İçeriğe Yönlendir

Fotoğrafçılık Hakkında Merak Ettikleriniz

Ali Karadağ

Recommended Posts

Guest Hakan Tarım

Ben de aynı şekilde aldım :p Havaya gerenkk yok :p Ama merak işte illa kendim de yapacağım bir adet :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Ben de aynı şekilde aldım :p Havaya gerenkk yok :p Ama merak işte illa kendim de yapacağım bir adet :D

:D :D :D

gereksiz icatlarla uğraşma diye dedim :D

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Sinir oldum....

Benim Canan artık eskidi... Ne güzel şeyler çekmişsiniz öyle, fotoğraf merakı forumdaşların olması ben ayrıca mutlu etti...

Ayrı bir başlık açalım artık...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Sinir oldum....

Benim Canan artık eskidi... Ne güzel şeyler çekmişsiniz öyle, fotoğraf merakı forumdaşların olması ben ayrıca mutlu etti...

Ayrı bir başlık açalım artık...

Makinenizin modeli nedir?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

En güzeli dün idi. Hatta haberlerde bile söyledi. En yakın olduğu mu en güzel gözüktüğü gün mü neymiş. Bilmem kaç sene önce de aynı böyleymiş ozamandan beri fluumuş vs vs :p Ben becerebildiğim kadarıyla çektim. Ama 300 mm. lik bir lensim olsa daha iyi olurmuş onu anladım. 200 hafif düşük kaldı :s

560943_4479502227365_1935936163_n.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Makinenizin modeli nedir?

Bu kadar model arasında benimkinin ne olduğunu söyler miyim artık, sakladım, yuttum, Dağa kaçtı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bu da benden 625mm ile çekilmiş :)

uRa0q.jpg?1

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Bu da benden 625mm ile çekilmiş :) [/url]
Lens marka modeli alayım hemencik :p
Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

Bu fotoğrafı Kuşadası çarşıda çekmiştim eksiklerimi ve yanlışlarımı söyleyebilirmisiniz

f25

6sn

ıso200

dsc82132.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Bu fotoğrafı Kuşadası çarşıda çekmiştim eksiklerimi ve yanlışlarımı söyleyebilirmisiniz

f25

6sn

ıso200

dsc82132.jpg

Yağız uzun pozlamayı tercih etmenin sebebi nedir?

Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

Fatih abi çarşı olduğu için biraz kalabalıktı insanlar geçiyordu makina ile obje arasından o yuzden mümkün oldugu kadar uzun pozlıyıp geçen insanlar oldugu zaman fotografı etkilemesin diye düşünmüştüm hatalımı olmuş ?

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Fatih abi çarşı olduğu için biraz kalabalıktı insanlar geçiyordu makina ile obje arasından o yuzden mümkün oldugu kadar uzun pozlıyıp geçen insanlar oldugu zaman fotografı etkilemesin diye düşünmüştüm hatalımı olmuş ?

fotoğraf güzel olmuş,sıkıntı yaratan sadece sol köşede kalan kişiler.. fotoğrafta dikkat çekmek istediğin noktadan ilginin kopuk oraya kaymasına neden olmuş..(Gerçi onlarda fotoğrafa hikaye katmış sanki :) ) O insanları tamamen yok edebilmek için belki pozlamayı biraz daha uzun tutabilirdin,o zamanda ışık kaynaklarından gelen ışık çok fazla parlama yapacağından AV'yi 1 durak geri alarak yapmak fayda sağlayabilirdi..

Yada pozlama süresini düşürerek AV'yi 1 durak arttırıp boş bir anda hemen çekmeyi de deneyebilirdin.. (AV'den kastım pozlandırma dengeleme)

Açıyı değiştirmeyi denedin mi çekim aşamasında? Yani biraz daha sağdan yapabilir miydin acaba?

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

fotoğraf güzel olmuş,sıkıntı yaratan sadece sol köşede kalan kişiler.. fotoğrafta dikkat çekmek istediğin noktadan ilginin kopuk oraya kaymasına neden olmuş..(Gerçi onlarda fotoğrafa hikaye katmış sanki :) ) O insanları tamamen yok edebilmek için belki pozlamayı biraz daha uzun tutabilirdin,o zamanda ışık kaynaklarından gelen ışık çok fazla parlama yapacağından AV'yi 1 durak geri alarak yapmak fayda sağlayabilirdi..

