İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Fluence Testi

Tuğrul Ersoy

Recommended Posts

Aşkın Barçın

Bir de km yapmasan da her ay 200 Tl kira vereceksin. Kur artışı da cabası. Sıfır alırken de maliyetin çok yüksek olacak.

Şarzı da eziyet. Yazık oldu milyon dolar yatırımlara..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yook yazık olmaz. Böyle böyle ilerler. Kurumsal olarak alınabilir akü kira konusu pazarlık edilebilir. (Zaten detay vermemiş)

Yook yazık olmaz. Böyle böyle ilerler. Kurumsal olarak alınabilir akü kira konusu pazarlık edilebilir. (Zaten detay vermemiş)

Milyon dolar dediğin nedir ki?

Ağaoğlu'nun bir dairesi bir milyon dolar. Maliyeti ? 100 bin dolar. Bir apartmanı Ar-Ge ye verse ne olur ki?

Tesla alıp caka satmakla olmuyor bu işler.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ne gelişmesi, zaten acaip menzilli ve kısa sürede dolan pil var, sadece petrol devlerinin işlerine gelmeme durumu var :)

Güneş enerjisi olayı süper, verimi %90 lara bir çıkarsalar şarja gerek kalmadan sadece güneşle arab 200 le gidecek güze kavuşur, inşallah tez zamanda yaparlar ve bunu başaran ilk biz oluruz.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Elektrikli araba: en az 300-400 km. menzil olacak, 380volt ile en fazla 45 dakikada dolacak, yarım batarya 1 saatte 220volt ile dolacak, hız rahatlıkla 200 km leri bulacak, 0-100 hızlanma 5-8 sn. arası olacak, akü kirası olmayacak, çift akü takılabilecek, solar sunroof olacak, yapacaklarsa bunu yapsınlar, yoksa bu elektrikli beş para etmez floresanı almak ultra saçmalık olur, akü kirası vereceğim, arabada 63.000 tl. ve km de 23 kuruş masrafı var :D benim dizel fiesta 930 km . menzile, 18 kuruş km maliyetine gidiyor, yerim patak floresanı, üstelik rönoğğğ ıyğğğğğ :D

Abi ıy mıy diyoruz ama biz onuda yapamıyoruz, maşallah eleştirmeye gelince üstümüze yok.Bence neden bizde böyle şeyler yapamıyoruz diye hayıflanmamız lazım.

Bir de km yapmasan da her ay 200 Tl kira vereceksin. Kur artışı da cabası. Sıfır alırken de maliyetin çok yüksek olacak.

Şarzı da eziyet. Yazık oldu milyon dolar yatırımlara..

Ar-ge dediğimiz şey bu ülkenin geleceğine yatırımdır, topu topuda araba üzerinden konuşalım 5-6 tane S600 long parasıdır, Bakanın kayınçosu tanıtım ajansında düz memurluk yapıp ayda 45 milyar maaş alsın(Orta Büyüklükte Bir Okuldaki 20 Öğretmenin Maaşı) ki bu şekilde çalışan rahat 100-200 kişi vardır tahminim, ondan sonra diyoruz ar-ge ye harcanan paraya yazık. Niye yazık olsun ki böyle har vurup harman savururken?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Elektrikli araba: en az 300-400 km. menzil olacak, 380volt ile en fazla 45 dakikada dolacak, yarım batarya 1 saatte 220volt ile dolacak, hız rahatlıkla 200 km leri bulacak, 0-100 hızlanma 5-8 sn. arası olacak, akü kirası olmayacak, çift akü takılabilecek, solar sunroof olacak, yapacaklarsa bunu yapsınlar, yoksa bu elektrikli beş para etmez floresanı almak ultra saçmalık olur, akü kirası vereceğim, arabada 63.000 tl. ve km de 23 kuruş masrafı var :D benim dizel fiesta 930 km . menzile, 18 kuruş km maliyetine gidiyor, yerim patak floresanı, üstelik rönoğğğ ıyğğğğğ :D

Son virgülden sonrası için tu kaka, geri kalanda %100 haklısınız.

Milyon dolar dediğin nedir ki?

Ağaoğlu'nun bir dairesi bir milyon dolar. Maliyeti ? 100 bin dolar. Bir apartmanı Ar-Ge ye verse ne olur ki?

Tesla alıp caka satmakla olmuyor bu işler.

Tesla'yı bi üniversiteye bağışladı ama hocam?

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Renault un garantisi biten araçların soyulan kapı kolları ile ilgili bilgiyi nereden bulabilirim?Sitelerinde yok...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renault un garantisi biten araçların soyulan kapı kolları ile ilgili bilgiyi nereden bulabilirim?Sitelerinde yok...

Sitelerinde bulamazsınız. Gidip görüşmeniz gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Murat Ünal

Pil teknolojisi ciddi anlamda ilerlemeden bu elektrikli araçlar filo arabasından öteye geçemez bence. Fluence ZE, Fluence'ten uzun ve daha ağır ama bagajı daha küçük nedeni ise pilin kapladığı hacim ve pil ağırlığı. Sonuçta bir adım atıldı ve ürünleri piyasaya sürüyorlar belki ileride işler değişecek ama henüz elektrikli araç devri değil, hibrid daha mantıklı geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tesla'yı bi üniversiteye bağışladı ama hocam?

