İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Fluence Testi

Tuğrul Ersoy

Recommended Posts

Tuğrul Ersoy

Arkadaşlar bildiğiniz gibi megane 2 araçların kapı kolları soyulma olayı için cuma günü öğleden sonra, saat 2-3 gibi ankara renault maise gideceğim ve bu arada fluence z.e yi ve megane coupe yi test edeceğim detaylı şekilde, ancak tek başıma olucam ve telefonum dandik olduğu için video çekemiyeceğim, eğer iyi bir cep teli yada kamerası olan bir arkadaşımız bana eşlik ederse burada videoları ve resimleri paylaşırız, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Daha sonra vakit olursa i30 testi

için hyundai ata plaza ya gideceğim.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Valla toplu teste ne derler bilmem ama gerçekten verimli bir paylaşım olur inşallah :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vaay, ücretsiz değiştiriyor ama taktığı kollar aynı olduktan sonra bir faydası yok bence. Yapılması gereken, sağlam bir boyadan geçirilip öyle takılması diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bence en iyisi yalıtkan bir elbise giyip gitmek. Ne de olsa Türk yapımı. Sonra içinde kedi bırakarak yalıtım testi yapılan fıkraya dönmesin.

Şaka bir yana, merak etmiyor değilim. Test sonucunu burada paylaşırsanız bekiyoruz.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Renault da ilgi alaka önceki yıllara nazaran baya ilerlemiş.Bende merak ediyorum testi, ayrıca gidince yeni gelecek 1.6 dci 130 hp içinde randevu alacağım 3-4 hafta ya kadar makyajlı megane3 ler gelecekmiş.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Renault gene yaptı yapıcağını garantisi bitmiş arabanın kapı kollarını değiştiriyor

2007 model kangoo nun orta hava üfleme kapakları içten kırılınca ( 2011 yılında ) göğsü komple garantiden değiştirdi. Ara sıra şaşırtıyor bizi :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2007 model kangoo nun orta hava üfleme kapakları içten kırılınca ( 2011 yılında ) göğsü komple garantiden değiştirdi. Ara sıra şaşırtıyor bizi :)

Vaaay, çok sevindim valla :)

Haftasonu dergah'ta mısın? Bu cumartesi müşterimde olacağım muhtemelen, ayarlanabilirsem erken çıkıp gelmek isterim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vaaay, çok sevindim valla :)

Haftasonu dergah'ta mısın? Bu cumartesi müşterimde olacağım muhtemelen, ayarlanabilirsem erken çıkıp gelmek isterim.

Kırmızı halı kaç metre olsun ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Senle ikimiz aynı şehir de olacaktı varsa ordan oraya giderdik: D

Aynen öyle ilk tecrübem olacak detaylı şekilde, daha önce sadece edc megane test ettim oda muğlada olduğu için ve 2-3 km olduğu için pek birşey anlamdım o testten, ama bunu daha detaylı yapmaya çalışacağım :)her yeri didik didik inceliyeceğim fluence nin :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arkayı bırakabilir ağır olduğu için. Araç iyi de akü kirası şartları ağır. hem de çok....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Arkayı bırakabilir ağır olduğu için. Araç iyi de akü kirası şartları ağır. hem de çok....

hocam fikir verme amaçlı yapıcam testi bende merak ediyorum, aslında ampera çok mantıklı ama onunda fiyatı fazla hükümet ona ötv indirimi yapmadı aslında fluence de yerli olmasa belki indirim yapmazlardı, akü ayda 1 depo mazot parası nerdeyse elektrik faturasıda cabası :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Ampera ne?

Sen bir depo mazot parası zannet. Öyle olsa iyi. O sadece "her 10bin km için".. !!!

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

doğrudur pek bilgim yok bu konuda, ampera opelin yeni modeli hocam çok daha verimli bir sistem diğer modellere göre alıntı yapamıyoyorum çünkü her seferinde çift alıntı yapıyor kusura bakmayın :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Elektirikli araç değil o. Hibrid. Seri hibrit. (Extended range vehicle). Jeneratörü koyarsan deden de verimli olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy
:) bence o daha sağlıklı sonuçta kafamız rahat olucak, fluencede elektrik bitse ne halt yiyeceğiz yolda :biggrin:
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

:) bence o daha sağlıklı sonuçta kafamız rahat olucak, fluencede elektrik bitse ne halt yiyeceğiz yolda :biggrin:

sapla samanı karıştırma :)

Detay şurda:

http://www.renaultel...ge.aspx?id=2082

her (yılda) 10bin km için aylık 83 euro yani 10 bin km için 1000 Euro.

senede 40 bin km yapıyorsan 4bin euro ödeyeceksin.. :) artı arabayı alacaksın..

Bir başka deyişle kimoletrede 10 euro kuruş. yani 23 türk kuruşu !!!! akü kirası..

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

yanlış anladınız ben ampera mantıklı dedim, kira yok, motor güçlü, yolda kalma yok,şarj süresi kısa :) her şekilde en azından şuan bence fluence uygun değil ülkemize bir çukura sert girsek allah kerim ne olacağı :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sana göre ayarlarım kendimi, gel sen gel :seytan:

Süpersin, müşterimden bir aksilik olmaz ise erken çıkıp seni arayıp geleceğim :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sapla samanı karıştırma :)

Detay şurda:

http://www.renaultel...ge.aspx?id=2082

her (yılda) 10bin km için aylık 83 euro yani 10 bin km için 1000 Euro.

senede 40 bin km yapıyorsan 4bin euro ödeyeceksin.. :) artı arabayı alacaksın..

Bir başka deyişle kimoletrede 10 euro kuruş. yani 23 türk kuruşu !!!! akü kirası..

Elektrikli araba ucuz olacak denmemiştir zaten, hiçbir üreticini açıklamasında, carettaları koruyacağız sadece

Yorum bağlantısı
Onur Eski

Elektrikli araba ucuz olacak denmemiştir zaten, hiçbir üreticini açıklamasında, carettaları koruyacağız sadece

tüm reklamlarda ve test sürüşlerinde tüketiciye sağlıyacağı ekonomiden bahsediyorlar ama batarya ve elktirk tüketim maliyetine bakınca dizel bir araçla aynı tüketim maliyetine sahip.Ayrıca aracı şarj etmek ayrı bir sorun.Birtane daha araç almak gerek fluencenin yanına. fluence şehiriçi ,dizel ise şehirler arası kullanıma

Daha okadar zengin olamadım malesef :) :)

Çağla abinin dediği gibi ''hersey carettalar için''

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Elektrikli araba: en az 300-400 km. menzil olacak, 380volt ile en fazla 45 dakikada dolacak, yarım batarya 1 saatte 220volt ile dolacak, hız rahatlıkla 200 km leri bulacak, 0-100 hızlanma 5-8 sn. arası olacak, akü kirası olmayacak, çift akü takılabilecek, solar sunroof olacak, yapacaklarsa bunu yapsınlar, yoksa bu elektrikli beş para etmez floresanı almak ultra saçmalık olur, akü kirası vereceğim, arabada 63.000 tl. ve km de 23 kuruş masrafı var :D benim dizel fiesta 930 km . menzile, 18 kuruş km maliyetine gidiyor, yerim patak floresanı, üstelik rönoğğğ ıyğğğğğ :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tübitak geçen hafta enerji depolama ve güneş enerjisi konusunda ar-ge destekleri programı baştattı gençler. Duyun duyurun..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...