İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Fluence Testi

Tuğrul Ersoy

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Vergiden muaf ama tutarsa özel tüketim vergisini yapıştırırlar emin olun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bende dizel varken bu floransı almam,lakin cok param olursa ikinci arac olarak alırım cunku cok havalı hemde cevreci,zaten adamada sordum videoda duymusunuzdur neden dizel degilde elektrikli fluence dedim? Daha cevreci oldugu icin dedi dikkat ederseniz yakıt ekonomisinden bahsetmiyor ustune ustelik bizim ulkemizde elektrigin gunes enerjisiyle veya buna benzer sıfır emisyonlu yontemlerle degil dogal gaz gibi yontemlerle uretildigini soyluyor :)

Çevreci mi :rofl: Aküler kurşunla üretiliyor, onlar üretilirken ne kadar çevreci?

Bence burada amaç "biz de yaptık" demekte. Yoksa 130km menzili kim ne yapsın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

226 nm tork ve 70kw elektrikli motoru var.İnanın sabit bir şekilde veriyor ya bu torku çok eğlenceli,1

Batarya kirası ise 83 euro aylık,yanlız bunda şöyle birşey var yıllık 10 bin kilometre yapıağınızı taahhüt edebiliyorsunuz en düşük olarak ve bunun kirası 83 eoru.Yılda daha fazla kilometre yapıcaksanız kira parasıda artıyor.Bende sizin işiniz Türkiyede zor kmsini düşürür düşürür gezerler dedim satış elamanına sırıttı :)

:D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Çevreci mi :rofl: Aküler kurşunla üretiliyor, onlar üretilirken ne kadar çevreci?

Bence burada amaç "biz de yaptık" demekte. Yoksa 130km menzili kim ne yapsın...

ne kurşunu yahu... :)

lityum lityumm... 3 elektronu var.. :)

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ne kurşunu yahu... :)

lityum lityumm... 3 elektronu var.. :)

Hocam, lütfen ama... Fizik'im hep 5'üstünden 2'ydi, bu kadar oluyor, idare edin :D

Farketmez ama yinede, akü üretilirken, imha edilirken düzgün işlem yapılmaz ise, çevreye daha da çok zarar veriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hocam, lütfen ama... Fizik'im hep 5'üstünden 2'ydi, bu kadar oluyor, idare edin :D

Farketmez ama yinede, akü üretilirken, imha edilirken düzgün işlem yapılmaz ise, çevreye daha da çok zarar veriyor.

Hayır :)

"According to the U.S. government, lithium ion batteries aren't an environmental hazard. "Lithium Ion batteries are classified by the federal government as non-hazardous waste and are safe for disposal in the normal municipal waste stream," says Kate Krebs at the National Recycling Coalition. While other types of batteries include toxic metals such as cadmium, the metals in lithium ion batteries - cobalt, copper, nickel and iron - are considered safe for landfills or incinerators (Interestingly enough, lithium ion batteries contain an ionic form of lithium but no lithium metal)."

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yeri gelmişken yazayım, chip dergisindeki bir makaleye göre: lityum iyon piller, tam boşaltıktan sonra doldurmak ömrü kısaltıyor. Yani mümkün olduğunca pili çok azaltmadan doldurmak gerekiyor, sık sık doldurmak daha iyi. BU mit de yıkılmış oluyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayır :)

"According to the U.S. government, lithium ion batteries aren't an environmental hazard. "Lithium Ion batteries are classified by the federal government as non-hazardous waste and are safe for disposal in the normal municipal waste stream," says Kate Krebs at the National Recycling Coalition. While other types of batteries include toxic metals such as cadmium, the metals in lithium ion batteries - cobalt, copper, nickel and iron - are considered safe for landfills or incinerators (Interestingly enough, lithium ion batteries contain an ionic form of lithium but no lithium metal)."

Yani normal çöpe atabilirim? Plastiğin doğada yok olma ömrü ne olacak??

Yeri gelmişken yazayım, chip dergisindeki bir makaleye göre: lityum iyon piller, tam boşaltıktan sonra doldurmak ömrü kısaltıyor. Yani mümkün olduğunca pili çok azaltmadan doldurmak gerekiyor, sık sık doldurmak daha iyi. BU mit de yıkılmış oluyor.

Forumda paylaşmıştım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Çöpe at demiyor. Atarsan zehirli zararlı değil diyor. Keza plastik de öyle.

adamlar av tüfeklerinde kurşun yerine çelik mecbur tuttular. keza balık oltası ve dalma ağırlığı olarak da çelik isteniyor. Anla artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Başkan değişti Fransa'da.. Şimdi kanka oluruz artık adamlarla :) Şaka bir yana benzemiyor da değiliz adamlara. Zaten hır gür ondan çıkıyor.

edit: Muhtemelen arıza da ondan çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bırakın bunları, hikaye bir model, o test sürüşünü ben yapacaktımki

O testi sen yapsaydın o arabaya aşık olurdur...Traktör sesli fiestadan sonra sıfır sesli reno...

Ayrıca fiestanınki gibi 1000 devirde biten bir tork yerine en az 10 bin devir devam eden muhteşem tork.. :D

Bence kullanması çok keyiflidir..

Param olursa geçenki gösterdiğim küçüklerden bir tane alabilirim..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir konuda itirafta bulunacağım. Elektrikli araba alırsam eğer reno alırım. :good1:

Elektrik kaçağı falan olursa dokununca çarpar diğer markalar.

Laylon olunca çarpılmayız en azından. :p

Rengi ne olacak, sen ondan haber ver :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alentrikli fülüğens... :)

Cihangir'de yürürken kadının biri söyleniyordu: Benim eleeentrikçi ile ne işim olur yaa :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Bugün test sürüşünü yaptım araç gerçekten çok sessiz ve kalkışlardaki sesi uçak sesine benziyor kesinlikle test sürüşüne çıkın derim, latitude,megane3 hb, ve scenic testleride yaptım resimleri mehmete gönderim düzenleyip koyacak resimler biraz kötü ama elden bu kadar geldi kusura bakmayın izlenimlerimide birazdan yazıcam :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tamamm, restart arkadaşlar...

Sonuç, ben o küçük renodan alacağım.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Şehir içi süper o ya hele bizimkiler gibi ufak iller için biçilmiş kaftan.Aşk vadisine gidemez ama :p

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sİgortaya kaç gündür tel sara sara bir hal oldum abi, artık yuvası erimeye başladı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

domtiz taşır mı? O

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Restart evet, tek taraflı olmasın yalnız bu restart, ayrıca otomatik şalter diye birşeyde var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şehir içi süper o ya hele bizimkiler gibi ufak iller için biçilmiş kaftan.Aşk vadisine gidemez ama :p

Aşk vadisine yaklaşır :)

domtiz taşır mı? O

Bagajını hiç incelemdim ya.. :( Bakayım bi taşır mı..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aşk vadisine yaklaşır :)

mondeon seni korur da, bunda kapalı mekan yok, ısıverirler seni

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...