İçeriğe Yönlendir

Fotoğrafçılık Hakkında Merak Ettikleriniz

Ali Karadağ

Recommended Posts

Mustafa Özcan

Hayırlısı olsun, bizzat kullanmışlığım var geçen sene bir arkadaşım almıştı renkleri çok iyi ve video'su tatminkar :good1:

İlk defa profesyonel makina kullanacağım.Zamanla kendimi geliştirmek istiyorum.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.... :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

İlk defa profesyonel makina kullanacağım.Zamanla kendimi geliştirmek istiyorum.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.... :)

Allah kaza bela vermezse her zaman buralardayım kardeşim, sıkıştığında imdat çekicine ulaşmak için camı kır :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yazılımları güncelleyin derim. Ben elime aldığımın 2. günü güncelledim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Aldıktan sonra video çekimleri kaç fps bakabilirmisiniz.Bende rebel t3 var,Amerikadaki ismi böyle Avrupada ise 600D diye geçiyor.Benim kamerada 60fps çekerken aynı çözünürlükte arkadaşınki 50fps çekiyor.Acaba yazılım kaynaklımı diye onu merak ediyoruz...

Daha ürün elime ulaşmadı.Büyük ihtimalle yarın elimde olur yada ertesi gün.Paylaşırım tabiki...

Yorum bağlantısı
Emre Özcan
(düzenlendi)
Bu fotoğrafı Kuşadası çarşıda çekmiştim eksiklerimi ve yanlışlarımı söyleyebilirmisiniz f25 6sn ıso200

6 Sn pozlama olmadığnı düşünmüştüm ama sonra insanlara bakınca anladım...Çok net bir foto olmuş :)

tarihinde Emre Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Aldıktan sonra video çekimleri kaç fps bakabilirmisiniz.Bende rebel t3 var,Amerikadaki ismi böyle Avrupada ise 600D diye geçiyor.Benim kamerada 60fps çekerken aynı çözünürlükte arkadaşınki 50fps çekiyor.Acaba yazılım kaynaklımı diye onu merak ediyoruz...

Arkadaşın yazılım güncellesin.

Yorum bağlantısı
Muhammet Arslan

Çektiğim son fotoğraflardan bazılarını paylaşmak istedim, bu başlık daha iyi olur dedim ama, doğru mu oldu bilmiyorum.

FFv6w.jpg

mifN0.jpg

dDnq4.jpg

hY1y0.jpg

jiPIy.jpg

Lre8k.jpg

nk4pg.jpg

v7UcU.jpg

dkxiC.jpg

1YJdu.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Çektiğim son fotoğraflardan bazılarını paylaşmak istedim, bu başlık daha iyi olur dedim ama, doğru mu oldu bilmiyorum.

İyi yapmışsın Muhammet, tek çatı altında toplanmak/toplamak daha mantıklı :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Bugün makinam geldi.Yakında çekimlere başlayacağım İnşallah...

Çok güzel kareler.Emeğinize sağlık...

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

HDR'nin fazlası hakkaten zarar.

Bu konuda size katılıyorum. Renklerle fazla uğraşmamak gerek, uğraşılırsa da hepsine uygulamamak gerek.

Hadi hayırlısı kardeşim ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben ümitliyim, hadi bakalım... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Bu konuda size katılıyorum. Renklerle fazla uğraşmamak gerek, uğraşılırsa da hepsine uygulamamak gerek.

Hadi hayırlısı kardeşim ;)

Teşekkürler.... :good1:

Ben ümitliyim, hadi bakalım... :good1:

Yanımda olmana sevindim Serkan abi....İyiki varsın....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yanımda olmana sevindim Serkan abi....İyiki varsın....

Yanlış sevda :hahahoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Naçizane fikrim; HDR yeri geldiğinde lazım, karanlıkta kalan bölgelerin de ışıklandırılması için mesela. Ancak fazla HDR fotoğrafta fazla doygunluk görüntüsü oluşturuyor, fotoğrafı çekilen şeylerin üzerinde koskoca spotlar varmış gibi bir etki yapıyor. En güzel fotoğraf makinadan ham çıkan benim için. En ufak müdahale dahi keyfimi kaçırıyor benim :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Senden de ümitliydim ama yanılmışım...:D Geri gönder makineyi...:p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Senden de ümitliydim ama yanılmışım...:D Geri gönder makineyi...:p

Bugün birini daha Pentaxcı yaptım. Gitmiş canon cart curt markalar var ya burjuma takıntısı olan markalar :p onlardan niyetlenmiş. Alttan girdim üstten çıktım. Olay tamam :rofl: Sinirim pahalı satılan mallara :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Naçizane fikrim; HDR yeri geldiğinde lazım, karanlıkta kalan bölgelerin de ışıklandırılması için mesela. Ancak fazla HDR fotoğrafta fazla doygunluk görüntüsü oluşturuyor, fotoğrafı çekilen şeylerin üzerinde koskoca spotlar varmış gibi bir etki yapıyor. En güzel fotoğraf makinadan ham çıkan benim için. En ufak müdahale dahi keyfimi kaçırıyor benim :)

Objektifin veya makinenin zum değerinin yetmemesi durumunda fotoğraf kesilebilir, bunun dışındaki müdahaleleri ben de pek tasnif etmiyorum açıkçası...

Fakat bu yeni başlayan arkadaşlarımız için bir perde olmasın, fotoğrafçılıkta ilerledikçe bunları daha iyi anlayacaksınız, çekmemezlik yapmayın durduk yere ;)

Bugün birini daha Pentaxcı yaptım. Gitmiş canon cart curt markalar var ya burjuma takıntısı olan markalar :p onlardan niyetlenmiş. Alttan girdim üstten çıktım. Olay tamam :rofl: Sinirim pahalı satılan mallara :D

Adam da amma safmış he :D Burjuva malları diye bişey yok, işini iyi yapanlar ve yapmaya çalışanlar var :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben hiç anlamam fotoğraftan, dışarıdan son tüketici mantığıyla yazıyorum zaten :) Kesme biçmeye lafım yok o başka. Kadraja sığmaz, mekan dardır, alan kısıtlıdır vs. Renkler, derinlik, vb oynamalar olmamalı.

Keşke herkes fotoğraf çekse. İyi kötü çirkin farketmez, hepsine bakardım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Ben hiç anlamam fotoğraftan, dışarıdan son tüketici mantığıyla yazıyorum zaten :) Kesme biçmeye lafım yok o başka. Kadraja sığmaz, mekan dardır, alan kısıtlıdır vs. Renkler, derinlik, vb oynamalar olmamalı.

E bu herkesin içerisine siz de girin, sizin de çekimlerinizi görelim değerlendirelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Daha erken niye söylemedin Hakan abi... :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Zaten Türkiye' de yapılan bir araştırmaya göre profesyonel fotoğraf sanatçısı sayısı profesyonel makine sayısına eşitmiş... :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Kesinlikle katılıyorum Zafer ...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Adam da amma safmış he :D Burjuva malları diye bişey yok, işini iyi yapanlar ve yapmaya çalışanlar var :crazy:

www.Kıyas.la herkeşlere aapaçikk bir sittee :p İkisinin de aynı paraya satılan mallarını kıyaslaaaaa :) Aptal mı abdal mı anlaşılır :rofl:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Daha önce sormuşmuydum... ? Niye HDR yapıyorsunuz.. Amaç ne ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...