İçeriğe Yönlendir

Mondeom Stop Ediyor / Çok Şükür Düzeldi

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Eray Eski

Aklıma geldi ama bunu nasıl anlarız. Rolanti valfi bugün tinerle temizlendi. Rolanti valfi sorunlu olsa sürekli dalgalanma olur diye düşünüyorum.

Mehmet abi ayni araba sahibi bi tanidiginiz varsa parcalari degistirip deneyebilirsiniz. ya da parcaciyla anlasmaya calisin. eger sorun duzelirse rolanti valfini satin alacagim dersiniz, ama sorun duzelmezse bir miktar bedel karsiligi iade etmeye ikna edebilirseniz super olur. bu arada rolanti valfi ne kadarmis ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet abi ayni araba sahibi bi tanidiginiz varsa parcalari degistirip deneyebilirsiniz. ya da parcaciyla anlasmaya calisin. eger sorun duzelirse rolanti valfini satin alacagim dersiniz, ama sorun duzelmezse bir miktar bedel karsiligi iade etmeye ikna edebilirseniz super olur. bu arada rolanti valfi ne kadarmis ?

200 tl üzerinde bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Eray Eski

bu durumda kalmak cok zor. benimde basima gelmisti. cok sukur kuzenimin aracindaki enjektorleri komple degistirip deneme firsatimiz oldu. yoksa 4 enjektore 500 tl verecektim ve ariza cozulmemis olacakti

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Mehmet hocam gazda sıkıntı olmasın. Kullandığın LPG belli bir yerden mi yoksa biliyorsun piyasada LPG ve dökme gaz var(sanayi tipi)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam gazda sıkıntı olmasın. Kullandığın LPG belli bir yerden mi yoksa biliyorsun piyasada LPG ve dökme gaz var(sanayi tipi)

Hocam 2-3 aydır sorun var. Bu kadar zaman diliminde 4-5bin km yol yaptım. Her türlü gazdan kullandım. Sürekli aldığım biryer var oradan aldığım gazdada sorun oluşuyor.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Hocam konuya şundan dolayı dikkat çekmeye çalıştım. Araç benzinde normal çalışıyor demişsin. Mehmet emminin dediği gibi aracı bir süre benzinde kullan sonuçlarını tekrar değerlendirelim. Hadi kolay gelsin.

Hocam bir de LPG ayarını başka bir yerde baktır. Arkadaşın focus Ghia vardı. bir türlü lpg ayar tutmuyor çok yakıyordu ve LPG ye geç geçiyordu başka bir BRC bayiisine gittik ayarları değiştirdi şimdi çakmak gibi oldu diyor.Bilgine

Yaptırdığın bakımlar öyle aracın normal çalışma düzenine zarar verecek bir bakım değil eminim ki çok basit bir eksiklikten kaynaklanıyordur.

Eger zamanın olursa yaptırdığın işlemleri tekrar baştan kontrol ettir.

Birde bobinlere 1 yıllık demişsin ama orayıa kontrol ettir derim. Sıkıntı ateşleme sisteminden.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam konuya şundan dolayı dikkat çekmeye çalıştım. Araç benzinde normal çalışıyor demişsin. Mehmet emminin dediği gibi aracı bir süre benzinde kullan sonuçlarını tekrar değerlendirelim. Hadi kolay gelsin.

Hocam bir de LPG ayarını başka bir yerde baktır. Arkadaşın focus Ghia vardı. bir türlü lpg ayar tutmuyor çok yakıyordu ve LPG ye geç geçiyordu başka bir BRC bayiisine gittik ayarları değiştirdi şimdi çakmak gibi oldu diyor.Bilgine

Yaptırdığın bakımlar öyle aracın normal çalışma düzenine zarar verecek bir bakım değil eminim ki çok basit bir eksiklikten kaynaklanıyordur.

Eger zamanın olursa yaptırdığın işlemleri tekrar baştan kontrol ettir.

Birde bobinlere 1 yıllık demişsin ama orayıa kontrol ettir derim. Sıkıntı ateşleme sisteminden.

Benziden deneyeceğim bakalım sonuca bakalım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg için şimdilik bir şey yapma.. En az 100 km benzinle yol yaptıktan sonra bir kaç gün benzinle test et..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Lpg için şimdilik bir şey yapma.. En az 100 km benzinle yol yaptıktan sonra bir kaç gün benzinle test et..

Abi yarından itibaren benzinde gezeyim.

İnşallah lpg ayarı gibi basit bişi çıkar abi..

Abi LPG ayarı olacağını sanmıyorum ama inşallah odur. Çünkü daha önce ayar yaptırdığım usta. Herkesin övdüğü ve benim övdüğüm bir usta. Taktığı ayar yaptığı hiç bir araç arıza lambası yakmadı desem yeridir.Prins landiranzo atiker takıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sonucu merak ettim abi...

Sanayide bir usta bugün bana 25 dakika lazım bunu çözerim dedi. Sorunu ben anlatmadaın başımdan geçenleri yaşamış gibi anlattı. Ama şu anda beynim durmuş durumda dedi. Oruçluyum dedi. Pazartesi günü görüşelim hocam dedi. Daha önce aynı şekilde bir araçta başımıza geldi değiştirmedik birşey bırakmadık dedi ve en son 4 kişi bir araya geldik çözdük ama şu an aklımda değil. Pazartesi günü el atacak 25 dakika süre ver yeter dedi. Çokta iddialı konuştu. Ben bu iddialardan çok korkan biriyim ama bu çocuk proton serviste çalıştı. YArış motorlarıyla uğraşıyor opel ve BMW hastası. Bilmiyorum sonucu göreceğim pazartesi ne yapacak araca merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Bana oksijen sensörü gibi geliyor,bmw de başıma gelmişti aynı olay maf sensörüyle oynayınca düzeliyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bana oksijen sensörü gibi geliyor,bmw de başıma gelmişti aynı olay maf sensörüyle oynayınca düzeliyordu.

Arıza kodu yok. Hiç bir şekilde arıza bırakmıyor araç.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Hocam kullandığın lpg kiti Atiker mi? Atikerde kronik sorunlar olduğu söylenmişti acaba dedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam atikerde 30 bin km bir sorun olmadı. Ben yukarda bahsettiğim değişimlerden sonra ne olduysa oldu. Kronik bir sorun olsa usta kesin söylerdi.Usta tanıdığım bir usta.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Mehmet hocam geçmiş olsun.

İnşallah basit bir kalibrasyon vs.sorunudur.

LPG'nin bu olayı sinir ediyor...Sorun olduğu zaman bulmak zor oluyor.

Hocam mantıken benzinde sorun yoksa,lpg-ecu olayı akla geliyor ama neyse...kafanı iyice karıştırmayayım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi bugün benzinle 120 km yol yaptım daha yeni geldim. Sırf bunun için ildışına gittim.yarından itibaren şehir içinde denemelere başlayacağım. Bakalım sonuç ne olacak.

İnşallah çözülür hocam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...