İçeriğe Yönlendir

Fotoğrafçılık Hakkında Merak Ettikleriniz

Ali Karadağ

Recommended Posts

Guest Hakan Tarım

Öğreniyorum yavaş yavaş.. :)

Tek eksik makine şu anlık :biggrin:

bir tane ikinci el SLR-Like harika olur öğrenmek için.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin
(düzenlendi)

bir tane ikinci el SLR-Like harika olur öğrenmek için.

Alacağım zaten kafaya koydum da.. Bütçeyi ne kadar ayarlayayım abi.. Söyle yarıpro bir makine (yalnız resimler kalitesini konuşturacak :biggrin: ) ne kadara patlar bana?

tarihinde Sercan Eskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sadece lcd ekranlı değil de bakılacak delik var ya :p işte ondan da olan bir slr-like al. Ne olursa olsun tabiki manuel modu da olmalı ki öğrenebilesin :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Sadece lcd ekranlı değil de bakılacak delik var ya :p işte ondan da olan bir slr-like al. Ne olursa olsun tabiki manuel modu da olmalı ki öğrenebilesin :)

Abi Antalya'da 2 hafta bunu kullandım.. Çekimler ve fotoğrafları çok kaliteliydi.. Sence nasıl..

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/specifications/s/finepix_hs20exr/

Çektiğim resimlerden 1-2 tane paylaşayım..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Shooting modes

SP

Natural Light, Natural Light & with Flash, Portrait, Portrait Enhancer, Dog, Cat, Landscape, Sport, Night, Night (Tripod), Fireworks, Sunset, Snow, Beach, Party, Flower, Text
MODE DIAL

EXR, AUTO, P, S, A, M, C, PANORAMA, SP1, SP2, Adv

Gayet güzel, raw çekimi de yapıyor arkedeş. Cillop :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Fiyatı da sağlam yani. SLR kadar :hahahoho: Bunu alacağıma canon 400 lerden lensiyle falan satanlar var. Veyahut 200 lira daha koy benim Pentax K-X lerden alalım :)

Yorum bağlantısı
Muhammet Arslan

Ben kullandım hs20. Özellik dolu bir makine. Slow motion video kaydı bile var :)

Serkan Toker abimiz de kullanıyor, Nevşehir'de makineden baya bahsetmişti.

Şimdi D90 kullanıyorum. Makro yapmıyor, panorama yapması ayrı bir zahmet. Bazen HS20'yi arıyor insan :)

Üzerindeki lens de iyi, 18-55 bir lensli slr almaktansa hs20 daha mantıklı olabilir eğitim amaçlı olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Tabiki 18-55 li bir lens almaktan mantıklı, lakin benimki gibi ucuza tukaşa bulunursa harika şeyler alınıyor. Ki benimkinde hem 58 mm. hem 28-200 lens gelmişti.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan Toker abimiz de kullanıyor, Nevşehir'de makineden baya bahsetmişti.

Bendeki makine iyi denk geldi aslında..O özellikleri karşılayan başka model Fuji çıkmadı anlayabildiğim kadarıyla...Denk geldi aldım ama artık bir Pentax şart gibi veya Nikon...:)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bir yandan da herkeste var Pentax, farklı bir şeyler almak lazım diye düşünüyorum....Bilen de alıyor bilmeyen de...:p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Necati Dur
(düzenlendi)

mg8550.jpg

Bu da benim Paşa.

Canon 60 D + 50 mm 1.8 II - 1/125

tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Hadi git iki üç tane gece çekimi yap gel...Görelim ne aşamadasın...:D

Hangi lensle çekeyim abi? Sen seç :tongue2:

1 adet 58 mm. manuel focus var, 1 adet 28-200 autofocus var :p Sende ne var ? :)

İlk aldığım hafta çektiğim bir gece fotoğrafıydı bu. Sahur vakti bitimine yarım saat kalaydı sanırsam :p

Bizim yoldan o saatlerde araba hiç geçmiyor. Geçse orjinal şeyler deneyeceğim :p

255228_4376917382808_358482206_n.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Davulcuyu bekleseydin ya, bizimki Dobloyla geziyordu...:D Lens olarak bende 28-300 mm. var ama fabrikada çok sıkı takmışlar, çıkmıyor yerinden...WD 40 falan sıktım ama açılmadı, mecbur devam ediyoruz bizde..:p

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Bende canon sx40 var,35x optik zoom lu makina ile çektiğim ay resimleri aşağıda.

zvMvX.jpg

V3eTM.jpg

5O85n.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

bakılacak delik

Hakan vizör demek istedin sanırım :)

Bir yandan da herkeste var Pentax, farklı bir şeyler almak lazım diye düşünüyorum....Bilen de alıyor bilmeyen de... :p

Nikon al abi bi ağırlığın olsun, "pantex" alma :p

:rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

İmaj hiçbirşey fotoğraf herşey "Pentakıssssssssssss" diyorum :p

:D

Pentaksı aynen Türkiye'de tutulmayan iyi arabalara benzetiyorum, Rover gibi ;)

Şaka bir yana bence alınabilcek makine, ilk Nikon D100'ümü almadan önce Pentax K100D Super alacaktım ama satacak olan arkadaşın karaktersizliğine denk gelmiştim yoksa ben de Pentax kullanacaktım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...