İçeriğe Yönlendir

Kesintisiz Güç Kaynağı(Ups) Seçimi?

Furkan Avcı

Recommended Posts

Servet Aydın

:shok: Hiç bilmiyordum.

Ayrıca abi, hata olmuş falan deme, cidden utanıyorum :blush: Bilmediğimden soruyorum, inan çok çekiniyorum.

Maddi durumu düzelteyim, ilk fırsatta 20-25hp düşünüyorum. 2bin devrin altındaki ölüyü diriltsin, bana yeter :D

17 amperi 5-6 saniye çekip 3.5 ampere iniyor normalde :)

Niye utanıyorsun yahu ? Gecenin birinde beyin kızarmış haldeyim, tabikide hata yapacağım, uyarılmalıyımki düzelteyim ( oha ! bu nasıl bir cümle kurmaktır ) :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

17 amperi 5-6 saniye çekip 3.5 ampere iniyor normalde :)

Niye utanıyorsun yahu ? Gecenin birinde beyin kızarmış haldeyim, tabikide hata yapacağım, uyarılmalıyımki düzelteyim ( oha ! bu nasıl bir cümle kurmaktır ) :biggrin:

:tap2:

Son iki kelimeni anlamadım tam olarak. Bunu Murat Dere okusa da açıklasa keşke :rofl:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

BİLGİSAYAR 21" LCD Monitörlü

600

160

Bunu bir türlü izah edemedim be :)

Tam olarak gözükmedi galiba?

AAAAAA,

Biri imzama suikast düzenlemiş???? Kim ulen, hangi pembeli, bıyıklı? Kiiiiiiiim :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tam olarak gözükmedi galiba?

AAAAAA,

Biri imzama suikast düzenlemiş???? Kim ulen, hangi pembeli, bıyıklı? Kiiiiiiiim :rofl:

600 watt kasa normalde 160 watt harcar diyor..

İmza tam olmamış, beyenmedim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir sorun mu var kardeş... :jedi:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

600 watt kasa normalde 160 watt harcar diyor..

İmza tam olmamış, beyenmedim :)

Abi yanlış bilmiyorsam enerji verimliliği işte bu. PSU kendini çalıştırmak için de bi enerji harcıyor. KAliteli olanlar %20 ve altı ile çalışabiliyorlar. (500watt'lık psu, 100watt'ını kendine harcıyor)

Bir sorun mu var kardeş... :jedi:

Tahmin etmeliydim, tavanında patinaj çektim diye di miii :D

Allaaaahhhhhh'ııııım, nasıl bir mondeo ürettirmişsin ki sahibi bu kadar bağımlı, gerçekleri göremiyoooor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi yanlış bilmiyorsam enerji verimliliği işte bu. PSU kendini çalıştırmak için de bi enerji harcıyor. KAliteli olanlar %20 ve altı ile çalışabiliyorlar. (500watt'lık psu, 100watt'ını kendine harcıyor)

O ayrı verim ne kadar yüksek ise kayıp o kadar az ısı okadar düşüktür, ısı kayıp demek zaten. Adamlar güçleri listelerken anlık güç ile sürekli güç oranlarını yazmış bilgisayarlar için.

Benim de demek istediğim, 500 watt yazan power'in aslı 300 watt civarında olduğu veya 600 watt yazan ups'in aslında 400 watt olduğu gibi.

İşin özeti pc sektöründe fazladan güç yazmak adet olmuş. Nasıl Eskiden 67 ekran tv tüpü 67 ekran iken şimdi çerçeveyi dahil edip ekrandan çaldılar aynı.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Yav elalem şimdiye kadar elektrik santrali kurardı evine, siz halen 1 saatlik güç gereksinimini çözemediniz mi bee.? :p

tam oldu sistem bu diyorum, hoop bir baska bakis acisi geliyor. az daha mangala bagliyorlardi

ama servet abinin yontem halailk sirada.

Not: telefona gectim tr karakterler icin ozur dilerim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yav elalem şimdiye kadar elektrik santrali kurardı evine, siz halen 1 saatlik güç gereksinimini çözemediniz mi bee.? :p

Sani gibi müşterim olsun sırtım yere gelmez :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani gibi müşterim olsun sırtım yere gelmez :)

Bu arada monitörlerde dediğin gibi çalma yok, tv'lerde hiç ölçmedim :shok:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

tam oldu sistem bu diyorum, hoop bir baska bakis acisi geliyor. az daha mangala bagliyorlardi

ama servet abinin yontem halailk sirada.

Not: telefona gectim tr karakterler icin ozur dilerim.

Uzun süre gitmesini istiyorsan başka yöntem yok zaten :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu arada monitörlerde dediğin gibi çalma yok, tv'lerde hiç ölçmedim :shok:

tv'ler ccır normundan çıkalı 12 yıl oldu. lcd tv lerde çalıyor galiba. Bi ara ölçmek gerek evdekini :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

tv'ler ccır normundan çıkalı 12 yıl oldu. lcd tv lerde çalıyor galiba. Bi ara ölçmek gerek evdekini :)

İçime kurt düştü.