TESLA ile ne yapar üniversite ki? Komiklik. Rektör gezsin :)

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Abi siteden mail at ilk önce, ertesi gün telefonla arayıp randevu veriyorlar zaten.Ama direk ararsan da sorunu çözebilirsin tahminimce, bir de güzel bir edebiyat yap tamamdır. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren

Elektrikli araba ses de çıkarmıyor değil mi,işte bu kullanmamak içi en önemli sebep :).Sessiz arabamı olur,nerde kaldı bunun zevki,o elektrikli bisikletleri de hiç sevmiyorum zaten,sessiz sedasız arkanda önünde bitiveriyorlar,tırsıyor insan.Artık yayalar yakında araba varmı diye sensörle mi gezecek :biggrin:.Şaka bir yana öyle bedavaya bindirmezler,boş reklamlar,kullanıcıya maddi bir faydası olmaz,su ile çalışanı bile seri üretim yapsalar bedava binecekmiyiz sanıyoruz,hiç bişey yapamazlarsa en küçük arabaya yıllık 3-5 bin TL vergi koyarlar(ucuz kullanırım sandın değilmi vergisi).Tüketiciyiz ve üreticileri memnun etmemiz lazım,en asli görevimizi unutmayalım.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Güneş enerjisi ile şarj en makul üretim olur bence..aracın tavanı ve yan camları komple şarj ünitesi olabilir.Güneşsiz günler için de dizel bir motor pusuda bekler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güneş enerjisi ile şarj en makul üretim olur bence..aracın tavanı ve yan camları komple şarj ünitesi olabilir.Güneşsiz günler için de dizel bir motor pusuda bekler :)

Peki araba doldu. paneller yatacak mı?

Sapla samanı karıştırmayın.

Paneli evin çatısına koyun şebekeye pompalayın.

Arabayı da pirizden şarj edin. İkisinin hesabı ayrı olsun.

Fluence gibi değil ama Mia gibi araçlar yayılır, demedi demeyin.

http://www.mia-electric.com/

bakmadan geçme...:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

TESLA ile ne yapar üniversite ki? Komiklik. Rektör gezsin :)

Öğrencilere parçalansın diye verildi ;)

bakmadan geçme... :)

Murat Günak diyorsun ama sadece conecpt?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

bakmadan geçme... :)

Baktım fakat ingilazcam olmadığından anlayamadım .. :(

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kursta anlatacakları şeyleri biliyorum muhtemelen mesele idmansız olmakta..gugul transleyte devam :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

23 bin eyroya gelsin bak şuraya yazıyorum passat ı satıp bunu alacağım. Ayda iki depo benzin 600 lira veriyorum. 3 yıl kullansam 21600 lira :) ki daha çok kullanırım bunu. elektirik parası yok (100 km de 1 eyro) akü kirası yok. Üstelik işyerlerine teftişe felan gittiğimde tüpçü sanmadıkları sürece mesaj olur.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

23 bin eyroya gelsin bak şuraya yazıyorum passat ı satıp bunu alacağım.

Yapma hocam, radyo yok? ABS harici güvenlik yok? Ön oturma pozisyonu çok çok kötü? Neyini beğendin?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

radyo var yahu. sağda. bir cep telefonu bir laptop için yer var. hava yastığı var. gövde laylon, paslanmaz.

Yeni jenerasyon mini cooper olur bu. yolcular rahat.

"Made in Turkey" yok madem "Designed by Turk" almış oluruz :)

Tabi ikinci araba olacak evde o ayrı. fusion var ya...

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

radyo var yahu. sağda. bir cep telefonu bir laptop için yer var. hava yastığı var. gövde laylon, paslanmaz.

Yeni jenerasyon mini cooper olur bu. yolcular rahat.

"Made in Turkey" yok madem "Designed by Turk" almış oluruz :)

Tabi ikinci araba olacak evde o ayrı. fusion var ya...

Klima dahi yok hocam. Hiç olmazsa ondan verselerdi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Klima olmayabilir tabi. Elektrikle klima zor iş, Türkiye paketine koyarlar ama 30 km daha kısa gider. Akü değişebiliyor bunda, güçlüsü takılacaktır. Şimdiden 80 ve 125 km lik iki akü var. bir yıl sonra 200, iki yıl sonra 300. öyle gider. Tabi fiyat da geri gider.

15 gün sonra iki tane 2KW hub motor siparişi veriyorum. İki de jant. Ama hangi araca takayım?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Elektrikli araba ses de çıkarmıyor değil mi,işte bu kullanmamak içi en önemli sebep :).Sessiz arabamı olur,nerde kaldı bunun zevki,o elektrikli bisikletleri de hiç sevmiyorum zaten,sessiz sedasız arkanda önünde bitiveriyorlar,tırsıyor insan.Artık yayalar yakında araba varmı diye sensörle mi gezecek :biggrin:.Şaka bir yana öyle bedavaya bindirmezler,boş reklamlar,kullanıcıya maddi bir faydası olmaz,su ile çalışanı bile seri üretim yapsalar bedava binecekmiyiz sanıyoruz,hiç bişey yapamazlarsa en küçük arabaya yıllık 3-5 bin TL vergi koyarlar(ucuz kullanırım sandın değilmi vergisi).Tüketiciyiz ve üreticileri memnun etmemiz lazım,en asli görevimizi unutmayalım.

Sessiz olduğunu kim söyledi, Tesla Brabus V8 sound system :D ve istediğin her arabanın sesi....

Veee Tesla ile tokat sanatı :D

Elektrikli araç Tesla dır, Sirius uydu radyosundan tut, klimaya, komple dokunmatik konsoldan carbon fibere ne ararsan var, sorun sadece normal fiyattan satıldığında petrol devleri ülkelerin anında batacak olması, o yüzden uçuk paralara satılmakta :)

tesla-2011-10-03-800-3.jpg

tesla_model_s_screen.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...