşın yarın ayarlıyım hemen

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Dur daha arabası gelmemiş, jant falan da istiyo, çok işi var bu çocuğun :)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Top speed güzel olmuş, Daha 15 ,20 gün önce 2.0 gti kullandığım için başka bişey yazmıyorum :D Golf 1. 6 tdi daha öncede yazdığım gibi şehir içi kullanımı zevkli , ekonomik, konforlu bir araba . Torktan dolayı, ve dizel olmasına rağmen güzel de devir çevirerek 0 dan 50 km ye3.7 ve 80 km hıza 7.5 sn de çıkabilir . tabi 100 km ye çıkması 11 sn sürsede devir çevirebilmesinin avantajı olsa gerek 0-120 hızlanması 11.8 dir yani kolay kolayda gücünü kuvvetini kaybetmez. Arada bir keyfe keder gazlı sürelebilir basınca 1-1.5 lt fazla yakıyor zaten :D Ama basayım edeyim gazlıyayım diye alınacak bir araba değil aynı paraya gazlanacak tsi ler var .Haa hem yakmıyım hem uzayımsa dert ;ben öyle bir formülü hayatıma geçiremedim henüz. :i-ih: Ama tdi yi özetlersem bu açıdan en azından yaktığın karşılığını veriyor diyebilirim. :yes:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hem uzayıp hem az yakan bir araç varmı. :D Bir Süha diyeceğim ama gazlayınca o da yakıyor sanırım

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Aslında golf 2.0 tdi ler özellikle GTD (dizel gti diyebiliriz) bu tanıma uyuyor biraz da vergi sistemimiz sayesinde Türkiye ye getirmiyorlar bile , gelişi bile çok pahalı, bide vergisi kılı yünü.Golf gtd 170 hp şehir içi 7 lt dizel tüketimi var. 8 sn de 0-100 ü var. Leon Fr vardı işte tdi 170 hp onu da getirmiyorlar artık :( . Yani benim bildiğim yok :i-ih:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Uğraş Özyurt

O şim di 17 Jantlı :yes:

Bluemotionun az yakması için üstüne konulan 15 jantı golfün ağırlığına (1314 kg), cüssesine ve de şekline pek yakıştıramamışrtm aldığımdan beri açıkcası.Önümüzdeki yaz için planım 15 jantları kışlık olarak kullandıktan sonra lk baharla birlikte 16 yada 17 janta geçmekti.İstediğim tip bir Vw jantını ucuza bulunca, ayrıca 15 in üstündeki michelinler 65 yanağa rağmen 2 lastikten balon yapınca , zamanı biraz önceye aldım ve kafamdaki değişikliği yaptım.15 ljantlarda duruyor tabiki kışlıklar için. Lastik olarak daha önce kullandığım prelli rossoları 17 de bulamayanca .Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan 17'' de gayet beğeni toplayan Bridgestone Potenza Adrenalin re 002 de karar kıldım 2, 3 gündür kullanıyorum, lastiğin tabi oturması lazım ama biraz zorladım ...şu an bile gayet keyifli ... 17 yi özlemişim esp ışığını artık daha az göreceğimi umuyorum :yes:

ugrs0719.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Güle güle kullan çok yakışmış..15 jant golfte hiç kullanılmamalı ekonomi öncelik olsa bile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...