Yada pozlama süresini düşürerek AV'yi 1 durak arttırıp boş bir anda hemen çekmeyi de deneyebilirdin.. (AV'den kastım pozlandırma dengeleme)

Açıyı değiştirmeyi denedin mi çekim aşamasında? Yani biraz daha sağdan yapabilir miydin acaba?

yorum için teşekkürler abi ,tripodun makina bağlantı parçası kaybolduğu için çeşme gibi bir yer vardı makinayı oraya koydum diger acılarda hep oturanlar vardı hareket alanım dardı makinayı çok oynatamadım,

sol köşedeki kişiler de dövme yaptıracaklardı biraz bekledim baktım uzun sürecek çekeyim dedim :)

poz dengelemeyi hiç kullanmadım henüz ne işe yaradıgını tam bilmiyorum :biggrin: ama şimdi biraz araştırayım ne işe yarıyormuş

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Ahahahaaaa :D Nikon candır. :p cCc Nikon cCc

Sen var ya harbi sopalık bir adamsın :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

yorum için teşekkürler abi ,tripodun makina bağlantı parçası kaybolduğu için çeşme gibi bir yer vardı makinayı oraya koydum diger acılarda hep oturanlar vardı hareket alanım dardı makinayı çok oynatamadım,

sol köşedeki kişiler de dövme yaptıracaklardı biraz bekledim baktım uzun sürecek çekeyim dedim :)

poz dengelemeyi hiç kullanmadım henüz ne işe yaradıgını tam bilmiyorum :biggrin: ama şimdi biraz araştırayım ne işe yarıyormuş

Senin makinen Nikon D90 olduğu için sende ismi AV olmayabilir Yağız..

Kullanma klavuzundan bi bak istersen..

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

f25

6sn

ıso200

dsc82132.jpg

İso neden 200?

Bir, bir buçuk adım fazla pozlanmış :) Ya da İso 100 olsa sıkıntı olmayacak. :)

İsoyu neden diye sormamın nedenini açıklayım; iso dediğimiz sensörün ışık hassasiyeti diyebiliriz. Iso'yu ne kadar arttırırsak sensöre daha fazla elektrik gidecek ama daha fazla ısınacak. Isınacağı için görüntü bozulacaktır. Uzun pozlamada yüksek iso, görüntüyü olumsuz etkilemekte. Bu yüzden gerekirse bir iki saniye daha uzun pozlama ama en düşük iso olsun :)

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

f25

6sn

ıso200

dsc82132.jpg

fotoğraf güzel bende uzun pozlamayı tercih ederim herzaman ama hareket yoksa kadraja aldıklarımda :)) çünkü flaşın yapaylığı hoşuma gitmiyor daha güzel ışık ve renkler varken onları kapatmakburada da arkada ki turuncu ıiığın ağaçlara ve duvara yansıması vs ama hareketli cisimler malesef baltalıyor :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

fotoğraf güzel bende uzun pozlamayı tercih ederim herzaman ama hareket yoksa kadraja aldıklarımda :)) çünkü flaşın yapaylığı hoşuma gitmiyor daha güzel ışık ve renkler varken onları kapatmakburada da arkada ki turuncu ıiığın ağaçlara ve duvara yansıması vs ama hareketli cisimler malesef baltalıyor :))

Güvenç dahili flaşı gündüz nasıl kullanacağını öğrenirsen çok daha başarılı sonuçlar alabilirsin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

birkaç denemem oldu ters ışıkta flaş kullanmak falan ama onun haricinde beceremedim daha doğrusu makinem yok arkaaşlarınkiyle denedim sonrasında deneyemedim beki ondandır abi :):D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Dahili flaşı, aydınlatıcı değilde dolgunlaştırıcı mantığıyla düşünün çok keyif alırsınız :)

Örneğin flaş camının önüne peçeteyi en ince katmanına ayırıp önüne engelleyici olarak koyun. Soft doğal bir görüntü elde edersiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Canon 600D siparişi verdim.Bu gidişle buradan çıkmam herhalde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Canon 600D siparişi verdim.Bu gidişle buradan çıkmam herhalde...

Hayırlısı olsun, bizzat kullanmışlığım var geçen sene bir arkadaşım almıştı renkleri çok iyi ve video'su tatminkar :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...