Yatayım artık ben bu kurtla, yarın akşama ölçerim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet Abi iyidir, hoşdur, girişkendir, sorunları şipşak çözer, yardımsever ve dostane bir tarzı vardır, zekidir, çalışkandır, tuttuğunu koparır, kopmazsa onunla beraber gider, kadife seslidir, hasılı severim kendisini. Ama inan APC'de apcdir yani. 1000 Apc'ye 1 Servet Abi'yi değişmem ama, 1 APC'yi alır takarım sistemime sonra da oturur Servet Abim'le çayımı yudumlarım. Servet Abi dost için herşeyi yapar ama, ben olsam Apc'yi alır takar ve Servet Abi'ye çay yaparım. Başka da birşey demiyom.! :D

Bende apc'den girip apc'den çıkacamda fanatiklikten haz etmediğimden apc demedim, oysa apc desem apc diye ısrar eder, Furkan'ın apc alması için apc firmaları linkleri gönderidim :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şimdi biri gelecek "Apc ulen, boru mu bu.!" diyecek ve konu kapanacak. :D Valla ben demedim.! :biggrin:

Bim'in ihalesine girdik 2004 yılında, 10 forklift ve yanında 25 mi 30 mu ne siemens online ups aldım.

Ups'lerin her birinde seri bağlı,10 adet 12 volt 7 ah akü var ve ups sadece 500 watt 'ı. Trafo yok, tamamen swiçmode. Onun gibi tasarım harikası daha görmedim.

Ancak şerrefsiz boşta iken bile şebekeden 200 watt harcıyordu :) Aküleri hurdaya verip cihazlarıda dağıtmıştım sağa sola ..(o yıllarda yenisi 1600 usd civarında idi )

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sen şimdi iyilik mi yaptığını sanıyorsun Abi.? Millet halen beddua ediyordur sana.! :D

Ama Siemens elektrik konusunda harbiden kendisini aşmış bir firma yahu...

Baştan söyledim. Bedava bulunca kendilerini keban'ın sahibi sandılar :D

Ama Siemens elektrik konusunda harbiden kendisini aşmış bir firma yahu...

Sen birde Forklift kartlarını ve komple sistemlerini gör. 96 yılındaki teknolojisi bile çağın çok ilerisinde idi.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Konu kapanmıştır, APC 1000va alınacak.

Herkese tekrar teşekkürler. Bu arada güzel bir teknik konu oldu mis gibi.

Konuyu mangala, çaya bağlayıp kapatalım. Servet abi bu kez geldiğinde haber et birşeyler yapalım.

Yada ben senin yanına gelip sana çay demliyeyim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konu kapanmıştır, APC 1000va alınacak.

Herkese tekrar teşekkürler. Bu arada güzel bir teknik konu oldu mis gibi.

Konuyu mangala, çaya bağlayıp kapatalım. Servet abi bu kez geldiğinde haber et birşeyler yapalım.

Yada ben senin yanına gelip sana çay demliyeyim :)

Hayırlı olsun. Bu arada konu yanlış yerdeymiş, teknoloji, bilgisayarda falan olmalıydı :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hayırlı olsun. Bu arada konu yanlış yerdeymiş, teknoloji, bilgisayarda falan olmalıydı :D

İyi bak :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Taşınmııııış :D

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Erdoğan

Selamlar,

Öncelikle bilgisayarınızın power supply ının 500 W lık olması şebekeden gücünde bu olduğunu göstermez 400 - 450 W lık power supplyı olan bir PC, 19" LCD monitörü ile birlikte toplam 150 Watt güç çeker.

Bu durumda 1 saat gibi bir yedekleme süresi istiyorsanız 3 adet 9 Ah akülü online 1 kVA cihaz 150 Watt güç çeken bir bilgisayarı 19" monitörü ile birlikte yaklaşık 1 saat boyunca çalıştırır.

Aşağıda linki mevcut olan UPS i tercih ederseniz. ihtiyacınızı karşılayacaktır.

http://www.artronic.com.tr/Uploads/urun_brosur/ARTonTitaniumPlus1-2-3_MPYEC.pdf

Hedef bütçenize uygundur. yaklaşık 590 - 600. TL gibi bir bedele bu cihazı alabilirsiniz.

Ayrıca ek bilgi olarak PC niz ile UPS in haberleşmesini sağlayacak yazılımı internetten ücretsiz indirebilir ve bilgisayarınızın başında değilken kontrollü olarak açık olan belgelerinizi kaydedip bilgisayarınızın kapatılmasını sağlarsınız. WİNPOWER

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Selamlar,

Öncelikle bilgisayarınızın power supply ının 500 W lık olması şebekeden gücünde bu olduğunu göstermez 400 - 450 W lık power supplyı olan bir PC, 19" LCD monitörü ile birlikte toplam 150 Watt güç çeker.

Bu durumda 1 saat gibi bir yedekleme süresi istiyorsanız 3 adet 9 Ah akülü online 1 kVA cihaz 150 Watt güç çeken bir bilgisayarı 19" monitörü ile birlikte yaklaşık 1 saat boyunca çalıştırır.

Aşağıda linki mevcut olan UPS i tercih ederseniz. ihtiyacınızı karşılayacaktır.

http://www.artronic....1-2-3_MPYEC.pdf

Hedef bütçenize uygundur. yaklaşık 590 - 600. TL gibi bir bedele bu cihazı alabilirsiniz.

Ayrıca ek bilgi olarak PC niz ile UPS in haberleşmesini sağlayacak yazılımı internetten ücretsiz indirebilir ve bilgisayarınızın başında değilken kontrollü olarak açık olan belgelerinizi kaydedip bilgisayarınızın kapatılmasını sağlarsınız. WİNPOWER

Ali bey,

Ev kullanıcısı için on-line sistem ile fanlı soğutmanın faydasını anlatabilir misiniz?

Standart bir pc olarak düşünün.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...